Šta je novo?

Kružni tokovi

Pravi kruzne tokove tamo gde i nema gužve, a u Marije Bursać i Dr Žorža Matea potpuni kolaps svaki dan i nikako da to reše.
Па кад је приоритет по политичком диктату доктора Шапића да се ради све што може брзо да се уради.
 
Novi Sad. Tzv. "turbo" kruzni tok:

df7698-033efae8b49943d6aadd127283627893-mv2.jpg
 
Kakvi su utisci vozača u NS?

Odlicni. Nisam cuo da se neko zalio. Saobracajne trake pre ulaska u kruzni trok i u samom kruznom toku su razdvojene visokim izlivenim barijerama koje onemogucuju promenu traka. Neophodno je prestrojiti se po horizontalnoj signalizacije pre ulaska u kruzni tok i dalje se samo prati traka. Nema zabune, zastoja niti nedoumica oko prvenstva.
 
Kružni tokovi su liberalna politika primenjena na saobraćaj, jer tu SAM odlučiš da li ćeš da kreneš ili staneš bez da ti autoritet u obliku semafora bilo šta nametne u vidu ponašanja. Tako da se za Šapića može reći da je liberal, bar u saobraćaju je tako.
 
Samo sto su njegovi kruzni tokovi iz pecinskog doba, neadekvatno projektovani i bez prethodnih studija da li su potrebni ili ne...

U principu sva ta mesta gde se on hvali da ce da turi kruzni tok (Usce posebno) treba denivelisati...
 
Тако се то ради код нас, пошто време само по себи није довољно да у жељеним терминима нешто само од себе пропадне разним методама се подстиче и убрзава пропадање објеката. Неретко се дешавају и сумњиви пожари. И онда се много лакше добијају дозволе да се нешто сруши и направи нешто ново, обично ружно, а аутентичност се неповратно губи. Тужно.
 
Netačno po katastru @vlasta
Imas sve na linku nema firme nigdje
 
На овој раскрсници је денивелација дефинитивно једино право решење. Генерално волим кружне токове, али овде немам представу како ће функционисати, даће Бог да заврше видећемо, можда буде и ОК. На овој слици јако подсећа на чувени НБГ КТ са готово тангентим улетањем у КТ, што значи велике брзине и могуће свакодневно окретање на кров неопрезних возача. Међутим сви знамо да рендери и овакве слике најчеће немају везе са оним што на крају испадне тако да не бих улазио даље у анализу :)
 
dada, sto kazes, nbg kruzni tok, u sustini dizaster u najavi :D
 
Кад се ово изгради и када будемо причали о најкритичнијем кружном току у БГ више нећемо мислити на кружни ток код Општине већ на овај.
 
Ajd malo retrospektive na ona dva KT na Bezanijskoj kosi....
Ja sam prolazio vise puta ali van spica i funkcionise veoma lepo...
Kakva su iskustva vas koji ih koristite u toku vrsnog opterecenja?
 
У последње време често пролазим. Једини „проблем“ ми је на самом надвожњаку престројавање, али ретко када јер се и ретко возила нагомилају ту.
 
Vrh