Šta je novo?

Železnička Stanica Beograd Centar, Prokop - [ Železnica ]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Ayz_kK8KZDs[/youtube]
 
Мало мојих фотки у ишчекивању њихове репортаже.

117206861020559528565454.jpg


Овде мислим да ће фасада да се сређује.

117417011020559528913463.jpg


Ово изгледа боље уживо, али нисам могао на градилиште да уђем:)

117497271020559528473452.jpg
 
Samo da im gradjevinska delatnost ide bolje od izvestavanja, da nisu prestali sa oba paralelno. Mozda bi valjalo poslati mail, cudno je da slikaju svaki detalj svake nedelje i da onda 6 nedelja ne bude nista..
 
arapski investitor":270voe9c je napisao(la):
Samo da im gradjevinska delatnost ide bolje od izvestavanja, da nisu prestali sa oba paralelno. Mozda bi valjalo poslati mail, cudno je da slikaju svaki detalj svake nedelje i da onda 6 nedelja ne bude nista..


Данас нисам видео раднике, али ми се чини да се види напредак у односу на последње репортаже.
 
Pa sad vucic ima dovoljno poena,eto zato nema fotki,cekajte malo da opet nesto zabrlja i eto novih fotki prokopa i iz frizidera,logicno je
 
milos.tro":393ei5sa je napisao(la):
page27.jpg

page37.jpg

izvor :beograd cvor

Zar vam se ne cine ove table malo cudno napravljene?
Meni ovi nosaci koji idu preko table izgledaju vrlo ruzno...
I cemu toliko forsiranje rimskih brojeva?
 
Као да је табла уметнута између две шипке, уместо да буду две табле преко њих. Заиста изгледа ружно.
 
Neka stave dve table sa obe strane nosaca ili neka okace tablu o nosac, a ne da nocas prekriva tablu.
Mada najbolje bi bilo da su table u LED tehnici, bolje se primete, a i informacije bi mogle da se menjaju,
kada voz stize ili krece, odakle dolazi ili kuda ide...

Ako su vec planirali ovako nesto, trebali su napraviti vece table, rec PERON napisati na sredini table da se lepo vidi, a brojeve staviti arapske, da se sto bolje vide, a ne ovako sve nabijeno...
 
Pa ove table su stare. I one tu stoje jos od pocetka rada BG:VOZ-a tj.od pustanja u rad 5. i 6. koloseka. Ne verujem da ce one ostati u ovakvom obliku nakon zavrsetka ovih radova.
 
Do kod stepena ce biti sagradjeni prvi i drugi kolosek u ovoj fazi radova?
 
Za potrebe Rekonstrukcije kapaciteta za prijem, otpremu i upravljanje saobraćajem vozova u železničkoj stanici Beograd Centar - Faza I, dana 14. jula 2015. godine izvršen je pregled/snimanje trase položenih kablova za SS u tunelima stanice Beograd Centar i to:
Ø DESNI BANATSKI,
Ø VEZA DESNI BANATSKI I LEVI NIŠKI,
Ø LEVI NIŠKI,
Ø VEZA LEVI BANATSKI I DESNI NIŠKI,
Ø DESNI NIŠKI,
Ø LEVI BANATSKI,
Ø SENJAČKI TUNEL.
Nakon obilaska tunela, načinjen je zapisnik o stanju kablovskih kanaleta i napravljena je specifikacija potrebnih radova za sanaciju trase betonskih kanaleta u tunelima.
http://www.beogradcvor.rs/aktuelno/70.html
 
milos.tro":11vu7kpp je napisao(la):

Za nas sa jeftinijim kartama, cemu sluzi ova zgradica?

Takodje, kako ce Prokop biti povezan uzevsi u obzir reorganizaciju GSP-a? Ima li tu gde trolejbus/autobus da stane i da se pristojno udje u stanicu, a da isti opet moze da nastavi dalje (da se ne zavlaci previse)?
 
Pa za one sa jetfinim kartama a i za ove sa skupim ova zgrada svima dodje isto.

To je kontrolni centar prokopa iz kog se upravlja vozovima, signalizacijom i svim skretnicama zeleznicke stanice.
 
Ovi sa skupljim kartama su po pravilu upuceniji a mi virimo iz poslednjeg reda pa se zato ogradjujem ali hvala svakako ;)
 
Ovde na forumu nema skupih i jeftinih karata, svi smo u istom vozu, klase ne postoje. ;)
 
hehe...da.
Da dodam jos, da mi se cini da je ta zgradica i kontrolni centar za citav BG cvor. Ako nije, neko ce me vec sigurno ispraviti.

A sto se tice povezivanja Prokopa sa ostatkom grada putm GSP-a to i jest rak rana Prokopa. To ce tek da se rjesava i to jako dugo.
 
Tuneli Stadion, Tromostovlje i Karadjordjev park
page3.jpg

page4.jpg

page6.jpg

page7.jpg

page8.jpg

page9.jpg

tuneli veznih pruga:
page12.jpg

page24.jpg

page25.jpg

page27.jpg

page28.jpg

page29.jpg

page34.jpg

page40.jpg

Senjački tunel:
page1.jpg

page2.jpg

page3.jpg

page8.jpg

izvor:beograd cvor
 
Mislim da su iz Beogradcvora pogresili jer mi se cini da ima greska u nazivu "tuneli veznih pruga" jer zapravo u reportazi se vide pocetak tunela veznih pruga na prvim slikama ali se vidi da su zavrsili obilazenje trijangle tako sto su izasli iz "dedinjskih tunela" sto se vidi na zadnjim slikama reportaze gde stizu nazad u prokop.

Evo ga link:
http://www.beogradcvor.rs/files/tuneli_ ... _pruga.pdf

Neka me noko od strucnih (mvbg1, Pantograf, Karlo...) ispravi ako sam pogresio.
 
Neka neko od strucnih objasni u kakvom su stanju ti tuneli i u kakvom je stanju infrastruktura u tim tunelima?
I koje su maksimalne brzine u tim tunelima?
 
I ja mislim da su neke slike iz dedinjskih tunela, pošto mi se čini da se na ove dve slike vidi sistem za zatvaranje tunela i pretvaranje u sklonište, pomoću čelično-betonskih vrata.

2.jpg


1.jpg
 
Vrh