Šta je novo?

Elixir Garden [ Stambeno poslovni kompleks | 50 000 m²]

Može kraće objašnjenje :)
Svi koji se bave nekretninama od agencija do investitora (Sigurno imaš nekoga) pitaj ih za objektivno mišljenje i dobićeš adekvatan odgovor.

Naravno da ništa nije idealno, tako ni West ni Wellport ali su u odnosu na Elixir dalko ispred. Pre svega iskustvom i dosadašnjim projektima u koje su investirali i postoje određeni standardi.
Najružnija ne na osnovu 2 zaključka:
- Subjektivni (Uklopljenost boja i blizina komšije unutar zgrade je jeziva) slično kao i u WEST, preblizu su zgrade ali u vestu pogledaj kako postoje između zgrada prolazi oni služe da bi vazduh cirkulisao i još važnije akustiku smanjuju. Ovde odjekuje kao u hali :)

- Objektivni
Jedina 100% demit fasada od svih novogradnji na Novom Beogradu pa čak i prvom delu zemuna. Ne postoji druga 100% demit fasada. Bez trunke estetike i što je još važnije, bela je. To znači da postaje žuta ili siva kroz 2-3 godine, sve zavisi od okoline i samog upijanja :) West ima deo sa demit fasadom koji je uklopljen uz sve ostalo i sada je žut (baci pogled), zepterra kompletno ventilisana fasada, wellport pola-pola, new minel većinski ventilisana, the one ventilisana, sakura ventilisana, oko airporta još nekoliko najavljenih novogradnje i uglavnom ventilisana 100% ili barem više od 50% i tako u nedogled.
To znači da će kraće trajati, boja će se prljati, nećeš imati najkvalitetniju izolaciju i još more negativnih stvari. Ne kažem da je loša ali nije u skladu sa traženom cenom i kvalitetnom lokacinom.
Bela spoljna stolarija u kontrastu sa crnim demitom izgleda jeftino a tek kada crna boja krene da se ispira biće lepo :)
Bela spoljna stolarija ne bih komentarisao, stavljena je zbog jeftine cene.
Jeftin izgled ulaza i koncept kompletnog objekta.
Izbor poločica i unutrašnosti koji je meni nuđen ne odgovara ceni same zgrade.

Ovo je samo deo objašnjenja a za ostalo pitaj stanare kada se usele isto tako i prođi za 10 godina pored zgrade izgledaće isto kao sve novogradnje oko beogradske arene uza Novak restorana. Tada su fasade bile demit i u bojama pa proveri :)

Od mene jedino pohvala za odmah ugrađen SMART HOUSE sistem i samu lokaciju koja je jedna od najboljih na NBG. Sve ostalo veliki minus
Nazalost ne poznajem nijednog investitora tako da na taj nacin necu dobiti odgovor.

Sto se tice dosadasnjih projekata firmi koje su gradile wellport i west, koliko sam ja uspeo da ovde procitam na forumu imali su problema i na proslim projektima i nisu bili nesto specijalno dobri. Opet to sam ovde na forumu citao mozda nije tako bilo. A opet i svako mora da pocne odnegde tako da ko zna i elixir kako ce se pokazati ubuduce. Meni se ovde svidja koliko vidim sto postuju rokove i sto ce najverovatnije zavrsiti u zadatom roku. Sto je po meni jako bitna stvar jer ako pogledas po gradu mnoga gradilista kasne mesecima...

To za veliku blizinu se slazem , ali ako pogledas stari deo grada to je svuda tako govorim za centralne gradske opstine. Ali daleko od idealnog, opet sve zavisi ko sta trazi i sta ocekuje.

A ovo me zanima ako mozes da mi objasnis. Koliko ja znam demit fasada je sa stiroporom? A ovde je koriscena kamena vuna koliko sam video. Koja je razlika i kakva je demit fasada ta? Kao i te ventilisane. Koja ne najbolja ? Ne razumem se iskreno a zanima me jer vidim da se masovno komentarise a naravno i vazan je deo zgrade zbog izolacije i toplotne i zvucne.
 
Nazalost ne poznajem nijednog investitora tako da na taj nacin necu dobiti odgovor.

Sto se tice dosadasnjih projekata firmi koje su gradile wellport i west, koliko sam ja uspeo da ovde procitam na forumu imali su problema i na proslim projektima i nisu bili nesto specijalno dobri. Opet to sam ovde na forumu citao mozda nije tako bilo. A opet i svako mora da pocne odnegde tako da ko zna i elixir kako ce se pokazati ubuduce. Meni se ovde svidja koliko vidim sto postuju rokove i sto ce najverovatnije zavrsiti u zadatom roku. Sto je po meni jako bitna stvar jer ako pogledas po gradu mnoga gradilista kasne mesecima...

To za veliku blizinu se slazem , ali ako pogledas stari deo grada to je svuda tako govorim za centralne gradske opstine. Ali daleko od idealnog, opet sve zavisi ko sta trazi i sta ocekuje.

A ovo me zanima ako mozes da mi objasnis. Koliko ja znam demit fasada je sa stiroporom? A ovde je koriscena kamena vuna koliko sam video. Koja je razlika i kakva je demit fasada ta? Kao i te ventilisane. Koja ne najbolja ? Ne razumem se iskreno a zanima me jer vidim da se masovno komentarise a naravno i vazan je deo zgrade zbog izolacije i toplotne i zvucne.
Kratko ali lepo objašnjeno, da ne pametujem :)
LINK
Slažem se za kašnjenje, elixir i novi dorćol ili ti "deka" retke firme koje prate rokove. To je za svaku pohvalu!
Elixir prati sve u stopu i biće gotovo u roku (barem po dosadašnjem radu)
Lično meni to nije odlučujuća stavka ali nekome je presudna.
Primer: Sakura će biti spektakt od objekta iako kasne van svih granica korektnosti.
 
Kratko ali lepo objašnjeno, da ne pametujem :)
LINK
Na ovom linku postoji komentar , koji tvrdi vrlo zanimljivu stvar: sto se toplotne izolacje tice, ventilisana fasada je zimi beskorisna, a leti vrlo malo korisna.
Iskreno, nisam mislio da je to tako, bas bih voleo da neko strucniji prokomentarise ove navode.
 
A ovo me zanima ako mozes da mi objasnis. Koliko ja znam demit fasada je sa stiroporom? A ovde je koriscena kamena vuna koliko sam video. Koja je razlika i kakva je demit fasada ta? Kao i te ventilisane. Koja ne najbolja ? Ne razumem se iskreno a zanima me jer vidim da se masovno komentarise a naravno i vazan je deo zgrade zbog izolacije i toplotne i zvucne.
Jeste, demit fasada je podvrsta kontakne fasade, gde se koristi stiropor kao izolacioni materijal. Stiropor je dobar samo zato sto je jeftin, inace nema sta da trazi pored kamene vune.
 
Na ovom linku postoji komentar , koji tvrdi vrlo zanimljivu stvar: sto se toplotne izolacje tice, ventilisana fasada je zimi beskorisna, a leti vrlo malo korisna.
Iskreno, nisam mislio da je to tako, bas bih voleo da neko strucniji prokomentarise ove navode.
Da, komentar je tačniji i bliži istini od samog članka. Ima tu još nekih stvari, ali to samo profesionalci znaju razliku.
 
Na ovom linku postoji komentar , koji tvrdi vrlo zanimljivu stvar: sto se toplotne izolacje tice, ventilisana fasada je zimi beskorisna, a leti vrlo malo korisna.
Iskreno, nisam mislio da je to tako, bas bih voleo da neko strucniji prokomentarise ove navode.
Izgleda da nismo klknuli na isti link :)
Samo o ventilisanoj fasadi:
LINK

Pre svega imaš sloj vazduha koji ne dozvoljava pregrevanja stana niti previše hladnoće, postoji sloj vazduha koji cirkuliše konstantno + kamenu vunu itd...
O svim tim stvarima informiši se na netu i YT imaš more edukativnog materijala pa sam presudi na kraju šta tebi odgovara.
 
Pa ja sam kliknuo na link koji si ti dao :cool:.

A komentar na koji se pozivam je sazeto sledece:

"Da bi sloj vazduha predstavljao značajniju termoizolaciju on mora da miruje. Kada se pak on ostavlja kao sloj u termoizolaciji fasada, i to u sloju npr 3-10cm, kod njega se u fasadnim elementima javlja konvekcija a njegova termička svojstva su od 3-14 puta slabija nego svojstva termoizolacije"

Uostalom, procitaj sam. Moje pitanje je bilo da neko strucan to prokomentarise, a ne da mi kao kontra argument postavlja sajt firme koja se bavi prodajom.
 
Covek je u komentaru lepo napisao čemu služi ventilisana fasada.
Posmatraj je kao kontaktnu fasadu preko koje imaš još sloj vazduha i panel koji prima na sebe direktno suncevo zračenje.
 
Covek je u komentaru lepo napisao čemu služi ventilisana fasada.
Posmatraj je kao kontaktnu fasadu preko koje imaš još sloj vazduha i panel koji prima na sebe direktno suncevo zračenje.
Hvala :)

Najjednostavnije, poboljsava svojstva osnovne fasade a najbitnije je da ispod bude od kamene vune itd...
Tako da je jednostavno receno, klasa iznas elixirove fasade.
A posto svi rade tu ventilisanu na NBG i za cenu koju nudi Elixir svoje stanove dolazim do misljenja da ne vredi tog novca.
Ali nije to jedina zamerka, jeftinija stolarija, plocice, dosadasnje iskustvo u gradjevini, itd....
Pojednostavljeno :)
Ali opet to je moje subjektivno misljenje i napisao sam deo razloga koji su mi formirali to misljenje.
Svakako ne moramo da raspravljamo, ti iznesi svoje i idemo dalje :)

Dodatno, ploce cine da se voda ne ispira nego i za 30 godina padne kisa, spere prasinu i zgrada kao nova. Kada se radi koncept kao u Elixiru sve boje kroz par godina blede i prlja ih spolasnost, tako da bela postaje zuta ili siva itd...
 
elixir-garden-220830-01.jpg

elixir-garden-220830-02.jpg

elixir-garden-220830-03.jpg

elixir-garden-220830-04.jpg

elixir-garden-220830-05.jpg

elixir-garden-220830-06.jpg

elixir-garden-220830-07.jpg
 
Ja mislim da nije toliko loše. Koja je posljednja cena stanova?
 
Za trenutak sam pomislio da gledam temu o obnovi Mariopulja , i još se pitam otkud to na beobildu
 
Ne razumem odakle sada ovoliki broj "padobranaca" sa negativnim stavom (ima i istine u tim negativnim stavovima) ali ta zgrada se gradi vec poduze vremena i ko je gledao iole malo stanove i prostornu organizaciju video je sve te stvari ranije. Ovi koji nisu, sta sad, ali da ne ulazimo u dublje rasprave dajte konstruktivne primedbe, to: nije lepa, zutece fasada, nije lepa za Beograd i te fore nisu konstruktivne za potencijalne kupce i buduce stanare. ;)
 
Ne razumem odakle sada ovoliki broj "padobranaca" sa negativnim stavom (ima i istine u tim negativnim stavovima) ali ta zgrada se gradi vec poduze vremena i ko je gledao iole malo stanove i prostornu organizaciju video je sve te stvari ranije. Ovi koji nisu, sta sad, ali da ne ulazimo u dublje rasprave dajte konstruktivne primedbe, to: nije lepa, zutece fasada, nije lepa za Beograd i te fore nisu konstruktivne za potencijalne kupce i buduce stanare. ;)
Nisu svi ljudi zlonamerni , i ako se slažem da može dobar deo da se nazove tako , niti su padobranci . Jednostavno nekada te privuče neki detalj na određenoj temi i izneseš svoje mišljenje .
U ovom slučaju , argumenti za fasadu i onu nesrećnu , usku terasu , su apsolutno na mestu . Ako je nešto dobro , treba pohvaliti ... i obrnuto .
Ovde ne pričamo o subjektivnom osećaju tipa : "volim ovakvu ili onakvu fasadu/boju i sl." već isključivo u vrsti fasada koja je odabrana i koja , definitivno , nije reprezentativna niti je srećno rešenje na onoj lokaciji , u svakom smislu.
Konkretno fasada nije mogla biti primećena ranije , sve do završetka, skidanja skele, kada se vidim kompletan utisak .

Budućim kupcima i stanarima želim sve najbolje , ali da pišem "bajke" , to neće moći. Ni na jednoj temi, pa ni na ovoj .
 
Nisu svi ljudi zlonamerni , i ako se slažem da može dobar deo da se nazove tako , niti su padobranci . Jednostavno nekada te privuče neki detalj na određenoj temi i izneseš svoje mišljenje .
U ovom slučaju , argumenti za fasadu i onu nesrećnu , usku terasu , su apsolutno na mestu . Ako je nešto dobro , treba pohvaliti ... i obrnuto .
Ovde ne pričamo o subjektivnom osećaju tipa : "volim ovakvu ili onakvu fasadu/boju i sl." već isključivo u vrsti fasada koja je odabrana i koja , definitivno , nije reprezentativna niti je srećno rešenje na onoj lokaciji , u svakom smislu.
Konkretno fasada nije mogla biti primećena ranije , sve do završetka, skidanja skele, kada se vidim kompletan utisak .

Budućim kupcima i stanarima želim sve najbolje , ali da pišem "bajke" , to neće moći. Ni na jednoj temi, pa ni na ovoj .
Slazem se u potpunosti sa tobom i naveo da ima istine u komentarima i treba razmeniti misljenja, utiske i poglede. Podrzavam svaki komentar ali ne i one koji nista pametno ne kazu vec samo unose dubiozu i koji su ponovljivi.
Nije mi zelja da nekog uvredim ali ipak smatram ovo ozbiljnim forumom
 
Pozdrav svima!
Ja sam jedan od kupaca.
Slazem se da je fasada mogla biti bolja, pre svega po pitanju samog tipa fasade. Realnost je da pravih ventilisanih fasada nema u meri koliko se komentarise. Jedan deo tih objekata ima samo delimicmo pokrivene povrsine fundermax-om ili panelima, estetike radi, ali jako mali broj objekta ima pravu ventilisanu fasadu u potpunosti ( kao sto je Zepterra)

Od prvog momenta smo znali koji ce tip fasade biti na Elixiru. Realnost je da je cena u momentu gradnje bila dosta povoljnija od ostalih objekata u kraju. Verovatno je i odluka o tipu fasade uticala na samu prodajnu cenu.

Sto se terasa tice, uza je samo na spavacim sobama kod vecih stanova, ali ti stanovi svakako imaju pristojne terase na izlazu iz dnevnih zona.

Boja spoljne stolarije je takodje mogla biti crna / antracit. Ali ok, u pitanju je drvo-aluminijum, pa ce dozivljaj iznutra biti dosta bolji. 🙂

Inace, sama materijalizacija je OK. Bosal vrata, Tarkett parket velikog formata, Smart sistem, korektna keramika za hodnike i terase. Za kupatila je mogla biti bolja.
Liftovi su Kone, ako sam ih dobro razumeo.

Vudeo sam rendere ulaza, hodnika. Korektno.

U svakom slucaju, kvalitet unutrasnjih materijala nece znacajno odstupati od ostalih objekata u kraju , cak ce biti visi kod pojedinih stavki - stolarija, parket.

Meni deluje da ce to na kraju biti OK.
Ja se samo nadam da necemo dobiti kladionice u prizemlju, sto mi je potvrdjeno od strane prodaje, i de nece upropastiti fasade i / ili krov reklamama, kao sto je uradio Galens, na Minelu.
A u Ugovorima nam stoji da investitor ima pravo na 3 reklame.
 
Pozdrav svima!
Ja sam jedan od kupaca.
Slazem se da je fasada mogla biti bolja, pre svega po pitanju samog tipa fasade. Realnost je da pravih ventilisanih fasada nema u meri koliko se komentarise. Jedan deo tih objekata ima samo delimicmo pokrivene povrsine fundermax-om ili panelima, estetike radi, ali jako mali broj objekta ima pravu ventilisanu fasadu u potpunosti ( kao sto je Zepterra)

Od prvog momenta smo znali koji ce tip fasade biti na Elixiru. Realnost je da je cena u momentu gradnje bila dosta povoljnija od ostalih objekata u kraju. Verovatno je i odluka o tipu fasade uticala na samu prodajnu cenu.

Sto se terasa tice, uza je samo na spavacim sobama kod vecih stanova, ali ti stanovi svakako imaju pristojne terase na izlazu iz dnevnih zona.

Boja spoljne stolarije je takodje mogla biti crna / antracit. Ali ok, u pitanju je drvo-aluminijum, pa ce dozivljaj iznutra biti dosta bolji. 🙂

Inace, sama materijalizacija je OK. Bosal vrata, Tarkett parket velikog formata, Smart sistem, korektna keramika za hodnike i terase. Za kupatila je mogla biti bolja.
Liftovi su Kone, ako sam ih dobro razumeo.

Vudeo sam rendere ulaza, hodnika. Korektno.

U svakom slucaju, kvalitet unutrasnjih materijala nece znacajno odstupati od ostalih objekata u kraju , cak ce biti visi kod pojedinih stavki - stolarija, parket.

Meni deluje da ce to na kraju biti OK.
Ja se samo nadam da necemo dobiti kladionice u prizemlju, sto mi je potvrdjeno od strane prodaje, i de nece upropastiti fasade i / ili krov reklamama, kao sto je uradio Galens, na Minelu.
A u Ugovorima nam stoji da investitor ima pravo na 3 reklame.
Slažem se za Galens, koji je stavio neprimerene reklame na svoj objekat.
Barej je Woltu i Glovu jednostavno da pronađu objekat :D

Ovde sam se uključio na temu nakon skidanja skele i izranjanja "divote" od fasade koja me je šokirala. Doduše ne samo mene neko i komšije jer živimo u kraju.
Što se tiče ventilisane fasade, Elixir ubedljivo ima najjeftiniju u odnosu na sve u sličnom kraju ili novogradnju u debelom krugu.
Svakako kroz 5 do 10 godina videće se razlika elixira i svih ostalih, mada i već se vidi po meni. Ružno, subjektivno :)
Izgled i kvaliet odstupaju od objekata u kraju, počev od objekata gde je elixir naslonjen a to je Exing koji je za klasu bolji.

Svakako želim srećno useljenje i neću se više negativno oglašavati da ne pravim problem ljudima koji su kupili stanove, mada nisam mogao da prećutim.

Svako dobro
 
Prošao danas, i ugledam jednu od ja mislim maski za klima uređaje. Ne znam koje birao onu limeta zelenu, ali je užasna onako drečava. Što se tiče ostatka eksterijera, ništa posebno, iskreno mogli su da kopiraju zgradu pored, na koju se i oslanja Elixir. Ovako izgleda jako čudno i odudara zbog ogromne razlike u stilu i kvalitetu fasade.
 
Vrh