Šta je novo?

Parada ponosa

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Samo im treba dopustiti da se slobodno krecu.Kaznjavati svaku diskriminaciju nad njima.Dozvoliti samo brakove bez usvajanja i to je to. Porez bi dobrodosao.Jer kad si siromasan, svaki dinar ti dobro dodje.
 
Slazem se! :lol: Sledece sto treba uraditi je uvesti porez za razvoj stocarstva, koji bi placali vegetarijanci, zato sto ugrozavaju razvoj stocarstva. :p
 
Ako tako satiricno gledas, onda cu ti satiricno i odgovoriti. Ne bi, zato sto oni trose vise para na biljne prozivode, i time povecavaju potrosnju voca i povrca.
 
Треба питати оне који је одрасли у дому, од бебе до 18 година, да ли би више волели да их је усвојио неко ко је геј.

Што се тиче тога да ли је сексуала оријентација урођена или научена, oво кажу научни ауторитети:

The American Psychological Association, the American Psychiatric Association, and the National Association of Social Workers in 2006 stated:
Currently, there is no scientific consensus about the specific factors that cause an individual to become heterosexual, homosexual, or bisexual – including possible biological, psychological, or social effects of the parents' sexual orientation. However, the available evidence indicates that the vast majority of lesbian and gay adults were raised by heterosexual parents and the vast majority of children raised by lesbian and gay parents eventually grow up to be heterosexual.

The American Academy of Pediatrics in 2004 stated:
The mechanisms for the development of a particular sexual orientation remain unclear, but the current literature and most scholars in the field state that one's sexual orientation is not a choice; that is, individuals do not choose to be homosexual or heterosexual. A variety of theories about the influences on sexual orientation have been proposed. Sexual orientation probably is not determined by any one factor but by a combination of genetic, hormonal, and environmental influences. In recent decades, biologically based theories have been favored by experts. Although there continues to be controversy and uncertainty as to the genesis of the variety of human sexual orientations, there is no scientific evidence that abnormal parenting, sexual abuse, or other adverse life events influence sexual orientation. Current knowledge suggests that sexual orientation is usually established during early childhood.

The Royal College of Psychiatrists in 2007 stated:
Despite almost a century of psychoanalytic and psychological speculation, there is no substantive evidence to support the suggestion that the nature of parenting or early childhood experiences play any role in the formation of a person's fundamental heterosexual or homosexual orientation. It would appear that sexual orientation is biological in nature, determined by a complex interplay of genetic factors and the early uterine environment. Sexual orientation is therefore not a choice.

The American Psychiatric Association stated:
Homosexuality was once thought to be the result of troubled family dynamics or faulty psychological development. Those assumptions are now understood to have been based on misinformation and prejudice. Currently there is a renewed interest in searching for biological etiologies for homosexuality.

http://en.wikipedia.org/wiki/Sexual...ion:_professional_organizations.27_statements
 
Ako bi vegetarijanci bili oslobodjeni placanja poreza za stocarstvo zarad povecane potrosnje biljnih proizvoda, tako bi i gay osobe trebalo da budu oslobodjene poreza za natalitet, jer umesto na decu, vise trose na odecu, obucu, kola, putovanja, pa podsticu razvoj odgovarajucih privrednih grana, tj. otvaranje novih radnih mesta. :lol:
 
Evo sta nam uradise vegetarijanci! Vegetarijanci ne jedu meso, a gay osobe ne prave decu koja jede meso i nase stocarstvo propada! Ovo je upravo objavljena vest na www.krstarica.com.

Vesti dana - utorak, 5. jul 2011. 12:15 RSS

Broj goveda u Srbiji smanjen za petinu u jednoj deceniji
Međunarodni Radio Srbija - Pre 18 minuta
U Srbiji ima oko 938.000 grla goveda, a njihov broj je za jednu deceniju opao za 19 odsto, izjavio je Tanjugu stručni saradnik u Privrednoj komori Srbije Branislav Gulan. Od ukupnog broja goveda u našoj zemlji, u tovu je svega 15.000 do 20.000 junadi, istakao je Gulan. On je ukazao da se srpsko govedarstvo suočava sa brojnim problemima kao što su nedovoljno genetskog potencijala za gajenje, usitnjena i skupa proizvodnja. Gulan je naglasio da nedovoljan broj junadi u tovu utiče na to da Srbija ni izdaleka ne koristi šansu da ''bebi bif'' postane jedan od vodećih domaćih izvoznih proizvoda ne samo na prethodnim, već i novim tržištima evropske unije.
 
^^

Meni su deca drzaija od obuce i kola. Kada bi natalitet u srbiji bio pozitivan. Vlast ako ne bi resavala probleme, bi se brze smenjivala, sto je dobro. Onda bi brze, nego sto je sad, dosla ona vlas koja barem nesto valja. Ovako natalitet je u minusu, vlast se jako sporo menja.Ko zna kad cemo ovako docekati neko barem malo bolju vlast?
 
Tu se slazemo! I ja mnogo vise volim decu od odece i kola, pa vise i trosim na decu nego na obucu i kola. Ali mislim da pogresno razmisljamo. Ne bi trebalo gay osobe oporezovati sto nemaju decu, jer ih oni ne mogu ni imati, vec bi trebalo zestoko oporezovati svaki bracni par koji ima manje od troje dece. I radnicima se oduzima od plate ako ne ispune normu. :cool:
 
E tu se isto slazemo. treba oporezovati parove bez dece.A onima koji sus terilni a hoce, dati novac na vestacku oplodnju. Inace poznato je kada vestacka oplodnja uspe(3-6 pokusaja) obicno se rode 4-5-6 pa nekad i 7 i 8. Zamislite kada bi se svi parovi sterilini posle 3-6 dobili prinove?
 
BOKI SMOKI":277fs9dv je napisao(la):
^^
cesto su u gay osobe vegeterijanci. To ne zaboravite. Verovatno im je dosta kobasica sto im ulaze odpozadi, pa su presli na biljnu ishranu. Ovo zadnje shvatite kao crni humor.
Ja sam cuo da su uglavnom lezbejke vegetarijanke, ali ne poznajuci bas najbolje "tehnologiju", nisam siguran da ta "tehnologija" podrazumeva "kobasice sto im ulaze odpozadi". :p
 
Hahaha gledaju se simsonovi, kada je Lisa pojela vegeterijansku kobasicu a mislila je je da je od mesa jer nije mogla da odrzi pritisak okoline. Apu car..
 
Arnorian":1y6m6xdn je napisao(la):
Треба питати оне који је одрасли у дому, од бебе до 18 година, да ли би више волели да их је усвојио неко ко је геј.

Ne zaboravimo i decu iz nefunkcionalnih porodica.

Plus za iscrpne izvode iz literature!
 
^^

To isto nema veze sa vezom. ta Deca koja su odrasla u domu odrasla su pod nadzorom strejt vaspitaca.Iz bog toga su i ona sama strejt. Normalno je da ce reci da bi vise volela da ima bilo kakve rodtielje pa makar i gay. Samo sto je onda pitanje da li bi oni bili strejt kao sto su sad?
 
BOKI SMOKI":24xkb0sg je napisao(la):
^^

To isto nema veze sa vezom. ta Deca koja su odrasla u domu odrasla su pod nadzorom strejt vaspitaca.Iz bog toga su i ona sama strejt. Normalno je da ce reci da bi vise volela da ima bilo kakve rodtielje pa makar i gay. Samo sto je onda pitanje da li bi oni bili strejt kao sto su sad?

Znači ovako: Gej osobe su gej jer je to urođeno (a ne zato što su videli od roditelja, pošto su oni strejt), a deca gej roditelja su gej jer su to videli.. Jel to znači da će deca dece gej roditelja biti strejt :) Dva negativna se potiru ....

Boki, poštujem tvoje mišljenje, ali rezon ti malo leluja :p
U stvari kad čovek razmisli krivi su Will i Grace.. haha
 
^^

Ja sam rekao da osobe postaju gay na dva nacina. Prvi je od rodjenja, a drugi je psiholoski poremecaj.
Ako je dete u domu i ako je urodjeno da bude gay bice, nevezano da li je usvojen od gay roditelja ili strejt.Ili je pak ostalo u domu do svog punoletstva. Mozda su ti parovi gay imali psiholoski poremecaj, pa su zato postali homoseksualci, koji ce da usvoje dete koje ce vremenom postati gay zbog psiholoskog poremecaja.

Bas me nisi razumeo.
 
NI jedno. Kad se budem zenio, planiram min 3. mislim da svako moze da priusti 3 dece.+ ako donesu onaj zakon da se na svako trece dobija 20 000 do 20 godine, bice obecavajuce za sve nas.
 
pozuri, ne daj boze nekog psiholoskog poremecaja u medjuvremenu, ubice te porez. sa druge strane, glasno razmisljam, ako neko ko je rodjen gay dozivi psjiholoski poremecaj moze da postane strait.. sve u svemu zaje*******ani su ti psiholoski poremecaji, jel da?
 
And here we are again,
svaka diskusija o paradi ponosa se zavrsi pricom o padu nataliteta, gay braku i usvajanju dece ili gore,
dok homoseksualci i dalje moraju da zive u drustvu gde vecina gradjana smatra da je homoseksualnost bolest, poremecaj ili gore.

Kao da se narod stvarno tu nesto pita - da li je to poremecaj ili nije, hoce li nekom dati ili uskratiti ljudska prava... da se narod uvek i za sve pitao jos bi ziveli u srednjem veku.

Tu nema puno price, parada se MORA odrzati i odrzavati sve dok ima onih koji bi na nju isli.
Ovako se moze samo odlagati i usporavati.
Tek kada vecina ozbiljno shvati da nema prava da odlucije o tudjim zivotima i da je svako ispoljavanje agresije, mrznje i dezinformacija zakonski kaznjivo, tek onda moze da se govori o nekom braku i usvajanju dece.

Moram jos da kazem, mada nije tema, da je oporezivanje gay ljudi losa, ako ne odvratna ideja.
Takodje kad su u pitanju hetero neozenjene i neudate osobe.
Samo bi dobili jos jednu diskriminaciju vise, a da ne pricam o zakonskom obelezavanju gay ljudi kao takvih, kao da su jevreji u hitlerovoj nemackoj.

Najbolje je raditi kao i ostali civilizovan svet i ne izmisljati toplu vodu.
 
razgradjevinar":12j0osbv je napisao(la):
pozuri, ne daj boze nekog psiholoskog poremecaja u medjuvremenu, ubice te porez. sa druge strane, glasno razmisljam, ako neko ko je rodjen gay dozivi psjiholoski poremecaj moze da postane strait.. sve u svemu zaje*******ani su ti psiholoski poremecaji, jel da?

Vidim da me ne shvatas ozbiljno. Psiholoski poremecaj se ne moze izleciti.Stvara se samo u detinjstvu. Takva osoba moze imati odnose sa zenama, ali ce je i dalje privlaciti seksualno muskarci.Za razliku od rodjenih gay osoba koji vole samo muskarce.I nece biti BI ako ima odnos za zenom, vec ce cisto eto probati. Posto i gay osobe privlace zene, ali se ne mogu u njih zaljubiti.To znam jer mi je drugarica pricala, kaf sam bio kod nje na rodjendanu.A ona se druzi sa 2 gay ortaka.I sa njima sam pricao o tome.I oni kazu da ih zene privlace ali da se nikad nisu zaljubili i da ih ne volie.E sad o tome kako su postali to sto jesu, nisamo pricali.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh