Šta je novo?

Železnička Stanica Beograd Centar, Prokop - [ Železnica ]

Ma tramvaj na normalnom koloseku od pancevca do secerane to bi moglo da se odradi za relativno male pare cak je uradjena studija priobalja od mosta na adi do src MGM imam istu sa sve odlicnim vzuelizacijama danas sutra ali treba naci fles
 
Preko tramvajske pruge moze lepo da raste trava tj. da bude travnjak, i onda imamo tu jedan fin zeleni pojas koji je vizuelno potpuno nenametljiv.
 
Upravo tako hazard sano da iskopam fles pa cu postaviti
 
Ma kada bi jos iz Borce povukli sine, pa jedan krak do Vuka, drugi do Zuckerane to bilo fenomenalno.
 
Evo nadjoh nesto za pocetak
dsc00357.jpg

dsc00358.jpg

kao sto vidite tu je i novi most samo ce biti izgradjenu X formi
 
Direktore, znas li ko je autor ove studije?
Dosta gradova je preuredilo svoje stare pruge za teretni saobracaj u tramvajske ili za gradsku zeleznicu, i to veoma uspesno. Jedan od njih je i Toyama u Japanu. Ova pruga od Dunav stanice do Ade, iako dobrim delom jednokolosecan bi mogla, naravno uz minimalne prepravke dodavanjem odredjenih mimoilaznica da ima interval od 15 minuta. Da ne pominjem ponovo Enoden, tram-train jednokolosecnu liniju od 10 km sa pet mimoilaznica koja ima interval u vrsnim casovima 12 minuta.
 
Taj X most, videh ga na mikseru, jel to samo neka ideja, masta ili konkretan plan?
 
Sto se tice X mosta vise u temi imamo plan ovog foruma sejk je vec dao prvu ratu od 1 000 000 e za isti.
Autor studije je arhitektonski fakultet sa saradnicima za opstinu savski venac
Pruga je vecim djelom 2 kolosjecna postoji nekih 150 m jednokolosjecnog djela ali i to se da rijesiti
Pretrazite malo forum mi smo to odavno kaparisali za beobuild rail
Sto se tice studije kad stignem gledacu da je stavim na net u nekom obliku negdje na forumu
 
Како се Турци боре за стару железничку станицу, у тренутку када се ради "Нови Истамбулски железнички чвор".
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Hnkm_g_Okuc[/youtube]
Да ли ће икада код нас бити толики ниво грађанске свести? При свему томе, тамо се свега 5% путника вози железницом, а у Србији чак 8%!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=AFQyyNypVJo[/youtube]
 
Da, oslobodimo staru stanicu i neka Beograd sidje na reke,a kave to ima veze sa Turcima...Prokop je razvojna sansa Beograda..Karlo lupa....
 
stara stanica treba da ostane ko zgrada a sine povaditi i spustiti bg dole :) i to sto pre :) a recite mo jos jednu stvar dal dunav stanica il kako se zove tacno ta stanica moze ikako da se poveze sa prokopom ili sa vukom pa da imamo jednu stanicu a ne tri ili dve :)
 
Luka Beograd treba da postane mnogo ljudno naselje u moderne arh. (pregledaj istomenu temu)
Buducim stanarima bice veoma potrebna stanica , ali sa peronima u dr. nivou
bilo bi im nezgodno da ul-iz bude čak u Prokopu
Stara stanična zgrada bice ponos tog kraja :)
 
razgradjevinar":2xzdcg76 je napisao(la):
kod u vezi nase stanice bude organizovano cupanje sina golim rukama eto i mene
Kad bude bilo organizovano sprecavanje u nameri ovakvih poput tebe, eto i mene.
 
objasnjeno je 100 puta na forumu da koloseci koji vode do glavne NE sprecavaju grad da sidje na reku.
 
neometaju ali je ruzno :) jel realno kad bi se bg spstio na vodu to bi bilo elitno ili elitnije naslje a kroz takvo naselje ne moze da prolazi voz :) jedino da se potkopaju sine ispod al ne znam koliko je to sve isplatljivo isto pitanje vazi i za luku beograd dal moze da se napravi stanica tipa vuka da ide sve ispod zemlje jel je meni ruzno kad voz ide kroz grad :) a i nebezbedno :)
 
neometaju ali je ruzno :) jel realno kad bi se bg spstio na vodu to bi bilo elitno ili elitnije naslje a kroz takvo naselje ne moze da prolazi voz :) jedino da se potkopaju sine ispod al ne znam koliko je to sve isplatljivo isto pitanje vazi i za luku beograd dal moze da se napravi stanica tipa vuka da ide sve ispod zemlje jel je meni ruzno kad voz ide kroz grad :) a i nebezbedno :)
 
Savski amfiteatar je jedan od buducih centara Beograda i mora da zadrzi zeleznicu, svako uklanjanje sinskog prevoza sa tog prostora je korak unazad u urbanizmu.
Ukopan ili ne, to je vec drugo pitanje.
 
spatiotecte":28vy3b5h je napisao(la):
objasnjeno je 100 puta na forumu da koloseci koji vode do glavne NE sprecavaju grad da sidje na reku.
Није објашњено ни једном.Како замишљаш десно скретање као том новом центру града из Савске улице нпр?

Имамо врло сличан пример тога на Дорћолу и оног насеља на Дунаву које је практично одсечено од града изузев једног подвожњака и више импровизованих,опасних и нелегалних пешачких стаза преко колосека.

Дакле,они силни технички колосеци на којима су сада остаци старих вагона нису спорни,они ће свакако да лете али ћемо даљим развојем амфитетара неминовно доћи и до проблема пруге саме жел. станице. Не кажем да станица у том новом центру града нема својих предности али и даље сматрам да би имала више негативних него позитивних ефеката.
 
ltex je više o plavom vozu kao Orijent ekspresu . . . :mrgreen:

Vec druga-treca godina kako molimo da se napave
stepenice ka stanici Prokop sa leve i desne strane auto nadvožnjaka koj prelazi prugu (Kneza Miloša)
i ispod nadvožnjaka da se počisti

Kao da je mnogo skup i nedostižan zahtev za male stepenice i malo čišćenja - sramota, ne sposobnost i . . . .
da ne spominjem prekukani Deligradski nadvožnjak , koj direktno spaja Prokop sa Slavijom

Jadni mi sa postavljenim ljudima u upravi
koja nije kadra ni male, a kamoli vece potrebe da ostvari :violina: :notok: : :(
 
Wild Duck":5v187ihs je napisao(la):
Ima par "lepih" reči o Beogradskoj železničkoj stanici pa ajde da ubacim...

http://www.independent.co.uk/travel/eur ... rnalSearch
@Дивља патко, мислиш на овај чланак:

14/07/2013 - 22:13
INDIPENDENT: Beogradska železnička stanica je najžalosnija od svih prestoničkih stanica
- Sa svojim melanholičnim eklektičnim građevinskim stilom, Beogradska železnička stanica mora da je najžalosnija prestonička železnička stanica u Evropi - napisao je reporter britanskog "Indipendenta" u svom tekstu posvećenom povratku Plavog voza
Reporter britanskog “Indipendenta” provozao se čuvenim Plavim vozom i po povratku sa tog putovanja napisao reportažu u kojoj se pita: “Ko bi mogao da krivi Srbiju što ponovo hoće da bude pomalo glamurozna, da stvori novu sliku o sebi, nakon što je pod Miloševićevim režimom postala međunarodna parija?”

http://www.telegraf.rs/vesti/beograd/78 ... ih-stanica
 
E ako im je rekao...zasučite rukave i pravac Prokop,to je jedina glavna stanica u Evropi sa čučavcima u toaletu..svaki dalji komentar je izlišan..bruka Beograda. :kafa:
 
Pozdrav svima, treba mi pomoc sa vase strane, radim seminarski u vezi Beogradskog cvora i zanima me sledece: koliko koloseka su u funkciji u stanici Prokop i cemu sluze, odnosno sa kog koloseka se moze ici za Pancevo sa kog za Rakovicu, Novi Beograd i na koji se prmaju. Ako mi mozete pomoci bio bih vam zahvalan. Pozdrav
 
Vrh