Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

To je jezivo. Time otrkivaju koliko smo svi nesigurni i nezaštićeni tokom njihovog službenog postupanja. Ako se već ugledamo na Ameriku trebalo da se snimaju postupanja, kamere na košulji i vetrobranu... Mada bi i tu rekli da nije radila ako bi ih snimak inkriminisao...

Nego druga deca su gledala sa prozora tokom postupanja, ko zna šta bi bilo da su drugačije okolnosti...

I pomislio sam da bi neki advokat u tako nečemu video priliku, ako naknadno saznaš ko je rekao Hristijana ti napiši... Jeste jezivo da nekome to zvuči kao logično, ubiješ ga odmah, posle peglamo u papirima... Debili.
Pitaću tatu sutra, ako uspe da se seti. Meni prvo pada na pamet onaj odvratni sendvičar sa Pinka, navodno neki advokat - detektiv sa facom kromanjonca koji stalno dolazi u emisiju Posle ručka. Tolika sofisticiranost mi liči na njegov sistem razmišljanja.

Inače, svaka čast, čitala sam tvoje postove, zrelo i ozbiljno razmišljanje za nekoga ko se bavi krivičnim pravom, vezano za maloletnike. Imala sam prilike da vidim čak i doktore krivičnog prava koji ne znaju značenje osnovnih psiholoških pojmova, i što je još gore od toga, misle da nešto znaju.

Meni je cela situacija sa tim detetom miljama daleko od psihopatije.

Neko je pominjao naglašeni narcizam, ali ko od nas u sedmom osnovne nije mislio da sve zna o svemu i da je strašno pametan?

Ta scena kada ga vezanog sa prebačenom jaknom preko glave izvode iz škole i ubacuju u auto kao da govori ,,nisam mogao više ovako, ne znam šta ću sa tim haosom unutar sebe, da li neko vidi da ja postojim?"

One dve karikaturalne face policajaca u civilu, pa kao da su izašli iz nekog filma Braće Koen, neviđena scena...

Kako se oseća tokom odrastanja neko ko godinama trpi ismevanje od strane cele škole, to mogu da odgovore samo oni koji su bili u toj ulozi. Ja nisam, tako da nemam odgovor na to pitanje.

Potpuno sam sigurna da su u odrastanju tog deteta postojali strahoviti deficiti i na planu porodičnih i na planu vršnjačkih odnosa. Da je samo jedna od tih Sfera funkcionisala zadovoljavajuće, ili da je makar sprečeno nasilje u školi, do tragedije ne bi došlo.

I dalje tvrdim da u ovom tamnom vilajetu od države neko ko trpi nasilje mora da ubije najmanje 10- oro da bi ga uopšte primetili. Ako ubije pola od toga, opet ništa nije uradio, napišu mu neku dijagnozu, strpaju ga u ludaru, ispeglaju papire i to je to.
 
Poslednja izmena:
Nasilje je normalna stvar.
Ljudsko drustvo puno je nasilja.
Nasilje je po firmama, po zatvorima, luidnicama, armijama, univerzitetima.
Tek onda na ulicama.
Nasilje je strasno kad ne mozes da pobegnes.
Strasno je kad moras dugo da trpis nasilje, kad niko nece da te zastiti.

Kada sam bio mali,. na Dorcolu nasilje je bilo sasvim normalna stvar.
Veci decaci otimali su nam stvari, klikere, bilo sta.
Lupali su nam samare. Nikome se nismo zalili. Trpeli smo.
Zaliti se bilo je sramota. Nisi smeo da places. I to je bilo dobro.
Sve to nije bilo strasno, mogli smo da pobegnemo, mogli smo da zatrazimo zastitu nekog jaceg mangupa.
Neko je uvek pruzao zastitu. Svi smo bilo povezani.

Sada, svi su sami u svojim malm privatnim samicama, ispred ekrana, umrezeni.
Svi su totalno usamljneni.
Mi nikad nismo bili sami.

Bilo je oruzja, svakakvog. Skakavci, stangle, nun chake.
Retko se koristilo.
Bilo je razbijenih flasa.
Jednom mi se raprsla na zidu iza koga sam za sekund zastitio glavu. Ne u glavu.
Jednom je lik pucao u mene sa prepravljenim startnim pistoljem i raskrvavio mi prst caurom koju je stavio u cev da glumi metak, kao kod kubure..
Hteo je da mi se osveti. Sat pre toga sam lupao njegovu glavu u beton. Ne znam vise zasto.

Policija je tukla, iznudjivala priznanja.
Kriminalci su se plasili obicnog pozornika.
Osecali smo se apsolutno sigurno.
Ako bi neko postao previse opasan, sluzba bi mu namestila tuci i ubila bi ga.
Ili bi dobio kartu u jednom smeru.

Romkinje su gubile nevinost sa 13.
Prva iskustva mnogi su sticali putem tzv redaljke.

Sve to nije bilo strasno.
Strasno je danas. Ucenici trpe nasilje, zabranjeno im je da se tuku, da vrate udarac.
Da se KK tukao, boje bi bilo. U okruzenju neoliberalne skole, on nije smeo da se tuce.
Ucenici ne mogu da beze, roditeljima je najvaznija prokleta skola, smrdljivi uspeh.

Po firmama ljudi sede, trpe izivljavanja psihopata.
Ne smeju da daju otkaz, usli su u kredite, u potrosacko drustvo....

Nigde nema vise nepodnosljivog nasilja nego u "skolama bez nasilja".
Nigde nema vise nepodnosljivog nasilja nego u progresivizmu..
Nasilje je inherentno, ugradjeno u fasisticki poredak koji ne poznaje personalizovani autoritet.
 
Poslednja izmena:
Ta scena kada ga vezanog sa prebačenom jaknom preko glave izvode iz škole i ubacuju u auto kao da govori ,,nisam mogao više ovako, ne znam šta ću sa tim haosom unutar sebe, da li neko vidi da ja postojim?"

O
OSecas empatiju prema ubici. A st osecas prema onima sa spiska koje nije stigao da pobije?
Hoce li oni biti "za kasnije"?

Ne osecam dakle nikavo zaljenje spram malog ubice iako je to sada in.
Zelim mu da mu ostatk zivota prodje u ludnici, ako je ikako moguce. Ako bog da.

Drustvo koje ne poznaje kaznu i nagradu.
Drusvo koje ne ume da zaplasi i izvrsi odmazdu.
Takvo drustvo je osudjeno na smrt.
 
Drago mi je da je nekoliko sjajnih intelektualaca došlo na temu i da diskusija može da se razvija u konstruktivnom pravcu. Jedno vreme je išla u pravcu ,,školska lektira u Srbiji nije dobra", a zatim ,,treba vratiti Dušanov zakonik", što nam neće pomoći da bolje razumemo aktuelne događaje.

Ko ima vremena da danima čita o school Shooter ima, mogu se naći solidni članci, verovatno ima i dobro urađenih studija slučaja. Posle nekoliko nedelja će ukačiti mnogo stvari i moći to da dovede u vezu sa aktuelnim događajima. Možda naiđe čak i na neki relativno sličan slučaj.

nije poenta strpati u ludnicu i baciti ključ ili ubiti, već razumeti.

Vrv će za neko realno vreme biti urađena i studija slučaja o ovom nesretnom detetu i objavljena u nekom naučnom časopisu. U Americi je to više nego ozbiljno polje istraživanja, verujem da mnogi profesionalci celu karijeru posvećuju tome. Meni deluje logično da pošalju i strane profesionalce, da oni urade svoju studiju slučaja.

Razumem potpuno da pola Srbije misli da je tog dečaka trebalo odmah ubiti, ali cilj nauke nije da ubije, već da razume, objasni i predvidi.
 
Cilj nauke je ovladati prirodom i njenim procesima putem
razumevanja i oponašanja
al priroda svoje greške i brše.
 
Drago mi je da je nekoliko sjajnih intelektualaca došlo na temu i da diskusija može da se razvija u konstruktivnom pravcu. Jedno vreme je išla u pravcu ,,školska lektira u Srbiji nije dobra", a zatim ,,treba vratiti Dušanov zakonik", što nam neće pomoći da bolje razumemo aktuelne događaje.

Ko ima vremena da danima čita o school Shooter ima, mogu se naći solidni članci, verovatno ima i dobro urađenih studija slučaja. Posle nekoliko nedelja će ukačiti mnogo stvari i moći to da dovede u vezu sa aktuelnim događajima. Možda naiđe čak i na neki relativno sličan slučaj.

nije poenta strpati u ludnicu i baciti ključ ili ubiti, već razumeti.

Vrv će za neko realno vreme biti urađena i studija slučaja o ovom nesretnom detetu i objavljena u nekom naučnom časopisu. U Americi je to više nego ozbiljno polje istraživanja, verujem da mnogi profesionalci celu karijeru posvećuju tome. Meni deluje logično da pošalju i strane profesionalce, da oni urade svoju studiju slučaja.

Razumem potpuno da pola Srbije misli da je tog dečaka trebalo odmah ubiti, ali cilj nauke nije da ubije, već da razume, objasni i predvidi.

Nas ne interesuje nauka.
Ceo sistem skolstva, citavo drustvo vec decenijama usmeravaju ljudi iz nauke.. Posledice su katastrofalne.
Mi ne zelimo da razumemo KK. Mi mu zelimo da nestane sa lica zemlje, bilo sto bi zivot proveo zakljucan, bilo sto bi mu se neko osvetio ili tako sto bi mu savest proradila, pa bi sam sebi presudio. To je jedino sto zelimo.
Oni cija su deca bila na spisku za odstrel, a ubica (ne tako pomodno "shooter", nego ubica) nije stigao da ih ubije, zele da svoj zivot provedu u sigurnosti i bez straha.
Oni to vise zasluzuju od ubice.
 
Meni bliska osoba je skoro vodila radni spor i ima da kaže isto. Tu nema nikakvog skrivanja, presuda se krajnje otvoreno namešta. Sudija već na prvom ročištu urla na osobu koja se usudila da podigne tužbu protiv firme, a direktoru se obraća preljubazno sa velikim poštovanjem. Gleda samo da ulovi neku reč u iskazu zaposlenog i onda to upotrebi protiv njega.

Dok podnosilac tužbe daje iskaz o mobingu, advokat tužene strane komentariše ,,idite kod psihijatra pa pričajte priče o svom nesretnom detinjstvu", a o tome da navodno nije trpio mobbing svedoči neko ko ga vidi prvi put u životu i ko uopšte nije radio u vreme dok je on tamo bio zaposlen (!)

Na kraju, posle ročišta, sudija otvoreno kaže advokatu zaposlenog da on tu ne može ništa da uradi, mora da postupi kako mu kažu odozgo i da u suprotnom odmah gubi posao.

Problem uopšte nisu ,,neke" korumpirane sudije, već kompletno korumpirano sudstvo koje je manje autonomno od lokalne šalteruše. Nalog kako će da presudi stiže odozgo, a on samo treba to da prepakuje u papirima tako da kobajagi ima neke veze sa zakonom (,,posle se to sredi kroz papire, napiše se tamo šta treba i gotovo, to se tako radi").

Ovakve mračne spodobe vremenom, kada im se da pozicija vlasti, postaju sve gori jer vide da je u ovakvom društvu nebo granica za zlo.

Vučić je samo smešna i jadna karikatura, a iza njega je čitava psihopatska mašinerija.

ljudi uopšte ne razumeju da su svi oni najgore ubice, a ne to izgubljeno dete koje ni ne zna šta je uradilo.
Izvini, ali ti moram reći da su to potpune neistine- kako si ti opisala vođenje tog postupka, pa toga nema ni u afričkim zemljama...
 
Ta scena kada ga vezanog sa prebačenom jaknom preko glave izvode iz škole i ubacuju u auto kao da govori ,,nisam mogao više ovako, ne znam šta ću sa tim haosom unutar sebe, da li neko vidi da ja postojim?"
Čitao sam i pisao sam odvratne stvari, ali ovo je nivo iznad. Ili rečnikom kojim hristiana razume, ovo iz level iznad našeg razumevanja bejzika skul šutera.

Kako se oseća tokom odrastanja neko ko godinama trpi ismevanje od strane cele škole, to mogu da odgovore samo oni koji su bili u toj ulozi. Ja nisam, tako da nemam odgovor na to pitanje.
Teško.
 
Још једна особа којој треба одузети бирачко право је активна на овој теми...
 
Reče veliki Roger Waters:

Are there any queers in the theater tonight?
Get them up against the wall
(Against the wall)
Now there's one in the spotlight, he don't look right to me
Get him up against the wall
(Against the—)
And that one looks Jewish and that one's a coon!
Who let all of this riff-raff into the room?
There's one smoking a joint and another with spots
If I had my way, I'd have all of you shot!

Bojim se da bi se vrlo brzo rodilo upravo ovo; krenuli smo sa svima starijima od 70 da se oduzme pravo glasa da bismo došli do toga da bi po ličnom nahođenju i volji pojedinaca trebalo oduzimati građanska prava. Pozdravio vas mali moler sa brčićima..
 
А кад погледаш, тај "молер са брчићима" је један од првих продуката општег права гласа... (није таквог права пре Првог светског рата било, скоро нигде, посебно не у Немачкој).

Мало друкчије иде та веза масовних друштава и екстремне деснице/левице (види: Хозе Ортега и Гасет, Побуна маса - признатији је мислилац од Роџера Вотерса).
 
Postoji dijealektika i svaka stvar radja i sadrzi svoju suprotnost.

Kada su mase oslobodjenje posle I sv rata, oslobodula se i zelje mas ada en budu oslobodjene, odnosno potcinjene tiranima.
Sve ideologije su totalitarne. imperativ liberalizma da svi budemo slobodni (kao slobodni trgovci, jer liberalizam je ideologija trgovaca ) stvara svoju reakciju.

Kada je sezdesetih, na zapadu, oslobodnjena seksualnost (u stvari, oslobodjena je uokvirima srednje klase, radnici i seljaci nisu imali ta ogranicenja), u isto vreme pokrenuta je industrja zabave i substituta seksualnosti, pa se niakd a manje ne j.ebe nego danas, kako pokazuju statistike.

Sve u sebi ima seme sopstvene propasti.
 
:)

De Gaule.jpg

Henri-Cartier Bresson
Listening to de Gaulle, near Aubenas, France.1961
 
Drago mi je da je nekoliko sjajnih intelektualaca došlo na temu i da diskusija može da se razvija u konstruktivnom pravcu. Jedno vreme je išla u pravcu ,,školska lektira u Srbiji nije dobra", a zatim ,,treba vratiti Dušanov zakonik", što nam neće pomoći da bolje razumemo aktuelne događaje.

Ko ima vremena da danima čita o school Shooter ima, mogu se naći solidni članci, verovatno ima i dobro urađenih studija slučaja. Posle nekoliko nedelja će ukačiti mnogo stvari i moći to da dovede u vezu sa aktuelnim događajima. Možda naiđe čak i na neki relativno sličan slučaj.
I eto od lošeg narativa "školska lektira u Srbiji nije dobra" , dođosmo do dobrog "School shootionga i School shootera". :rolleyes:
 
Izvini, ali ti moram reći da su to potpune neistine- kako si ti opisala vođenje tog postupka, pa toga nema ni u afričkim zemljama...
Nažalost, sve je tačno. Bliska osoba je u pitanju. Dok radnik daje iskaz na sudu, advokat i svedok suprotne strane galame u glas kao u zadruzi, klibere se i pokazuju rukom kao da je lud, komentarišu ,,idite kod psihijatra, pa pričajte o svom nesretnom detinjstvu".

Prethodno su dva svedoka posvedočila o užasnom mobingu koji je podnosio mesecima.

Meni je potpuno svejedno da li neko veruje ili ne veruje, tako da neću dalje ulaziti u raspravu na tu temu. Mnogo spamera se pojavilo koji pišu bezvredan materijal, da bi ugušili kvalitetnu diskusiju.
 
A šta radi advokat te bliske osobe? Statira? Zašto ne traži izuzeće sudije? Drugo, da sudija kaže da su unapred izgubili spor i da joj je naređeno tako da postupa ne da nije realno, nego su priče za malu decu.. Kakvi god da su problemi, sposoban advokat će to uglavnom izgurati.. pa makar u postupku po žalbi došao do pozitivnog ishoda..
 
A šta radi advokat te bliske osobe? Statira? Zašto ne traži izuzeće sudije? Drugo, da sudija kaže da su unapred izgubili spor i da joj je naređeno tako da postupa ne da nije realno, nego su priče za malu decu.. Kakvi god da su problemi, sposoban advokat će to uglavnom izgurati.. pa makar u postupku po žalbi došao do pozitivnog ishoda..
U zemlji dembeliji možda.

Ne razumeš suštinu stvari. Sudija bi trebalo da bude moralni i stručni autoritet, ali u Srbiji nije ništa od toga, već običan sendvičar. Lokalna šalteruša ima više autonomije u odlučivanju. Dobije nalog odozgo i onda to pakuje u papire tako da kao bajagi bude po zakonu.

Isto ti je i ako tražiš izuzeće sudije, jer pošalju samo Novog sendvičara.

I Apelacioni sud je isto sa njima u dilu. Direktor je član Stranke i sud ga štiti, šta god da je u pitanju. razradjena psihopatska mašinerija. Sudija koji odbije naloge odozgo, uskoro bude smenjen i to je to. Da ne govorim o tome šta rade inspekcije.
A znam za troje sudija koji otvoreno pričaju da to ide tako.
 
Romkinje su gubile nevinost sa 13.
Prva iskustva mnogi su sticali putem tzv redaljke.

Sve to nije bilo strasno.

Pitaj njih jel im bilo strašno... Misliš da je uvek htela ta sa 13g. redaljku i da je mogla da bira. Toliko gluposti pričaš. Spominješ razlupane glave, ali "osećali smo se sigurno." Samo pokušavaš frapantnošću napisanog, drastičnim kontrastom i u stilu kako je pisan Zaratustra, kratke rečenice i nepovezane misli, da privučeš pažnju. Nemaš ti jedan posto Ničea u sebi da bi nekog takav frapirao. Prodaješ muda za bubrege. Da te upoznamo uživo ništa tu ne bi bilo tako ekstraordinarno i u iskustvima veličanstveno.. Samo vapiš za pažnjom na forumu jer nemas gde drugde.

Seksualni odnos sa licem koje nema navršenih 14 je krivično delo sve da je ta malena Romkinja i htela sa 13 godina da se ređaju po njoj.

Ali to nije bilo strašno, tako se radilo, tako si ti radio. Društvo je tako htelo. Društvo je to volelo, a onda su došli evrotalibani...

Eto to je tvoj stil. Bukvalno mi te je žao.

Још једна особа којој треба одузети бирачко право је активна на овој теми...

MC_?

Izbacili bi nas iz Saveta Evrope momentalno za kršenje principa opšteg i jednakog prava glasa.
 
Tek sad vidim da se pričalo i o sceni izvođenja Kecmana iz Ribnikara, i kako je bio prekriven jaknom. Prekrili su ga da se ne bi otkrilo kako mali vnagor sada izgleda, jer em što je maloletnik (a po našem zakonu moramo da čuvamo i negujemo maloletnikep po svaku cenu) em da se, kao, ne bi znalo kako izgleda pa da ga redovi žrtava ubijenih ne bi čekali po sudnicama ili ispred bolnice sa prangijama i sekirama.

To je standardna procedura, nema tu nikakve dramatike ili skrivenih značenja.
 
Vrh