Šta je novo?

Zagađenje urbane sredine i kako ga se rešiti - izduvni gasovi, buka

Ne znam, ja bas izgledam seksi.
Nadam se da imas i zute banke, zene to vole ;)

Kao nas kolega Travers
0_Image.jpg
 
@centarfor Ne brini se ništa za mene je bromance-a preko glave otkad sam otkrio ovaj forum... Ko želi bromance sa mnom mora sad da stane u red ☺️ da bude na čekanju... 😋 tako da bromanca-a ne manjka nego da vidimo mi sa onim šumama i gorama gradskim šta ćemo ovog leta i šta se tamo konkretno nudi...

Ajde da budem u temi i da napišem da se plašim da ne krenu da kidaju delove Bajfordove park- šume za neku izgradnju i onako je tanka, izgradili su bili i neku crkvu gore pre ne znam koliko godina... To su baš pluća tog dela Voždovca, a i Vozdovac je malo uzvišen pa se primeti razlika u vazduhu u odnosu na centar, kad izađeš iz 48ice recimo na stanici kod FONa primetiš razliku u vazduhu u odnosu na centar grada odakle sam pošao, ne uvek al ponekad da...
 
@centarfor Ne brini se ništa za mene je bromance-a preko glave otkad sam otkrio ovaj forum... Ko želi bromance sa mnom mora sad da stane u red ☺️ da bude na čekanju... 😋 tako da bromanca-a ne manjka nego da vidimo mi sa onim šumama i gorama gradskim šta ćemo ovog leta i šta se tamo konkretno nudi...

Ajde da budem u temi i da napišem da se plašim da ne krenu da kidaju delove Bajfordove park- šume za neku izgradnju i onako je tanka, izgradili su bili i neku crkvu gore pre ne znam koliko godina... To su baš pluća tog dela Voždovca, a i Vozdovac je malo uzvišen pa se primeti razlika u vazduhu u odnosu na centar, kad izađeš iz 48ice recimo na stanici kod FONa primetiš razliku u vazduhu u odnosu na centar grada odakle sam pošao, ne uvek al ponekad da...
Svako leto sam na Vozdovcu, moja lepsa polovina zivi tamo pa pobegnemo iz centra kada je najtoplije, Kraljevacka je prava oaza mira, imam utisak kao da sam na selu sa kucicama na drugoj strani ulice:) Plus je i vazduh znatno cistiji, cak i ne ukljucujemo klimu osim kada je 40 stepeni napolju.
 
Beograd je nezdrav grad. Svaki put kada dodjem svi ljudi na ulici mi deluju bolesno, zuto i umorno. Sta ocekivati od drustva koje ne zeli sebi da pomogne, pre neki dan bio u nekom restoranu, sve puno dece a matorci ne vade cigaru iz usta. Ubise i decu i sebe.
Odlicno si ih opisao. Bolesno roblje.
 
Svako leto sam na Vozdovcu, moja lepsa polovina zivi tamo pa pobegnemo iz centra kada je najtoplije, Kraljevacka je prava oaza mira, imam utisak kao da sam na selu sa kucicama na drugoj strani ulice:) Plus je i vazduh znatno cistiji, cak i ne ukljucujemo klimu osim kada je 40 stepeni napolju.

Sad bih pitao jel je ta u tekstu pomenuta "lepša polovina" ženskog pola ili se istorija kao sa pojedinim drugim forumašima ponavlja 😄 možda je taj eufemizam prosto uzrečica ovde a jedini ja izigravam budalu lol

Ali na stranu to, Kraljevačka je baš u rupi... Sviđa mi se koncept takve gradnje sa dosta parkova i igrališta između, nekako je ušuškan kraj i zaista ako gledaš ka unutra a ne ka Kumodraškoj moze biti i miran kraj, ali ipak je gornji Voždovac bolji...
 
Dzigi bau je sigurno, surovi maco balkanjeros, kao i ja, skroz cist u glavi, bez ikakvih devijacija. Samo ne znamo sta zapravo voli, plavuse, crnke ili pak, brinete ;)
 
Da, obojica ste kao onaj Đani... Ostajem balkanac i provnicijalac, putuj Evropo sreću želim ti ja... a ti mala kad ti zatreba muškarac doći ćeš meni budi sigurna 😁

Devijacija je na pretek upravo na toj "čistoj" strani ali zavaravajte se ako vam je tako lakše 😊
 
Sad bih pitao jel je ta u tekstu pomenuta "lepša polovina" ženskog pola ili se istorija kao sa pojedinim drugim forumašima ponavlja 😄 možda je taj eufemizam prosto uzrečica ovde a jedini ja izigravam budalu lol

Ali na stranu to, Kraljevačka je baš u rupi... Sviđa mi se koncept takve gradnje sa dosta parkova i igrališta između, nekako je ušuškan kraj i zaista ako gledaš ka unutra a ne ka Kumodraškoj moze biti i miran kraj, ali ipak je gornji Voždovac bolji...
Nije musko koliko sam mogao da primetim, mada nikad se ne zna sa danasnjom medicinom, svasta sam video na netu:LOL:
Slazem se da je gore bolje naravno, samo sam hteo ovo da podelim.
 
Pitanje je bilo upućeno meni, zato što 'moja lepša'polovina ima visuljak 🤣🤣🤣 pa se sad predpostavlja...
@Noki sto me vučeš za jezik😇
 
@ristivoje Pa iskreno nisam ja tu da tebe outujem 😊 ne bih nikad sam rekao o kome se radi, tj. ko je isto spomenuo lepšu polovinu pa smo kasnije u spontanom razgovoru ustanovili da se radi o muškarcu 😄

Ali kad si se već zvanično outovao, red i da pozdravim 👏✌️👍😊

Nisi ni prvi ni poslednji na ovom forumu, ima nas... Još ste mi omiljeni vi koji ste tehničke struke i onda lepo popusti za krečenje stana, popusti za vodoinstalaterske usluge... (gej lobi😆) Svuda rade popusti 😆 a strejteri nek plaćaju redovnu cenu, ko im kriv što su strejt 😊 lol
 
Goje vodi evidenciju... 😆 plašim se da pitam u koje svrhe 😊 zvanično 13. and counting...
 
Претпостављам да је и више, јер нисам баш активан на свим темама, ни све време. Била ми је баш необична појава када се неколико форумаша аутовало у време када је Ђилас забранио параду, а онда се само по себи то бројање наставило. Иначе, без бриге, шта све ја не бројим...
 
Bogami, podsetilo me na ono kad nas Vučić broji na demonstracijama... u glavu što kaže... 😊

Ajde da ne širimo oftopik, što kaže Igor vratimo se temi al bilo bi lepo da ovo ne obriše jer mislim da je svako autovanje velika stvar za jednog forumaša i treba da ostane zapisano 😁
 
Па макар било на теми "загађење животне средине и како га се решити"?
 
Hehehe.. nek prebaci u adekvatnu... ali mislim da je adekvatna zaključana tako da ne znam gde će 🙂
 
Nedavno sam posetio prestonicu zagadjenja Srbije - Valjevo. Iskoristio sam odmor za analizu zagadjenja i evo mojih zakljucaka.

- Valjevo je u ogromnoj kotlini. Na svim nagibima kotline nalazi se bezbroj porodicnih kuca i svi loze.
- Zagadjenje postoji i u selima, cak i na vecoj nadmorskoj visini, cak i u ovo doba godine, akd nije mnogo hladno. Manje kotline su ponekad ispunjene dfmom.
- jedna kuca zaista moze da zagadi krug od 100m okolo i to mnoze odlicno da se primeti u ovim selima. Udaljite se od kuce, ali vetar vam donese dim.
- postoje dve stvari koje nagone ljude da loze danu i nocu
1. status
2. iskoristivost kotla. Oni kazu da "vatra mora da se odrzava". TAko da natrpaju drva u pec nocu, i kotao purnja sve do jutra kada naloze opet
- lozi se i kad nije mnogo hladno
- mnogi ljudi imaju kotlove, automatske kotlove i CG
- u selima se lozi nekvalitetno drvo, bilo koje drvo, sto je ipak bolje od beogradskih prigradskih naselja, gde se lozi djubre i otrovni ugalj.
- u gradu se lozi djubre, kao u Beogradu
- paradoksalno, pojeftinjenje motornih testera dovelo je do toga da svako moze da dovuce ili da plati da se dovuce neko drvo u dvoriste i da ga sasece
- cesto se lozi trulo drvo (postavicu fotografiju toga uskoro)
- zagadjenje od drveta je ipak podnosljivije od zagadjenjea od mokrog lignita
 
U divnom gradu zivimo, gde je spaljivacima kablova dozvoljeno sve... pa cak i da druge pretvaraju u onkoloske pacijente

PXL_20231002_153231407.jpg


Iz drugog ugla (sa Karaburme).

Screenshot_20231002-173927.png
 
Poslednja izmena:
SInoc prvi put ove godine osetio dim.
Dobri ljudi iz predgradja (i ne samo predgradja) poceli su da loze.
Jednostavno toje pitanje statusa. Da grejes i nocu.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: zzz
Vrh