Šta je novo?

Šta jedemo?

Pecivo im je odlično i slatka peciva, snikers, baunti, a i kolači su meni uvek bili dobri... Najčešće sam trileće jeo... Usluga im je uglavnom loša, mislim na prodavce jer je prometno pa crkavaju od posla.. a ovaj kolač mi je stajao dugo, baciću ga... ne želim da rizikujem više zbog stajanja, nego zbog miša 🙂
 
Све је то фабриковано. Мало је правих пекара и посластичарница остало у Бг.
 
Nikada Big Mac, niakda KFC.

20221205_072315.jpg

Ja već evo 3ći dan uzastopce... 😐

Ovo ako kupuješ pojedinačno košta više od 1200 rsd...

Ako staviš u combo obrok ove nagetse, pomfrit malu salatu i kafu koštaće te 950 rsd

Ako korisriš kupone i popuniš online anketu za kafu, koštaće te 850 i to je najniža cena za ovo prikazano na slici... Inače kafa im je dobra u meku 😉

Govorim sve ovo jer ljudi koji retko ulaze uglavnom najviše i plate, jer nemaju pojma kako treba kombinovati 😄

Ne plaća me mek da ih promovišem, majke mi 😄 To je možda i najgore od svega... Imati armiju fanova koji svojevoljno i besplatno promovišu kompaniju 😆

Elem, uglavnom matoriji ljudi govore da je lako izboriti se i preći na zdravu alternativu... Verovatno tebi još donese jaja i mleko sa sela na kućnu adresu...

Nije lako. Svestan sam problema, svestan sam da je junk food, ne negiram ja to... Al da je lako izbeći ih, nije... Navučen sam na te ukuse... Što reče Bender ne bi mekovi bili krcati...

Što naravno ne znači da to važi za sve ljude, jer da važi - ne bi Mekovi bili puni stalno. :D

🤘

kada su na gajbu naručili sebi KFC i dobili onu masnu pileću masu ali bez soseva pa su osetili pravi ukus KFC piletine - masni karton. 😄

Ja recimo nikad ne kupim sos... uvek hoće da mi ga dodaju na kasi, al ne treba 🙂 i stripsovi mi imaju fantastičan ukus, da ga još dodatno zamastim nema potrebe... Pohovani su, fino začinjeni i blago ljutkasti ako još dodaš i pomfrit gde gde ćeš masnije... Ne treba ti sos, dodaj salatu tu, kupi je u nekom drugom restoranu, pošto uglavnom kupujemo u molovima (tzv. fud kortovi na poslednjem spratu) pa možeš da kombinuješ hranu iz više restorana...

Znači KFC piletina mi ima solidan ukus, al za mek mi se jednom desilo da sam grizao karton tj. pakovanje misleći da je tortilja...

Inače kupujem uvek na kupone... 5 stripsova i pofrit je 480 rsd, a dva čizburgera su 330... Kupujem i mek na kupone, al tu je stvarno šarena laža, u KFC ajde neku malu uštedu i osetiš...

U meku sad za svetsko prvenstvo su uveli i fubalsku igricu, biraš nacionalni tim i pucaš penale za kupone 😄 baš je šarena laža, jadna dečica posle vuku za rukav svoje roditelje da im kupe osvojeni kupon... a paprene cene i na tim kuponima...

A Lovo dostavljač im, izgleda, tada naplatio 100-200 dinara za soseve koje nije dostavio.

Od pre neki dan su krenuli da naplaćuju i administrativnu taksu 15 rsd...

Sad to izgleda ovako...

Dostava 249 rsd
Doplata za loše vreme (čitaj kišica rosulja pada napolju) 75 rsd
Administrativna taksta 15 rsd
I čekiraj tamo koliko častiš dostavljača ako hoćeš da ti ne istumba hranu u onoj svojoj torbi... 😊

Ja otvorim aplikaiciju i obeshrabri me da kupim, obučem se izađem napolje da budem sam svoj dostavljač... 500 izađe dostava...

Starbucks slična priča kao sa KFCom, precenjeno do bola.

👍 tačno

U Hleb i kifle nisam išao ni kad sam finanijski odlično stajao, a tek sada mi ne pada na pamet ni da im prilazim. 😄 Još jedan precenjeni folirantski brend, samo domaći.

👍

Tako da u zadnje vreme gledam da idem još ređe kod njih, samo kad moram.

E što se Maksija tiče, a gde to ideš da je bolje?

Idea, vero? 🙃

Maksi mi je barem poklonio čokoladu od 200g za rođendan... U veru kao juriš poene nema šanse da sakipiš... U Maksiju barem ima neki popust...

Al pazi šta rade u aplikaciji... Čekaju da kupiš robu, pa ti je daju na popust odmah sledećih par dana... Da kupiš još... Ne obrađuju tvoje potrošačke preferencije tako da bi ti ponudili da zaista uštediš, nego da uštediš na višku robe koju si već pazario 😉 a finalna obrada tvojih podataka o kupovini je koliko si ti spreman da platiš za nešto i to formira cenu a ne opšta ponuda i tražnja robe... 🙂

P.S. prebacio sam ovde sa Izbora, da olakšam Igoru...
 
Ako korisriš kupone i popuniš online anketu za kafu, koštaće te 850 i to je najniža cena za ovo prikazano na slici... Inače kafa im je dobra u meku 😉
Realno je dobra. GDe postoji mccafe oni zaista prave sa aparatom a ne onim automatskim.
Kafa sa kuponom je 180 dinara a recimo na terazijama napolje kada sedneš je kao da sediš u kafiću. Ne vidim poentu ljudi koji moraju da sednu u kafić pored i da plate 280 dinara ili koliko je već kafa i još mora da ostaviš bakšiš kad u meku apsolutno istu dobru kafu dobiješ.
 
A Grinet? Posto ste vidim, pozmavaoci kafe, koja je bolja? Mc ili Grinet?
 
@Vox91 tako je. Čučanj i mrtvo su vežbe koje su veoma korisne. Žalosno je što ih početnici/e veoma malo rade jer se plaše da će da nabace mnogo mišića, a istina je da do vidljivog nabacivanja mišića te dve vežbe bašne doprinose, jer rade na delovima tela koji se ne vide na prvi pogled, ali koji su najvažniji za svaki pokret.

Ali zato biceps i benč se najviše rade jer je tu napredak najočigledniji..
sta je "mrtvo"?
 
Kad mene one slike bubašvabe u kutiji sa piletinom i pomfritom nisu odvratile da idem u KFC... neće bogami ni jedan miš da me odvrati da pojedem kolač iz Skroz dobre pekare! 😄

(Ne samo da sam repoznao odmah po tom okruglom kolaču sa lešnikom na vrhu o kojoj pekari je reč, nego isti taj kolač imam u frižideru 🤣)
bogami, ti ces da se ugojis... jos i slatkisi
 
Nepopularno misljenje:

Znam mnoge muskarce koji otkidaju na mrtvo dizanje ali ga licno nikad nisam voleo zato sto opterecuje kicmu. I ne mislim da je potrebno raditi ga ako covek drugim vezbama pokriva sve grupe misica. I generalno izbegavam vezbe koje stavljaju vise od 30-40 kg opterecenja na kicmu poduzno. Nema potrebe za time. Cucnjeve uvek radio ili sa svojom tezinom (koja je vise nego dovoljna XD) ili na masini gde legnem na ledja pa nogama dizem u vis (leg press). Uvek sam se cudio onim mucenicima koji stanu u onaj metalni rack pa natovare kicmu sa 50-80kg pa tako rade cucanj. Lezi brate u sedeci polozaj , raatereti kicmu, pa onda tovari kilograme. Treba ta kicma da te sluzi jos 50-70 godina. A ne treba ni to tovarenje tezine da bude toliko koliko ljudi vole sa tripuju, jer misle da "sto veca podignuta tezina = to veca snaga i kondicija". Nije stvar samo podici neku tezinu jednom, nego je podici i odrzati vise puta. A za to treba (i) kondicija, a ne samo sirova misicna masa.

@Noki
U Maxi idem kad moram ili sam negde van, pa ne znam gde tacno u kraju stoji koja prodavnica. Inace ovako za sebe kupujem u Idei a u zadnje vreme se trudim da idem cesce do Lidla pa da tamo obavim nedeljnu kupovinu. Maksi mi je postao mrsko mesto, pogotovu veliki Maksiji. Zgadili su mi se u svakom pogledu.
 
Poslednja izmena:
Са мртвим дизањем треба бити опрезан.
Ево добар клип на ту тему.
 
Uh, u principu jeste dovoljno raditi vezbe bez dodatnih tezina, ali ja sam sredio svoja ledja upravo sa mrtvim dizanjem.

Cak se i previse paznje pridaje tehnici. Za male tezine tehnika nije toliko bitna, a kasnije, sto vise vremena se vezba, i tehnika dolazi na svoje.

Naravno, ne smes da dizes velike tezine ako si neiskusan, ali za pocetak radis sa malim tezinama i nema sta da sje*******es na ledjima.
 
Mrtvo dizanje, ako se radi pravilno, doneće telu ogromne benefite.. Nijedna vežba ne utiče na tolike grupe mišića odjednom, na snagu, na rast, na skok testosterona.

To je najpre vežba za noge i gluteus- oni treba da podignu teret, a ne leđa. Pokret mora da se nauči i uvežba. Krene se sa malim težinama, pa se postepeno podiže..
Što jače noge i gluteus- moći ćete da podignete i veće težine, leđa će vam jačati, a kičma će imati bolje "držače".

Mislim, može da se vežba samo sa sopstvenom težinom, bićete koliko-toliko fit, ali neki ozbiljniji rezultati tako ne mogu da se naprave. Pitanje je samo ko se s čim zadovoljava i šta su ciljevi.
 
Bio sam jednom u teretani, uhvatila ortaka i mene kisa u setnji pa je svratio da obnovi clanarinu i da se sklonimo od pljuska :p Ali sam ekspert za jedenje hrane, ako nekome treba savet za to tu sam;) Inace prvo pravilo zdrave ishrane je da ne jedete nista posle 8 uvece. Ko to postuje vec je eliminisao bar pola zdravstvenih problema, uvek ima odlican san i bolji imunitet.
A Grinet? Posto ste vidim, pozmavaoci kafe, koja je bolja? Mc ili Grinet?
Ako volis cokoladu najbolja moka je u Kofi Drimu, plus 90% posetilaca su zenskog pola, imas duplo zadovoljstvo.
 
20221208_140450.jpg


I danas ☺️
Realno je dobra. GDe postoji mccafe oni zaista prave sa aparatom a ne onim automatskim.
Kafa sa kuponom je 180 dinara a recimo na terazijama napolje kada sedneš je kao da sediš u kafiću. Ne vidim poentu ljudi koji moraju da sednu u kafić pored i da plate 280 dinara ili koliko je već kafa i još mora da ostaviš bakšiš kad u meku apsolutno istu dobru kafu dobiješ.

Verovatno znaš ako si redovan posetilac da je na odgovorenu anketu kapućino 50rsd i dobar je 🙂 u Mc cafeu naravno bolji... šifru za anketu dobiješ uz račun a da je popuniš treba ti 1 min u aplikaciji...
 
To "ne jedem posle x sati uveče" je samo mit. Šta ako mi u 21h počinje trening? Ili u 19h? Prvo pravilo zdrave ishrane je da jedeš koliko ti je potrebno i ništa više.
 
Боље је то формулисати у X сати пре спавања. Ако неко креће да спава у девет онда је осам касно. Па опет и то не може прецизно јер битно је и шта се једе и како коме шта индивидуално прија.
 
Cucnjeve uvek radio ili sa svojom tezinom (koja je vise nego dovoljna XD) ili na masini gde legnem na ledja pa nogama dizem u vis (leg press).

Meni je za listove baš neophodno opterećenje... Čučnjevi ih zaobilaze oni su valjda dobi za guzu i kvadricepse... a listove imam slabe, pričao sam već... verovatno se nekako i kad hodam više oslanjam na tetivu... 😕
 
Skoro sva novija istraživanja govore da je nebitno kada se jede. Bitna je količina i raspodela makronutrijenata. Nije isto uneti 1000kcal samo iz ugljenih hidrata, već tu moraju postojati i masti i proteini.

A ljudsko telo je veoma pametno i iskoristiće sve što unesemo bez obzira na vreme unosa hrane. Naravno, neki minimum je dva obroka dnevno, jer čak ni naše telo ne može pravilno da obradi ceo dnevni unos hrane u jednom trenutku.

A što se tiče jedenja uvek u isto vreme ili da se ne jede uveče - iza uspeha takve dijete se obično krije to što jedemo manje, tj. u kontrolisano vreme, pa ni ne jedemo lošu hranu jer kao pazimo.

A kad već sve dotičemo, verovatno će se pojaviti i autofagija, pa bih samo rekao par ČINJENICA.

Japanac jeste dobio Nobela za to otkriće, ali na kvascima.

16-8 režim koji mnogii ističu kao autofagiju (jedeš samo u prozoru od 8 sati u toku dana) je uspeh pokazao na pacovima (gubili su 20% težine) i onda je jedan "nutricionista" sa dobrim marketingom to preneo na ljude.

Istraživanja autofagije na ljudima su počela tek relativno nedavno i ozbiljne studije pokazuju da je potrebno barem 48h posta da ćelije krenu sa autofagijom.

Iza uspeha 16-8 i ostalih dijeta se krije u 99% slučajeva kontrolisana ishrana i manji unos hrane.
 
Pa da, ali ne baš 100% tačno.

Lupam, 3000kcal je nešto što ti je optimalno i ti kreneš da unosiš 2800kcal

E sad, šta će se desiti ako si ti uneo sve kalorije samo iz šećera (ili ugljenih hidrata). Ušao si u deficit, ali šta će telo raditi? Izgubićemo neki kilogram, ali potpuno poremetiti sve u našem telu. I upravo to mnogi rade kada krenu da neke debilne dijete gde je ishrana užasno neraznovrsna.

Zato bih samo malo korigovao i rekao kalorijski deficit uz pravilnu ishranu.

A što se tiče autofagije, godinu dana kasnije je lik dobio Nobela za (da uprostim) da telo bolje koristi hranu ako je jedemo tokom dana (onaj cirkajdilani ritam), ali to nije tako fensi.
 
Da, trebalo bi da ishrana bude raznovrsna. Za doručak može da se jede svašta, ja uglavnom pravim kajganu, a uz to jedem i slaninicu, sir, ajvar, paradajz, čvarke..ne baš sve to zajedno, ali to mi je otprilike doručak..onako jak, seljački :D

Za ručak isto može da se jede svašta, zavisi opet koliko je ko aktivan i šta mu treba.. Meso, povrće u velikim količinama,
u toku dana da se pije dosta tečnosti- bar 3 litre vode, limunade itd.

Sve je poskupelo, za kvalitetnu ishranu treba dosta love, ali bilo bi dobro da se izbegava ono smeće- viršla, pašteta itd..
 
@mariks šta ću kad nisam elokventan kao ti :)

Nego, polako, ali sigurno, izlazi na videlo stara, dobra i prosta istina - jedite ono što su jeli naši roditelji i njihovi roditelji.

Meso ponekad, variva često, povrće, ne previše voća (šta će nam šećer - vitamina ima više u povrću) i ono što je naročito bitno zimi - TURŠIJU. Turšija, tj. sve ukišeljeno čini čuda za crevnu floru.
 
Uuu, turšija je zakon- krastavčići, kupus, šargarepica, karfiol... njam, njam :LOL:jedem je dosta, ali volim i mesinu..
 
Ubedljivo je najbolji kiseli kupus, jer pored vitamina ima i dobre bakterije, koje tursija nema (jer se stavlja vinobran).
Mada neki stavljaju vinobran i u kiseli kupus, cime gubi dosta od lekovitosti.
 
Vrh