Šta je novo?

Elixir Garden [ Stambeno poslovni kompleks | 50 000 m²]

Sto se samih stanova tice, unutrasnja stolarija izgleda dobro. Keramiku su mogli da izaberu bolju. Bosal vrata, ok. Parket izgleda dobro.
Sanitarije, unutrasnja vrata, nisam video.
U garazu nisam ulazio.

Ono sto me zanima je kako ce izgledati ograda na terasama gde nije staklo po projektu? Da li ce ostati bela kakva je na uzornom stanu ili su nesto promenili?
 
Sto se samih stanova tice, unutrasnja stolarija izgleda dobro. Keramiku su mogli da izaberu bolju. Bosal vrata, ok. Parket izgleda dobro.
Sanitarije, unutrasnja vrata, nisam video.
U garazu nisam ulazio.

Ono sto me zanima je kako ce izgledati ograda na terasama gde nije staklo po projektu? Da li ce ostati bela kakva je na uzornom stanu ili su nesto promenili?
Hvala za info. I mene zanima taj deo ali vise ovaj stakleni... od ostalih info da ce da vrse primopredaju do 31.12. Sa time sto se kasni sa ulicom i to nije do njih, a znamo da su tu svi priključci, kako je to sada zamisljeno ne znam...
Broje sitno pa je i nervoza verovatno velika, kako kupaca tako i prodavca ali sve je to za ocekivati.
Zanimljivo je da je jedan od stanova vec izasao kao novo kupljen na prodaju i to po zanimljivoj ceni
 
Hvala za info. I mene zanima taj deo ali vise ovaj stakleni... od ostalih info da ce da vrse primopredaju do 31.12. Sa time sto se kasni sa ulicom i to nije do njih, a znamo da su tu svi priključci, kako je to sada zamisljeno ne znam...
Broje sitno pa je i nervoza verovatno velika, kako kupaca tako i prodavca ali sve je to za ocekivati.
Zanimljivo je da je jedan od stanova vec izasao kao novo kupljen na prodaju i to po zanimljivoj ceni
Postavljeno je par staklenih ograda. Danas sam prosao tuda. Dobro izgleda.
Osim ulice, veliki izazov ce im biti samo dvoriste i sadnja. Jos uvek su u pripremi terena (izolacija). Uci ce u zimu.
 
8E258041-6750-42BC-AF72-C69655CAFAB5.jpeg
Staklena ograda
 
Ali ova zelena skalamerija koja imitira "garden" priču...stvarno su promašili sa fasadom.
O ogradi koja ima horizontalnu podelu da ne govorim. Potpuno nebezbedna varijanta .
 
Ali ova zelena skalamerija koja imitira "garden" priču...stvarno su promašili sa fasadom.
O ogradi koja ima horizontalnu podelu da ne govorim. Potpuno nebezbedna varijanta .
Pa vertikalna varijanta bi bila vise nego smesna,al zqrdinjere sa muskatlama i puzavcem :) sve pokrivaju, pa cak i komsiju...zato ja i pitam za staklenac, samo zeznutije odrzavanje...
 
Nije stvar samo estetike već bezbednosti. Parapet je suviše mali da bi omogućio adekvatnu bezbednost.
Očigledno su tako išli da ne naruše pogled iznutra, odnosno da omoguće dodatnu svetlost unutrašnjosti. Ali nije bezbedno .
 
Pa dobro nisu mala mala deca spajdermeni a ova malo veća znaju za toliko.
 
Bilo koja garnitura ili stolica na terasi i eto ti problema. Ovo je realno nisko i nema tu superheroja koji će da to promeni. :)
 
Po standardima za projektovanje, nisu zabranjene horizontalne prečke ako postoji parapet zidani do neke visine, nije baš lako se popeti na ovo.
 
Član 31 pravilnika o uslovima i normativima za projektovanje stambenih zgrada i stanova kaže (deo člana) :

Visina zaštitne ograde na stepeništima i otvorenim prostorima u stanu i zgradi (lođama, balkonima, terasama i slično) podignutim nad okolnim terenom više 45 cm mereno od finalno obrađenog poda, do sedme nadzemne etaže iznosi 110 cm, a preko sedme nadzemne etaže 120 cm.

Svi fasadni otvori čiji je parapet ili fiksni zastakljeni deo niži od 90 cm mereno od nivoa gotovog poda, osim fasadnih otvora orijentisanih na lođe, terase, balkone, bašte ili galerije, moraju imati dodatnu zaštitnu ogradu u skladu sa stavom 6. ovog člana.

Otvori u ogradi moraju biti projektovani tako da se onemogući prolaz predmeta prečnika većeg od 12 cm i penjanje dece.


Da ne licitiramo , ovo nije bezbedno , svidelo se to nekome ili ne . Mogli su i taj deo da ustakle i da reše problem . Ili da naprave drugačiju ogradu .
Mnoge objekte sam video koji rade ovakve ograde, verovatno iz neznanja .
 
Član 31 pravilnika o uslovima i normativima za projektovanje stambenih zgrada i stanova kaže (deo člana) :

Visina zaštitne ograde na stepeništima i otvorenim prostorima u stanu i zgradi (lođama, balkonima, terasama i slično) podignutim nad okolnim terenom više 45 cm mereno od finalno obrađenog poda, do sedme nadzemne etaže iznosi 110 cm, a preko sedme nadzemne etaže 120 cm.

Svi fasadni otvori čiji je parapet ili fiksni zastakljeni deo niži od 90 cm mereno od nivoa gotovog poda, osim fasadnih otvora orijentisanih na lođe, terase, balkone, bašte ili galerije, moraju imati dodatnu zaštitnu ogradu u skladu sa stavom 6. ovog člana.

Otvori u ogradi moraju biti projektovani tako da se onemogući prolaz predmeta prečnika većeg od 12 cm i penjanje dece.


Da ne licitiramo , ovo nije bezbedno , svidelo se to nekome ili ne . Mogli su i taj deo da ustakle i da reše problem . Ili da naprave drugačiju ogradu .
Mnoge objekte sam video koji rade ovakve ograde, verovatno iz neznanja .

sta je konkretno problem sa ovom ogradom, visina ?

Posto na brdo objekata je staklena ograda
 
Problem je kombinacija niskog parapeta i bravarske ograde sa horizontalnom podelom koja može da posluži kao "merdevine" za penjanje dece.
Nije problem staklena ograda .
 
Samo da prokomentarisem ovu zadnju sliku kupatila. Da li je sa namerom ili je slucajno tako ispalo, ali polozaj bojlera je za mene pun pogodak. Uzasavam se bojlera koji su smesteni direktno nad kadom, razumem razloge za to (curenje i slicno), ali sam u svim svojim stanovima bojlere premestao van kade, estetika i funkcionalnost su mi uvek bili iznad potencijalnih problema.
I ova nisa sa desne strane, savrseno mesto za masinu za ves+masina za susenje smestena odozgo.
Steta sto plocice nisu veceg formata.
 
Ja imam utisak, da će, ako se ne stavi neki paravan, staklo, zavesa, kupatilo biti skroz mokro nakon kupanja.
 
Cudi me da bojler i masina nisu izmesteni u zaseban deo, ovako zagusuju prostor.
 
Cudi me da bojler i masina nisu izmesteni u zaseban deo, ovako zagusuju prostor.
Ovo zavisi od velicine stana, rasporeda, preddogovora prilikom gradnje, tj ranom kupovinom i idejom da se to tako uradi.
U nekim stanovima jeste ali je i to negde nesrecno resenje jer oduzima prostor, pa vrata na toj prostoriji jer je obicno mala prostorija, odvod vode i potencijala izlivanja i curenja...
Svako resenje ima prednosti i mane tako i sa zidanim terasama, staklenim nema bas idela ;)
 
Poslednja slika, kacenje rucice za tus je katastrofa, izbusena plocica, po meni bolje da nista nisu dirali pa da kupac potencijalno zameni i bateriju ako mu ne odgovara al ovako rupica osta.
Ima li neko info unutrasnja vrata(sobna) čija su, materijal?
I mogu reci da je lepsa dvorisna fasada (kod terasa), ali su napravili cirkus sa bojama siva zelena bela braon jos da krov bude narandzast :D
 
Vrh