Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

Црна вест данас, изгледа угашен један од најбољих торент сајтова РАРБГ.
Isto sam cuo od druga malopre.
Jbg bato, ne d'o bog da sirotinja nekad dobije nešto džabe...

A mnogi ljudi koje znam mi se smejali kada sam rekao da imam svoju arhivu i zalihe skinutih sadržaja na hardove... Mislili da će internet doveka da ostane svačiji a ničiji... No no. Moraju masni još više da se omaste a za sve živo da se uvede supskripcija.
 
Jbg bato, ne d'o bog da sirotinja nekad dobije nešto džabe...

A mnogi ljudi koje znam mi se smejali kada sam rekao da imam svoju arhivu i zalihe skinutih sadržaja na hardove... Mislili da će internet doveka da ostane svačiji a ničiji... No no. Moraju masni još više da se omaste a za sve živo da se uvede supskripcija.
Imam i ja nesto sacuvano, bas za crne dane kao sada. No pirati polako idu u istoriju, ja sam bio redak u drustvu koji je piratizovao igrice, vecina je samo kupovala na Stimu.
 
MC_?

Izbacili bi nas iz Saveta Evrope momentalno za kršenje principa opšteg i jednakog prava glasa.
Dobro, aman, normalno da nećemo da ga ukidamo (zasad, barem; ko zna u kojem smeru će sve ići, možda budemo delegirali pravo glasa nekom procesoru i ubede nas da je tako bolje). Mogu valjda da pišem apstraktno, šta si se prožandariso ;)
 
Dobro, aman, normalno da nećemo da ga ukidamo (zasad, barem; ko zna u kojem smeru će sve ići, možda budemo delegirali pravo glasa nekom procesoru i ubede nas da je tako bolje). Mogu valjda da pišem apstraktno, šta si se prožandariso ;)

Pa dobro ako je u domenu fikcije i maštarija, može, Voxu bi bila dobra polazna osnova za SF roman, The world of 2 point and 3 point men. Nula bodova pod mač 😄

Nemam ja ništa protiv dok je u domenu maštarija, ali ako ozbiljno zeliš ovu zemlju da transformišeš na bolje u opšte i jednako biračko pravo se ne dira, a ako @GOJE vidi problem sa starijom populacijom onda je rešenje uključiti je, a ne isključiti ih 🙂 Pokazati da su bitni i da ti je stalo, a pre svega edukacija i informisanost. Ako je neko sa 45 godina 90tih ostao na istom radikalskom stadijumu do danas, i sps stadijumu to ne ukazuje na problem među starima nego među populacijom kao takvom. Ako su mladi nezainteresovani i gledaju sitne, partikularne interese a ne razumeju pojam opšteg dobra onda je problem u 2 stvari a to je obrazovanje i informisanost a ne stari ili mladi. Zato ne treba ni jednu kategoriju građana isključiti nego suprotno, što više uključivati. 🙂

I autorska prava se moraju poštovati 🙂 Meni svaki dan legdne 50 din na račun samo od toga 😄 znam da je jako sitno, ali imam besplatan jogurt svakog dana samo od autorskih prava, to je 365 jogurta godišnje, zašto bih to nekom tek tako dao? Moja je intelektualna svojina, trudio sam se i red je da kaplje malo po malo ali meni, a ne nekom drugom. Eto 🙂
 
Od čega ti to kaplje, ako se sme znati? :cool:

Inače, smanji jogurt, dodaju brašno, gustin, emulgatore... štetan je, bolja opcija ti je kiselo mleko, mada sve mlečno nije baš preporučljivo (ako nisi dete).
 
Eto to je tvoj stil. Bukvalno mi te je žao.
lepo

pisao sam tako jer mi se zgadils Hristinina progresivna briga za malog ubicu.
ona gadi meni, ja gadim njoj.
Inace ja sam bio dete iz bolje kuce, malogradjanin i kukavica. Odustao sam na vratima satora u kome je lezala Romkinja.

meni nije bitna paznja clanova foruma, jedino sto je vazno je borba protiv progresa, protiv sistema,
niko ne pljuje siste, uzimaju ga kao datost
niko ne vidi veliku laz,
unjkavi supportive, humani, svet u kome se radi sve vise i zivi sve manje


mozda je samo John Zerzan video

vise puta sma pokusao da obrisem svoj profil i sve sto sam pisao na ovom forumu, ali takva opcija ne postoji
 
Poslednja izmena:
ona gadi meni, ja gadim njoj.

Gadio si svima...

Lepo je čuti da si odustao ispred šatora u kome je ležala 13togodišnja Romkinja, ako sam te dobro razumeo. Sad si i oficijelno korak ispred Ere Ojdanića.

@Vox91 Volim ja i kisleo mleko. Mnogo volim mlečne proizvode. 🙂 ni mleko mi ne pada teško... a ovo od čega mi kaplje to sitno, pa od autorskih dela 😉 zini da ti kažem, ti nećeš ni mesto u kojem živiš da mi otkriješ a kao prijatelji smo... Pravi prijatelji to otkriju u prvih 15 minuta spontanog razgovora! ...ali online svet je sve izokrenuo naopačke i to za naivne momke starog kova poput mene je nešto najpogubnije... 😥 😌 😇 Ja sve kažem, otvorio dušu i posle godinu dana ga pitam izvini a gde ti živiš... Nije bitno 😄

I sad te zanima odakle meni kaplje... Nije bitno 😉
 
Uuuu, kakav si, ok, ne ljutim se, ne moraš da kažeš.. :LOL:
 
Gostovao je pre neki dan Nestorović na nekoj televiziji. Priča o tome kako ga je napenalio neki zaštitnik građana zbog toga što je javio roditeljima 15 godišnje pacijentkinje da im je ćerka intravenski zavisnik. Navodno, dete od 15 godina samostalno odlučuje o svom lečenju i lekar nema pravo da o tome obaveštava roditelje. Maestralni I vanvremenski domet maloumnosti nevladinih organizacija🥵.
Priča o tome kako smo imali sjajno obrazovanje pre 30 i više godina. Najveći svetski državnici su se školovali u SFRJ. Sad su nam škole mašine za štancovanje zla svake vrste. Kaže da samo treba da vratimo staro i Bog da nas vidi.
 
Gde li su bili svi ti školovani u sjajnom SFRJ sistemu da nas spasu od ove tridesetogodišnje kataklizme..
 
Gde li su bili svi ti školovani u sjajnom SFRJ sistemu da nas spasu od ove tridesetogodišnje kataklizme..
Kvalitetnih ljudi ima jako malo. Većinom gledaju svoja posla, ne vide svoje mesto u javnom životu Srbije, ili tu i tamo nešto kažu ali niko ne čuje, a često ih proglašavaju i ludim. Na primer Duci Simonović, izuzetno dobar i inteligentan čovek koga su u ovakvoj bolesnoj državi maltene proglasili ludim. Kad taj tip ljudi upozorava na opšte zlo, niko ih ne čuje.

Većina ljudi su potpuni beslovesni id*** sa kojima se vrlo lako može manipulisati. Idealan sistem bi bio onaj u kome se svaka vrsta nasilja, manipulacije i parazitiranja bez odlaganja kažnjava, a privilegiju suprotne osobine. 10% moralno boljih i kvalitetnijih ljudi ima vlast nad preostalih 90%. Oni shvate da nemaju kud i da moraju da slušaju.

Živimo u sistemu u kome je suprotno, 10% najgorih ima poziciju vlasti i određuje sudbinu ostalima. Crnje i gore karikature teško da se mogu naći i u najmorbidnijem filmu.
 
Сад сам нешто прочитао, а то је и мој утисак већ дуже време, не знам да ли је још неко приметио или сам ја у трипу, али у последње време Београд ноћу је постао тотално мртав град, чак и викендом,
далеко је мање људи на улици и у самом центру, нема пуно младих људи који излазе,

сећам се кад сам ишао на пример у средњу реке младих су биле на улицама сваки викенд, аутобуси ка граду препуни тинејџера, студената, младих, сад је све некако замрло,
једино су кладионице пуне,
ишао сам скоро на неке часове увече пар месеци и био сам баш изненађен како је све празно на потезу Зелени венац -Кнез-Скадарлија-Трг републике-Теразије-Београђанка

или се можда сад крећу по неким другим локацијама типа Бетон хала, по тржним центрима и слично.
 
Сад сам нешто прочитао, а то је и мој утисак већ дуже време, не знам да ли је још неко приметио или сам ја у трипу, али у последње време Београд ноћу је постао тотално мртав град, чак и викендом,
далеко је мање људи на улици и у самом центру, нема пуно младих људи који излазе,
Mozda rade.
 
Све је скупље изаћи у град. Јефтинија места нестају под протоком слободног тржишта и џентрификацијом. Ево нпр. Савамала се профенсерисала, и то је одмах за клијентелу дубљег џепа која у изласке иде колима а не шетњом кроз Калемегдан. Локали по пешачкој зони су скупљи пошто су им примарна клијентела туристи. У КСТ се иде јавним превозом. Нема више металаца да се скупљају на споменику Кнез Михаила.
 
Proslo je vreme besciljnog lutanja od Konja do Kalemegdana, i nesupesnih startovanja najlepsih devojaka na svetu. A ni bioskopi vise nisu tu, vec po trznim centrima. A i svi imaju kola. Pljuvanje semenki je sad krindz, nargile su in, a nema ni Pixija sa frulom.
 
Сад сам нешто прочитао, а то је и мој утисак већ дуже време, не знам да ли је још неко приметио или сам ја у трипу, али у последње време Београд ноћу је постао тотално мртав град, чак и викендом,
далеко је мање људи на улици и у самом центру, нема пуно младих људи који излазе,

сећам се кад сам ишао на пример у средњу реке младих су биле на улицама сваки викенд, аутобуси ка граду препуни тинејџера, студената, младих, сад је све некако замрло,
једино су кладионице пуне,
ишао сам скоро на неке часове увече пар месеци и био сам баш изненађен како је све празно на потезу Зелени венац -Кнез-Скадарлија-Трг републике-Теразије-Београђанка

или се можда сад крећу по неким другим локацијама типа Бетон хала, по тржним центрима и слично.
telefoni su pobedili, ljudi su porazeni
 
Другачији је дух младости. Некад си морао на улицу да би угледао лепу девојку, а данас су све у каталогу на Инстаграму.
Nisam hteo da pominejm instagram, nekako mi se nije uklapao u post, ali eto ti si me dopunio.

Danas sve ide preko tih mreza i grupa, druzi se omladina mozda i vide nego nasa generacija, mnogo se lakse dogovore, s tim sto danas ciljano idi na odredjena mesta, pa ih nema toliko po ulici. Mladji od 15 celu zimu provedu po TC, ove zime galeriija je bila hit.
 
Vrh