Šta je novo?

Kružni tokovi

Nema reči o kružnom toku u raskrsnici Marije Bursać i Dr Žorža Matea gde je skoro kilometarska gužva, dok na potezu Kvantaš-Pupinov most nisam siguran da uopste ima gužve, nikada nisam čekao dva semafora a idem tu ponekad.

*Pozivam sve da na ovu email adresu info.saobracaj@beograd.gov.rs pošalju email sa naslovom i tekstom:
Zbog skoro kilometarskih gužvi u ulici Marije Bursać, i skorog useljavanja Residence 7+ koje će još dodatno da pogorša problem, hitno uraditi kružni tok na raskrsnici Marije Bursać i Dr Žorža Matea(Studentska)!!!
 
Poslednja izmena:
@ВладимиреМ, пре свега добро дошао на форум.

Сви знамо за тај проблем, а само укратко, а можда ниси пратио подтему "Кружни токови", док се ниси регистровао. Да поновим и напоменем, јер сам то рекао/написао и раније на подтеми "Кружни токови", г/радиће се исто дупли кружни токови на овој раскрници, 1) Марије Бурсаћ-Др. Жоржа Матеа и 2) код тачке 1. Погледај ортофот на коме је @Калваријац означио ове две тачке. https://forum.beobuild.rs/threads/kružni-tokovi.1063/page-75#post-1157331

Наш члан @Гизмо је на мој предлог послао захтев Градском секретаријату за саобраћај за решавање проблематике на овој (овим) раскрсници (раскрсницама). Пројекат се ради, а радови ће бити током следеће године.

Толико о томе.
Kako objašnjavaš da je kružni tok u planu ali ga Šapić ne spominje u članku od pre dva dana?

*Pozivam sve da na ovu email adresu info.saobracaj@beograd.gov.rs pošalju email sa naslovom i tekstom:
Zbog skoro kilometarskih gužvi u ulici Marije Bursać, i skorog useljavanja Residence 7+ koje će još dodatno da pogorša problem, hitno uraditi kružni tok na raskrsnici Marije Bursać i Dr Žorža Matea(Studentska)!!!

 
Zašto stručnjaci? Zar biraci ne mogu da traze nesto za svoje pare da im se uradi? Zar strucnjaci kao Dr Kon da nam rade o glavi, neka hvala? Naučnika je jednako lako kupiti kao i politicara
A biraca nije lako kupiti! ? :p

Jako je opasno nipodastavati struku bilo koje vrste!! Ne valja ti taj stav ali nazalost nauka je u ovom drustvu otisla na toliko nniske grane da je nazalost veoma rasprostranjeno da se svi u sve bolje razumemo koji smo 4-5 minuta guglali Wikipediju od nekog ko je vredno ucio 4-5 godina.... Nekako bih ipak pre da me leci neko je zavrsio MEDICINU i ima LICENCU kalav hod je nego baba Smiljana iz Male Mostamice!! Isto takonpre cu da platim profesionalnog elektricara nego da sam trazim po YouTubeu kako se budzi struja! :)

U tom svetlu neko sa diplomom saobracajnog inzenjera treba da odredi kakva ce biti raskrsnica a ne moj licni osecaj i moje licno laicko iskustvo. :p
 
Poslednja izmena:
A biraca nije lako kupiti! ? :p

Jako je opasno nipodastavati struku bilo koje vrste!! Ne valja ti taj stav ali nazalost nauka je u ovom drustvu otisla na toliko nniske grane da je nazalost veoma rasprostranjeno da se svi u sve bolje razumemo koji smo 4-5 minuta guglali Wikipediju od nekog ko je vredno ucio 4-5 godina.... Nekako bih ipak pre da me leci neko je zavrsio MEDICINU i ima LICENCU kalav hod je nego baba Smiljana iz Male Mostamice!! Isto takonpre cu da platim profesionalnog elektricara nego da sam trazim po YouTubeu kako se budzi struja! :)

U tom svetlu neko sa diplomom saobracajnog inzenjera treba da odredi kakva ce biti raskrsnica a ne moj licni osecaj i moje licno laicko iskustvo. :p
Doktori nisu rešili običan grip a imaju medicinski faks vec 200 godina, kada ce resiti rak i bolesti srca, STAROST I NE PREPOZNAJU KAO BOLEST, meni je žao, voleo bih da je drugacije ali AKADEMIJA JE MRTVA.
*Samo naš primer gde "struka" radi kružne tokove od Kvantasa do Pupinovog mosta a tu i nema gužve, a u Marije Bursać je gužva bukvalno kilometarska tu i ne spominju da rade bilo šta, ti može reći sve o "struci". Čak su 350m dalje vec uradili kruzne tokove kod okova a tu takođe nije bilo gužve.

*Pozivam sve da na ovu email adresu info.saobracaj@beograd.gov.rs pošalju email sa naslovom i tekstom:
Zbog skoro kilometarskih gužvi u ulici Marije Bursać, i skorog useljavanja Residence 7+ koje će još dodatno da pogorša problem, hitno uraditi kružni tok na raskrsnici Marije Bursać i Dr Žorža Matea(Studentska)!!!
 
Poslednja izmena:
U tom članku je govorio samo o Batajničkom drumu i Pupinovom mostuu.
Problem je što su napravili KT kod Okova a nikakve guzve tu nije bilo, problem je što će napraviti 5-6 KT od Kavantaša do Pupinovog a ni tu nema gužve, u Marije Bursać je gužva bukvalno kilometarska već godinama i niko ne spominje rešavanje a čak i manji KT bi tu rešio problem.
*Msl naravno da je moguċe da ima nekih planova ali guzve su kilometarske već godinama, tu nije dovoljno da ima plan ili kao radimo na tome, a vidimo da se drugi delovi rešavaju bez preke potrebe.
*Pozivam sve da na ovu email adresu info.saobracaj@beograd.gov.rs pošalju email sa naslovom i tekstom:
Zbog kilometarskih gužvi već godinama u ulici Marije Bursać, i skorog useljavanja Residence 7+ koje će još dodatno da pogorša problem, hitno uraditi kružni tok na raskrsnici Marije Bursać i Dr Žorža Matea(Studentska)!!!
 
.Да поновим и напоменем, . . радиће се исто дупли кружни токови на овој раскрници, 1) Марије Бурсаћ-Др. Жоржа Матеа . .Наш члан @Гизмо је на мој предлог послао захтев Градском секретаријату за саобраћај за решавање проблематике на овој (овим) раскрсници (раскрсницама). Пројекат се ради, а радови ће бити током следеће годинe.
Ako je ovo tačno, a verujem da jeste, onda nema razloga za paniku.
 
Ako je ovo tačno, a verujem da jeste, onda nema razloga za paniku.
Ima razloga za paniku jer se useljava Residence 7+ na 900m' od problematicne raskrsnice, i ako su sada guzve od kilometar ovih novih 212 ocekivanih novih automobila ċe da napravi apokalipsu od VIŠE kilometara. Naročito što su ovakve gužve već godinama a niko ne reaguje, a i Šapić nije uopste spomenio Marije Bursać pre dva dana u obaracanju.

*Pozivam sve da na ovu email adresu info.saobracaj@beograd.gov.rs pošalju email sa naslovom i tekstom:
Zbog skoro kilometarskih gužvi već godinama u ulici Marije Bursać, i skorog useljavanja Residence 7+ koje će još dodatno da pogorša problem, hitno uraditi kružni tok na raskrsnici Marije Bursać i Dr Žorža Matea(Studentska)!!!
 
Ima razloga za paniku jer se useljava Residence 7+ na 900m' od problematicne raskrsnice, i ako su sada guzve od kilometar ovih novih 212 ocekivanih novih automobila ċe da napravi apokalipsu od VIŠE kilometara. Naročito što su ovakve gužve već godinama a niko ne reaguje, a i Šapić nije uopste spomenio Marije Bursać pre dva dana u obaracanju.

*Pozivam sve da na ovu email adresu info.saobracaj@beograd.gov.rs pošalju email sa naslovom i tekstom:
Zbog skoro kilometarskih gužvi već godinama u ulici Marije Bursać, i skorog useljavanja Residence 7+ koje će još dodatno da pogorša problem, hitno uraditi kružni tok na raskrsnici Marije Bursać i Dr Žorža Matea(Studentska)!!!

Polako, neće svih 212 vozila da gravitira ka toj strani, pitanje je da li su uopšte prodati svi stanovi i sva parking mesta. Čak i da jesu, taj broj vozila sigurno nije ni 1 procenat vozila koji tuda prodju u toku dana jer ih na hiljade prolazi tom deonicom.
 
Histerija na forumu ti neće doneti ništa. Nema mesta panici, ovo se lako reši. Zamisli tek kako je ovima što histerišu oko globalnog zagrevanja...
 
Polako, neće svih 212 vozila da gravitira ka toj strani, pitanje je da li su uopšte prodati svi stanovi i sva parking mesta. Čak i da jesu, taj broj vozila sigurno nije ni 1 procenat vozila koji tuda prodju u toku dana jer ih na hiljade prolazi tom deonicom.
Generalno mogu u tri pravca da idu, ka Dr Žorža Matea ili ka Sinagogi ili ka Pupinovom mostu, ali od toga za Sinagogu i Dr Žorža M. sigurno znam da su kilometarske gužve, a možda je i prema mostu gužva, što ne bi bila. Gde god da krenu isto im dođe jer je Residenc 7+ na ivici brda i nema puno prilaza zbog same strmine.
*Treba i kružni tok kod Sinagoge(Prilaz-Tošin B.) da tražimo i tu je kilometarska gužva.
**Pozivam sve da na ovu email adresu info.saobracaj@beograd.gov.rs pošalju email sa naslovom i tekstom:
Zbog skoro kilometarskih gužvi već godinama u ulici Marije Bursać, i skorog useljavanja Residence 7+ koje će još dodatno da pogorša problem, hitno uraditi mega kružni tok na raskrsnici Marije Bursać i Dr Žorža Matea(Studentska)!
 
Poslednja izmena:
Histerija na forumu ti neće doneti ništa. Nema mesta panici, ovo se lako reši. Zamisli tek kako je ovima što histerišu oko globalnog zagrevanja...
Problem je što je guzva bukvalno od kilometar i prema Dr Žorźa Mate(Studentska) i prema Tošinom Bunaru, a grad resava kvantas gde nema guzve plus ima 3 trake. Mora malo u red da ih dovedemo.

**Pozivam sve da na ovu email adresu info.saobracaj@beograd.gov.rs pošalju email sa naslovom i tekstom:
Zbog skoro kilometarskih gužvi već godinama u ulici Marije Bursać, i skorog useljavanja Residence 7+ koje će još dodatno da pogorša problem, hitno uraditi mega kružni tok na raskrsnici Marije Bursać i Dr Žorža Matea(Studentska)!
 
I dalje ne kapiras da smisao kruznog toka nije da smanji gužvu, jer on to ne može, niti mu je to namena.
Dobro fer, koji je smisao kružnog toka?

*Msl očigledno je da radi bolje nego semafor za dva zivota.

**Pozivam sve da na ovu email adresu info.saobracaj@beograd.gov.rs pošalju email sa naslovom i tekstom:
Zbog skoro kilometarskih gužvi već godinama u ulici Marije Bursać, i skorog useljavanja Residence 7+ koje će još dodatno da pogorša problem, hitno uraditi mega kružni tok na raskrsnici Marije Bursać i Dr Žorža Matea(Studentska)!
 
Dobro fer, koji je smisao kružnog toka?

*Msl očigledno je da radi bolje nego semafor za dva zivota.
Kucaj na Bard AI, kao što si kucao neko pitanje u vezi semafora i pejstovao odgovor na temu zgrade 7Residences+. Kucaj sad "koji je smisao kruznog toka?", pa ces da vidiš. A moj ogovor sam napisao na prethodnoj strani, očigledno ne čitaš šta drugi pišu.

Što se tiče 'KT vs raskrsnica sa semaforom', to nije tema, jer semafora i nema na pomenutoj raskrsnici, ni na okolnim izlazima/ulazima odmah pored.

Postoji mogućnost da bi kružni tok na kraju Marije Bursać i usporio postojeće stanje. Mora da se ozbiljnije uradi pristup celog Zemuna autoputu (naprave novi prilazi autoputu), da bi funkcionisao bolje. Verujem da nema tu lakih resenja. Videćemo uostalom uskoro, kada se napravi kružni tok na kraju MB, je je po planu svakako.
 
Poslednja izmena:
Kucaj na Bard AI, kao što si kucao neko pitanje u vezi semafora i pejstovao odgovor na temu zgrade 7Residences+. Kucaj sad "koji je smisao kruznog toka?", pa ces da vidiš. A moj ogovor sam napisao na prethodnoj strani, očigledno ne čitaš šta drugi pišu.

Što se tiče 'KT vs raskrsnica sa semaforom', to nije tema, jer semafora i nema na pomenutoj raskrsnici, ni na okolnim izlazima/ulazima odmah pored.

Postoji mogućnost da bi kružni tok na kraju Marije Bursać i usporio postojeće stanje. Mora da se ozbiljnije uradi pristup celog Zemuna autoputu (naprave novi prilazi autoputu), da bi funkcionisao bolje. Verujem da nema tu lakih resenja. Videćemo uostalom uskoro, kada se napravi kružni tok na kraju MB, je je po planu svakako.
Kako ćemo bilo šta da vidimo kada će za godinu dana da se sigurno broj auta poveća za Residenc 7+ to jes za 212 auta minimum, ako ne bude i vise povećanja od od neke nove izgradnje u okolini, tako da neki omanji kruzni tok kao sto i planiraju ce samo da odrzi ovaj nivo haosa sobzirom da će tada da bude i vise auta koji opterećuju raskrsnicu Marije Burasć&Dr Žorža Matea?

**Pozivam sve da na ovu email adresu info.saobracaj@beograd.gov.rs pošalju email sa naslovom i tekstom:
Zbog skoro kilometarskih gužvi već godinama u ulici Marije Bursać, i skorog useljavanja Residence 7+ koje će još dodatno da pogorša problem, hitno uraditi mega kružni tok na raskrsnici Marije Bursać i Dr Žorža Matea(Studentska)!!!
 
kada će za godinu dana da se sigurno broj auta poveća za Residenc 7+ to jes za 212 auta minimum
Tvoj najveći problem je ta zgrada, iako ti je već objašnjeno da već pola Zemuna izlazi na autoput preko MB.

Imam utisak da imas više od jednog naloga na ovom forumu. Saberi se i smanji spam. Napisao si sta si želeo da saopštiš, jasno je svima, odmori malo.
 
Kucaj na Bard AI, kao što si kucao neko pitanje u vezi semafora i pejstovao odgovor na temu zgrade 7Residences+. Kucaj sad "koji je smisao kruznog toka?", pa ces da vidiš. A moj ogovor sam napisao na prethodnoj strani, očigledno ne čitaš šta drugi pišu.

Što se tiče 'KT vs raskrsnica sa semaforom', to nije tema, jer semafora i nema na pomenutoj raskrsnici, ni na okolnim izlazima/ulazima odmah pored.

Postoji mogućnost da bi kružni tok na kraju Marije Bursać i usporio postojeće stanje. Mora da se ozbiljnije uradi pristup celog Zemuna autoputu (naprave novi prilazi autoputu), da bi funkcionisao bolje. Verujem da nema tu lakih resenja. Videćemo uostalom uskoro, kada se napravi kružni tok na kraju MB, je je po planu svakako.
Evo pitao sam AI i jasno kaze da kruzni tok povecava bezbednost i efikasnost. Sta je efikasnost ako ne bolji protok saobracaja?

**Pozivam sve da na ovu email adresu info.saobracaj@beograd.gov.rs pošalju email sa naslovom i tekstom:
Zbog skoro kilometarskih gužvi već godinama u ulici Marije Bursać, i skorog useljavanja Residence 7+ koje će još dodatno da pogorša problem, hitno uraditi mega kružni tok na raskrsnici Marije Bursać i Dr Žorža Matea(Studentska)!
 

Prilozi

  • IMG_20231112_150455.jpg
    IMG_20231112_150455.jpg
    85,1 KB · Pregleda: 117
Poslednja izmena:
Tvoj najveći problem je ta zgrada, iako ti je već objašnjeno da već pola Zemuna izlazi na autoput preko MB.

Imam utisak da imas više od jednog naloga na ovom forumu. Saberi se i smanji spam. Napisao si sta si želeo da saopštiš, jasno je svima, odmori malo.
-Samo odgovaram kada meni neko nesto napiše, ništa van toga ne postujem, ne vidim šta je problem.
-Inace mislim da su kruzni tokovi odlicni i želim o tome da pišem, opet šta je problem.
-Zgradu Residenc 7+ mešam u sve jer hoću da i investitori traze od grada isto što i ja.
-Ne razumes koliki je ta zgrada monstrum u odnosu na jednospratne kuce u okolini, zato sam i mislio da će tu da živi par hijada duša, a posebno je bilo monstruozno kada su kopali tri nivoa ispod za garaže, to je ličilo na dolinu Mordora.
-Zasto je toliki problem da dobijemo neki povratni info od grada, cisto zarad potvrde sa idejnim resenjem i datumom pocetka radova?

**Pozivam sve da na ovu email adresu info.saobracaj@beograd.gov.rs pošalju email sa naslovom i tekstom:
Zbog skoro kilometarskih gužvi već godinama u ulici Marije Bursać, i skorog useljavanja Residence 7+ koje će još dodatno da pogorša problem, hitno uraditi mega kružni tok na raskrsnici Marije Bursać i Dr Žorža Matea(Studentska)!
 
-Ne razumes koliki je ta zgrada monstrum u odnosu na jednospratne kuce u okolini, zato sam i mislio da će tu da živi par hijada duša, a posebno je bilo monstruozno kada su kopali tri nivoa ispod za garaže, to je ličilo na dolinu Mordora.
Upravo pokazujes prave namere. Zahvaljujem.

Dakle, ta zgrada ti je najveći problem. Misliš da imas neko eksluzivno pravo. Ili je samo kiselo grožđe.

Pa i ta novogradnja u kojoj imas stan je smetala ljudima iz okolnih kuća, pa nisu maltretirali po forumu druge ljude.
 
Upravo pokazujes prave namere. Zahvaljujem.

Dakle, ta zgrada ti je najveći problem. Misliš da imas neko eksluzivno pravo. Ili je samo kiselo grožđe.

Pa i ta novogradnja u kojoj imas stan je smetala ljudima iz okolnih kuća, pa nisu maltretirali po forumu druge ljude.
Nemam apsolutno ništa protiv Residenc 7+, baš suprotno, prelepa zgrada koja je ulepšala taj kraj, tu je bio neki napušteni magacin i vrv neke kuce, tako da je sada mnogo bolje, a sobzirom da će tu da se greju stanovi centralno imacemo manje individualnih ložišta na drva, jer su porušili par starih kuċa, što je bolje jer je zbog lož drva i cigama#e kvalitet vazduha užasan u tom delu zemuna. Tako da rezimiram, ne samo da je zgrada lepa već je i popravila kvalitet vazduha, a monstrumom je zovem zbog čisto veličine jer tako deluje u odnosu na kuce okolo.

Ĉekaj sad. Evo ga odgovor AI Barda šta se sada praviš neuk, jasno kaze da je smisao Kružnog Toka da smanjuje gužvu.👇

**Pozivam sve da na ovu email adresu info.saobracaj@beograd.gov.rs pošalju email sa naslovom i tekstom:
Zbog skoro kilometarskih gužvi već godinama u ulici Marije Bursać, i skorog useljavanja Residence 7+ koje će još dodatno da pogorša problem, hitno uraditi mega kružni tok na raskrsnici Marije Bursać i Dr Žorža Matea(Studentska)!
 

Prilozi

  • IMG_20231112_153000.jpg
    IMG_20231112_153000.jpg
    85,7 KB · Pregleda: 118
  • IMG_20231112_150455.jpg
    IMG_20231112_150455.jpg
    85,1 KB · Pregleda: 75
Druze, nece jedna zgrada tu nista bitnije promeniti, da ovoliko spamujes forum zbog toga. Svakako da svi hocemo bolje resenje tog izlaza jer je teenutna raskrsnica cesto igranje kukavice sa ostalim pravcuma, ali Residence 7+ je tu bukvalno kap u moru. Pola Zemuna izlazi sad na autoput preko MB, znaci desetine hiljada ljudi, jel ti stvarno mislis da ce jedna zgrada sa 170 stanova tako drasticno da promeni situaciju?
 
Druze, nece jedna zgrada tu nista bitnije promeniti, da ovoliko spamujes forum zbog toga. Svakako da svi hocemo bolje resenje tog izlaza jer je teenutna raskrsnica cesto igranje kukavice sa ostalim pravcuma, ali Residence 7+ je tu bukvalno kap u moru. Pola Zemuna izlazi sad na autoput preko MB, znaci desetine hiljada ljudi, jel ti stvarno mislis da ce jedna zgrada sa 170 stanova tako drasticno da promeni situaciju?
Godinama je već kilometarska gužva u Marije Bursać, i na taj kolaps sada ima i 212 novih auta. Neprihvatljivo je da se problemi ne rešavaju i onda na sve to da se jos dodatno opetereti ulica, naročito što bi i manji kružni tok vrv rešio problem i to veoma jeftino. Ovo se zove bolekurci#a, kako drugacije nazvati.
 
Vrh