Šta je novo?

Parkiranje - zone, garaže,...

Испред Пинкија раде свакодневно.Од машина се све време осећају вибрације у околним зградама:
IMG-20221124-WA0001.jpg
IMG-20221124-WA0003_edit_261418973917402.jpg
 
С тим да се добије неки попуст ако се потроши неки новац, не сећам се тачно колико. Боље нешто купити успут него бацити 200 дин.
 
Мислио сам да је мање, у Меркатору је нешто тиоа 1500-2000. Али ни тих 5000 није проблем потрошити, оде се нпр у Макси и купи нешто што би се свакако купило.
 
Bilo je ovde i boljih predloga od FB, na pr:
Pre nekih 4-5 god. ( mrzi me da tražim postove) predlagao sam da u starom delu grada na medu kvartom prostori tj. u vecim dvorištima zgrada parking servis napravi montažna parkirališta
Jedan nivo bi bio besplatan za stanare zgrada a dr. nivo za naplatu parkiranja.
Time bi se dve stvari rešile Povećanje parking mjesta u velikom procentu a tako bi mnoga zapuštena ,,dvorišta,, zgrada bila uredjena i svrsishodna.

Jedina žrtva su po par limenih nabiudjnih garaža
koje zapravo i ovako uzurpiraju zajednička dvorišta.

Eto, ni onda ni za jedan predloga sa BBa niko nije mario , sto bi sada mario za neki prvi predloga FB.
 
Зашто једноставно не уклоне сплавове и новоизграђене објекте, које нико ту није предвидео? Зашто траже увођење плаћања паркинга уместо да траже уклањање извора проблема?

На местима где је уведена паркинг зона, возачи налазе начин да се паркирају тако да не плате паркирање. Нпр. паркирају на зеленој површини, паркирају на тротоару, паркирају на раскрсници или уз тротоар где није обележена зона. Друго, посетиоци сплавова ће паркирати своја кола где желе и неће сносити никакве последице. Паук не долази да подигне бмв икс6 већ носи мање и јефтиније аутомобиле.
 
Bilo je ovde i boljih predloga od FB, na pr:
Pre nekih 4-5 god. ( mrzi me da tražim postove) predlagao sam da u starom delu grada na medu kvartom prostori tj. u vecim dvorištima zgrada parking servis napravi montažna parkirališta
Jedan nivo bi bio besplatan za stanare zgrada a dr. nivo za naplatu parkiranja.
Time bi se dve stvari rešile Povećanje parking mjesta u velikom procentu a tako bi mnoga zapuštena ,,dvorišta,, zgrada bila uredjena i svrsishodna.

Jedina žrtva su po par limenih nabiudjnih garaža
koje zapravo i ovako uzurpiraju zajednička dvorišta.

Eto, ni onda ni za jedan predloga sa BBa niko nije mario , sto bi sada mario za neki prvi predloga FB.
Решење за то је ефикаснији јавни превоз, а пре свега изградња добро организоване подземне железнице, као и трамваја. Дворишта треба да остану слободна, а не да се у њима подижу нове грађевине.
 
,, .... Дворишта треба да остану слободна, а не да се у њима подижу нове грађевине.... ,,

Treba za šta ?

1. Za par uzurpatorskih limenih graža
2. Za kolektor mačijeg izmeta
3. Za kereće zapišavanje svega vertikalnog
4. Za bujanje korova prepunog buvà, krpelja
5. Za štekove istrošenih špriceva i igala
6. Za ..
ma mrzi me još da nabrajam u beskonacnost našu realnost

Treba za šta ?
Koje argumente ima , osim dà treba takav nemar gajiti

Retki su svetli primeri lepo uredjenog zajednickog medju kvartovskih dvorišta
Ima ali premalo
 
Мислим да ове гараже на ободу блокова не би требало да буду паркирај и бициклирај на начин како је то у осталим гаражама Паркинг сервиса. Ово има смисла на паркингу на макишкој страни Аде где се тако мотивишу возачи да паркирају у гаражи а не поред пута.

Ове гараже би треебало да обезбеде стално паркинг место за бицикла за све који то желе и годишњи закуп да буде нека симболична сума. Становници НБГ углавном немају простор да држе бицикл а о томе да сваки члан породице има бицикл може само да се сања. Ако се жели постићи она идилична сцена како целе породице иду на Аду бајсом потребно је обезбедити простор за држање бајса свима који то желе.

Поред тога на овим паркинзима треба да буду станице на којима би могли да се рентирају бајсеви на годишњем нивоу са неком прихватљивом ценом. Такође изнајмљивање треба да се аутоматизује преко апликације а не да се сваки пут потписује Уговор.

Комерцијално изнајмљивање бајсева по садашњим условима не може мотивисати породице да иду бајсевима на Аду.
 
Orion wrote:
,, .... Ако се жели постићи она идилична сцена како целе породице иду .... ,,

Pogrešna pretpostavka.
Beogradski potrošački SISTEM NEvoli bicikl, iz prostog razloga što je mali potrošač.

U prilog tome mimo ogromne priče ( bla bla bla ) konkretnog i ozbiljnog boljitka svih ovih godina upravo zato i nema i nece ga još dugo biti. Neke sile mogu da funkcijonišu samo u haosu dok normalnim uredjenjem slabe i nestaju.
bitna haotična stavka je i ovakvo Bg parking stanje
 
,, .... Дворишта треба да остану слободна, а не да се у њима подижу нове грађевине.... ,,

Treba za šta ?

1. Za par uzurpatorskih limenih graža
2. Za kolektor mačijeg izmeta
3. Za kereće zapišavanje svega vertikalnog
4. Za bujanje korova prepunog buvà, krpelja
5. Za štekove istrošenih špriceva i igala
6. Za ..
ma mrzi me još da nabrajam u beskonacnost našu realnost

Treba za šta ?
Koje argumente ima , osim dà treba takav nemar gajiti

Retki su svetli primeri lepo uredjenog zajednickog medju kvartovskih dvorišta
Ima ali premalo
Лимене гараже све треба порушити и уклонити.
Мачке отерати и забранити њихово пуштање у двориште.
Керове исто.
Коров треба да се сече и уклања, заједно са осталим растињем.
Наркомане и дилере хапсити. Спречавати увоз дроге у земљу, као и њену производњу.

Дај још...
 
Au
Ukloniti, oterati, zabraniti, hapsiti...

lele,
pa toga nema ni u stend ap šou a kamoli u realnosti pri rešeavanju problematike Bg parkinga

Svaka pametna reč o parking prostoru duboko se saranjuje.
čemu se u opšte nadati

:)
 
Na slici se vidi pobadanje talpi, sa desne strane se i vidi red već pobodenih. Pretpostavljam da tek kad njih završe ide iskop.
 
Jedan moj rođak ide u Zemunsku pa sam ga zamolio da slika.Slikaću iz hale Pinki kad budem bio u prilici.
 
Au
Ukloniti, oterati, zabraniti, hapsiti...

lele,
pa toga nema ni u stend ap šou a kamoli u realnosti pri rešeavanju problematike Bg parkinga

Svaka pametna reč o parking prostoru duboko se saranjuje.
čemu se u opšte nadati

:)
Има тамо где има државе.
 
Možda glupo pitanje ali nigde ne nalazim konkretan odgovor. Da li postoji način da se zahteva uvodjenje zoniranog parkinga u odredjenom delu grada? Živim na Banovom Brdu i postalo je nemoguće naći parking mesto. Na korak smo od toga da se parkiramo jedni preko drugih, a o trotoarima neću ni da pričam, oni su odavno izumrla vrsta.
 
Vesić se uvek hvalio kako je nešto radio baš u dogovoru sa stanarima. Mislim da je to baš rekao za nove zone na NBG.

E sad razmisli dobro da li je to u tvom kraju izvodljivo, a možda je i važnije da ti komšije ne saznaju da si upravo ti pokrenuo tu inicijativu jer sam ubeđen da bi te mnogi zamrzeli zbog te "skandalozne" ideje da se parking treba plaćati, pa makar bio i ispred tvoje zgrade / kuće.
 
Vesić se uvek hvalio kako je nešto radio baš u dogovoru sa stanarima. Mislim da je to baš rekao za nove zone na NBG.

E sad razmisli dobro da li je to u tvom kraju izvodljivo, a možda je i važnije da ti komšije ne saznaju da si upravo ti pokrenuo tu inicijativu jer sam ubeđen da bi te mnogi zamrzeli zbog te "skandalozne" ideje da se parking treba plaćati, pa makar bio i ispred tvoje zgrade / kuće.
Ovde gde ja živim je moguće, jer već postoje iscrtana parking mesta u svim ulicama (malo izbledela no dobro). A što se tiče mržnje znam da si sarkastičan, ali nek me mrze, bolje nego ja da mrzim život što 30 minuta tražim parking a ne postoji garaža da se iznajmi. Šlag na tortu je neki pacijent koji je počeo da ređa kola za prodaju, legalno su registrovana tako da im ništa ne možeš. Ovako svako lepo plati minimalnu cenu ako je stanar.
 
Isti problem ima Mirijevo. Doduše, čini mi se ne kao Banovo brdo. Mada tu spasava samo garaža, nipošto samo zoniranje.
 
Verovatno sam pglu ali bih voleo da mi neko objasni. Imaš problem sa parkiranjem, nema dovoljno messta, potoji 100 parking mesta i 120 automobila koji pretenduju na ta parking mesta. Rešenje je da uzmeš kantu boje i obeležiš tih 100 parking mesta. Kako to utiče na smanjenje broja pretendenata ili kako to povećava broj raspoloživih parking mesta.? Pod ulovom da su svi pretendenti iz kraja i imaju pravo da se parkiraju u novooformljenoj zoni. Unapred zahvalan.
 
Vrh