Šta je novo?

Ко им ово дозволи? (nelegalna, divlja gradnja)

Nije tako je od sredjivanja nemanjine prije je ta basta bila na parkingu
 
Ceka se ult 14 oktobar pun gas
20230610_172833.jpg
 
Jel' to okrenuto ka dvorištu ili je na uličnom frontu? Ovako sklepano je opasno i za stanare.
 
 
Ovo je ispred hotela Balkan.

Verovatno im je rečeno da ne smeju da sade "baštu" na strani ka Terazijama pa su posadili na ovu drugu, ka Moskvi takoreći. Ništa bez baaaašte. Gamad.
 
Pa prvobitno je bilo planirano da to bude pešačka zona sa tramvajima i baštama kafića po zamisli Bivšeg gradonačelnika Beograda.
 
Nikada mi neće biti jasno kako u Parizu, prestonici kafića, iznesu samo par stolova i stolica direktno na trotoar ispred lokala i to je to, a kod nas mora da se budži i platforma, pa ogromne saksije, pa raznorazne barijere od dasaka, pleksiglasa i sl, pa onda da bude skroz natkriveno, pa ventilatori i ono sr*nje što raspršuje vodu, pa nekakve lampe, i obavezno neka glasna tuc, tuc muzika.... Na kraju si kao u bašti, a opet praktično sediš unutra!?
 
Можда је до нагиба? Мада су баште свакако шабански изведене код нас.
 
Nikada mi neće biti jasno kako u Parizu, prestonici kafića, iznesu samo par stolova i stolica direktno na trotoar ispred lokala i to je to, a kod nas mora da se budži i platforma, pa ogromne saksije, pa raznorazne barijere od dasaka, pleksiglasa i sl, pa onda da bude skroz natkriveno, pa ventilatori i ono sr*nje što raspršuje vodu, pa nekakve lampe, i obavezno neka glasna tuc, tuc muzika.... Na kraju si kao u bašti, a opet praktično sediš unutra!?
Мислиш, као ово лево, а не као ово десно?
IMG_0481.png
 
Ovo je divlje do besvesti. Je l čuo lik za kaskade? Da ima u 2-3 nivoa terasu, jednu za drugog spuštenu za po stepenik, a ne da je na jednom kraju metar u vis pod terase, a na drugom nula. Još nek drži ambalažu ispod one donje strane za pun doživljaj. Glavonja koji bude sedeo tamo kod semafora videće matriks, a vozači neće zeleno svetlo nego njega. Samu konstrukciju neću ni da komentarišem.

Džabe i što mu se može, kad ne ume.
 
Nikada mi neće biti jasno kako u Parizu, prestonici kafića, iznesu samo par stolova i stolica direktno na trotoar ispred lokala i to je to, a kod nas mora da se budži i platforma, pa ogromne saksije, pa raznorazne barijere od dasaka, pleksiglasa i sl, pa onda da bude skroz natkriveno, pa ventilatori i ono sr*nje što raspršuje vodu, pa nekakve lampe, i obavezno neka glasna tuc, tuc muzika.... Na kraju si kao u bašti, a opet praktično sediš unutra!?
plato restoran si opisao... godinama sam išao u čitaonicu u centru i svedočio razvoju tog restorana, od knjižare, zatvaranja, prenamene, renoviranje, uzurpiranje...a, ovo sada čekam da naprave zidove, prave, niko neće primetiti ni reagovati...možda i jesu, nisam skoro prolazii
 
Vrh