Šta je novo?

Železnička Stanica Beograd Centar, Prokop - [ Železnica ]

Sto su uradili uradili su.

Sada cemo gledati jos 20 godina ovakvog stanja prokova :(
 
loyola":34tyw78l je napisao(la):
presudio je Ustavni sud.
Ustavni sud je protivustavnom proglasio i odluku da se alkohol ne prodaje posle 10, pa mi i dalje zivimo u gradu u cijem je centru u ponoc lakse doci do sinteticke droge nego piva.
Hocu reci mislim i nadam se da ce ovo zaustaviti radove na max 5 dana. Ako Arapi zaista hoce da isele zeleznicu iz SA, a Vodja da odrzi obecanje i otvori prokop na Svetog Savu ( :roll: ), to ce se i desiti, sa ili bez blagoslova Ustavnog suda.
 
arapski investitor":tncbc3k9 je napisao(la):
loyola":tncbc3k9 je napisao(la):
presudio je Ustavni sud.
Ustavni sud je protivustavnom proglasio i odluku da se alkohol ne prodaje posle 10, pa mi i dalje zivimo u gradu u cijem je centru u ponoc lakse doci do sinteticke droge nego piva.
Ustavni sud je protivustavnom proglasio način na koji je odluka doneta a ne samu odluku. Posle toga su je ponovo doneli samo ovog puta na "ustavan" način.
 
Mislim da se ne radi o Ustavnom Sudu vec o Upravnom Sudu...kad se malo pazljivije procita vijest sa okacenog linka moze se vidjeti da se na jednom mjestu spominje Upravni Sud.
 
RioBL":1vegsphn je napisao(la):
Mislim da se ne radi o Ustavnom Sudu vec o Upravnom Sudu...

istina ne znam zasto bi Ustavni sud raspravljao o tenderu za Prokop, ali "ako su lagali mene i ja lazem vas" :)
 
Upravni sud je doneo presudu, a ne Ustavni. Agencija Tanjug je napravila lapsus u lidu (u tekstu im lepo stoji Upravni, kao i u originalnom saopštenju).
 
644754murali-prokop22071.jpg

644755murali-prokop22071.jpg

644756murali-prokop22071.jpg

644757murali-prokop22071.jpg

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/577535 ... ocice-FOTO
 
Заиста тужно. :bash:

Železnice Srbije: Hidroizolaciji prošao rok
- Glavnim projektom za realizaciju ove faze radova, koji se finansiraju sredstvima iz kuvajtskog kredita, predviđena je obloga zida granitnim pločicama, projektant je Saobraćajni institut CIP...- kažu u „Železnicama Srbije“.

У осталом шта се чудимо, сви знамо да Куран забрањује слике људи и животиња. Финансијер одлучује. :dil:
 
Da ostave ovako polu-pregradjeno oko bilo bi sjajno. Pogotovo posto su plocice toliko bezlicne..
"I know what you did last summer"
 
To nisu slučajni grafiti, već prava umetnička dela najboljih studenata tada na petoj godini Fakulteta likovnih umetnosti. Tražili smo rešenje koje bi moglo da betonsku i problematičnu situaciju sa šinama i zvucima ne samo oplemeni, već stvori novo viđenje tog prostora. Zašto bi neko oduzimao to Beogradu i od stanice pravio jedan keramički kavez sa šinama - pita se profesorka FLU Vesna Knežević koja je bila mentorka studentima.

:kk:
 
....Ploča iznad murala bila je bez hidroizolacionih svojstava jer je prošao garantni period od 10 godina, pa su murali delom oštećeni zbog slivanja vode na zid. A bili su i meta vandala....

A sada su meta projektanata!
 
GOJE":32el8svh je napisao(la):
....Ploča iznad murala bila je bez hidroizolacionih svojstava jer je prošao garantni period od 10 godina, pa su murali delom oštećeni zbog slivanja vode na zid. A bili su i meta vandala....

A sada su meta projektanata!

Eh kamo srece da su projektanti bili ukljuceni u ove radove.
Ove kupatilske plocice sto postavljaju sigurno nisu delo projektanta.
 
Čika Brana":1wv41auf je napisao(la):
У осталом шта се чудимо, сви знамо да Куран забрањује слике људи и животиња. Финансијер одлучује. :dil:

:kk:
Ne znam Čika Brane da li si se šalio ali ovo je zaista lako moguće.
U zemljama koje su organizovane po Šerijatu i banke posluju na odgovarajući način. Naime, takve banke su obavezne da finansiraju samo one projekte koji nisu u suprotnosti sa Kuranom. Dakle,...finansijer itekako odlučuje.
Hm, toga se uopšte nisam sjetio a lako bi moglo uticati na dizajn cijelog projekta. Bar njegovog enterijera.
 
RioBL":wo5wja0d je napisao(la):
Čika Brana":wo5wja0d je napisao(la):
У осталом шта се чудимо, сви знамо да Куран забрањује слике људи и животиња. Финансијер одлучује. :dil:

:kk:
Ne znam Čika Brane da li si se šalio ali ovo je zaista lako moguće.
U zemljama koje su organizovane po Šerijatu i banke posluju na odgovarajući način. Naime, takve banke su obavezne da finansiraju samo one projekte koji nisu u suprotnosti sa Kuranom. Dakle,...finansijer itekako odlučuje.
Hm, toga se uopšte nisam sjetio a lako bi moglo uticati na dizajn cijelog projekta. Bar njegovog enterijera.

Dizajn? Koji dizajn?

Ovde o dizajnu odlucuju majstor Pera za postavljanje plocica a Direktor Zika za izbor modela.
 
Možda ne odlučuje ni majstor Pera...već Kuvajćani.
Zamisli da je to stvarno tačno i u ugovoru stoji da se izvođač radova obavezuje da neće oslikavati zidove, a 2010-te, jel, studenti oslikali zidove. Šta onda CIP radi? Kaže, "moramo staviti monotone pločice jer je istekao garantni rok hidroizolaciji". A mi onda na forumu kritikujemo hidroizolaciju il inekog ko zapravo ništa nije kriv. :roll:

Kad je ono dobijen kredit od Kuvajta? Prije ili poslije studenata?
 
hidroizolacija kota 105:
page1.jpg

page6.jpg

koridor koloseka 9 i 10:
page2.jpg

page4.jpg

page5.jpg

page7.jpg

page10.jpg

page23.jpg

page33.jpg

podhodnici:
page4.jpg

page5.jpg

page10.jpg

page12.jpg

page18.jpg

page21.jpg

postavnica:
page10.jpg

page11.jpg

page12.jpg

page17.jpg

page18.jpg

page24.jpg

izvor:beograd cvor
 
Како су глупи и неспособни. Једини тендер финансиран страним кредитом после 15 година који смо могли да наместимо домаћој фирми за разлику од свих осталих тендера, чији број се мери у стотинама а које смо морали да дамо фирмама из земаља или политичких савеза кредитора и ми то урадимо на траљав и папиролошки неправилан начин. :bash:

Замислите, неки топлички савет извалио неправилност на тендеру за Прокоп?! Тешко ми је да поверујем у то. Ценим да је ово само била опомена, да нам се више не понови да цели посао финансиран страним кредитом дајемо домаћој фирми.
 
RioBL":3mt4skhm je napisao(la):
Možda ne odlučuje ni majstor Pera...već Kuvajćani.
Zamisli da je to stvarno tačno i u ugovoru stoji da se izvođač radova obavezuje da neće oslikavati zidove, a 2010-te, jel, studenti oslikali zidove. Šta onda CIP radi? Kaže, "moramo staviti monotone pločice jer je istekao garantni rok hidroizolaciji". A mi onda na forumu kritikujemo hidroizolaciju il inekog ko zapravo ništa nije kriv. :roll:

Kad je ono dobijen kredit od Kuvajta? Prije ili poslije studenata?

Koje teorije zavere... da čovek ne veruje.

Pa ljudi, stvari uvek ispadnu mnogo banalnije nego što svi mislimo. Pre će biti neki naš za*** nego naredba iz Kuvajta da se ne slikaju zidovi. Ne znam da li da se smejem ili da plačem.
 
milos.tro":1j1ja0b6 je napisao(la):
hidroizolacija kota 105:
...
koridor koloseka 9 i 10:
...
podhodnici:
...
postavnica:
...
izvor:beograd cvor

Ovim tempom će im trebati još najmanje sedam godina da bilo šta dovedu u neki red koji građani mogu normalno da koriste.
 
ink":xbt67w8p je napisao(la):
Ovim tempom će im trebati još najmanje sedam godina da bilo šta dovedu u neki red koji građani mogu normalno da koriste.

Ma nije problem završiti sve ove ugovorene radove, da se završe peroni, završi postavnica, sve obloži keramikom... Sve to ne menja činjenicu da je takva stanica još uvek odsečema od grada, nema stanične zgrade niti ulaza u stanicu niti prilaza stanici iz pravca grada, odnosno postoji samo temelj, štrčeća armatura i šikara.

I sutradan po završetku ovih radova, desiće se šta? Hoće li železnice početi da sve putničke vozove postavljaju tu, umesto na Glavnoj? Sastavljaće kompozicije u Zemunu i teraće i pravo na Prokop? Autobus GSP će sve putnike istovarati na kružnom toku ispod solitera u Stevana Filipovića (pošto tu nema ni taksi stanice, ni parkinga, ničega) pa će putnici preko krova silaziti u stanicu kroz postojeće otvore? U povratku će se putnici istim tim GSP-om ukrcavati nazad, za presedanje na postojećoj autobuskoj stanici na poznatoj lokaciji pored Savanove?

Postoji li neki plan kako stanicu staviti u funkciju jednom kad se obave trenutni radovi za koje je dignut kredit?
 
Ma Prokop treba zavrsiti i staviti u funkcjiu i da sluzi samo vozovima koji nemaju Beograd kao krajno odrediste a to je od prilike 5% vozova.

Svi ostali treba da idu na Beograd Glavnu.
A prokop ce uvek igrati ulogu prolazne stanice jer jednostavno nece nikad biti bolje pozocioniran od Beograd Glavne.
 
Vrh