Šta je novo?

Šta jedemo?

onaj cirkajdilani ritam), ali to nije tako fensi.

Vezano za taj cirkadijni ritam. U jednom dokumentarcu su tvrdili da je on kod čoveka kao vrste prirodno duži od 24h, tako da ga svakog dana buđenjem resetujemo... Prirodan cirkadijalni ritam bi iznosio blizu 25 sati...

Ljudi koji nemaju obaveze i potrebu da ustaju nego se bude kad su potpuno odmorni i odlaze na spavanje kad su poptuno umorni će svaki dan malo kasnije odlaziti na spavanje i malo kasnije se buditi...

To je onda proizvelo razne teorije zavere da smo sa Marsa jer ta satnica, bliže 25h za prirodni ritam budnosti, odmornosti i umora na kraju dana, više odgovara danu na Marsu nego na Zemlji...

Inače činjenica je da se neki hormon (zaboravio sam koji) bolje luči kad je potpuni mrak kad spavamo, ali isto je tako činjenica da je u mnogim zemljama poptuni dan leti... Zato nije bitno da li si otišao na spavanje u 22h ili 6h ujutru, nego je bitno da je zamračeno tu gde spavaš i time si zavarao mozak... Naravno dobro bi bilo i da nema buke, da nije aktivan radni dan oko tebe...

čvarke..ne baš sve to zajedno, ali to mi je otprilike doručak..onako jak, seljački :D

Mnogo skupi ti čvarci 😊 kupiš dva kila mesa za kilo čvaraka 😊

Turšija, tj. sve ukišeljeno čini čuda za crevnu floru.

Nekada i previse... Pogotovo tamo pred proleće kad malo duže stoji ta turšija...

Ja volim i kiselo i ljuto i više jedem povrće od voća...
 
Takodje i salate u koje se stavlja alkoholno sirce nisu najbolji izbor
 
Pa znate li koliko ljudi i od 40/50 godina trenira? Svako može da izdvoji 3 x po sat vremena nedeljno da istrči, otpliva malo, vozi bajs ili ode u teretanu.. Porodične i poslovne obaveze nisu izgovor.
 
Kad dobiješ decu onda to napiši, pogotovo ako ne radiš od kuće. Možda kad porastu malo. Do nekih 6-7god ili imaš ko da ih čuva pa treniraš ili imaš dovoljno para da ih neko čuva. A postoji i ona treća najgora varijanta da ih ne čuvaš uopšte, zatvoriš u stan nek plaču dok ti obaviš šta imaš (lično video par primera).
 
Kako uspevate pojesti dovoljno UH u toku dana? Ako je dnevni unos 3500 kalorija i od toga polovina UH, potrebno je pojesti 550 grama pirinca, pahuljica...
Koju vrstu ribe preporucujete, a da nije iz komercijalnog uzgoja?
 
Kako uspevate pojesti dovoljno UH u toku dana? Ako je dnevni unos 3500 kalorija i od toga polovina UH, potrebno je pojesti 550 grama pirinca, pahuljica...
Koju vrstu ribe preporucujete, a da nije iz komercijalnog uzgoja?
Voce je najbolji nacin za obezbedjivanje dovoljne kolicine UH.
 
Kako stizete da se bavite sportom i vezbama?
Mislim ko radi i ima porodicu?
Немам породицу али радио сам и студирао у исто време, а тренирао сам и тада. Јесте да није као дете које не знаш када ћеш му бити потребно али мжд мало помогне.
Заборави распоред тренирања, ако иначе идеш пон, сре, пет када си заузет иди 3 дана која можеш па макар били 3 узастопце, исто тако за време у току дана, прво слободно време испуни тренингом.
Убаци неки "успутни" тренинг, ја сам нпр нисам користион лифт, трчао од станице до стана када се враћам с факса/посла, то је неких 150м по правцу. У периоду када никако не тренираш и то помаже.

Када се добије дете мсм да ово пада у воду осим ако немаш баш добре радне услове, добру жену и/или можеш да живиш на 4 сати сна.
 
ef6e53_22f55247a70942bab7aec7491c171a4a~mv2.gif
 
Ako imaš vremena da gledaš televizuju 1h dnevno, onda u teoriji imaš vremena za trening.

Trening ne mora da uvek bude napolju (u teretani). Uz par bućica (ručnih tegova) se može odraditi skoro pa kompletan trening u kućnim uslovima.
 
Ne znam da li ste primetili da je Imlekovo crveno mleko 2.5% umesto 2.8% sad. Mislio sam da je neko prepakovano ali pise da se proizvodi u Padinskoj Skeli.
 
Ja mislim da je to 2.5% bilo u vreme one nestašice. Jedno vreme sam samo njega viđao, a u poslednje vreme ima i toga od 2.8%. Da apsurd bude veći, stoje na istoj polici i radnjama, pod istom cenom.
 
Meni od 1.5% ne treba više masti... Jeste da masnija imaju bolji ukus al to je jer su masnija 🙂 Tako da neki najbolji odnos masti i ukusa mi je 1.5 - 2% nije previše masno a nije ni bljutav ukus.. Ono poljsko mleko ima 2% njega sad najčešće pijem...
 
Mislim da je kriza dovela do polarizaciej na trzistu hrane.
Sa jedne strane masa ljudi kupuje imitaciju sira, Fetko, biljni kackavalj, mesni hleb od masinski otkoscenog mesa itd), sa druge strane gledam na Kalenicu, masovno ide sveza tuna (6000 din.kg, hobotnice, vrganji itd).
U kafanama, ljudi ludacki trose, traze se egzoticna i skupa jela.
 
Navukao sam se na biljna mleka, bankrot mi je neizbezan 🤣
 
mesni hleb od masinski otkoscenog mesa

Prvi put čujem za tako nešto 😐 zvuči kao nešto što može da se kupi u Svetoforu... Jel to sa Rusima stiglo na naše tržište? 😄

sa druge strane gledam na Kalenicu, masovno ide sveza tuna (6000 din.kg, hobotnice, vrganji itd).
U kafanama, ljudi ludacki trose, traze se egzoticna i skupa jela.

Što ja volim da kažem, jedemo sarmu u proseku. 😊

Jeste li znali da banane imaju u sebi radioaktivni izotop kalijuma, kalijum 40 u tolikoj meri da nekad čak pun kontigent banana, recimo neki krcati kontejneri aktiviraju antiradijacijski alarm u lukama 😊

Takođe mi je zanimljivo da se jonizujućim zračenjem može dezinfikovati, tj. praktično sterilizovati voće i povrće... Takozvano ozračivanje hrane. Kao kad upale UV lampe u domovima zdravlja preko noći da sterilišu čitavu prostoriju...

Davno sam čitao ali eto, zanimljivo je da radijacija može da bude i korisna ne samo u medicini, energetici nego i na brojnim drugim poljima, pa sam upamtio...
 
Prvi put čujem za tako nešto 😐 zvuči kao nešto što može da se kupi u Svetoforu... Jel to sa Rusima stiglo na naše tržište? 😄
Ne, na trzistu je vec godinama.
To je mesavina mesnih otpadaka i skroba, sve kuvano, kao neki parizer.
Sve vise se trazi kako nam je sve bolje.
Masinski otkosceno meso u vecini zemalja zbranjeno je za ishranu ljudi.
 
Poslednja izmena:
To je mesavina mesnih otpadaka i skroba, sve kuvano, kao neki parizer.

Kako si opisao radije bih pojeo paštetu...

A to mašinski okoštano to znam da nije meso... tj. zvanično se ne sme se podvesti pod meso, a da li je zabranjeno to ne znam...

Zanimalo me je za mek pošto ga jedem svakog dana, kako se priprema meso..

Recimo grilovana piletina, nagetsi, stripsovi i mek čikn je zaista pileći file samo samleven u ogromnom nekom kazanu gde ubacuju cela prsa + začini...

Dok šta ide u čiknburger nije sasvim jasno... Možda su krilca, možda neki otpad...

Siguran sam da piletinu maksimalno iskoriste...

Recimo u KFCu ne melju meso, vidiš one prirodne tračice kad zasečeš piletinu, dok toga u Meku nema...
 
Месни хлеб је пореклом из Скандинавије, Бенелукса, Немачке и Швајцарске, популаризован је у САД у 19. веку од стране имиграната.

Оно што је проблем са индустријски прерађеним месом попут Мека и КФЦ јесте додавање разне хемије попут нитрита. Није све до изгледа и до тога да ли је млевено или има оригиналну текстуру мишића.
 
Vrh