Šta je novo?

Aerodrom Nikola Tesla - (Avijacija)

1674503554703.png


👀🧐
 
Све се устежем да не испадне да нисам пратио на часу, али не разумем шта је проблем са тим ”зарезом” на фасади. Је л’ тај “зарез” у равни са “не волим батак, волим бело месо”, или је у питању огрешење о неке објективне и апсолутне естетске критеријуме који важе за стаклене ромбоидне фасаде, а нарочито за оне што вуку на плаво?
 
Све се устежем да не испадне да нисам пратио на часу, али не разумем шта је проблем са тим ”зарезом” на фасади. Је л’ тај “зарез” у равни са “не волим батак, волим бело месо”, или је у питању огрешење о неке објективне и апсолутне естетске критеријуме који важе за стаклене ромбоидне фасаде, а нарочито за оне што вуку на плаво?
Taj "zarez" je odraz diletantizma ili bola u onoj stvari, a najverovatnje kombinacije oba navedena. Jedino što mogu da pretpostavim je da je u pitanju diletaciona fuga, ali čak i da se radi o tome postoje načini kako da se to izvede a da se ne primeti.

I da, najverovatnije da većina ljudi to nece ni primeti ali sunce mu poljubim kako nekome može da bude prihvatljiva ova sklepotina na glavnoj fasadi ni manje ni vise nego aerodroma? Dokle će mo da budemo u fazonu "ćuti dobro je samo da se nešto radi".
 
Mislim da će zgrada biti proširena i sa drugog kraja, vidi se da je iskopan dodatni prostor pored sada proširenih dolazaka, tako da ćemo imati zarez i sa druge strane fasade... ko je skapirao ovo što sam napisao- čestitam mu.
 
BEGsatOct2022 (1).JPG

Evo na ovoj fotki koja je ranije kačena se vidi to o čemu pričam. Primećujete koliko se ova pristupna rampa za vozila ispred odlazaka produžava prateći, pretpostavljam buduće proširenje zgrade, pa tek onda "skreće".. verovatno će to dograditi ako bude bilo potrebe.
 
Taj "zarez" je odraz diletantizma ili bola u onoj stvari, a najverovatnje kombinacije oba navedena.
Зар заиста верујеш да је ово производ немара и незнања, да су као мајстори отишли на бувљак по последњу туру лајсни, па више није било петице, па узели осмицу, исти ђаво, ко ће то да примети… да ли заиста мислиш да је “зарез” производ тога, а не намере, осмишљеног и пажљиво изведеног ликовног израза (за који имаш право и да ти се не свиђа)?
 
Зар заиста верујеш да је ово производ немара и незнања, да су као мајстори отишли на бувљак по последњу туру лајсни, па више није било петице, па узели осмицу, исти ђаво, ко ће то да примети… да ли заиста мислиш да је “зарез” производ тога, а не намере, осмишљеног и пажљиво изведеног ликовног израза (за који имаш право и да ти се не свиђа)?
Bukvalno od reči do reči. 👍👍👍
 
Na ovoj temi zarez,na drugoj putokaz i strelica.Pa da,sve je drugo zavrseno i sredjeno,pa sad mozemo da se bavimo detaljima.
 
Зар заиста верујеш да је ово производ немара и незнања, да су као мајстори отишли на бувљак по последњу туру лајсни, па више није било петице, па узели осмицу, исти ђаво, ко ће то да примети… да ли заиста мислиш да је “зарез” производ тога, а не намере, осмишљеног и пажљиво изведеног ликовног израза (за који имаш право и да ти се не свиђа)?
Sad namerno banalizuješ. Naravno da ne mislim da je neko to na licu mesta sklepao. Ovakve fasade se rade po meri u radionici i na licu mesta se samo sklapaju.

Nakon ovog satelitskog snimka sam poprilicno siguran da se radi o diletaciji. Dugačke zgrade se planski dele na podceline da nebi došlo do pucanja usled neujednačenog slaganja terena. Ta mesta se prepoznacu tako što je tu najčešće duplirana konstrukcija što se nazire i na ovoj slici koju sam okačio. Ali čak se i ovo da izvesti tako da se na fasadi ne primeti ali ocigledno neko ko je projektovao nije imao vremena ili volje da se bavi time.

A ako je neko ovo zaista koncipirao kao svoj "likovni izraz" utoliko gore po njega i taj onda više ne treba da se bavi tim poslom jel se ovo očigledno percipira kao greška.


Bildschirmfoto 2023-01-25 um 11.13.02.png

Bildschirmfoto 2023-01-25 um 11.09.16.png
 
Na ovoj temi zarez,na drugoj putokaz i strelica.Pa da,sve je drugo zavrseno i sredjeno,pa sad mozemo da se bavimo detaljima.
Naravno da nije ali onog trenutka kad se pomiriš sa prosekom moraš prestati da očekuješ da će stvari ikada biti bolje a onda samo možemo da ugasimo svetlo a sa njim i ovaj forum. Mislim da su detalji bitni i da na propuste treba ukazati bez cinizma i bez toga da se ide u krajnosti u smislu sve je sjajno ili sve je sr...

Već sam napisao da mislim da su na aerodromu strateški donesene neke dobre odluke ali se u isto vreme u izvodjenju poprilično fušeri a gore navedeno ide u prilog ovoj tvrdnji.
 
Sad namerno banalizuješ. Naravno da ne mislim da je neko to na licu mesta sklepao. Ovakve fasade se rade po meri u radionici i na licu mesta se samo sklapaju.

Nakon ovog satelitskog snimka sam poprilicno siguran da se radi o diletaciji. Dugačke zgrade se planski dele na podceline da nebi došlo do pucanja usled neujednačenog slaganja terena. Ta mesta se prepoznacu tako što je tu najčešće duplirana konstrukcija što se nazire i na ovoj slici koju sam okačio. Ali čak se i ovo da izvesti tako da se na fasadi ne primeti ali ocigledno neko ko je projektovao nije imao vremena ili volje da se bavi time.

A ako je neko ovo zaista koncipirao kao svoj "likovni izraz" utoliko gore po njega i taj onda više ne treba da se bavi tim poslom jel se ovo očigledno percipira kao greška.
Није ми била намера да банализујем, него да доведем у питање твоју пресуду да је у питању грешка, и то као производ јавашлука и немара. И сам кажеш да се ”перципира као грешка”, дакле, субјективни утисак моделован спрам личног укуса и очекивања. Међутим, смештајући свој субјективни утисак у контекст лоше намере аутора, одричеш могућност мени да исти елемент перципирам као успелу ликовну динамику, разбијање монотоније дискретним излажењем фасаде у трећу димензију, уз очекивање да ефекат буде додатно наглашен кад се зграда прошири и на лево, како (мислим сасвим утемељено) сугерише @Vox91.
 
Teška je ova beobuid publika :) ali možda je i bolje tako.

Mislim da je rešena misterija "zareza". Premotao sam temu par stranica unazad i moj konacan odgovor je:

Projektanstka greška (ne greška u izvodjenju)

Odnosno definitivno se radi o diletaciji a ne o "likovnom izrazu". Na priloženim slikama se vidi da je na tom mestu konstrukcija duplirana i odvojena što se onda preslikalo i na fasadu. Ne mogu ovako površno da tvrdim da nije moralo tako ali ono što sam 100% siguran je da nije moralo da se vidi na fasadi. Eto pošto je rešen zarez možemo se posvetiti bitnijim temama.

Bildschirmfoto 2023-01-25 um 11.48.41.png

Bildschirmfoto 2023-01-25 um 11.51.08.png
 
Ovaj zarez je dobio neku formu.

Screenshot-16.jpg

Овај зарез има уникалну шансу да извади ситуацију са оригиналношћу:
Потребно је ставити светиљку која ће да имитира Теслину муњу. Одмах атракција...

BEG.jpg
 
Ја сам оно направио у шаљивом тону, а у ствари сам мртав озбиљан. Без обзира да ли је била намера или не.
 
Samo bez nervoze,to utice na ten :) Na ovoj fotografiji koju je postavio @bit vidi se da nisu zaj*** majstori nabavljajuci materijal na buvljaku sa bolom u preponama. Jedna fasada na dva objekta,tako je moralo biti koliko god da nam ovaj 'zarez' palio i zario oci.
Bildschirmfoto 2023-01-25 um 11.51.08 zarez.png


To mu dodje ovo:
Kamendin.jpg
 
Pazim na ten, bez brige. :)

Precizno je lociran bol u preponama na strani projektanta par postova iznad samo nisi procitao do kraja. Inace se apsolutno ne slažem da je moralo tako ali ajde da ne tupim sad.
 
Vrh