Šta je novo?

ZOO vrt - ' Vrt dobre nade'?

Šta kaže Luka Bojović po ovom pitanju?
 
Kaže i da će da rasele ljude koji tamo žive i da će dobiti drugi smeštaj.. ozbiljan je to posao, ne znam kako će da ga finansiraju.. raseljavanje ljudi, sređivanje terena, izgradnja kompletno novog vrta.. Milion prečih stvari u gradu, njima kao da je dosadno pa smišljaju nove zanimacije.
Zašto bi im grad davao bilo sta osim racuna za rušenje nelegalnih objekata?
To je sve drzavno zemljište 1/1 nemaju ni pravo korišćenja, apsolutno nista. Pritom je i gradnja zabranjena, jer se nalaze u zoni sanitarne zaštite voda.Bez obzira na zoo vrt to mora biti srušeno .
Nazalost sadasnja vlast zazire od bilo kakvog vida protesta, pa ce i ove potkupiti jer pare svejedno ne daju iz svog dzepa...
 
Hoće li se rušiti ovo naselje?
Screenshot_20230203-132226.jpg
 
Imao sam svojevremeno drugara u tom naselju. Ti ljudi su malo specifični, oni su navikli da žive na Adi, ne verujem da će tako lako da se odreknu tog svog života. Njima je tamo kao da su van Beograda, van gužvi, a ipaksu u epicentru svih dešavanja. Meni je smetalo što je noću malo strašno zbog pasa i raznoraznih čudnih likova, ali njima jetamo raj.
Mislio sam da će zoo vrt na nekom drugom delu ade, ali tamo gde planiraju je nemoguće, nema dovoljno mesta, previše treba investicija, treba seliti ljude. Što će reći, nema ništa od toga
 
Sto se tice zoo vrta, bas sad sam bio. Postoji gomila zivotinja koja nema nikakav smtrad.
Smrad dolazi od bizona i jakova prema C. Dusana.
Mogli bi da naprave veci deciji zo vrt, da ubace vise gmizavaca, nojeva itd, da sklone mesozdere i velike zivotinje i prosire park.

Iza svega sto radi gradska uprava postoji pohlepa zbpg kvadrata.
Sve sto se desava u gradu nispirisano je ili poplocavanjem ili kvadratima u zavisnosti koja ekipa uzima pare.
 
A jel ovde sad sele onu žičaru što su onomad napravili na Kalimegdanu?
 
K-distrikt im je prosao, nije bilo pobune gradjana.
Sada znaju da mogu da grade u predgradju tvrdjave na mestu ZOO vrta.

Radikali su pobedili.
 
Dotle,neka puštaju na slobodu, životinju po životinju,po prioritetu dužine zatvorskog staža,i na kraju krajeva,problem neće ni postojati.
Sve bi to narod skratio za glavu, jer ne bi zano šta sa njima.

K-distrikt im je prosao, nije bilo pobune gradjana.
Sada znaju da mogu da grade u predgradju tvrdjave na mestu ZOO vrta.

Radikali su pobedili.
I mesto gde je gondola trebalo da se gradi je predgrađe tvrđave.
 
Dok je Bojović bio živ ovo nisu smeli pomišljaju iako je bilo par stidljivih predloga, a Bojovićev glavni kontraargument je bio da bi ako bi se Zoo vrt preselio dalje od centra da bi broj posetilaca pao. Što ima logike jer dosta ljudi uz šetnju centrom svrati u Vrt što sa Adom ne znam baš dal će biti slučaj. Iako je ona sigurno prirodno bolje rešenje, plus ako grad već subvencioniše Vrt onda imaju i pravo odlučivanja gde će biti.
 
Према Геосрбији, доста кућа је уцртано, но земљиште се свакако не води на житеље, што би рекло да они имају неко право коришћења:
Capture.JPG


Оно што мене фасцинира, је чињеница да овај простор, осим свих мана које су наведене до сада, не испуњава чак ни онај разлог који је Шапић навео за пресељење. Наиме, корисна површина између насипа и унутрашњег језера, просто није довољно велика. Бизарно.
 
Poslednja izmena:
Могу да замислим да је ово Стојчићево масло. Он је гурао Линијски парк - и неке архитекте га хвале што је то изгурао - и сад је, могуће, наумио да једним потезом очисти простор на Калишу и да истовремено склони насеље са Аде. Само што је потез нерезонски...
 
u tom naselju ADA CIGANLIJA-KAMP PARTIZAN, niko nema pravo korišćenja; to na Geosrbija, je samo evidencija izrađena upoređivanjem sadržaja digitalnog katastra, sa satelitskim snimcima i ortofotoom, i sadrži objekte koji nisu upisani u katastar/objekte koji predstavljaju dogradnje i slične, značajne promene...

evo primera ove kuće 86:
1675436416139.png
 
Koliko znam, vecina posetilaca su deca ili bar su oni ti koji insistiraju da se tamo ide 😁 Ne znam koliko i ne verujem da uopste broj jedinki u zoo vrtu utice na posetu i da bi neko odlucio da ne ide zato sto je manje zivotinja.

"У београдском зоолошком врту тренутно живи око 211 животињских врста и око 1.800 јединки"

Tako da, moj je predlog da se sacuva zoo vrt na istoj lokaciji, ipak je to i neka tradicija i osiguravamo da ovi ne dignu K Distrikt 2 tamo.

Smanjiti broj zivotinja, ne treba nam 10 vukova ako ih ima toliko na primer, nek ih ostane 2 ili 4.

Time bi se stekao nekoliko puta veci prostor za svaku zivotinju i stvorili bolji uslovi za njihov zivot.

Dakle, ostaje zoo vrt na Kalisu, samo ga treba preurediti, a poseta ne verujem da ce opasti.

Naci lokaciju za ostale zivotinje, negde gde ima puno prostora i gde zivotinje mogu da dobiju najbolje moguce uslove. Onda svi imaju izbor izmedju dva zoo vrta, a ukupna poseta ce porasti i deo grada sa novim zoo vrtom ce zivnuti.
 
Imao sam svojevremeno drugara u tom naselju. Ti ljudi su malo specifični, oni su navikli da žive na Adi, ne verujem da će tako lako da se odreknu tog svog života. Njima je tamo kao da su van Beograda, van gužvi, a ipaksu u epicentru svih dešavanja. Meni je smetalo što je noću malo strašno zbog pasa i raznoraznih čudnih likova, ali njima jetamo raj.
Mislio sam da će zoo vrt na nekom drugom delu ade, ali tamo gde planiraju je nemoguće, nema dovoljno mesta, previše treba investicija, treba seliti ljude. Što će reći, nema ništa od toga

Предивно

Таман да ја склепам себи кућу у Пионирском парку, у зеленилу и окружен дрвећем а у епицентру свих дешавања. Онда држава не може да ме склони одатле без да јој папрено наплатим тај безобразлук.

То не да треба порушити него рушење треба наплатити свима који су присвојили јавну имовину на једном од два главна излетишта Београда и направили себи селендру. Буквално који ментални склоп осуђује градњу на Кошутњаку а брани илегално изграђену селендру на Ади, као да то нису две стране истог бахате и антисоцијалне медаље

Што се тиче самог Зоолошког врта, свуда где има више простора него тренутно је боље, оно је скандал у погледу уништавања ширег комплекса Калемегдана и посебно у погледу малтретирања животиња за које људи у Србији очигледно немају ни разума ни емпатије да чувају. Најбољи исход ове приче би био да се ово насеље поруши, животиње из Зоолошког врта пошаљу у иностранство у много веће комплексе где би их чували далеко хуманије а сам Зоолошки врт као и разни слични "садржаји" по Калемегдану очисте, комплекс се среди и реконструише и стави под заштиту Унеска.
 
Vrh