Šta je novo?

Parada ponosa

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Drakche":3t1h0auh je napisao(la):
And here we are again,
svaka diskusija o paradi ponosa se zavrsi pricom o padu nataliteta, gay braku i usvajanju dece ili gore,
dok homoseksualci i dalje moraju da zive u drustvu gde vecina gradjana smatra da je homoseksualnost bolest, poremecaj ili gore.

Kao da se narod stvarno tu nesto pita - da li je to poremecaj ili nije, hoce li nekom dati ili uskratiti ljudska prava... da se narod uvek i za sve pitao jos bi ziveli u srednjem veku.

Tu nema puno price, parada se MORA odrzati i odrzavati sve dok ima onih koji bi na nju isli.
Ovako se moze samo odlagati i usporavati.
Tek kada vecina ozbiljno shvati da nema prava da odlucije o tudjim zivotima i da je svako ispoljavanje agresije, mrznje i dezinformacija zakonski kaznjivo, tek onda moze da se govori o nekom braku i usvajanju dece.

Moram jos da kazem, mada nije tema, da je oporezivanje gay ljudi losa, ako ne odvratna ideja.
Takodje kad su u pitanju hetero neozenjene i neudate osobe.
Samo bi dobili jos jednu diskriminaciju vise, a da ne pricam o zakonskom obelezavanju gay ljudi kao takvih, kao da su jevreji u hitlerovoj nemackoj.

Najbolje je raditi kao i ostali civilizovan svet i ne izmisljati toplu vodu.


Na prethodnim postovima se videlo da i ja podrzavam paradu, ali samo ovakvu kakava jeste, ne kao ona u LOS(T) Andjelesu u USA drzavi. Vucko znas na sta mislim? Ti si tad spominjao kalasnjikove, a mene je Igor opomenuo zbog one recenice.Znaci obicnu paradu kao ovakvu podrzavam, jer meni licno ne smeta da setaju. neka setaju, zaboleme, savko je krojac svoje srece,svog zivota.Ako je on dobar prema meni, bicu i ja prema njemu.

A to za obelezavanje, bi bila tajna.Porez bi stizao veci, ali raspodeljen na druge poreze merodavno.Tako da se ne bi znalo ko je zaista takva osoba, to jest ko placa a ko ne.
 
BOKI SMOKI":n3kuwtme je napisao(la):
Drakche":n3kuwtme je napisao(la):
And here we are again,
svaka diskusija o paradi ponosa se zavrsi pricom o padu nataliteta, gay braku i usvajanju dece ili gore,
dok homoseksualci i dalje moraju da zive u drustvu gde vecina gradjana smatra da je homoseksualnost bolest, poremecaj ili gore.

Kao da se narod stvarno tu nesto pita - da li je to poremecaj ili nije, hoce li nekom dati ili uskratiti ljudska prava... da se narod uvek i za sve pitao jos bi ziveli u srednjem veku.

Tu nema puno price, parada se MORA odrzati i odrzavati sve dok ima onih koji bi na nju isli.
Ovako se moze samo odlagati i usporavati.
Tek kada vecina ozbiljno shvati da nema prava da odlucije o tudjim zivotima i da je svako ispoljavanje agresije, mrznje i dezinformacija zakonski kaznjivo, tek onda moze da se govori o nekom braku i usvajanju dece.

Moram jos da kazem, mada nije tema, da je oporezivanje gay ljudi losa, ako ne odvratna ideja.
Takodje kad su u pitanju hetero neozenjene i neudate osobe.
Samo bi dobili jos jednu diskriminaciju vise, a da ne pricam o zakonskom obelezavanju gay ljudi kao takvih, kao da su jevreji u hitlerovoj nemackoj.

Najbolje je raditi kao i ostali civilizovan svet i ne izmisljati toplu vodu.


Na prethodnim postovima se videlo da i ja podrzavam paradu, ali samo ovakvu kakava jeste, ne kao ona u LOS(T) Andjelesu u USA drzavi. Vucko znas na sta mislim? Ti si tad spominjao kalasnjikove, a mene je Igor opomenuo zbog one recenice.Znaci obicnu paradu kao ovakvu podrzavam, jer meni licno ne smeta da setaju. neka setaju, zaboleme, savko je krojac svoje srece,svog zivota.Ako je on dobar prema meni, bicu i ja prema njemu.

A to za obelezavanje, bi bila tajna.Porez bi stizao veci, ali raspodeljen na druge poreze merodavno.Tako da se ne bi znalo ko je zaista takva osoba, to jest ko placa a ko ne.

Boki, ulepsa mi dan! :laugh: Skoro se nisam tako slatko smejao citajuci neciji post. :)

Jedino sto mi je ostalo nejasno je da li ce gay osobe tajno da se prijavljuju za placanje poreza ili ce postojati neko ko ce procenjivati seksualnost pojedinaca, pa razrezivati porez u zavisnosti od toga.
 
@Vucko. Gay klubovi, tamo ih zasigurno ima.Ko udje, uso je. XD Tim porezom bi se oni dodatno osigurali kod drzave u slucaju napada(koji ni ja ne podrzavam) i time izgrednik dobio vecu kaznu,(ugrozavajne sporovodjenja pobojsanja nataliteta) a oni naknadu stete od te osobe.

I to nema veze sa Jevrejima i Nacistima. Ne bi oni bili obelezeni, jer bib ili stelth kako nas narod kaze.Ne bi ljudi u Banci akda prima platu, placa racune, znali da je on gay zbog gore navedenih objansjenja.
 
ti dobro znas da stealth ne funkcionize u srbiji.... :laugh:
 
o boze :rolleyes:
bokija, eksperta za sve, za predsednika! :sojic:

hm, mozda po nekadasnjem sistemu TV pretplate ?
ako te navataju da imas TV ( u ovom slucaju u gay klubu, paradi, na delu...) onda moras da palcas za taj luksuz sve dok pismeno ne dokazes promenu mesta boravka (seksualne orijentacije) :laugh:

Kamo lepe srece da kod nas ima gay parada kao one u L.A, Londonu, Madridu...
Milioni na ulicama, hiljade iz inostranstva, svi se vesele i zabavljaju; mladi, stari, deca... zivot cveta.
Niko nema "moral issues", a oni koji imaju neka odu taj dan u crkvu i pomoile se za oprost dusa.
 
Drakche":28g6yzlq je napisao(la):
o boze :rolleyes:
bokija, eksperta za sve, za predsednika! :sojic:

hm, mozda po nekadasnjem sistemu TV pretplate ?
ako te navataju da imas TV ( u ovom slucaju u gay klubu, paradi, na delu...) onda moras da palcas za taj luksuz sve dok pismeno ne dokazes promenu mesta boravka (seksualne orijentacije) :laugh:

Kamo lepe srece da kod nas ima gay parada kao one u L.A, Londonu, Madridu...
Milioni na ulicama, hiljade iz inostranstva, svi se vesele i zabavljaju; mladi, stari, deca... zivot cveta.
Niko nema "moral issues", a oni koji imaju neka odu taj dan u crkvu i pomoile se za oprost dusa.

Boze me sacuvaj i sakloni! :shok: Tako nesto nikako ne dolazi u obzir! Kao sto rekoh ranije, nije u duhu srpskog naroda da izlazi na ulice da se veseli i zabavlja. A ako dodju jos i stranci da pomazu u veselju, postoji opasnost da ne bude dovoljno ljudi da ih pretuce, cime cemo ugroziti reputaciju koju smo stekli, a taman je aerodromski taksista poradio na nasoj reputaciji. :p
Daleko bilo da jos i zaradimo od stranaca koji bi nahrupili u vec prenatrpani Beograd, pa da ne mozemo da kukamo da nam lose ide. :laugh:
 
nije u duhu srpskog naroda da izlazi na ulice da se veseli i zabavlja: gde mogu da nadjem kopiju: duha srpskog naroda ako moze u .pdf formatu da znam kako traba da razmisljam kao srbin hvala u napred
 
To je jedno od osnovnih nepisanih pravila! :lol: Izmedju ostalih pravila, tu je i zabrana medjusobnog pozdravljanja pri ulasku musterija u radnju, koriscenje izraza "molim vas", "izvolite", "hvala", zabrana podizanja pogleda salterskih sluzbenika kada je stranka ispred saltera, kao i istovremena komunikacija uz osmeh i mnoga druga pravila. :cool: Umalo da zaboravim, najveci neprijatelji srpskog naroda su voda i promaja! :laugh: (I to je u nepisanim pravilima!)
 
 
Najzanimljivije od svega je što skoro nijedan medij nije izvestio o ovome.. N1 i Nova nešto ukratko i Danas malo opširnije..

Drugi ćute kao zaliveni na to što je Beogradom šetalo 20 ili više hiljada ljudi, a leto je i godišnji odmori, da ne kažem da ni skup nije bio promovisan. Od kada vlada Vučić, je l' bilo masovnijeg iskazivanja nezadovoljstva povodom nečega? I to nije vest ni za koga?
 
Ne iskazuje se nezadoviljstvo povodom elementarnih problema, da ih sada ne nabrajam, vec se sakupili zbog parade ponosa. Zasto?
Pa zato sto je to linija manjeg otpora. Zbog neceg drugog bi vec bio veci rizik pojaviti se na skupu.
Plus, putinove sluzbe sljakaju preko crkve i ostalih organizacija, izgleda, vrlo uspesno.

Ali hajde neka to nije bitno, ni sasvim tacno - nego, zasto bi neko pravio skup povodom ODUZIMANJA prava i slobode grupi svojih sugradjana?
To je van svake pameti. Pritom SEBI daju za pravo da setaju koliko hoce i kada hoce, predstavljajuci se kao zastupnici "citavog naroda", a ne kao interesna grupa.
Glume neku, kvazi, ugrozenost, a imaju najvecu slobodu, najvece privilegije sto postoje, ali ipak su im potrebni barjaci i nacionalni simboli da iza njih koracaju.

Kome jos nije jasno, neka vidi slike sa proslogodisnjih parada i uporedi sa ovom setnjom juce.
Sama estetika tih prizora govori ko je ovde na strani svetla, a ko na strani mraka.
Ova setnja je bila povorka iz PAKLA.
 
Većinska Srbija se identifikuje sa istočnim vrednostima. Nažalost nismo se najbolje skontali sa zapadom i teroristička država ruusija je to zloupotrebila. Danas ti rusi kontrolišu sve. Sve je njihovo. I narod je njihov.

Navedene zemlje su izvan ruskog domena kontrole, zato nema razloga da policija štiti gej paradu.

Ja ću ići na gej paradu jer sam protiv ruske inter-okupacije Srbije i za ulazak u NATO i EU. LGBT mi je tu nebitan, bitno je pokazati se kao protivnik ludila koje je na dobrom putu da nas pretvori u Z hordu monstruma.
 
Ekstemno kontroverzna je i priča o tome da je dobrom broju građana (pritom tu ne ubrajam SNS rijaliti pink SPC Z elitu) porastao standard i da to utiče na smanjenje želje za promenom. Opozicija mora da nađe bolji narativ da pridobije novo biračko telo a pritom zadrži i ove kojima je na ovaj ili onaj način porastao standard.
 
Kome i jeste rastao standard do početka 2020.godine, u poslednje dve sigurno nije rastao, nego je uglavnom padao.

Naročito sa svim ovim poskupljenjima, ovo je strašno.

Inače, ne mislim da je ovaj narod juče izašao na ulicu isključivo zbog evropske gej parade. Ove "naše domaće" se organizuju već godinama i ne sećam se da je bilo nekih problema.. Mislim da je najavljeno paradiranje kap koja je nekima prelila čašu, pa su juče izašli da iskažu protest protiv gomile drugih loših stvari koje guše sve nas.

Da se ovde normalno živi i da nismo u teškom blatu do guše, mislim da ni na evropsku gej paradu mnogi ne bi ništa rekli.

Ovako vide ljudi da sve propada i rastače se, pa je mnogima neko okretanje konzervativizmu jedini izlaz.
 
Ko je koga dovukao autobusima, ne znam da li se zna ko je uopšte organizator? Crkva, osim Nikanora, nije stala iza ovog skupa.
 
Kontra-parada ne bi bilo da nema gej parada. :)
Ultra-desničara ne bi bilo da nema ultra-levičara.
Konzervativaca ne bi bilo da nema avangardista.
Sve je to akcija i reakcija. :)

Newtons-3rd-wall.jpg
 
Inače, ne mislim da je ovaj narod juče izašao na ulicu isključivo zbog evropske gej parade. Ove "naše domaće" se organizuju već godinama i ne sećam se da je bilo nekih problema.. Mislim da je najavljeno paradiranje kap koja je nekima prelila čašu, pa su juče izašli da iskažu protest protiv gomile drugih loših stvari koje guše sve nas.

Da se ovde normalno živi i da nismo u teškom blatu do guše, mislim da ni na evropsku gej paradu mnogi ne bi ništa rekli.

Ovako vide ljudi da sve propada i rastače se, pa je mnogima neko okretanje konzervativizmu jedini izlaz.

Skoro svaki dan nesto preliva casu, ali ne.. Ovi su se okupili iskljucivo povodom predstojece parade ponosa.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh