Šta je novo?

Izbori 2024

@Дошљак Zvučiš dosta depresivno, pomislio sam da MC_ ima dupli nalog... 🙂

Meni tu kod anesteziranog naroda najviše brinu studenti koji su nekada bili nosioci primena a danas ih nema nigde...
Da. Studenti su danas g.vna.


Inace, Hulja je opet lagao:

РСЕ: Званичници ЕУ потврдили да су се све земље Западног Балкана, укључујући и Србију, усагласиле са декларацијом која је усвојена у Тирани

 
Mica Zavetnica, Boškić, Jova Francuz i slični su samo cirkuzanti na srpskoj političkoj sceni. Oni ti dođu kao neki ekstrem, a Vučić kao racionalno rešenje u glavama neo-radikala. N1 i šatro EU opozija ti dođu kao kontrolni faktor vlasti. Vučić je ucenjen od strane EU. Pustili su ga da krade, a sada ga drže u šaci. On će potpisati dokument gde Srbija priznaje Kosovo kao državu.
90% gradjana bi pototpisalo da se odrice oca i majke za jednosoban stan u Bgd na vodi.

Pitanje za nobela je: Kako moralno podici narod?
 
Само сам изабализирао мртво море звано српска политичка сцена.
Бунта нема, то је тужна истина.
Студенти су могли да протествују 90их без последица на исход студија. Данас скупљају бодове по Болоњи присуством на настсви и вежбама, ако ту буде изостанака или плаћају казнене поене за колоквирања или обнављају године што исто кошта.
Млади генерално су слабије пажње, све је инстант. Хедонизам је стил живота, сви би да се проводе, да путују, да купују. А у бунту тога нема.
 
Da. Bunt zahteva koncentraciju.
U Svetu je detektovan pad IQ-a kod mladjih generacija, nejverovatnije zahvaljujuci izumu zvanom smartphone.

Dobro dosli u svet robova.
 
Није само до концентрације. За којом идејом данас млади могу да се поведу? Капитализам је победио.
 
Него мене чуди како то да немамо ни промил перформанса и породичних шетњи од стране СПЦ, Мице, Бошка и осталих младих нада домаћих национал социјалиста за све ово са Косовом? Када треба да се да минимум права геј суграђанима онда могу да праве хаос и силне перформансе а када треба да се противе Рио Тинту или "великонародној издаји и губитку Косова" које шатро поседујемо онда су улице празне? Пада киша па их мрзи?
Boskic je cuo da se u nekom crtacu dva decaka drze za ruke, to je glavni problem sada, Srbi na Kosovu ce morati malo da sacekaju da se rese ovi vazniji problemi. A i poslanicka plata stize redovno pa i nije veliki problem.
 
Није само до концентрације. За којом идејом данас млади могу да се поведу? Капитализам је победио.
Borba protiv korporacija.
Borba da ne budes rob, da ne ides svaki dan na posao.
Borba da sto manje radis.
SIndikalna borba. (pogledaj samo roblje koje radi po supermarketima, pekarama i trznim centrima)
Pravo da se ne plasis sopstvenog znoja.
Razotkrivanje represivne funkcije kapitala.
Odbacivanje industrijske zabave i stvaranje svoje.

mnogo toga ima

Kapitalisticka indoktrinacija odvija se rano.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: ika
Нема од тога ништа. Људи су робови робе и услуга корпорација. Неће нико нпр. да се бори против аутоиндустрије.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Није само до концентрације. За којом идејом данас млади могу да се поведу? Капитализам је победио.

Kapitalizam nije pobedio ljude.
Kapitalizamje prvo redukovao ljude na nasmejane robove.
Smanjoi im je iq.
Uplasio ih je.

Moze li veci motiv, od razbijanja straha.
 
Тешко, замисли сад било који аспекат живота без корпорација?
 
Ne razumem, sto to ne bi postojalo? Jedno je svet bez kompanija, drugo je svet bez korporacija. Korporacije jesu jedno od najvecih zla izmisljenih u istoriji ekonomije. Nego smo svi odavno indoktrinirani da mislimo da svet ne bi mogao da postoji bez njih.
 
За њихову демонтажу потребан је глобални бунт.
 
To da. Mada, dovoljni bi bili i bojkoti. I kada ne bi imao ko da hrani te parazite, vremenom bi uginuli. Ali slaba vajda od toga, em su oni prejaki danas, mocniji od mnogih drzava cak... em su mase sirom sveta anestezirane a oniih koji nisu anestezirani prosto nema dovoljno.

Ali puci ce i to otom potom. Nije ovo odrzivo, i to ce se videti u narednim decenijama kad svetska ekonomija pukne jos dva-tri puta. Sto je neminovnost sa ovakvim danasnjim ekonomskim ucenjima i praksama.
 
Ако се нека држава подигне против светског паразитног система, буде изопштена попус С. Кореје и Авганистана.
 
Svako od nas moze da smanji kupovinu robe od Maksija, Lidla i slicnih.
Ne moze da je ukine, ali moze da kupuje malo od njih.
Za to je vazna blizina pijace ili sopstveni izvor hrane.

Mozda je malo skuplje, ali borba zahteva zrtve.

Ja kuci imam bezvredan stari namestaj. Skoro da nista nisam dao korporacijama po tom pitanju, (Mada imam dva Ikeina stola)
Ova tastatura kojom kucam stoji na staroj skolskoj klupi iz inostranstva, na koju mi je majstor stavio novu plocu.

Nikada Big Mac, niakda KFC.

Kad bi mnogo ljudi radilo tako, korporacije bi otisle.
Jos je vaznije ne koristiti usluge masovne zabave.
Naravno, nikad znaci "skoro nikad".

Oni nas cine bednima.
Vecina pristaje da radi u takvim uslovima.
Mnogi i ne mogu drugacije.



delfi_statusna_zebnja_alan_de_boton.jpg
 
Meni je najzanimljiviji slucaj 2008. pa naovamo
Naime, tad je centar neolib kapitalizma doziveo cuveni potres koji je isti i izazvao. A onda je usledio bunt koji im se nimalo nije dopao i koji nisu nikada do tada doziveli. Occupy WS koliko god da je nama smesan (a sve nam je smesno sto nije "NeMa PreDaje"). Toliko su se tamosnje glavudze branitelji statusa quo i daljih ekonomskih i drustvenih deregulacija iz obe politicke frakcije uzjogunili da su od tada do danas ceo taj bunt uspesno razvodnili na frakcije obuzete besmilicama kao sto su culture wars, cancel culture, quanone, pizzagatove...
Nije ni cudo sto se tako lozenje i dalje podgreva upravo od najvecih svetskih korporacija i milijardera. Vazniji je tviter od radnickih prava, Elon ce da donese slobodu govora a vamo gazi sve radnicke zastite, Dizni borba za jednakost a vamo cenzurise za Kinu itd itd
 
Korporativna kontrola svega je vrlo skupa.
Svako ko je ikad radio kod njih zna.
Kljuc je inflacija. Dokle budu mogli da stampaju novac, vladace.

Al izgleda da vise ne mogu.
Ja se recimo nadam drasticnom padu standarda u EU i kod nas.
Korporacije nece imati kome da prodaju, osim onih koje se bave hranom.
Ali to trziste je ograniceno i rast zavisi od demografije.

Kad budem video prazne kafice, da se zatvara Lidl i Mc Donalds, da se zatvaraju gradilista, to ce biti to.
U Sarajevu niko nije kupovao BigMac. Bili su verni svojim cevapima i Mc Donalds je zatvoren. Tako sam barem cuo.
 
Nije ni Bosna ono sto je bila, osvojio ih je Pink, svi prate Zadruge, Farme i Zvezde granda, desava im se ono sto su Amerikanci uradili celoj planeti svojom kulturom, sada imaju srpsku verziju toga. Jeste primitivizam ali pre ce to da nas pomiri nego hiljadu politicara. Zapadni Balkan jeste srpski svet, mozda ne onako kako to drugi misle ali kulturno svakako jeste.
 
Reality TV treba da bude zabranjen ili zestoko oporezovan.

U Nemackoj je propao navodni drzavni udar.
Nadajmo se bice i drugi put i svuda.
 
Нема од тога ништа. Људи су робови робе и услуга корпорација. Неће нико нпр. да се бори против аутоиндустрије.

POnekad odem u Lidl.
Ne kupujem nego posmatram.
L:judi, narocito zene, dive se robi kao takvoj.
Da je Marks ziv, odusevio se da vidi fetis robe na ovako jasan nacin.
Dive se plocicama na podu,
Lidil ispunjava zelje malogradjana, da pomisle da su aristokrati.
 
Dap. Plaćenici bili, plaćenici ostali. 😊

r

_127918715_timemagazinepersonofyear2022.png

2016:
1481127174-donald-trump-time.jpg

 
Evo i kako je prikazan Hitler inace. Voli raja da prica, ali ne i da cita ista osim fejsbuka, kontekst da razume jos manje

1670448077454.png



 
Poslednja izmena:
Vrh