Šta je novo?

Srbija - crna strana medalje

Zauvek u ovom slučaju će biti, npr. dokle god su živa ta deca sa spiska koja nije uspeo da ubije... dakle, još jedno 60-70 dugih godina on će biti opasan po okolinu i neće biti na slobodi...

Ne. To koliko su živa deca sa spiska nije relevantno. Nego da on pokaže da nema želju da ih ubija. To će se ceniti. Mi sve tražimo suragate u nedostatku krivične pokrivenosti ovog slučaja, ali ti surogati se ne mogu tako ekstenzivno primenjivati i nuditi svašta kao argument.

Ja razumem da to može pojačati očaj nekih ljudi ali kažem sve i da može nije opravdano za dete od 13 godina da doživotno bude u zatvoru.

To i naš KZ potvrđuje i propisuje da tek sa navršenom 21. ta kazna može primeniti za najteža dela, a to umišljajna, masovna ubistva svakako jesu.
 
Ma ni ti nisi gay a pričao si svašta. To kakav si roditelj ti najbolje znaš sam. Možes biti i dobar i loš, ja to ne znam.
Ja te uopste ne osudjujem zbog orijentacije.
Meni je samo tesko da zamislim kako to izgleda biti gay roditelj.
Da li je to isti nagon kako mi osecamo ili je nekako drugacije?
Da li je nagon roditeljstva vezan za suprotni pol ili nije?
Ne razumnem se u to.
Isti argument "ti nisi roditelj" bi uputio i zeni koja nije roditelj.

Znaci, mi te iskreno veoma cenimo na ovom forumu, pricas o tim stvarima otvoreno itd.
To nema veze sa orijentacijom.
Podrzavam homoesksualce jer su manjina. Manjina uvek nosi svoj krst. Cak i u zemljama ko sto je Holandija oni trpe i ljudi ih ogovaraju iza ledja jer su takvi, kakvi su se rodili.
 
Gay parada se tiče nas svih, ako ćeš iskreno Ja ne vidim razlog postojanje iste uopšte.

Ali ipak sam ja pozvaniji. 😊

Naravno ironija po strani, nisam pozvaniji, činjenica je da je i slučaj KK i Mladenovac i Pride i gay brakovi i gay roditeljstvo su teme za apsolutno sve koji imaju mišljenje. Ceni se snaga argumenta i nečija stručnost a ne porodične prilike.

Al kad nemaš argumente onda guraš šta ti padne na pamet i diskredituješ. Manir je jasan, ali nema veze idemo dalje...

Da prevedem još jednom. Ja kao pravnik iako nisam roditelj imam puno pravo da pričam o masovnim ubistvima, kao i ti o gay pride-u, šta god bio po struci. Ceni se snaga argumenta.
 
Ne. To koliko su živa deca sa spiska nije relevantno. Nego da on pokaže da nema želju da ih ubija. To će se ceniti. Mi sve tražimo suragate u nedostatku krivične pokrivenosti ovog slučaja, ali ti surogati se ne mogu tako ekstenzivno primenjivati i nuditi svašta kao argument.

Ja razumem da to može pojačati očaj nekih ljudi ali kažem sve i da može nije opravdano za dete od 13 godina da doživotno bude u zatvoru.

To i naš KZ potvrđuje i propisuje da tek sa navršenom 21. ta kazna može primeniti za najteža dela, a to umišljajna, masovna ubistva svakako jesu.
Ne, to je veoma relevantno, sam je rekao da mu je žao što ih sve nije ubio i da je prestao samo zato što je doživeo panični napad.

Prema tome, on i sada ne pokazuje znake kajanja i za svu decu sa spiska biće opasan dokle god su živa.

A to da li će, mica mala, pokazati da nema želju dalje da ubija, u ovom slučaju bez presedana neće biti važno.. Kad shvati da neće skoro napolje, brzo će on da obeća da neće više nikad.

Naš KZ je život nažalost preduhitrio. Dosad smo živeli u jednom društvu, koje, od 3. maja više ne postoji. Zakonodavstvo će morati da krene u susret nadolazećim problemima.
 
Mene čak i ne zanima šta ste po struci vas dvojica. To je na vama da otkrijete ako želite.

@MC_

Ja sam muškarac. Imam isti roditeljski nagon kao i svaki drugi muškarac. Želju za zajedincom života sa muškarcem nisam nikad imao. Nadam se da ti je jasno da to oko rodteljstva ništa ne menja seksualnost. Potpuno je ista želja.
 
Ne, to je veoma relevantno, sam je rekao da mu je žao što ih sve nije ubio

Sada je to rekao.

Prema tome, on i sada ne pokazuje znake kajanja i za svu decu sa spiska biće opasan dokle god su živa.

Tako je, sada ne pokazuje ergo ne znamo da li će biti opasan dok su sva ta deca živa.

Čas logike o uzročno posledičnim vezama... One premise i zaključci, dedukcija, indukcija... Dakle ako je to stanje sada, fali nam premisa da zaključimo da će ta opasnost trajati za njegovog života.

Naš KZ je život nažalost preduhitrio. Dosad smo živeli u jednom društvu, koje, od 3. maja više ne postoji. Zakonodavstvo će morati da krene u susret nadolazećim problemima.

Moraće, za ubuduće, a veća represija je samo guranje problema pod tepih. Umesto da problem sagledamo kao složen društveni problem i imamo inter-disciplinarni pristup u rešavanju.
 
Mene čak i ne zanima šta ste po struci vas dvojica. To je na vama da otkrijete ako želite.
Ti si pravnik po struci, argumenti su ti validni. Mi smo roditelji po struci, takodje su nam argumenti validni. Na većini je da odluči čiji argument će biti jači. Ali mi ne pričamo o tome, mi smo napisali samo šta bi mi uradili i snosili posledice da se desi nama, ti si se javio da ti to ne bi i smatraš da je tvoje ispravno. To nije argument, to je misao.
 
Teško da neko ko je pokazao da je spreman na toliko zlo sa 13 godina, može da se vrati u normalu. Niti bih se trudio oko njega da ga vratim na normalan kolosek, niti bi mi to bilo važno.. Prosto, skot koji sa 13 godina ubije 10 ljudi i isto toliko porodica zavije u crno, nije vredan pažnje i života na slobodi, nebitan lik.
 
Ruku na srce to je dete. Na njega utiče okolina, a okolina može biti surova. Ono oponaša sredinu u kojoj živi. Možda mu je neko pričao da to tako treba, da će biti popularan. Ako nema roditelja da takve stvari iskristališu on neće znati šta je ispravno, a šta ne. Možda mu je ovo bio ulaz u "svet poznatih", kao u filmovima. Zato delimično i mi kao društvo i više roditelji snosimo odgovornost. Nismo mu dali pištolj u ruke ali mu nismo ni objasnili da ne treba i da je to pogrešno. Zato i pišem, da je stariji Ja bih mu presudio odmah, niko i ništa ne može da nadoknadi bol roditeljima ubijene dece. Zato se i čeka da se vidi da li je on znao razliku izmedju dobrog i lošeg. Da li je ubio jedno dete ili 10, meni je nebitno, ubio je. Ako si ubio, a znao si šta radiš, imao 13 ili 30 godina meni je nebitno. A po svemu sudeći, ovaj mali je znao šta radi i hteo je da bude poznat. Nije delovao u afektu već je planirao, do najsitnijeg detalja.
 
Pa, o tome se sad valjda priča, zbog toga su ovi protesti? Da se smanji propagirano nasilje? Ili sam Ja nešto pogrešno razumeo i cilj protesta je da se ukine rijliti da bi bilo više španskih serija? I naš zakon mu je rekao da je ok, da nije odgovoran do 14te godine. Mi ne znamo šta se dešavalo u njegovoj glavi. To je na zakonu da otkrije. Ja sam prvi pisao da igrice i filmovi (a i rijelitiji) ne mogu da imaju toliki uticaj da se nešto ovako uradi. Toga je bilo i biće.
 
Ruku na srce to je dete. Na njega utiče okolina, a okolina može biti surova. Ono oponaša sredinu u kojoj živi. Možda mu je neko pričao da to tako treba, da će biti popularan. Ako nema roditelja da takve stvari iskristališu on neće znati šta je ispravno, a šta ne. Možda mu je ovo bio ulaz u "svet poznatih", kao u filmovima. Zato delimično i mi kao društvo i više roditelji snosimo odgovornost. Nismo mu dali pištolj u ruke ali mu nismo ni objasnili da ne treba i da je to pogrešno. Zato i pišem, da je stariji Ja bih mu presudio odmah, niko i ništa ne može da nadoknadi bol roditeljima ubijene dece. Zato se i čeka da se vidi da li je on znao razliku izmedju dobrog i lošeg. Da li je ubio jedno dete ili 10, meni je nebitno, ubio je. Ako si ubio, a znao si šta radiš, imao 13 ili 30 godina meni je nebitno. A po svemu sudeći, ovaj mali je znao šta radi i hteo je da bude poznat. Nije delovao u afektu već je planirao, do najsitnijeg detalja.
Mozda j ehteo da bude kao onaj ubica sto je bio u Zadruzi?

Zanima me sta znaci pravno i psiholoski "poznavati dobro i zlo"?
Da li svi ljudi poznaju "dobro i zlo". negde sam citao da je taj fenomen skoro ugradjen, neuroloski?
Neki kazu da se to uci.
 
I ja mislim da jeste tj da je neko manje sposoban da uoči razliku, po rodjenju.
 
Zato što je još dete. Sve dalje što si pisao ima osnova za odraslu osobu. Mogu i da poverujem da je više narcisidni tip, iako si u domenu nagađanja, moguće je al prerano za finalnu dijagnozu šta je. Što je i dobro, njegova će se psiho-evaluacija raditi do najmanje 18te i to vreme će sigurno biti zatvoren...
true-shorty.gif


Inače, vezano za kazne... nesam pravnik, tako da ne govorim ništa svojevoljno, već na osnovu priča i učenja od ljudi koji jesu stručni pravnici. A Noki i Vox neka me isprave ako negde grešim.

1) Smrtna kazna je zeznuta rabota jer jednom kad se izvrši, nema nazad. U Americi (neki) to dobro znaju, a ima OGROMAN broj slučajeva da je neko nevin pogrešno osuđen i pogubljen a posle bi se ispostavilo, i dokazalo, i presudilo, da je bio nevin. Ali bi bilo kasno jer je već pogubljen.

Sad, Srbija nije Murika pa da ima hiljade pogubljenja godišnje a 1% populacije u mardeljima. Ali isto kao i Murika, ima fenomene pogrešnih osuđivanja. Tako da može to isto da se desi i ovde, da neko bude pogubljen a nevin je.

2) Jedan pravnik mi je objasnio da ne odvraćaju ljude stroge kazne NA PAPIRU već kazne koje se primenjuju U PRAKSI. U Srbiji se to može videti i iz prve ruke. Maksimalna kazna za nasilničku vožnju - X godina zatvora. Maksimalma kazna za ubistvo - 40 godina. Maksimalna kazna za napad - XY godina zatvora. U realnosti - za nasilničku vožnju dobija se 3 meseca pritvora, za ubistvo do 10 godina, a za napade 2-3 godine. O puštanjima ranije na osnovu imbecilnih izgovora, ili žalbi Apelacionog suda da i ne govorim.

Samim tim, mere i akcije u kojima Nelečeni izađe na televizor i kaže "ima da maksimalna kazna za nasilnu vožnju bude povećana na (npr) 5 godina" zvuči bombastično za mase i kao da država nešto radi. Ali u realnosti, de facto, sve ostaje isto. Samo se mrtva slova na papiru menjaju, ali ne i presude i ne stopa kriminala.

Stoga treba biti oprezan da se čovek tu ne peca na trikove i podmukle igre vlasti i političmara. Najbolje sredstvo odvraćanja su kazne koje se DE FACTO primenjuju (samo da nisu neke smešne, ali ne moraju da budu drakonske). A ne kazne koje su DE JURE, na papiru, drakonske, a u praksi se nikad ne primenjuju odnosno trivijalizuju se i uvek se da minimum minimuma, i time apsurdizuje ne samo kazna nego ceo koncept društva i vređaju se pravosuđe, pravda i svi pošteni ljudi.

Inače mislim da treba vratiti doživotnu robiju, a ne smrtnu kaznu, baš zbog razloga opisanih pod 1). A podsećam pritom da Srbija smrtnu kaznu i ne može da vrati sve i kad bi htela, jer je potpisnik nekih konvencija. A i iskreno mislim da nema preke potrebe. Doživotna je dovoljna za slučajeve kao što su Belivuk, Kecman, Blažić... Strpaš pseta u tamnicu i "baciš ključ" što bi rekli. Da, pseta će posle živeti o trošku države, ali svi oni neće trošiti ni 1% koliko jedno pseto u Vladi živi i troši na račun svih nas. Ili Lelekom na fudbal. Ili država na reparacije EPSa koji je sama uništila. Tako da neka ih takvi u mardelju do prirodne smrti i to je to.
 
Poslednja izmena:
O smrtnoj kazni nema govora, to su Vučićeva lupetanja.

Do pre par godina maksimalna kazna zatvora kod nas iznosila je 40 godina.

Onda je to ukinuto i sada imamo kaznu doživotnog zatvora za najteža dela, tipa teško ubistvo, silovanje sa smrtnim ishodom, ili ubistvo najviših državnih zvaničnika.

A maksimum "obične" kazne zatvora je sada 20 godina.

I da, doživotni zatvor ne može da se izrekne ako učinilac u momentu izvršenja nije napunio 21 god (Uroš B).
 
Zanima me sta znaci pravno i psiholoski "poznavati dobro i zlo"?

Obično se kaže da razlikuju dobro i zlo. To razlikuje preko 99% ljudi, svi sem neuračunljivih lica... Znači da je bio svestan i posledice hteo, znao je da svojom radnjom izvršenja može nastupiti štetna posledica (smrt nekog lica) i to je hteo (direktni umišljaj) ili znao i na posledicu pristao (eventualni umišljaj) ili znao da svojom radnjom može da nastupi štetna posledica, ali olako držao da do posledice neće doći (svesni nehat).

U sva tri ova stepena odgovornosti možes ubiti nekog i odgovarati za to.

Za neka druga dela je propisano da se mogu izvršiti samo umišljajno ali ne i u nehatu.

Četvrta situacija je kada neko nije znao niti je mogao znati da svojom radnjom koju čini moze da nastupi štetna posledica po druge (nesvesni nehat) npr. zbog mentalnog stanja koje ima, umišlja, halucinira, dao sam ti već jednom primer da je umislio da puca u demone a ne ljude, on ne može biti krivično odgovoran. Ta osoba i samo takva osoba ne razlikuje dobro od zla. Psihopata i sociopata i svi iz spektra poremećaja ličnosti razlikuju dobro od zla, i te kako razlikuju i zato su oni krivično odgovorni i ne idu na obavezno psihijatrijsko lečenje.

Naravno to se sve veštači, neophodna je dijagnoza psihijatra, nije dovoljno da neko samo kaže umislio sam demone i bitno je i da sam sebe nije doveo u to stanje, recimo uticajem droga, alkohola i sl. Verovatno i neuzimanjem terapije. To bih morao da proverim. Možda bi tada bio samo smanjeno uračunljiv, a ne skroz neuračunjljiv. Jer osnovno svoje zdravstveno stanje nije izazvao. Iako je znao da moze da ga drži pod kontrolom pa je na posledicu pristao ili olako držao da do nje neće doći. Možda ne bi bilo direktnog umišljaja, ali bi bilo eventualnog ili barem svesnog nehata.

U tom slučaju je odgovoran.

Nesvesni nehat postoji i kad si učinio sve što je svesna osoba dužna da uradi ali nisi mogao da predvidiš da tvojom radnjom nastupa štetna posledica.

Recimo dužan si izjutra da neku veliku hidrauličnu presu pustiš u pogon ali nisi dužan da proveriš da li je neki pijanica probio u krug fabrike i u samoj toj presi zaspao.

Imaš unutrašnja pravila firme šta si dužan izjutra u fabrici da proveriš i ako si proverio i stisnuo crveno dugme da pogon krene a neko strada, ti nisi tu čak ni olako držao da do štetne posledice neće doći (svesni nehat) nego nisi znao niti mogao znati da će stavljanjem proizvodnje u pogon nastupiti smrt nekog lica (nesvesni nehat)

Nadam se da je sad dosta jasnije.

Ova 4 stepena odgovornosti su temelj opšteg dela krivičnog prava. Direktni i eventualni umišljaj. Svesni i nesvesni nehat.
 
Inače mislim da treba vratiti doživotnu robiju, a ne smrtnu kaznu, baš zbog razloga opisanih pod 1)

Vratili smo je, tj. zamenila je kaznu od 40 godina zatvora, Vox ti je to lepo objasnio.

A i ti si u svom postu sve lepo primetio i objasnio zašto bi bilo loše vratiti smrtnu kaznu i zbog nereverzibilnosti u slučaju greške i zbog potpisanih konvencija. Izbacili bi nas iz Saveta Evrope kao Rusiju zbog Ukrajine...
Isto si i za kazne lepo objasnio, kao da si i sam pravnik, da je bitnije da je izvesna nego stalno povećavati maksimume a sudovi idu ka minimumu a imaju čak institute da idu i ispod minimuma za neka lakša dela 🙂 i onda imaš uslovne osude, nanogice i kolokvijalno ću nazvati nagodbe, to mi je "omiljeni" institut koji smo uveli iz americkog prava... slično je onoj kauciji, sad sam proverio i mi imamo jemstvo, nisam bio siguran za uslove, kad se određuje, ali sam sad pogledao i setio se slučaja Mišković, tako da i tu pratimo američko pravo...

Ali pošto koračamo stopama liberalnog kapitalizma sve vise će biti takvih instituta, plati za manju kaznu, plati za slobodu i sl. Ko ima pare on je uvek nevin i sl. Malo karikiram ali to su ti upadi američkog prava kod nas...

Tužilac smatra da ima dokaze, možda ne baš najjače, ali odustaje od tačke 2, 3 i 4. ako priznaš tacku 1. ili ako platiš 100000 dinara odustaće od optužbe, to je princip oportuniteta... Srećom samo za lakša dela.

To je ranije u našem (evropskom) pravu bilo nezamislivo da se tužilac cenka i pogađa kao na buvljaku.
 
Poslednja izmena:
U poslednjih mesec dana se nije moglo živeti sendvičara (kojekakvih članova školskog odbora i slično) koji su 24 / 7 držali predavanja o savršenoj školi bez vršnjačkog nasilja, savršenoj direktorki i slično (pošto se Vučiću tresu gaće, naložio je Ministarstvu da proveri malo to savršenstvo, pa nađoh tekst u novinama da će navodno direktorka biti razrešena dužnosti, psiholog i pedagog suspendovani).

Kad pogledaš te senvičarske face, stomak ti se prevrne. Jedan odvratni lik sa podočnjacima i jedna nadobudna klepetuša sa pričama o elitizmu, odabranosti, vrhunskim rezultatima... Malo provejava iza tih narcisoidnih faca neki Real Self sa značenjem ,,znate, mi bi malo da glumimo elitu i da se tipujemo da nam deca idu u skupe privatne škole, ali ne možemo da ih priuštimo, pa guramo nos svugde i glumimo da je ,,Ribnikar" elitna škola za odabrane, a mi mnogo bitni i uticajni"🤥

Posle se ispostavilo da nije baš toliko ,,elitna", vršnjačkog nasilja ima koliko hoćeš, ne preduzima se ništa, uličara ima na tone, a rezultati na takmičenjima nisu bolji nego u drugim školama. U rangu s tim kad neka pevaljka kupi od sanera fake Dolce Gabbana torbu, ali se ona tripuje da nije fejk i Super joj je u tom njenom univerzumu 😻.

Da ne govorim o tome koliko je super kad tata član školskog odbora ima privatnu firmu, pa direktorka baš od njegove firme kupuje nešto šta realno vredi 2 miliona, ali će u papirima pisati 5 miliona i razliku podeliti, tek onda elitizam dolazi do izražaja 🤔

Kada đavo dođe po svoje, obično se potrudi da napravi što veće zlo. Deca sendvičara živa i zdrava, a nastradalo dete izuzetnog čoveka, magistra filozofije Slobodana Negića. Nema ko nije plakao dok je gledao emisiju u kojoj se on pojavio. Zašto se takvim ljudima ne daje pozicija moći i odlučivanja? U tom slučaju ne bismo ni imali ovu temu na forumu.

Iz dana u dan pojavljuju se karikaturalni likovi koji izvrću realnost, psiholozi i pedagozi, psihijatri, detektivi, advokati, a vrhunac je jedan koji je izjavio da je to dete (izgubljeno u svemiru, koje nije znalo drugačije da obradi haos unutar sebe) ,,trebalo ubiti na licu mesta i pisati u izveštaju da je ubijen u pokušaju bekstva" (!?)( iako je mali uradio sve po propisima, onako kako je tražila policija - legao na pod, udaljio oružje, stavio ruke na glavu i ostalo).

Vrhunac neprofesionalizma. Ne znam ko je to rekao, tata mi je pričao, pitaću ga, ako može da se seti.

Nažalost, nisam čula ni jedno jedino kvalitetno stručno mišljenje psihologa ili psihijatra na novu temu. Uglavnom sendvičarka sranja (monstrum, psihopata i sl.). Ko da su pitali neku tetku sa pijace.
 

Ovde je nedostajalo samo da podele sendviče na kraju emisije.

Ne dao Bog da su umesto ove gomile čvaraka pozvali ozbiljnog stručnjaka za school shootere, da objasne kategorije koje su tu ustanovljene, povezanost shooting a sa psihičkim poremećajima, (negde navode da svega 25% njih ima neku dijagnozu, ostali navodno ne), kako se konkretan slučaj maloletnog ubice može dovesti u vezu sa dosadašnjim saznanjima o ovom fenomenu...

Inače mi nisu jasne osobe koje doktoriraju psihologiju u Americi, da bi se vratile da sendvičare po Srbiji i tripuju kako je Ribnikar elitna škola💀. Možda na kraju uspeju i same sebe da ubede u to.

Ne mogu da nađem video sa jednom nadobudnom majkom učenika iste škole koja i dalje mlati o elitizmu, izuzetnosti i vrhunskim rezultatima...
 
Poslednja izmena:
Iz dana u dan pojavljuju se karikaturalni likovi koji izvrću realnost, psiholozi i pedagozi, psihijatri, detektivi, advokati, a vrhunac je jedan koji je izjavio da je to dete (izgubljeno u svemiru, koje nije znalo drugačije da obradi haos unutar sebe) ,,trebalo ubiti na licu mesta i pisati u izveštaju da je ubijen u pokušaju bekstva" (!?)( iako je mali uradio sve po propisima, onako kako je tražila policija - legao na pod, udaljio oružje, stavio ruke na glavu i ostalo).
Bukvano isto nam je saopštio i rođak advokat, bivši tužilac (i pre toga istražni sudija) na porodičnom okupljanju, reče trebalo je policija obojicu da ih ubije, i posle se to sredi kroz papire, napiše se tamo šta treba i gotovo, to se tako radi.

Tužilaštvo je bukvalno najcrnji vilajet zemlje Srbije, kakav Vučić, on je malo dete za ove sive ljude.
 
To je jezivo. Time otrkivaju koliko smo svi nesigurni i nezaštićeni tokom njihovog službenog postupanja. Ako se već ugledamo na Ameriku trebalo da se snimaju postupanja, kamere na košulji i vetrobranu... Mada bi i tu rekli da nije radila ako bi ih snimak inkriminisao...

Nego druga deca su gledala sa prozora tokom postupanja, ko zna šta bi bilo da su drugačije okolnosti...

I pomislio sam da bi neki advokat u tako nečemu video priliku, ako naknadno saznaš ko je rekao Hristijana ti napiši... Jeste jezivo da nekome to zvuči kao logično, ubiješ ga odmah, posle peglamo u papirima... Debili.
 
Po netu je pre dve nedelje kružila ova slika sa natpisom na njoj:

Srpski nastavnik u školi kada vidi nasilje koje se odvija ali se seti da mu je plata preniska da bi se cimao da ga spreči:
1q9vuq.jpg
 
Bukvano isto nam je saopštio i rođak advokat, bivši tužilac (i pre toga istražni sudija) na porodičnom okupljanju, reče trebalo je policija obojicu da ih ubije, i posle se to sredi kroz papire, napiše se tamo šta treba i gotovo, to se tako radi.

Tužilaštvo je bukvalno najcrnji vilajet zemlje Srbije, kakav Vučić, on je malo dete za ove sive ljude.
Meni bliska osoba je skoro vodila radni spor i ima da kaže isto. Tu nema nikakvog skrivanja, presuda se krajnje otvoreno namešta. Sudija već na prvom ročištu urla na osobu koja se usudila da podigne tužbu protiv firme, a direktoru se obraća preljubazno sa velikim poštovanjem. Gleda samo da ulovi neku reč u iskazu zaposlenog i onda to upotrebi protiv njega.

Dok podnosilac tužbe daje iskaz o mobingu, advokat tužene strane komentariše ,,idite kod psihijatra pa pričajte priče o svom nesretnom detinjstvu", a o tome da navodno nije trpio mobbing svedoči neko ko ga vidi prvi put u životu i ko uopšte nije radio u vreme dok je on tamo bio zaposlen (!)

Na kraju, posle ročišta, sudija otvoreno kaže advokatu zaposlenog da on tu ne može ništa da uradi, mora da postupi kako mu kažu odozgo i da u suprotnom odmah gubi posao.

Problem uopšte nisu ,,neke" korumpirane sudije, već kompletno korumpirano sudstvo koje je manje autonomno od lokalne šalteruše. Nalog kako će da presudi stiže odozgo, a on samo treba to da prepakuje u papirima tako da kobajagi ima neke veze sa zakonom (,,posle se to sredi kroz papire, napiše se tamo šta treba i gotovo, to se tako radi").

Ovakve mračne spodobe vremenom, kada im se da pozicija vlasti, postaju sve gori jer vide da je u ovakvom društvu nebo granica za zlo.

Vučić je samo smešna i jadna karikatura, a iza njega je čitava psihopatska mašinerija.

ljudi uopšte ne razumeju da su svi oni najgore ubice, a ne to izgubljeno dete koje ni ne zna šta je uradilo.
 
Vrh