Šta je novo?

Ne da(vi)mo Beograd!

U redu, razumeo. (y) Rekoh, samo da proverim, jer koliko god to svakom razumnom Srbinu delovalo neverovatno, svakih par godina na raznim mestima (forumi, članci, na ulici, među poznanicima...) čujem ponekad ta neka razmšljanja ''Ma Sloba je bio kraj'', ''ma bolje da je ostao'', ''ovi posle njega su bili još gori'' i slično.


Drago mi je da ovde to nije slučaj. Izvini što sam morao ovako da postavim stvari, ali majke mi, svakih par godina naletim na ljude koji otvoreno kažu i misle da bi bilo bolje da Sloba nikad nije ni bio skinut. A meni je to... nepojmljivo.
 
90те су стање наметнуто споља са ратовима и санкцијама. Видим да су нпр. Митровић, Мишковић, Карић и екипа ту сво време до 90их до данас.
 
Jeste, nametnuli su nam ratove... Deder, Došljak, nemoj molim te. Već se dovoljno čudim nekim postovima i stavovima koje emituješ u zadnje vreme. A na to pre tri dana dok sam sređivao stan pustim onaj RTSov dokumentarac Dogovoreni rat i samo još više sebi potvrdim neke sumnje i stavove.

Nije tom imbecilu ništa bilo nametnuto nego je problem što je on sam bio 1) odsečen od realnosti 2) ubeđen da je pametniji i lukaviji od drugih (a zapravo je više puta ispao glup ko k...) i što je 3) imao ženu koja je bila čisto zlo, pa samim tim čak i onda kad bi ovaj uspeo da uradi ili dogovori nešto smisleno (1 u 100 slučajeva), ona bi to preko noći poništila i unakazila. To čak potvrđuje i jedan od komentatora u emisiji (a Srbin je).

Sloba je počeo da vuče Srbiju odnosno Jugoslaviju ka ratovima, krizama i raspadima još pre nego što je prvi strani mirotvorac stupio na tlo Balkana. Još mnogo pre Maksimira.
 
Poslednja izmena:
Па јесу, требао им је полигон. И сам рат је најмање био до нашег народа и Србије невезано са БиХ и Крајином. Одзив на мобилизацију, дезертерство као и блокада на Дрини довољно говоре о томе.
 
Trebao im je poligon za šta? U vreme kad su padali blokovi, kad je Evropa slavila ujedinjenje odnosno okretanje jedni drugima i obnovu i oporavak od hladnog rata (koji je bio istrošio ne samo za one koji su bili pod Sovjetima, nego u nekoj meri i zapad, jer držanje tolikih vojski košta), kada su znali da će imati brda viška para i radne snage, ti stvarno misliš da nisu imali pametnija i važnija posla nego da se bave Balkanskim papazjanijama i kako da naprave rat za nešto što mogu da reše prostim podmićivanjem i nagovaranjem svih strana da se međusobno raziđu. U vreme kad je ionako veći deo naroda SFRJ želeo da se raziđe.

Iako sam pozaboravljao neke detalje (jbg, nemam beskonačno memorije, pogotovu za stvari koje mi nisu svakodnevnica i potreba), pre nekoliko godina mi je dojadilo što sam imao polovične informacije i razumevanja, pa sam uzeo i prošao kroz celu hronologiju (timeline) svih sukoba i političkih dešavanja od 1990 do 1995. Prošao sam svaku stavku, sve što se ikad desilo. Ono što mi je bilo upečatljivo i postao najjači utisak još kad sam došao do godine 1992. jeste misao koliko je u tom periodima, od Triglava do Prizrena svaki lokalni poglavica želeo da postane imperator. Ne govorim samo o sukobima na relaciji srpski vođa vs. hrvatski vođa. Govorim o sukobima samih srpskih vođa i aktera unutar same SAO Krajine, Slavonije, Republike Srpske...

Jedan kaže podređenom da uradi to i to. Podređeni odbije, i kaže može ali ako mi daš da budem veći poglavica i da više drpam na švercu i profiterstvu. Ovaj mu obeća da će da bude veći poglavica, a ovaj obeća da će izvršiti naređenja. Na kraju niti nadređeni ispuni svoje obećanje, niti ovaj podređeni ispuni svoje. Svi samo gledaju kako da z'bu, ne samo protivničke narode, nego i svoje. O tome se pričalo i u brojnim dokumentarcima (mislim na naše, RTS, da ne bude zabune) a u to sam se i sam bio uverio kad sam čitao tu hronologiji.
Zatim brojna pregovaranja, kockanja, nećkanja, raskusuravanja... Dođu dvojica i dogovaraju se da podele grad/region u kojem žive prestavnici njihove grupe. I sve oni super dogovore i misle to je to. Naravno, izostave da u regionu živi i treća grupa koja ne deli njihov plan podele i koja se zavetuje da iz sve snage istera i jedne i druge. Pa onda tu novi pregovori, nova kockanja, pa oće li A i B zajedno protiv C, ili će B i C zajedno protiv A, pa onda što ne zna A da sprema nož u leđa ovima u B čim likvidiraju ove iz C... I tako širom regiona, kroz godine.

Bukvalno Svi. Su. Samo. Gledali. Kako. Da. Zeznu. Jedni. Druge. I da kroz rat i krizu leče sve one komplekse i ostvaruju sve one dečačke snove koje nisu mogli pre. Rezultat znamo.

No, da se vratimo na suštinu od koje je sve i poteklo - od Miloševića nije bilo goreg vladara od početka njegove vlasti pa sve do dana današnjeg. Tu nema šta da se diskutuje. I mnogi problemi koje danas imamo, ako ih on nije stvorio (jer i ja uvek kažem da su neki problemi ovde stariji od svih modernih vlasti), onda ih je pojačao do maksimuma i posadio seme iz koga su posle njegovog odlaska izrazla mnoga druga zla. Samo umnobolni ili dementni ljudi mogu da misle da je on bio bolji vladar od bilo koga ko je došao posle njega.
To je to što se Slobe tiče. Možemo sad da se vratimo glavnici teme.
 
Poslednja izmena:
Требао им је полигон за тестирање новог наоружања, требало им је оправдање за опстанак НАТО пакта након нестанка његовог ривала због ког је постојао, требала је баба-рога за Европу и требала је демонстрација силе.
 
U svakom slucaju, ogroman je prazan prostor, mislim da im fale mediji pre svega. Ili da idu od sela do sela, od kuce do kuce...

Ako su SNSovci i zuti nekih 35 posto stanovnistva, na neki slican fazon, prosecni zivoti, uhlebljeni da li od stranke, da li od roditelja, da li od neke svoje prosecne platice u svom prosecnom zivotu, jedni su malo vise gradjani, drugi su malo vise seljacine, jedni gledaju N1, drugi Pink, jedni Zadrugu, drugi Kesica, jedni citaju Informer, drugi Danas... To je usmereno da bude ko neki americki sistem, republikanci i demokrate, ne bih bas isao toliko daleko da kazem da su dve strane istog novcica, ali nisu bas ni toliko daleko da budu.

Ali Srbenda je Srbenda, bio u pravu ili ne, postovao krive ili ispravne vrednosti, u krvi mu je da mu se fucka i za jedne i druge. A tu ima svega i svacega, no zajednicko im je da furaju tvrdoglavo svoju pricu i da sve po spisku svim bivsim rezimima. I da ne daje glas tek tako bilo kome.

E, tih je 65 posto.

Monarhisti, komunisti, ekolozi, pecarosi, alkosi, antiglobalisti, tradicionalisti, pankeri, bajkeri, biciklisti, cobani, bitkoinasi, anarhisti, narkomani, domacini, alpinisti, travari, gejmeri, rastamani...

E, te treba skupiti u dve, tri kolone i jedino tako se moze Vucic srusiti.

Trenutno nam o sudbini na izborima odlucuju penzioneri, uhlebljeni u drzavnim firmama, otvorio sam fast food preko stranke likovi i imam prosecan posao i prosecan zivot, ali sam kao neki gradjanin likovi 🤣 To je vecina biraca na izborima plus ucenjeni, mrtvi i oni koji glasaju cisto da ne pobedi onaj drugi.

Zadatak Moramo je da pokupi neke sa gornjeg spiska. Po meni, nisu bas najbolje poceli.
 
Mnogi nemaju nikakav odnos prema politici, niti svoje lose zivotne okolnosti povezuju sa klikom na vlasti.
Vucic im je u najmanju ruku "smesan" lik, ali o alternativama ne razmisljaju, ne poznaju, ne veruju da je moguce.
Kada im pricas o drugim politickim opcijama, ponasaju se kao da zelis da ih uvuces u neki svoj cudan hobi.

Poznajem nekoliko mladih ljudi koji su mi parametar za tipicne apstinente. Nije da ih ne interesuje politika, samo sto je njihov interes vise na nekom "globalnom" nivou teorija zavera.
Oni prate razne teme na youtubeu, ali ih ove nase lokalne smaraju, to je vise za nas "matorce". Imaju te drustvene mreze, koje im mnogo vremena konzumiraju i koje su dimna zavesa ispred realnosti.

Mozda su ovi ekoloski pokreti prvi koji su mladima ucinili da politicka angazovanost bude nesto "cool". Svaka cast izuzecima.
 
Sto se tice izbora u BG-u, sta je ovo, gde su renderi, resenja, ideje, gde vam je san proteksn? Sta nude ovi NDMBGD?
 
takodje je jako bitno da ne nasednemo na LAŽNE ZELENE, koji niču kao pečurke posle kiše (sada kada je ekologija tema no.1 u Srbiji)
p.s. inače predsednik tog laznog Saveza 90/Zelenih Srbije je Stevan Vlajić tvorac Belog Preletačevića - najveće prevare IKADA

 
Dodelio sam lajkove @Beki i @Bender jer mi se sviđa kako ljudi pišu i rezonuju. Bender kad videh one tvoje slike vratiše mi se uspomene tih "divnih devedesetih". ...Ne bih dalje komentarisao.
Dakle narode izađite aman, ne tražite dlaku u jajetu. Ja sam danas veliki kritičar demokrata i njihove politike, iako sam petog oktobra (zbog Đinđića najviše), bio u Beogradu.
Ali opet ću izaći da glasanjem utičem da se ova vlast barem ozbiljno načne, pa u sledećoj iteraciji da konačno ode sa vlasti. U Beogradu su najveće šanse. A propuštenu šansu protivnik koristi u sledećem napadu da poentira.
Pozdrav
 
Još dva meseca do izbora, niko osim SNSa nije krenuo u kampanju. Ne razumem zašto neko misli da mi ovde, koji imamo kritike prema NDMBGD, nećemo izaći na izbore? Opet, ima još vremena dok ne izađe konačna lista kandidata i stranki, pa ako do tada ne izađe bolja opcija od ove, onda se glasa za nju. Ne razumem šta tu nije jasno kada smo već sto puta pisali da ne znači da ne izlazimo na izbore ako nam se ne sviđa Dobrica ili neko drugi. On je svakako bolji izbor od Šapića, a skoro svako drugi je bolji izbor od Vučića (osim Boška i onog malog debelog homofobnog skrivenog pedera Miše Vacića).
 
Evo, na primer, na temi o Adi Huji se pise o potencionalnom Zoo vrtu tamo.

Ajde da pricamo o gradskim izborima, gde su takva resenja?

Ok, mozda i postoje, ali ako ja ne znam, tesko da vecina Beogradjana zna.

Gde su renderi, ideje...? Nek se stampa, deli po ulici, sanducicima...

Mene to zanima kao stanovnika Beograda.

Dajte plan za Savamalu, Adu Huju, VRO, Veliko Blato... muzeje, pozoriste, operu, filharmoniju, metro, tramvaje, stanice, zelenilo, tunele, fasade... Nek prsti od rendera, tekstova, ideja, delite ljudima, sto uzivo, sto po netu...

Evo, Ada Huja. Ja ideju nemam sta Moramo tamo planira ili ovi oko Djilasa. Sve i da su objavili negde, oni mene moraju time da bombarduju, a ne da ja idem da guglam i trazim po zabitima neta.
 
Još dva meseca do izbora, niko osim SNSa nije krenuo u kampanju. Ne razumem zašto neko misli da mi ovde, koji imamo kritike prema NDMBGD, nećemo izaći na izbore? Opet, ima još vremena dok ne izađe konačna lista kandidata i stranki, pa ako do tada ne izađe bolja opcija od ove, onda se glasa za nju. Ne razumem šta tu nije jasno kada smo već sto puta pisali da ne znači da ne izlazimo na izbore ako nam se ne sviđa Dobrica ili neko drugi. On je svakako bolji izbor od Šapića, a skoro svako drugi je bolji izbor od Vučića (osim Boška i onog malog debelog homofobnog skrivenog pedera Miše Vacića).
Oni nisu ni izlazili iz kampanje. ;)
 
Evo, na primer, na temi o Adi Huji se pise o potencionalnom Zoo vrtu tamo.

Ajde da pricamo o gradskim izborima, gde su takva resenja?

Ok, mozda i postoje, ali ako ja ne znam, tesko da vecina Beogradjana zna.

Gde su renderi, ideje...? Nek se stampa, deli po ulici, sanducicima...

Mene to zanima kao stanovnika Beograda.

Dajte plan za Savamalu, Adu Huju, VRO, Veliko Blato... muzeje, pozoriste, operu, filharmoniju, metro, tramvaje, stanice, zelenilo, tunele, fasade... Nek prsti od rendera, tekstova, ideja, delite ljudima, sto uzivo, sto po netu...

Evo, Ada Huja. Ja ideju nemam sta Moramo tamo planira ili ovi oko Djilasa. Sve i da su objavili negde, oni mene moraju time da bombarduju, a ne da ja idem da guglam i trazim po zabitima neta.
To je ono sto ja najviše prebacujem ekipi NDVBGD.
Znaju sve živo da kritikuju na sav glas.
Kad treba nešto da se predloži ali konkretno uz rendere slike itd kao što si napomenuo, tu su šuplji da šupljiji ne mogu biti.
Ali jbg za to treba da se zagreje stolica, lako je reci da nešto ne valja, mnogo je teže ponuditi neko bolje rešenje.
 
Покрет Не давимо Београд за 5. фебруара заказао скупштину када се очекује и потврда листа, и да ће Добрица Веселиновиц бити носилац листе за београдске изборе и кандидат за градоначелника главног града.

 
Onaj juče iz NDBG nije predstavio komnkretan plan,iako je rekao da će to učiniti,bave se zelenom agendom i kada ih o tome niko nije pitao,to rade od samog početka,grupa bivših studenata,koji mogu da manifestuju samo svoju političku ideologiju,bez prikaza rezultata te ideologije...
 
Tugica od kandidata. Tugica i da Politika ne moze da ubode da napise prezime coveku ispravno.

Kandidati:

- Dobrica. Pa, Dobrica. Biografija: ovaj...

- Osnivac DSS-a. Boze sacuvaj. Veran j. Kostunici do kraja.

- Covek koji je isao da bude kandidat za predsednika kada je rusen Milosevic i skinuo opoziciji 2,5 posto glasova. Boze sacuvaj.

- Sapic. Doktor. Gangula. Vesic.
 
Onaj juče iz NDBG nije predstavio komnkretan plan,iako je rekao da će to učiniti,bave se zelenom agendom i kada ih o tome niko nije pitao,to rade od samog početka,grupa bivših studenata,koji mogu da manifestuju samo svoju političku ideologiju,bez prikaza rezultata te ideologije...
Upravo to.
Kad imas prejaki ego pa umislis da si kalibar da postanes gradonacelnik jer si entuzijasta i mislis da sve znas najbolje.
A kad treba da se dokaze tvoje znanje, da predstavis konkretno projekte i to zasto treba da ti damo glas, tu nema niceg.
Jedini argument je odgovor da si svakako bolji od ovih trenutno i da treba da ti verujemo na rec da ces nas voditi u svetlu buducnost.
 
Vau, svaka vama čast. Evo počeo sam da slušam snimak sa debate koji je okačen i na temi Izbori.

Došao sam do 6. minuta. I stao sam. Znate šta mi je zapalo za oko?
Govornik 1: Mi smo ti i ti, i zalažemo se za to i to
Govornik 2: Mi smo ti i ti, i zalažemo se za to i to
Govornik 3: Mi smo ti i ti, i zalažemo se za to i to

Govornik 4, Naprdnjačka botina, parafrazirano: Oni su id*** a mi rešavamo stvari. Cela Srbija zna da je postala uspešna zahvaljujući Aleksandru Vučiću (krepao bi da nije još u prvoj rečenici izrecitovao sektaški ulizivački hvalospev svom poglavici, j... ga on da ga j...) Pre nas je bio go kamen, kako u Srbiji, tako i u Beogradu. I to možete videti na primerima tim i tim (među njima i Vinča kojoj srede jedan problem, a naprave joj novi u vidu hroničnih požara). A ovi otpadnici ovde što sole pamet građanima, jedino što su znali je kako da napune svoje džepove. Zatim, šta ćemo sa Đičasom, Bata Gojkom, 30 nekretnina, Veselinović... bla bla bla NSDAP metode ''govorancija'' i ''predstavljanja'' u kojima se sve vrti oko toga kako isprozivati druge da se skrene pažnja sa svog smrada i neuspeha.

Jel vama to normalno? Jel vi hoćete da kažete da treba da podržim Govornika i Opciju 4? Alo, jel kapirate vi ovde da ste postali deo mase kojoj nije bitno šta neko radi, nego ko je koga jače isprozivao? Jel kapirate da počinjete da zvučite kao SNS glasači koji, kada neka dalabu (a ne bih se začudio ni da je plaćenik SNSa) polomi drveće na Novom Beogradu... ne postavljaju pitanja ''Šta radi policija?'' nego ''A gde su sad ekološka udruženja da se oglase, mamu im njihovu???!!!'' (a ono nedelja ujutru i jedva prošlo jedva 5 sati od objave vesti)

Znači nameće se zaključak da nije bitno da li se, i kakvo sranje desilo ili dešava. I kako i zašto do toga dolazi. Nego je bitnije ko je koga jače iznapušavao. Nije bitno da Gremlin iz šahta upregne beskorisnu muriju da nađu idiota koji je izlomio drveće (opet kažem, ako nije njihov id***), nego je bitnije da u 14h u nedelju na sva zvona prdi kako ''je čekao satima i satima da se oglase ekološka udruženja, ali nijedno nije''. Znači nije bitno što je njegov grad disfunkcionalan, kaubojsko igralište, što murija i institucije ne rade svoj posao... Ne, bitnije je to što Ćuta, Zelenović i Veselinović nisu otišli u nedelju u 12h da upale kandila i održe opelo stablima.


Jel vama to normalno? Pogledajte još jedanput uvodnu reč Naprdnjačkog otpada.
DA. LI. VAMA. TO. STVORENJE. I. STVARI. KOJE. ZASTUPA. DELUJU. NORMALNO???
 
J... mi mater, da kod nas npr pukne neka brana i nastane katastrofa, Naprdni otpad, i svi ovi što šatro ''nisu za njega'' a zapravo jesu nego se foliraju... prvo što bi rekli ne bi bilo ''kako je došlo do ovoga'' i ''šta dalje raditi?'' Nego bi se u roku od par sati javila neka naprdna fekalija koja bi i ovo iskoristila za kampanju (jer kao što Sole lepo reče - SNS nikad ni ne izlazi iz kampanje), i izjavila: ''eto... ETO... mi smo čekali da se oglase opozicija, humanitarne organizacije i NVO ali njih nema nigde!'' A par sati kasnije, vadili bi se na foru ''mi smo održavali branu koliko smo mogli, ali oni što je izgradiše tako faličnu pre 60 godina, oni su krivi... a najkrivlji su tek oni pre nas što je nisu održavali i dopustili da se ovo desi'' (jer da, to ima savršenog smisla)

Koga briga šta se desilo. Koga briga ko je odgovoran. Koga briga koji su sledeći potezi. Ne. U Srbalja, bitno je samo ko se kome jače na...ao majke.
Možeš da budeš najveći id*** koji je ikad stupio na političku scenu, možeš da budeš otpad, možeš da budeš sve i svašta, možeš da budeš apsolutno nesposoban pa čak i štetan po svoje društvo... Nema to veze, ako se dovoljno nekome n... majke, masa ima da te voli i ceni više nego svoje najbliže.

Nije bitno što je Naprdni talog sve najgore iz srpske politike skupljeno u jednu balegu. Ali brate što umeju dobro da napuše... Uh... Kak'i kraljevi, moram da ih podržim. 👌:cool:
d91.gif
 
Vrh