Šta je novo?

Parada ponosa

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@Drakche Jel si ti bio na protestu ispred SkupSline jula 2020, i jel si bio na blokadama decembra 2021?
I evo ga, odmah muk, kuliranje i nestajanje sa liste prisutnih čim se postavi neko škakljivo pitanje. Isto kao i kad MC-a pitam jel bio na nekom od protesta kad sebi da pravo da rafališe po celom svom gradu ili da od ljudi iz unutrašnjosti pravi neke bogove, idole i moralne i intelektualne gromade.
 
Pa, da ovo društvo nije bolesno u svakom smislu, da se ne promoviše razvrat, kriminal i nemoral na svim stranama, da se podstiče rađanje, lako rešavanje stambenog pitanja za mlade parove, da je besplatna oprema za bebe, da se majkama koje rode troje dece obezbeđuje penzija, da se deca leče o državnom trošku, a ne preko sms-a, da je kvalitetno obrazovanje državni prioritet, školovanje potpuno besplatno, da ima mesta za svu decu u vrtićima, da škole imaju svoje kuhinje u kojima će deca jesti uz simboličnu nadoknadu, da je besplatno bavljenje sportom za decu itd, itd, a to je samo na prvu loptu... jednostavno, da se promoviše porodica kao stub društva, a ne opšte posrnuće, verovatno ni ovi ljudi ne bi protestovali juče... Nego bi svi mogli da kažemo ok, stvorili smo opšte društvene okolnosti koje odgovaraju interesima većine, ovo društvo je zdravo i nemamo razloga da brinemo u kakvom okruženju će deca da nam odrastaju, pa ćemo imati više sluha i za interese manjine.

Za mene su to neke tradicionalne vrednosti, a neka turbo levičarenja, treći polovi, usvajanje dece od strane gej parova, zabrana likova u crtanim filmovima, razne feminističke koještarije, promovisanje otuđenosti među ljudima, život u virtuelnom svetu, a sankcionisanje pokušaja da se ostvari neki kontakt usled brige o lažnom ugrožavanju privatnosti, građenje zidova i promovisanje života ljudi kao usamljenih jedinki, koje će same sebi biti dovoljne- ja ne mogu da podržim.

Ako se tako nastavi, nas za 50 godina neće biti, a ovde će živeti Afrikanci i Arapi. E, pošto ovi ljudi koji su juče izašli na protest vide da država pet para ne daje za ovo što sam gore prvo nabrojao, tj. ne stvara povoljne životne okolnosti za ogromnu većinu sopstvenog stanovništva, ukratko- mi nemamo čvrsto usvojen i utemljen društveni i kulturni obrazac koji bi odgovarao interesima većine- zbog toga smatraju da će pod prodorom uticaja sa strane i ovo malo nekog vrednosnog sistema biti rastočeno.
 
Pa, da ovo društvo nije bolesno u svakom smislu, da se ne promoviše razvrat, kriminal i nemoral na svim stranama, da se podstiče rađanje, lako rešavanje stambenog pitanja za mlade parove, da je besplatna oprema za bebe, da se majkama koje rode troje dece obezbeđuje penzija, da se deca leče o državnom trošku, a ne preko sms-a, da je kvalitetno obrazovanje državni prioritet, školovanje potpuno besplatno, da ima mesta za svu decu u vrtićima, da škole imaju svoje kuhinje u kojima će deca jesti uz simboličnu nadoknadu, da je besplatno bavljenje sportom za decu itd, itd, a to je samo na prvu loptu... jednostavno, da se promoviše porodica kao stub društva, a ne opšte posrnuće, verovatno ni ovi ljudi ne bi protestovali juče... Nego bi svi mogli da kažemo ok, stvorili smo opšte društvene okolnosti koje odgovaraju interesima većine, ovo društvo je zdravo i nemamo razloga da brinemo u kakvom okruženju će deca da nam odrastaju, pa ćemo imati više sluha i za interese manjine.

Za mene su to neke tradicionalne vrednosti, a neka turbo levičarenja, treći polovi, usvajanje dece od strane gej parova, zabrana likova u crtanim filmovima, razne feminističke koještarije, promovisanje otuđenosti među ljudima, život u virtuelnom svetu, a sankcionisanje pokušaja da se ostvari neki kontakt usled brige o lažnom ugrožavanju privatnosti, građenje zidova i promovisanje života ljudi kao usamljenih jedinki, koje će same sebi biti dovoljne- ja ne mogu da podržim.

Ako se tako nastavi, nas za 50 godina neće biti, a ovde će živeti Afrikanci i Arapi. E, pošto ovi ljudi koji su juče izašli na protest vide da država pet para ne daje za ovo što sam gore prvo nabrojao, tj. ne stvara povoljne životne okolnosti za ogromnu većinu sopstvenog stanovništva, ukratko- mi nemamo čvrsto usvojen i utemljen društveni i kulturni obrazac koji bi odgovarao interesima većine- zbog toga smatraju da će pod prodorom uticaja sa strane i ovo malo nekog vrednosnog sistema biti rastočeno.
Pa cekaj sav taj nemoral koji se promovise sto spominjes nije vredan protesta, a evro prajd jeste? Moja poenta je da je parada najmanje zlo od tih koje si nabrojao i nema uticaj na prosecnog coveka
Ne znam cega se boje ti koji su protiv parade? Pa nece pretvoriti nekog ko nije gay u gaya. Niti ce gayevi nestati ako ne bude parade. Ko zna sa koliko njih imas kontakt a da ni ne znas, imas i prikrivene koji imaju porodice i decu.
Absurd mi je da neko protestvuje kao da ce mu nesto biti oduzeto
Zar smo u 15 veku i dalje?
 
E, pošto ovi ljudi koji su juče izašli na protest vide da država pet para ne daje za ovo što sam gore prvo nabrojao, tj. ne stvara povoljne životne okolnosti za ogromnu većinu sopstvenog stanovništva
Glupost. Ovi "ljudi" su juče izašli da protestuju zato što su homofobi i zatucani. Nemaju oni pojma ni o čemu što si ti napisao, njihov povod je bila čista mržnja prema LGBT zajednici i osobama i ništa drugo.
 
Za mene su to neke tradicionalne vrednosti, a neka turbo levičarenja, treći polovi, usvajanje dece od strane gej parova, zabrana likova u crtanim filmovima, razne feminističke koještarije, promovisanje otuđenosti među ljudima, život u virtuelnom svetu, a sankcionisanje pokušaja da se ostvari neki kontakt usled brige o lažnom ugrožavanju privatnosti, građenje zidova i promovisanje života ljudi kao usamljenih jedinki, koje će same sebi biti dovoljne- ja ne mogu da podržim.
(y)

I ima još jedna stvar, još jedan razlog otkud ove kontra-parade i aktivni otpori. Zato što ljudi uviđaju da kod ovih grupa važi ono ''daj im prst, tražiće ti šaku. Daj im šaku, tražiće ti celu ruku''. Nikad ništa nije dosta. I zaista, svake godine se doda neko novo slovo na LGBT skraćenicu. Svake godine se traži neki novi zakon. Svake godine se izmišlja novi pol. Svake godine se izmišlja nova zamenica za obraćanje (ono they i slične gluposti). Svake godine se izmišljaju nova lažna mentalna i zdravstvena stanja a prava i štetna oboljenja ukidaju i ignorišu.

S druge strane, uprkos svemu tome, broj domaćih učesnika u gej paradama u Srbiji odnosno u Beogradu je isti već nekoliko puta i nekoliko godina. Dakle, iako od 2014. imamo uspešna sprovođenja gej parada bez ikakvih incidenata i većih, dužih problema i polemika u društvu, broj gej pripadnika iz Srbije na njima je uvek oko par stotina. A znamo da u Srbiji svakako ima mnogo, mnogo više gej ljudi od toga. Pa ipak, na svakoj gej paradi, već 8 godina zaredom, ne pojavljuje se više od par stotina gej ljudi.

Zašto? Pa zato što prosečan gej u Srbiji prema gej paradama i gej organizacijama oseća isto što i prosečan Srbin oseća prema narodnom posraniku - gađenje. Jer kao što narodni posranici ne predstavljaju prosečnog Srbina, tako ni razni Bobani, Karleuše, Azdejkovići i Miletići ne predstavjaju prosečnu gej osobu.

Ja na ulicama viđam gej osobe kako se otvoreno drže za ruke pa čak i poljube (istina, češće devojke nego muškarci, ali ipak, ogrooooomna razlika u odnosu na pre 10 godina). Znači ima ih, prisutni su, i ne stide se da se pokažu. Pa ipak, kad god se održava gej parada, kada se oduzmu ambasadori, strani gejevi, ''kumovi'' i slični koji su tamo na platnom spisku... ostane par stotina gej Srba.

I o čemu onda dalje da se priča?
 
@Bender Rodriguez Kakvo je to pitanje? Nemoj ti meni na licno, nego reci sta hoces da kazes.

@Vox91 Pravo na skup lgbt nema nikakve veze sa ovim sto si naveo. Mi zelimo i paradu i bolje uslove za decu i sve ostalo. Sta je tu tesko razumeti?
I nemojte odmah decu da spominjete, cim krene prica o lgbt pravima. To je van svake pameti, a i podmuklo je. Vi ne razumete sta znaci uspesno drustvo u danasnjem svetu. Ove "litije" juce su totalno pomracenje uma.
 
Znači nisi, inače se ne bi toliko useravao da odgovoriš.
Elem, pa šta palamudiš da se narod ovde ne buni nikad ni za šta a kao jedino se buni za gej paradu?

Oćeš i ti ko MC da izvrćeš činjenice i realnost, pa da pričaš kako ''15 godina Beograd nikad ni oko čega nije protestovao''?

Usput, živo me zanima koji ste to ''VI'', pošto već 8 godina zaredom gej parade se uspešno i mirno održavaju, a opet ne mogu da pređu više od par stotina gej osoba iz Srbije.
Tako da to kad ti kažeš ''MI'', to je otprilike kao kada bi neke od onih stranaka koje nisu imale ni 1% glasova govorile ''Mi, narod''...


Gej parade i gej organizacije su, sa svojih par stotina učestnika, u Srbiji su reprezenti srpske gej populacije taman koliko je stranke ''Otete bebe - Ana Pejić'' reprezent srpskog naroda sa osvojenih 0.8% na izborima... I srpski gejevi žele ovakve parade i ovakve organizacije i ovakve vođe taman koliko i Srbi žele tu stranku od 0.8%.
 
Poslednja izmena:
Ne, ja ne mislim da su svi ovi ljudi što su juče šetali zadrti i homofobi.. Pa imamo gej parade već 10 godina i niko reč nije rekao, nije uopšte bilo protesta.

Na stranu to što kaže Bender i sa čim se slažem- ne vidim neku svrhu gej parade, niti mislim da one doprinose poboljšanju položaja gej ljudi, ali mi je interesantno zašto sad odjednom mora kod nas da se organizuje i evropska parada.

Ono, 10 godina se održava naša lokalna parada, imamo gej premijerku i nije bilo skoro nikakvih protesta protiv toga, što samo pokazuje da ova zemlja uopšte nije toliko zadrta po tom pitanju.

Ali sada odjednom- mora da se pravi i evropska parada.. šta kao, nismo dovoljno dokazali da smo slobodoumni? I onda, znaju kakvih je problema bilo pre, da je ovo društvo ipak većinski nesklono svemu tome, ali ipak to mora da se pravi u Beogradu.

Pa kad to prođe, dogodine će da traže zakon o usvajanju dece. Pa će naredni korak da bude ovo, pa ono..

I zato kažem, ovde nije stvoreno okruženje u kojem će većina normalno da živi, radi i gaji decu, nemamo kompas, ne znamo da li ćemo levo ili desno, ali zato sa strane moraju da nam nameću nešto za šta velika većina nije.

I zato mislim da je ovima juče prelila čaša i da su zato izašli.
 
Jer kao što narodni posranici ne predstavljaju prosečnog Srbina, tako ni razni Bobani, Karleuše, Azdejkovići i Miletići ne predstavjaju prosečnu gej osobu.

Sa ovim se slažem al ne vidim tu šaku, pa ruku koju traže... Jer sem šetnja za vreme vladavine Brnabić ništa drugo konkretno nije urađeno ili su sakrili od mene pa ne znam... Za sebe je sve uradila pa se ostvarila i kao ćale sa svojom partnrkom a za druge ništa nije uradila...

Ogromna je stigma i dalje prisutna samo što je to teško očima heteroseksualaca primetiti, a registrovano partnerstvo je ono što bi bilo razumno da se dogodi (za one kojima treba pa nek ih je i 50) a ne ne znam ni ja šta... i
Ista analogija sa prajdom, za one kojima treba pa nek ih je i 100...

Mnogi protesti kod nas nisu bili masovni ali su ih ljudi podržavali, udobno od kuće... a te porodične šetnje su direktno kontra pride i mržnjom motivisane, razgovarao sam da tim ljudima, svaki razlog bi našli samo da se ne održi jer im stvara osećaj gađenja...

Naravno da gay organizacije i pride ne repezentuju sve, ali svi koji su za slobodu okupljanja i javno izgovorenu reč, podržavaju pride...

Obrisaće ti post zbog ovog "user*vao"... Kažu de je to vulgarno...
 
Ono, 10 godina se održava naša lokalna parada, imamo gej premijerku i nije bilo skoro nikakvih protesta protiv toga, što samo pokazuje da ova zemlja uopšte nije toliko zadrta po tom pitanju.

Ali sada odjednom- mora da se pravi i evropska parada.
Kao što rekoh - daš im prst, tražiće ti šaku. Daš im šaku, tražiće ti ruku. Nikad nije dosta.

Pogledaj samo i njihove akronime. Nekada LGBT, sada čitava azbuka. Isto važi i za polove, i za zamenice, i za izmišljena mentalna stanja i oboljenja
(sensory overload... JBT... to se inače nekad zvao generalizovani anksiozni poremećaj)

Inače, vidim gore pitaju ljudi čega se ljudi plaše oko gej parade. A s druge strane, danas je zabranjeno i šovinistički pričati o uzrocima homoseksualizma.
Znači s jedne strane ti ne da da makar debatuješ o tome kako se homoseksualizam širi, a s druge strane te pitaju ''a zašto vam smeta''?
 
Pa kad to prođe, dogodine će da traže zakon o usvajanju dece. Pa će naredni korak da bude ovo, pa ono..
Ja sam za to da se omogući individuama koje su psihofizički i materijalno sposobni, empcionalno zreli i odgovorni ljudi i to žele, da usvoje decu.

Dakle ne nužno parovi. I onda je seksualnost nebitna. Jer i jeste nebitna... Koliko je samo ozenjenih pedera... Ta mogućnost vođenja potpuno dvostrukog života je meni nepojmljiva... I deda ima... Prilaze mi ponekad pošto ja odgovorim na njihove poglede, baš da priđu pa da čujem njihovu priču... Pogotovo kod žel. parka u NS i ima zilion tih mesta... Mnogo deda sa unucima sam upoznao i da, mnogi od njih su protiv pride-a i ne razumeju to ništa a okoreli pederi...

Ali pitanje oko pride-a, registrovanog partnerstva ili usvajanja pojedinaca, može razumno da se reši...
 
Sa ovim se slažem al ne vidim tu šaku, pa ruku koju traže...
Pa evo ovako.

2000ih parola i molba je bila ''dajte nam samo da održimo paradu i da pošaljemo poruku da nas ima više nego što mislite''.
2010. je bio veliki haos na paradi za koji mnogi veruju da je bio delo službe, a ne samog srpskog kolektiva i proseka naroda.
2014. održavana je prva prava uspešna parada. I već tada se iz priče ''dajte samo priznajte da postojimo'' prešlo u ''hoćemo istopolne brakove''
Onda su ''hoćemo istopolne brakove'' prešli u ''hoćemo da usvjamo decu''.

A ove godine, pošto su Miletić, Boban, Azdejković i ostali videli da će ih, ako ovako nastave, uvek biti šaka jada na paradi, odlučili da dovuku sve iz ostatka Evrope, ne bi li namakli par hiljada i tako predstavili Nemačkog ili Engleskog geja kao legitimnog predstavnika Srba gejeva na paradi.

Pogledaj zatim i njihove skraćenice.
2000ih - LGBT
2010ih - LGBTQ
2020ih - 2SLGBTQIA+

2000ih - polovi: muški i ženski
2010ih - polovi: muški, ženski, srednji, nedefinisano, neodlučno, zbunjeno, nedijagnostifikovano, vanzemaljac, klingonac...

2010ih - zamenice: on, ona
2020ih - zamenice: on, ona, oni, ono, they, trte mrte...


Kako ne razumeš, s njima nema kraja. Nikad neće biti zadovoljni šta god im daš. Zato što sami sa sobom nikad neće biti zadovoljni.
A opet, o tom njihovom nezadovoljstvu ne smeš da pričaš i da ga studiraš jer si onda homofob.

Znači oni se ponašaju onako kako su se nekada ponašali ljudi u delirijumima i ljudi sa problemima. Ali ti više ne smeš ni da ih proučavaš, a kamoli da im ponudiš pomoć, a kamoli da ih teraš da žive u skladu sa ostatkom društva. I tako dođosmo dotle da neko ko je rođen sa hromozomom XY može mrtav ladan da govori da je rođen sa XX. I da govori da je vanzemaljac. I da je 2+2=šta god on želi da bude. I ti ne smeš ni da ga pogledaš popreko, a kamoli da ga proučavaš, a kamoli da pokušaš da ga promeniš.

I onda posle ''a što vam smetaju...'' (misleći na gej parade i gej organizacije, jer većini ljudi obični gejevi više i ne smetaju)
 
Kaže se homoseksualnost a pored LGBT ja znam još samo za Q što je citav galimatijas koječega, a ako pričamo o homoseksualnosti to je onda G - gay...

A zašto svi seksualno različiti idu pod akronim...
Ne znam... ja bih tu dodao i H - hetero...

Jer zapravo seksualnost nema etiketu...

Seksualnost je kao pun spekatar boja... u fotošopu naprimer da slikovito predstavite... i svako je druga tačka, nema 2 iste tačke, a svi smo deo spektra...

I u okviru hetero ima ovakvih i ovakvih... Milion fetiša...

Tako da etiketa nema... I ja ne razumem da Trans i Q ide pod ruku sa gay a bez hetero... ali to što sam ja lično da nema etiketa, ne znači da mi smetaju do mere da se grčevito borim da se ukinu...

Prosto me ne dira toliko...
 
Bila bi fora da neko od komičara ili anti-SJ i anti-PC aktivista uradi foru gde bi došao u banku i tražio da podigne neku pozamašnu sumu jer je on odlučio da se identifikuje kao Rokfeler. Ili kao Ilon Mask. Ili kao bilo koji bogataš. I molim lepo, ako njemu ne sme da se osporava pravo da se identifikuje kao helikopter, zašto bi mu se osporavalo pravo da se identifikuje kao Ilon Mask? Ili bar kao njegov do sada neviđeni brat?

I šta ćemo onda? Niko ne sme ništa da mu kaže, psihijatri ne smeju da ga stave na lečenje, policija ne sme da ga ometa u izvršenju dela jer ajme mene, sve to bi bilo kršenje njegovih prava. U njegovoj glavi, i u njegovoj realnosti, on je brat Ilona Maska i ima pravo na taj i taj račun u banci.
I? Šta onda?
 
@Bender Rodriguez Kakvo je to pitanje? Nemoj ti meni na licno, nego reci sta hoces da kazes.

@Vox91 Pravo na skup lgbt nema nikakve veze sa ovim sto si naveo. Mi zelimo i paradu i bolje uslove za decu i sve ostalo. Sta je tu tesko razumeti?
I nemojte odmah decu da spominjete, cim krene prica o lgbt pravima. To je van svake pameti, a i podmuklo je. Vi ne razumete sta znaci uspesno drustvo u danasnjem svetu. Ove "litije" juce su totalno pomracenje uma.
A šta znači "uspešno društvo"?

Ova društva na Zapadu su uspešna? Ne znaju više ni šta su, ni ko su, preplavljeni migrantima, u polovini sopstvenih gradova ne smeju normalno da prošetaju, ili leti glava.. geta u koja ni policija ne sme da uđe.

Je l' su uspešni zato što su većinom ateisti, što su crkve prazne i pretvaraju ih u tržne centre? Što se duhovnost potpuno zanemaruje, a promoviše sebičnost, samoživost i samodovoljnost.. individualnost do maksimuma.

Je l' su uspešni zbog turbo levičarenja, ispiranja mozgova, trećih polova, rada od jutra do sutra da bi se uveče zabavljali Kardašijanovima, a vikendom valjali po ulici od alkoholisanosti i nadrogiranosti.. ili što im socijalne službe uzmu decu ako im ćušnu neku vaspitnu po guzi?

Ili su ispešni jer su vekovima pljačkali kolonije, ubijali milione od Južne Amerike, preko Konga do Indokine? I što su, u strahu od komunizma, poslednjih 100 godina dozvolili bolji standard i prava svom stanovništvu.. pa su, čim je opasnost prestala, povukli ručnu i krenuli u novi totalitarizam, sluđivanje i kontrolisanje sopstvenih ljudi, a bombardovanje i uništavanje onih koji im se suprotstave.

Amerika i UK demokratije? Sa dve stranke koje se smenjuju? Sa satanizovanjem bilo koga ko zine nešto protiv njihove agende, sa lažnom političkom korektnošću?

Blago nama ako tome treba da težimo..
 
I ima još jedna stvar, još jedan razlog otkud ove kontra-parade i aktivni otpori. Zato što ljudi uviđaju da kod ovih grupa važi ono ''daj im prst, tražiće ti šaku. Daj im šaku, tražiće ti celu ruku''. Nikad ništa nije dosta. I zaista, svake godine se doda neko novo slovo na LGBT skraćenicu. Svake godine se traži neki novi zakon.
Govorim ti kao "pripadnik", iako je to sasvim suludo nazivati i podstiče razdvajanje u društvu. Nema tu da se traži neki novi zakon. Traži se da, ako mi prete u srednjoj školi, policija ne okrene glavom i kaže: "Nek se pripazi." (<-- Moje iskustvo.) Traži se da mogu da se zaposlim bez straha da će me neko otpustiti samo na osnovu osobe koju poljubim ili sa kojom sam intiman.
Traži se da imam ista prava dići kredit sa partnerom da rešimo stambeno pitanje, traži se mogućnost da ako je partner bolestan i u bolnici, a roditelji me njegovi mrze (jer im je dete homoseksualno zbog mene, jelte) da mogu da ga posećujem..

Ja sam apsolutno protiv parade ponosa ukoliko se tuđe vrednosti skrnave. Krajnje mi je ogavno kada na ikonu zalepe LGBT zastavu. Da bi neko poštovao tebe, moraš i ti poštovati onog drugog. Naravno, razumem i Zajednicu koja je gažena godinama, decenijama, vekovima. Razumem da je više dosta da određena grupa ljudi sebi daje za pravo da odlučuje umesto mene kako mogu i hoću da živim. A na kraju krajeva, to 99% ljudi apsolutno ni ne dotiče.

A tek ideju o referendumu koja se vrtela pre godinu i više neću da komentarišem.

Boško i ekipa sve to koriste u dnevno-političke prepirke. Znam da kad sam razgovarao sa ljudima i drugari moji, kad im je predočeno koja su to zapravo prava, koja heteroseksualni parovi podrazumevaju, onda uvek kažu: "Pa to je u redu."
 
A opet, o tom njihovom nezadovoljstvu ne smeš da pričaš i da ga studiraš jer si onda homofob.

Ja smem... a vidim da i tebi ništa ne fali... Kad je bio slučaj one trans žene koja je htela da se takmiči u plivanju sa ženama ja sam bio protiv jer mislim da određeni objektivni genetski pokazatelji treba da nam budu vodič za nečiji pol.

Rod je drugo. Ali za sportska akmičenja on nije bitan. Bitan je pol.
Po meni...Tako da ja imam svoj stav, ne pratim nikog, a pogotovp en američke demokrate....

Ja jesam za pride i registrovana partnerstva, individualno usvajanje za one koji žele... I mene je iznenadilo i pomalo iznerviralo jer europride kao da pokazuje da je ovde sve totalna liberalština a nije... Jeste ponešto urađeno, al uz puno muke, otpora, na jedvite jade... a anualni pride mi je sasvim ok, ni protiv Europride nisam, smeta mi što ga AV koristi da bi stvorio lažnu sliku da je sve superiška...
 
@TheOnlyLuka
A šta, ti misliš da ste vi homoseksualci jedini u Srbiji koji doživljaju nepravde i neprijatnosti i moraju sami da se bore za sebe?

Nasilje u školi - prelistaj malo novine pa vidi koliko ima slučajeva da neki mali psihijatrijski slučaj maltretira tuđu decu i niko mu ništa ne može, bar ne pravno i putem policije
Zaposlenje - misliš da si jedini u Srbiji koji je diskriminisan ili odbijen za posao na osnovu nekog besmislenog razloga?
Kredit - Ni oni koji se vode kao nezaposleni ne mogu da dižu kredite, pa ni oni sa malim prihodima ili određenim poslovima
Stambeno pitanje - Dobro je pa su svi ostali Srbi rešili stambena pitanja
Posećivanje u bolnici - ne razumem, šta, ako dođe Laza u bolnicu da poseti Peru, i Pera kaže sestri da ga propuste jer su u vezi, sestre će fizički sprečavati Lazu? Aha. A kako to do sada nige nije osvanulo u novinama? Kako se niko nije žalio?

I, šta kažeš, gej ljudi u Srbiji su jedini koji imaju probleme, jedini koji trpe nepravde i jedini koji moraju sami da se bore za sebe?

S druge strane, ovo u drugom pasusu poštujem i podržavam. A ti si potvrdio ono što sam pisao gore i što pišem i govorim već 10 godina - gej ljudi u Srbiji se identifikuju sa gej paradama i gej organizacijama taman koliko se i prosečan Srbin identifikuje sa narodnim posranicima ili ministrima. Nebo i zemlja.
 
Ja smem... a vidim da i tebi ništa ne fali...
Probaj da uradiš to u javnosti. Ili kao pripadnik medicinske zajednice, u okviru koje su se nekada i proučavali, pa i lečili određeni slučajevi. (mislim na ove što ubeđuju sebe da su helikopteri i slično). Svako ko to pokuša biće razapet. Osim ako je kalibra jednog Palme. Njemu se može jer je mafijaš i političar. Inače bilo koji drugi običan čovek da kaže ili priupita tako nešto u javnosti, može da računa da mu je karijera završena.

P.S.
Meni je godišnje održavanje srpske gej parade sa par stotina gej Srba na njoj isto u redu. Ali džaba što je u redu meni, što je u redu tebi, što je u redu većini srpskog naroda, što je u redu većini gej Srba. Nije u redu samim gej organizatorima i karijeristima. Jer njima nikad ništa nije dosta.
 
Luka, a da li misliš da će Evropska parada doprineti nekakvom poboljšanju stvari o kojima govoriš? Ja mislim da neće, već samo iritira većinu i postiže suprotan efekat. Čak mi deluje da ovdašnjoj gej zajednice uopšte ne ide u prilog i da im je i nametnuta od strane nekih faktora iz inostranstva.

Za usvajanje dece nisam, ali za omogućavanje registrovanog partnerstva, rešavanje naslednih i drugih prava-jesam.

Za oblike diskriminacije o kojima si govorio već imamo rešenje- striktno poštovanje Ustava i postojećih zakona koji kažu da su svi jednaki. Policija i tužilaštvo moraju da rade svoj posao, ali pošto ga ne rade ni po drugim stvarima, ni vi niste izuzetak.
 
Jeste, ali šta ako dođu muškarac i žena (u vanbračnoj vezi) i zatraže kredit? Dobiće ga. Pričam o osobama kojima primanja to dozvoljavaju, a ne o svakom mogućem primeru zašto neko ne može. Pričam o diskriminaciji, a ne o tome da neko prosto zarađuje manje.
Zato, kao što Vox kaže gore, treba dozvoliti istopolne brakove. Ali onda da se tu stane. Da se stane sa manijom večitog nezadovoljstva i večitih prohteva gej organizacija i njihovih najgrlatijih kokodača kojih se većina običnih gej ljudi gnuša i stidi kao što se većina, ili veliki deo, običnih glasača gnuša i stidi narodnih posranika.
Jer se o tome, dragi moj, ne piše. :)
Malo morgen.
Ana Brnabić bi prva digla prašinu.
Za njom i Zorana Zmihajlović.
Potom i gej organizacije.
Na kraju, čak i ako niko od režimskih medija ne bi o tome izvestio, pa Danas, N1 i nova bi prve od toga napravile reportažu.

Jel ti imaš neke konkretne dokaze ILI argumente da se to dešava, ili se sve svodi na ŠBB KBB? Pošto je ovo prvi put da čujem to u tom kontekstu, kao, u bolnici neko ne bi dao gej partneru da vidi svog partnera... Osim ako cela priča nije bila to da su roditelji imali verbalan sukob sa gej partnerom svog sina/ćerke, pa je, kao i svaka priča prenesena kroz narod, to na kraju naduvano do izjave ''sestre nisu dale geju da poseti svog partnera u bolnici''. Pogotovu što je većina bolnica otvoreno tokom sati poseta, osim kad je bio blesavi Kovid režim a možda je i sad u nekim bolnicama.
 
Zato, kao što Vox kaže gore, treba dozvoliti istopolne brakove. Ali onda da se tu stane. Da se stane sa manijom večitog nezadovoljstva i večitih prohteva gej organizacija i njihovih najgrlatijih kokodača kojih se većina običnih gej ljudi gnuša i stidi kao što se većina, ili veliki deo, običnih glasača gnuša i stidi narodnih posranika.
Azdejković i ekipa - ljudi ih se gnušaju. Ne znam nijednu osobu koja uopšte poštuje te koji kao "vode" priču. Mislim ista je priča i sa političkim strankama.
Ana Brnabić bi prva digla prašinu.
Brnabić je sebi ugodila život samo takav i nju stvarno nije ni za koga drugog briga. Ne mogu da se setim tačno čija je drama bila, ali moguće da je i bila Nušićeva "Vlast". U toj priči opisuje dolazak na vlast tako što prvo stane na neku hoklicu, stolicu, pa na sto. I gleda ravno. Kada je na hoklici, čovek vidi drugog čoveka i dalje dobro. Kada je na stolici, već vidi samo glavu čoveka kada gleda ravno, a kada je na stolu, onaj što stoji, iliti "vlast", ne vidi onog ispod sebe i ne trudi se da razume kako je to biti dole, iako je i sam nekad bio tu.
To ti je otprilike priča Ane Brnabić i kako je shvataju.
Za njom i Zorana Zmihajlović.
Zoka stvarno ne odaje utisak iskrenosti i deluje mi da svako njeno osuđivanje bude tu čisto da bi rekla išta za medije, a da je u stvarnosti nije briga.
Jel ti imaš neke konkretne dokaze ILI argumente da se to dešava, ili se sve svodi na ŠBB KBB? Pošto je ovo prvi put da čujem to u tom kontekstu, kao, u bolnici neko ne bi dao gej partneru da vidi svog partnera... Osim ako cela priča nije bila to da su roditelji imali verbalan sukob sa gej partnerom svog sina/ćerke, pa je, kao i svaka priča prenesena kroz narod, to na kraju naduvano do izjave ''sestre nisu dale geju da poseti svog partnera u bolnici''. Pogotovu što je većina bolnica otvoreno tokom sati poseta, osim kad je bio blesavi Kovid režim a možda je i sad u nekim bolnicama.
Za ovo stvarno nemam konkretne dokaze. Znam priču preko jednog društvenog centra i to je to. Svakako toj osobi generalno verujem, ali da je to sad izbilo u novine i napravila se pometnja, ne verujem da bi se tako nešto desilo - čak i za Danas, N1 i Nova.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh