Šta je novo?

Šta jedemo?

I noćas me drug častio, imam dobre drugare.. ❤ 😊

20231027_225202.jpg
 
Jao patikama po tepihu. Ovo je normalno u Srbiji, ali zar vam nije gadno da gazite u ko zna šta napolju i onda posle gazite u to. A onda bosom nogom stanete u to pa u krevet.
 
Dobro nemojte odmah crno-belo, sve zavisi od situacije i okolnosti. Kakvo je stanje površina oko nečijeg doma, gde se taj sve kretao, koliko je pažljiv (gleda kuda ide), kakav je tepih, gde je tepih (postoje i tepisi u predsoblju po kojima se sigurno ne ide bos) i tako dalje.

Ima i ljudi koji se izuvaju pa im ne bih nikad čarapom kročio na tepih jer je pun životinjskih dlaka ili prašine.
Ja isto nekad moram da stanem obućom na tepih, najčešće kad idem iz stana pa se setim da proverim jel sam sve pogasio i zatvorio, ili pak kada tek stižem a zvoni telefon. Situacije su razne, kao i okolnosti.

Eto meni je mnogo veći debilizam ono kad ljudi na ulici sednu na trotoar. Evropljani to više rade (nemam pojma zašto) ali vidim da su zapušteni klinci i kod nas počeli to da kopiraju jer "whateeeveeerrrr... 🙄 " Pošto ih boli uvce za sve, pa i za to. Ili su prosto videli da neko drugi radi pa da ni slučajno ne odstupaju.

Ovo da neko misli da je asfalt čist a seljačko blato prljavo, pa zato diže noge i cipele na krevet nisam do sad nigde čuo. Ali dobro, svako nađe ono što traži i vidi ono što želi da vidi...
 
Poslednja izmena:
Ovo da neko misli da je asfalt čist a seljačko blato prljavo, pa zato diže noge i cipele na krevet nisam do sad nigde čuo. Ali dobro, svako nađe ono što traži i vidi ono što želi da vidi...
Imas ovde na forumu. Licno sam se sa nekim prepucavao oko toga pre neku godinu na nekoj temi. Odgovor je bio u fazonu “pa nije asfalt blato sa sela pa da bude prljav”, a imalo je i “imam otirac ispred stana”, “necu da mi smrde carape” i tako neki primeri.
 
Ne znam kad su jeli, tad je postavljena slika. Znajuci Nokija, nije se tad probudio nego jos nije otisao na spavanje.

Inace, zivot bi bas bio zanimljiv kad bi petkom uvece izgovarao recenicu - ,,Duso, znam da ne mozes da izdrzis, ali nemoj u stiklama u krevet, mozda ima blata, izuvanje sad ispred vrata, odlaganje obuce, pa mozemo da nastavimo". 🤣🤣🤣
 
Jao patikama po tepihu. Ovo je normalno u Srbiji, ali zar vam nije gadno da gazite u ko zna šta napolju i onda posle gazite u to. A onda bosom nogom stanete u to pa u krevet.

Ja koristim papuče kad nisam u patikama, ne stajem bos na tepih. Od malih nogu sam naučen da ne izuvam ljude kad dođu u goste. Toliko smo gostiju imali kao porodica. Nikad nisam čuo svoje roditelje da nekom skrenu pažnju da se izuju. Makar bio sneg napolju i bljuzga. Ovo nije moj stan, u mom je samo parket 😊 A drugar voli te air maxice (što bi Beki rekao brze patike 🙂) na meni i onda ih ne skidam i zbog njega 😄 smejao bi se kad bi čitao ovo...

Drugar svakako ne mari na to o čemu pričaš ali kažem nikad u životu sem ako je neka bljuzga napolju ne bih zatražio od nekog gosta da mi se izuje. A moji roditelji ni tada. Bukvalno nikad. Ima otirač ispred, a na volju je gosta ako smatra da treba. Ne ližemo parket i hodamo u papučama.

Tako sam odgojen 😄 van pameti mi je da gostu trazim da se izuva. Mi smo i onako imali dosta tih gostovanja u vidu "prijema" i švedskog sta kao prorodica gde se svako kreće kuda hoće. Potpuno van pameti da izuvamo ljude.
 
Ima ljudi koji imaju malu decu i to razumem. Dete puzi, svašta mu pada na tepih, pa stavlja u usta... Paraziti, dečije gliste... U tom periodu razumem.
 
Sve sve ali da odrastao covek nosi airmax...ne ide! :ROFLMAO: Zezam se, znam da su udobne ali ih nisam imao od srednje, drustvene konvencije su me usmerile ka ozbiljnijim patikama:(
 
Uf, ja bas volim brze patike Srbije :) sad nosim puma, bitan je kalup, udobnost, mogucnost da se stoji 5 do 8 sati a da ne bole tabani. Mnoge brendirane patike su za smece.
 
Sad me nervira sto ne mogu da se setim filma gde lik leze u krevet sa devojkom/zenom i onda dize noge i rukom brise stopala 🤣 Mislim da je neki francuski iz 60-ih.

Pade mi ideja sad na pamet da kad tako mi zablokira mozak i neceg ne mogu da se setim, postavim pitanje na kvizu pa vi lepo pogadjate 🤣

Ja izguglam svaki vas odgovor da vidim da li ste u pravu 🤣
 
Ja sam više adidas čovek.. ali udobne su i daju neki malo mangupski efekat, a to prolazi jednostavno bolje... 😎

Kao kad vi hetero kupite dobar auto ili roleks sat ili šta radite već da impresionira dame? Tako i ja znam da ulaganje u kravate meni ne bi pomoglo... Zato sam kupio onu seljačku kajlicu i uz nike patike i bele nike čarape funckioniše.. Malo je onako uličarsko-ganci... Jeftino, a brzo... Treba da odrastem već jednom... Svega sam toga svestan, al ovako više prija...
 
Ima ljudi koji imaju malu decu i to razumem. Dete puzi, svašta mu pada na tepih, pa stavlja u usta... Paraziti, dečije gliste... U tom periodu razumem.
Pa evo npr ako zanemarimo dete ja i zene smo vecinom bosi u stanu i ne pada mi na pamet da brisem i perem za nekome. Imas hodnik izuj se, imas papuce za goste obuj se, ako ti smrde noge operi ih sledeci put.
 
Poznat mi je taj tip ljudi i porodica Marikse... sve se uklapa u ono što i inače iznosiš o sebi 😄 Drugačije nisam očekivao. 🙂

Ja samo očekujem da se neko izuje ako je napolju bljuzgavica jer se lepi za parket. Drugo ništa. Ako je baš pljusak može da obriše noge malo bolje a ako želi može da se izuje ne branim, ali ni pod tačkom razno mu neću predložiti, prosto to nosim od malih nogu da je nepristojno, makar morao i da ribam. To se ne traži od gostiju.
 
Jbg Ja volim da sam cist. Kuci spavaj u patikama ne smeta mi ali neki red mora da se zna. Sutra ce neko da kaze “znas od gostiju se ne trazi da im dete ne razbije tv kad dodje u goste” “od gostiju se ne trazi da ne budu lopovi” “od gostiju se ne trazi da budu pristojni i ne prde i podriguju za stolom”… svako ima drugacija shvatanja. Ako dolazim kod nekog u goste ocekujem da postujem njegov kucni red inace necu dolaziti, prosto. To sto su ljudi danas lenji pa ih mrzi da se izuju da bi neko drugi ribao za njima ili cak ne peru noge pa im smrde to je drugi problem. Uce decu nekom liberalizmu i posle bude dzej (sala :p )
 
Ako dolazim kod nekog u goste ocekujem da postujem njegov kucni red inace necu dolaziti, prosto.

Ovde se slažem.

A to sad pranje ili nepranje nogu = neugodan miris... nekada su samo čarape te koje prave problem. Najbolje bi bilo da skinu i čarape kad su kod tebe. I nema smrada...

Mislim po meni je tepih da se gazi i usisava, a ne gleda, nije mi ukras 😄 al dobro...
 
Poslednja izmena:
Probao i zadovoljan sam. Može dobro da posluži za užinu, kući, na poslu ili za put.

Tekstura je, pa, tekstura pirea, kako se i zove 😁 ukus naravno zavisi kako koji i ko šta lično preferira, ali može da se probere lepo.

Sastav nisam detaljno gledao pa ne mogu da garantujem da je 100% voće, ali su energetsko/kalorijske vrednosti sasvim okej, pa dobro dođu za neku zdraviju varijantu užine.
 
Vrh