Šta je novo?

Cene nekretnina

Taj scenario je sasvim moguc. I da je kupio za kes pa morao da proda opet bi bio na gubitku.
Ali scenario gde izgubis i stan i ucesce i godine otplate i ostanes duzan jos 20 godina je prakticno nemoguc.
Moguće itekako. Još je taj čovek imao sreće što nije kupovao stan 2008 kada su cene bile daleko više nego 2012. Onda bi tek bio u buli i dugovao banci mnogo više. Otprilike 2015 godina je bila dno krize. Tada je masa ljudi ostajala bez posla.

Nemam nameru više da te ubeđujem, veruj u šta god hoćeš ali nemoj širiti zablude unaokolo. Možda da kontaktiraš malo udruženje Krov nad glavom, pa nek ti oni objasne kako su banke postupale prema njima.

Znam za mnogo tragični ishoda, ljudi koji su zdravstveno uništeni, počinili suicid ili čak ubistvo, a razlog je bio kredit koji su podigli u vreme kad niko normalan to ne radi.

I sada ima mnogo ljudi koji su dizali kredite, misleći da će im Rusi kao stanari otplaćivati rate kredita. Svaki dan po nekoliko stotina novih oglasa stanova koji se prodaju na portalima, i biće ih još više.
 
Ovo je pokazatelj, da investitor nema ni N od naznake da je doslo do pada.Ovo je gradnja od nule,ima puno vremena da se isprati prodaja narednih meseci.
Cenu je formirao,sada,ne pre dve godine,znači uzeo je sve u obzir.Ako dodje do pada cene,bicu obavesten.
Šta znači formirao cenu? Ovu cenu je objavio. Ko zna na koju minimalnu cenu računa. Sve i da 100% zna da će za 12 meseci cena biti 1500e, zašto bi sada tu cenu objavio?

Kažem samo da ovo nikakav pokazatelj nije. Isto tako može i da digne cenu za 12 meseci.
 

Edit: Neki provajderi internet usluga su ograničili pristup domenu, ako neće da vam otvori stranu. Vest kaze, ukratko, da će banke dobiti zajmove i da neće biti spontanog propadanja.
Povecanje kamatne stope ne znaci da je bankama zabranjeno da se zaduzuju kod centralne banke. One imaju pravo na to da uzmu kredite za likvidnost u iznosu koji zele (verovatno postoji neki limit), ali se zbog visoke kamate na odlucuju samo ako bas moraju, jer im se ne isplati. A sad uzimaju zbog toga sto se plase da ce klijenti krenuti da povlace novac, pa cisto da obezbede vecu likvidnost. Ovo nema veze sa klasicnim stampanjem para, cak moze da se desi da ovo utice jako antiinflaciono jer ce obicne banke (komercijalne, investicione,...) te kredite kod centralne banke morati da vrate sa velikom kamatom sto ce smanjiti kolicinu novca u opticaju.
 
Upravo sam dobio cene,za prvu novogradnju od nule.Zemun gornji grad,150 stanova,cena :2.230 evra +pdv.
Ovo je neka cena koja se vrti zadnjih godinu dana u Zemunu kod malo boljih projekata. Moram pogledati beleske kada se vratim kuci, cini mi se da je i Residence 7 bio toliko @Defke je sigurno upuceniji. Avenue 100, B. Pesic, sve su je one kretale oko 2.3k+pdv u ranim fazama
 
Goran123@
Da bi nešto pratio,valjda moraš da imaš početnu cenu-parametar?
Ta početna cena,ne odgovara medijskim glasinama,koje se vrte.Ne znači da neće.
 
Ovo je neka cena koja se vrti zadnjih godinu dana u Zemunu kod malo boljih projekata. Moram pogledati beleske kada se vratim kuci, cini mi se da je i Residence 7 bio toliko @Defke je sigurno upuceniji. Avenue 100, B. Pesic, sve su je one kretale oko 2.3k+pdv u ranim fazama
Tako je.Status KVO je sada, što se tiče prvih objavljenih cena u ovoj godini.Pratimo dalji razvoj.
 
Goran123@
Da bi nešto pratio,valjda moraš da imaš početnu cenu-parametar?
Ta početna cena,ne odgovara medijskim glasinama,koje se vrte.Ne znači da neće.
Tačno. Samo tema je da li će biti pada u drugoj polovini godine.

Svi znaju i slažu se da sada nema pada. Ovaj podatak će biti od koristi sledeće godine.

Medijske glasine kažu da pada promet, ne i cena.
 
Moguće itekako. Još je taj čovek imao sreće što nije kupovao stan 2008 kada su cene bile daleko više nego 2012. Onda bi tek bio u buli i dugovao banci mnogo više. Otprilike 2015 godina je bila dno krize. Tada je masa ljudi ostajala bez posla.

Nemam nameru više da te ubeđujem, veruj u šta god hoćeš ali nemoj širiti zablude unaokolo. Možda da kontaktiraš malo udruženje Krov nad glavom, pa nek ti oni objasne kako su banke postupale prema njima.

Znam za mnogo tragični ishoda, ljudi koji su zdravstveno uništeni, počinili suicid ili čak ubistvo, a razlog je bio kredit koji su podigli u vreme kad niko normalan to ne radi.

I sada ima mnogo ljudi koji su dizali kredite, misleći da će im Rusi kao stanari otplaćivati rate kredita. Svaki dan po nekoliko stotina novih oglasa stanova koji se prodaju na portalima, i biće ih još više.
U KG-u je tokom 12 i 13 bila najveca cena. Zbog fiata i rentiranja italijanima. Stan osim potrovlja sa kosinama ili prizemlja nisi mogao naci. Starogradnja skuplja od novogradnje itd. Kao sto su Kragujevcani prosli sa Italijanima 2012-2013, tako ce i BG, NS sa Rusima 22-24. Sve se to ispegla za par godina.
 
Gledam u gradilište i telefon tog tamo nekog investitora,to je pametnije.
On je već pogledao u katastar,video kataklizmu i ponudio 1,000 evra kvadrat,samo da mučenik preživi:D
Pre će biti,da će se gradnja smanjti,a cene neznatno ili ništa.Voleo bih da grešim,i da će cene ići značajno

11.262 oglasa danas
Oboren rekord vezano za broj stanova oglašenih na prodaju, grad Beograd.

Vlasnici stanova beže iz kvadrata u keš.
Na zapadu se beži iz kesha u fondove i tržište kapitala
 
Moguće itekako. Još je taj čovek imao sreće što nije kupovao stan 2008 kada su cene bile daleko više nego 2012. Onda bi tek bio u buli i dugovao banci mnogo više. Otprilike 2015 godina je bila dno krize. Tada je masa ljudi ostajala bez posla.

Nemam nameru više da te ubeđujem, veruj u šta god hoćeš ali nemoj širiti zablude unaokolo. Možda da kontaktiraš malo udruženje Krov nad glavom, pa nek ti oni objasne kako su banke postupale prema njima.

Znam za mnogo tragični ishoda, ljudi koji su zdravstveno uništeni, počinili suicid ili čak ubistvo, a razlog je bio kredit koji su podigli u vreme kad niko normalan to ne radi.

I sada ima mnogo ljudi koji su dizali kredite, misleći da će im Rusi kao stanari otplaćivati rate kredita. Svaki dan po nekoliko stotina novih oglasa stanova koji se prodaju na portalima, i biće ih još više.
Ja sirim zablude u vidu linkova i konkretnih racunica a ti proverene informacije u vidu ‘tako je moj komsija sa vidikovca stradao’ i ‘ne znam al cula sam da je tako’. Ok.

Makar si dobio prikane nekog koga ne mrzi da se dzora sa tobom po ceo dan, nemoj da se tripuješ da ti pišeš na ne znam kom nivou u odnosu na Hristianu 😉
Izvini Mark Kjubane, nisam te prepoznao.
 
Ja sam iz Novog Sada, poslednji postovi bas odose u off, evo vam novosadski podaci sa terena
IMG_20230317_171123.jpg
IMG_20230317_171155.jpg
SAVE_20230317_171625.jpg
IMG_20230317_171235.jpg
 
Sta da se tumaci - meni je ovo klasicna trgovina :) Onako kako bi stvari trebalo i kako i funkcionisu. Kada nesto prodajes i oglasis po nekoj pocetnoj ceni i kasnije, ako nema kupaca, spustas cenu, Auto, stan, sta_god od materijalnih stvari - bilo sta sta zelite da prodate
 
Cene rastu kao požar, a ti kao kupac uzmeš šmrk iz vatrogasnih kola, pa gasiš, prskaš... kad vatra počinje da se gasi, tad znaš da je prodavac spustio cenu :)
 
Jedan drugar iz Švajcarske je kupovao pre 4 godine kuću u Zrenjaninu, oglas bio na oko 45.000 eura. Žena bila mesec i po dana tvrdoglava, drugar nudio 40.000 eur i ni cent više.
Jednog dana, sa agentom, on ode opet kod nje kući, na sto ostavi 40.000 eura i kaže joj direktno: "Ovde je 40.000 eura, ako ne uzmeš, ja izlazim kroz ova ulazna vrata i ne vraćam se nikad više". Žena prihvatila u roku od 10 sekundi.
Kad vidiš sve te šuške na stolu, kreće preznojavanje i iskušenje.

Mnogi će tako biti na iskušenjima, ali ne za pristojnih 10% manje. Već za 20-30-40% manje.
 
Lako je tebi @Defke ti si već kupio stan i sada samo radiš monitoring radova. Nema nervoze kod tebe, osim ako te ispali investitor.
 
Vrh