Šta je novo?

Forum, sajt - sugestije, primedbe, pitanja

Хмм, не знам, писао је доста на теми о главној железничкој. Био је велики противник БнВ и гашења старог чвора.
 
Drugari, ako neko ima vanforumski kontakt sa MC_ Markom, molio bih da mi ga prosledi na pp. Bio sam sa bivšim kolegom u povremenoj razmeni mišljenja, što ne želim da prekidam. Unapred hvala.
 
Od večeras je forum bogatiji za podforum o Novom Sadu.

Novosađani dobrodošli nam na upravo otvoren podforum koji će vremenom rasti i pokrivati dešavanja u Novom Sadu. Podforum inicijalno ima 4 teme ali budite slobodni da otvorite dodatne teme.
 
Sad i tema ,,Estrada i neartikulisani zvuci koji nagone na parenje" da se otvori i da se tu prica o Breskvici, Vojazu, Designerici i ko je gostovao kod Amidzica 🤣

A muzika da bude za muziku.
 
Pusti vidiš da će pred RTS-om biti "događanje naroda" kao onomad na Ušću.
 
Ne vidim, ali sad moram da guglam. Sta mi radis, c c c c c🤬

Izguglao, hoce li biti organizovanog okupljanja ekipe sa foruma?🤣
 
Postoji neki problem sa kompatibilnošću, najbolje je forum koristiti preko pretraživača.
Imam problem da pristupim na mobilnom preko pretraživača nekoliko dana unazad. Da li još neko ima taj problem?

Od večeras je forum bogatiji za podforum o Novom Sadu.

Novosađani dobrodošli nam na upravo otvoren podforum koji će vremenom rasti i pokrivati dešavanja u Novom Sadu. Podforum inicijalno ima 4 teme ali budite slobodni da otvorite dodatne teme.
Ne pratim nešto Novi Sad, ali sam primetio da ima nekoliko postojećih tema koje se tiču istog. Da li su one prebačene u podforum o Novom Sadu?

Зна ли неко шта је са форумашем РиоБЛ?
Jel to Robert Dacesin zvani Rio iz Banja Luke, svetski putnik?
Хмм, не знам, писао је доста на теми о главној железничкој. Био је велики противник БнВ и гашења старог чвора.
Može da bude pomenuti. Ja imam teoriju da je otišao zbog mog pisanja koje je potpuno pogrešno shvatio. Dokačili smo se teme Prokopa i toga kako ne mogu realno da sagledam situaciju, već da sam pristrasan jer živim tu pored (mislim da je bila priča o povezivanju gradskim prevozom, oko čega sam se sa više forumaša "pokačio"), na šta sam odgovorio da ne razumem zašto je njemu toliko bitno kako će da bude nešto u Beogradu, a da ga zabole (parafraziram) za Banjaluku. Takođe sam napisao, krajnje dobronamerno, da mislim da bi trebalo da mu fokus bude na njegovom gradu i da njegova GŽS bude sređena, jer je u datom trenutku izgledala kao da je neko bacio bombu. Kačili su drugi forumaši fotografije dotične stanice u Banjaluci, pa sam na osnovu toga izneo svoj stav o toj stanici.

I tada, a i danas, sam stava da Beograđani znaju mnogo bolje šta im je potrebno i kako grad funkcioniše, nego li neki koji u njemu uopšte ne žive ili su povremeni turisti. Isto se odnosi i na druge gradove, gde lokalci znaju šta im je potrebno a šta ne, za razliku od mene koji sam tu prvi put ili nikada nisam boravio / bio negde.​
 
Sad i tema ,,Estrada i neartikulisani zvuci koji nagone na parenje" da se otvori i da se tu prica o Breskvici, Vojazu, Designerici i ko je gostovao kod Amidzica 🤣

A muzika da bude za muziku.
Baš mi je drago što u retke petke posećujem ovu temu, pa se tako osećam blaženo što se ne izlažem frustracijama Breskvičara naloženih na klinku. Isto se odnosi i na društvene mreže (ni tamo ne pratim Breskvicine fanove). Da danas nisam slučajno naleteo na gostovanje Sajsi MC na TV - u, ne bih ni znao da nam je pola Srbije isfrustrirano.​
 
Hu givz a fak za Beo i Evroviziju... 🤣

Mislim do te mere da se sad neko nešto prepire i nadmudruje... Ionako je krajnji cilj i čin tog takmičenja odlazak na jedan od najglupljih i najperverznijih događaja u šou biznisu, sa unapred nameštenim i/ili izmanipulisanim politizovanim rezultatima.

Nego, ovo sam hteo da citiram i podržim:
I tada, a i danas, sam stava da Beograđani znaju mnogo bolje šta im je potrebno i kako grad funkcioniše, nego li neki koji u njemu uopšte ne žive ili su povremeni turisti. Isto se odnosi i na druge gradove, gde lokalci znaju šta im je potrebno a šta ne, za razliku od mene koji sam tu prvi put ili nikada nisam boravio / bio negde.
church-baby.gif
 
Jedna od ideja bi bila da se Relax diskusije "otvore" forumašima tek nakon određenog iskustva po ostalim forumima koji se tiču same izgradnje. Time može da se filtriraju ljudi koji su zainteresovani za izgradnju pa posle tipa 20ak postova mogu u Relaxu da šire svoje vizije ;-)​
Ja sam tada bio za radikalniju verziju (varijantu), da moraš da budeš član godinu dana i da imaš određeni broj postova (par stotina, recimo 300, parafraziram, koji ne bi bili u stilu "super" , "meni se ovo baš sviđa" i sl.) u temama koje nisu Relax da bi mogao da pristupiš Relax forumu, jer evidentno je da su neki članovi ovde jedino i isključivo radi relax foruma. Tada bi se iskristalisalo koga stvarno interesuje tematika kojom se forum bavi, jer čisto sumnjam da bi se neko bakćao sa pisanjem smislenih postova čitavih godinu dana na tematiku koja ga uopšte ne interesuje.

Sećam se da sam sasvim slučajno naleteo na ovaj forum, i to je bilo u trenutku kada su liniju 94 premestili sa Gazele na Most na Adi. U početku sam se fokusirao jedino na gradski prevoz, ali vremenom sam "evoluirao" i počeo da gledam širu sliku i da se više interesujem i za druge stvari koje sam primećivao po gradu. Za relax, ili ti opuštanje, koristio sam druge forume i društvene mreže, a ni danas nije nešto drukčije.
Kao bivši admin i ja bi banovao MC_a zbog neprestanog trolovanja bez obzira na upozorenja. Ovo je Gotova i Dekijeva kuća i moraju se poštovati pravila koja su oni propisali.​
Ovo je samo nadovezivanje na raspravu sa prethodnih nekoliko strana.

Mislim da sam jednom prilikom već spominjao da sam admin jedne grupe na FB i da sam tamo morao da zavedem strožija pravila i da banujem tri člana trajno, kako ne bi zbog istih otišli oni koji su doprinosili grupi, obzirom da je bilo nekoliko njih koji su napustili grupu. Svi su se vratili u grupu nakon što sam banovao dotične. Najpre je krenulo od jednog člana koji je vređao mene lično i prozivao članove koji su imali višegodišnji rad. Najpre je bio upozoren da prekine sa time, ali kako to nije urodilo plodom, sledeća opomena je bila da će biti banovan privremeno ako ne prekine sa time. Naravno, nakon što je prošlo privremeno banovanje, nastavio je po starom i tada je upozoren da prekine ili će biti trajno banovan. Kako se ništa nije promenilo, usledilo je trajno banovanje. Nakon toga sam javno napisao da će svako ko se bude ponašao van pravila grupe i / ili vređao druge članove i sl. da bude trajno banovan, ako nakon upozorenja ne bude promenio ponašanje. Nakon ovoga sam morao još dva člana da banujem trajno, jer sam shvatio da ne postoji drugi način da ljudi ozbiljno shvate moju poruku. Ima tome nekoliko godina. Od tada sve funkcioniše super, vratili su se članovi koji su napustili grupu zbog problematičnih članova, komunikacija je super, međusobno razmenjujemo iskustva i mišljenja, pomažemo jedni drugima... Inače grupa je posvećena biljkama.

Ne kažem da tako treba i ovde da se uradi, iako ima članova koji ni na koji način ne doprinose normalnoj diskusiji i / ili smislenoj. Ovo moje je samo primer kako nekada moraš da presečeš i uradiš nešto radikalnije kako bi te ljudi shvatili i zarad mira u "kući".​
 
Ima još jedna stvar, ovo što korisnici vide i čitaju su uglavnom "čista" verzija foruma i forumaša. Mnogi postovi se brišu/edituju pa ih većina ni ne primeti kakave eskapade dolaze od pojedinih forumaša. BB je još i liberalan u tom smislu.
 
Ima još jedna stvar, ovo što korisnici vide i čitaju su uglavnom "čista" verzija foruma i forumaša. Mnogi postovi se brišu/edituju pa ih većina ni ne primeti kakave eskapade dolaze od pojedinih forumaša. BB je još i liberalan u tom smislu.

Hehehehehe...
 
Voleo bih da znam kriterijum koji je koriscen kada sam banovan sa Cene Nekretnina.

"Provokacije i oftopik" nekako ne stoji kada je na toj temi 50% postova i bez mene provokacije i oftopik, a za razliku od vecine ja sam tamo delio i informacije i racunice u koje je ulozen trud.

Razumem kada dobijem ban zbog vredjanja, ali sada izgleda da se samo povladjivalo nekoj grupi na toj temi koja svako drugacije misljenje smatra za 'provokaciju'.
 
Ako je kriterijum "provokacije i offtopik", onda bi pola forumasa koji tamo postuju trebalo da bude banovano.
Retko beskorisna tema, jer vecina koji tamo postuju ostavljaju neke gluposti, citiraju Bljuc i Kurir, sto dovoljno govori o kvalitetu diskusije.
Ima i par dobrih forumasa, ali su preplavljeni morem gluposti koje kace ovi drugi.
Defke je negde u sredini :)

@Igor , ja bih stavio da svako ko citira Bljuc i takvo smece bude banovan recimo na nedelju dana :)
 
Ne pratim nešto Novi Sad, ali sam primetio da ima nekoliko postojećih tema koje se tiču istog. Da li su one prebačene u podforum o Novom Sadu?
Ukoliko neka tema nije prebačena možeš mi sugerisati da je prebacim.
Teme za prebacivanje:
1. Novi sad dobija aerodrom do 2015
- https://forum.beobuild.rs/threads/novi-sad-dobija-aerodrom-do-2015.2577/
2. Društveni centar (Novi Sad) - https://forum.beobuild.rs/threads/društveni-centar-novi-sad.2001/
3. Prva serija niskopodnih Ikarbuseva za JGSP Novi Sad - https://forum.beobuild.rs/threads/prva-serija-niskopodnih-ikarbuseva-za-jgsp-novi-sad.228/
4. Žeželjev most u Novom sadu - https://forum.beobuild.rs/threads/Žeželjev-most-u-novom-sadu.2025/

Teme za razmatranje (da li da se prebvace ili je bolje da ostanu u regionalnom):
1. Konurbacija Beograda i Novog Sada?? - https://forum.beobuild.rs/threads/konurbacija-beograda-i-novog-sada.4812/
2. Novi Sad - Zrenjanin - Temisvar - https://forum.beobuild.rs/threads/novi-sad-zrenjanin-temisvar.2020/ (tema se odnosi na železnicu)
3. Fruška Gora - https://forum.beobuild.rs/threads/fruška-gora.5653/page-1
 
Bilo bi dobro kada bi u pregledu tema unutar podforuma moglo da se odabere koje su za ignorisanje i onda se one uklone iz vidnog polja a dole ili gore stoji opcija "prikaži skrivene teme".

Ne samo zbog ingorisanja nego i iz praktičnih razloga. Da ako je neki podforum aktivan sa 10-15 tema, a člana zanima svega 5 iz tog podforuma, da može ove ostale da sakrije. To dobro dođe i kod tema na kojima se često kače vesti.

Znam za varijantu da se se tema sakrije tako što se autor (ili prvi koji je postovao) stavi na ignore. Ali to nije pravo rešenje, pogotovu kada neko želi da sakrije temu, ne nekog člana.
 
Vrh