Šta je novo?

ZOO vrt - ' Vrt dobre nade'?

Kad Muja jednog dana zapliva po Savskom jezeru, biće to prava atrakcija!
 
Na Adi ima toliko sadržaja da ni sad nije dovoljnog kapaciteta za sve posetioce, a oni bi još. Alava gamad koja hoće da otvori što više kafića na što manjem prostoru i sve to od naših para. Pa još kad zamiriše zoo na Adi, milina, a već ne možeš da dišeš jer je oko tebe ljudi kao u sred špica u Mumbaju.
Pri tom će uništiti veliki deo šume i zagaditi ili vodozahvat ili Savu u koju se tu već uliva prezagađena Topčiderka. Bukvalno je samo još falilo da životinje tu seru, jer već imamo kanalizaciju i industrijske otpadne vode. Još ako bi mogli nekako vodu iz reaktora iz Černobila da sprovedu, pa da bude šlag na torti od govana.

Ovo je najidiotskija grupa ljudi na vlasti ikad, jedno je alavost, ali ovo je seljoberska sitničarska alavost koja ne može da isplanira dalje od otvaranja kafane.
 
Po meni je bolje da ZOO ostane tu gde je sad nego da ga sele na Adu.
A ako ga presele na Adu, šta će uraditi sa prostorom koji ostaje na Kalemegdanu?
A ako su već zacrtali da ga pomeraju, bolje da zološki presele na Makiš nego na Adu.
Komfornija je varijanta, mnogo više prostora, bolje može da se organizuje, bolji pristupni putevi, manje nervira narod.
Ali obavezno moraju reći šta će uraditi sa prostorom gde je sada zološki vrt!
Mada ovo mi izgleda kao još jedan projekat u nizu koji služi da nas testiraju, poput onog što je bio kanal Dunav-Morava-Vardar
 
Uopste nije dovoljno sto se sada svi koji dolaze sa Ibarske magistrale, Milosa Velikog, prenatrpanog Banovog brda, Ade Ciganlije, Zarkova, Ceraka, posetioci Ada Mola...ukrstaju u Radnickoj/Bulevaru Zivojina Misica.

Daj jos posetioce Zoo vrta, daj produzetak BNV-a kod Secerane, daj naselje umesto Hipodroma...

Idemo 00-24

IMG_20230203_083650.jpg



Inace, Most na Adi je u poslednji cas izgradjen.
 
Ada Safari ima problem poplava, ne tako davno kada su bile poplave bio je zabranjen ulazak ljudima na ostvo u strahu od pucanja nasipa. Da se to dogodi i jednim u 50 godina treba jednom u 50 godina evakuisati negde sve životinje a gde evakuisati slona i žirafe i nilske konje, ne mogu oni da se prebace na neku farmu tek tako.
 
Mislim da bi najhumanije bilo osmisliti neku strategiju postepenog zatvaranja postojećeg vrta bez namere otvaranja istog na bilo kom mestu.
Онда само да сачекамо да угину све животињске врсте пошто од враћања у природу изузев птица нема могућности.
 
A ja sam šokiran,kada vidim,kako podržavaju,onakvo sramotno držanje životinja u totalno neadekvatnm uslovima.
ZOO Vrt je u stvari zatvor za nedužne životinje.jos se zatvorski čuvari hvale,kao im onaj nesrećni krokodil čami 100 godina u zatvoru.
Sadašnja lokacija, apsolutno nije uslovna za životinje,suviše mali i neadekvatni prostor.
Njima je osnovni motiv,kako da naprave profit,životinje su im u na poslednjem mestu.
 
Poslednja izmena:
Nije zbog kvadrata,nego zbog mirisa iz ZOO vrta.Kao što toj novoj kasti,smeta buka starog savskog mosta,tako i ovima smeta miris iz ZOO vrta.
Sve je to biznis,koga briga za životinje.
 
Zoo vrt ne mora da drzi velike i smrdljive zivotinje.
Bilo bi lepo kada bi se te zivotinje prodale i napravilo nesto kao "deciji zoo vrt" sa manjim zivotinjama i prosirio park.

Ali iskustvo nas uci da Beogradjani ne vole da se sire parkovi.
Beogardjani vole beton i kvadrate i podrzavaju vlast koja betonira i radi otekle zgrade.
 

Ada 🙄

"Paralelno ćemo gledati da iskoristimo plan usvojen pre više od 10 godina, a to je Savska žičara od Delta sitija do Košutnjaka." 🤪
 
Smirite se i nemojte nešto piti ili jesti da se zagrcnete kada budete krenuli da čitate donji citat.
„Ne bih licitirao sa terminima. Ne znamo koliko ce trajati pregovori, ša samo izmeštanje životinja. Nemamo to iskustvo. Najvažnije je da je doneta politicka odluka da se to reši i da smo našli odgovarajuću lokaciju. Očekujem u 2 do 3 godine da možemo da vidimo kraj ovoga svega „, kaže Šapić.
2-3 godine hahahahahahahahahahahahahahahahaha X 999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999
 
Kaže i da će da rasele ljude koji tamo žive i da će dobiti drugi smeštaj.. ozbiljan je to posao, ne znam kako će da ga finansiraju.. raseljavanje ljudi, sređivanje terena, izgradnja kompletno novog vrta.. Milion prečih stvari u gradu, njima kao da je dosadno pa smišljaju nove zanimacije.
 
Ово већ сад мирише на тешку катастрофу у најави. Прва ствар, добробит животиња мора бити императив у причи о локацији Зоолошког врта. Друга ствар, ново решење не сме да буде ни на штету ни грађана овог града, јер његово набијање на Аду може проузроковати огромне саобраћајне и еколошке проблеме. Трећа ствар, језа ме хвата на саму помисао шта би урадили са Калимегданом у случају да успеју да преселе врт. Ми не поштујемо ништа, ни струку ни историју ни здраву логику, ”развој” града се руководи искључиво личним интересима и профитом ужег круга људи.

Као што је неко већ написао, добра идеја би била задржавање мањег броја ситнијих животиња на постојећој локацији и преурећење Зоо врта у парк, уз пресељење осталих животиња негде у природу на ободу града. Наравно, ни једног тренутка не сумњам да ће ако ишта ураде по овом питању то бити тотални фијаско.
 
A ja sam šokiran,kada vidim,kako podržavaju,onakvo sramotno držanje životinja u totalno neadekvatnm uslovima.
ZOO Vrt je u stvari zatvor za nedužne životinje.jos se zatvorski čuvari hvale,kao im onaj nesrećni krokodil čami 100 godina u zatvoru.
Sadašnja lokacija, apsolutno nije uslovna za životinje,suviše mali i neadekvatni prostor.
Njima je osnovni motiv,kako da naprave profit,životinje su im u na poslednjem mestu.​
Ja više volim da vidim životinje kako slobodno šetaju prirodom, a u pozadini su lovci i lovokradice koji vrebaju te životinje i ubijaju ih iz raznoraznih razloga. Ne računam novac, nego razlog koji dovodi do ubijanja zarad novca.
Ово већ сад мирише на тешку катастрофу у најави. Прва ствар, добробит животиња мора бити императив у причи о локацији Зоолошког врта. Друга ствар, ново решење не сме да буде ни на штету ни грађана овог града, јер његово набијање на Аду може проузроковати огромне саобраћајне и еколошке проблеме. Трећа ствар, језа ме хвата на саму помисао шта би урадили са Калимегданом у случају да успеју да преселе врт. Ми не поштујемо ништа, ни струку ни историју ни здраву логику, ”развој” града се руководи искључиво личним интересима и профитом ужег круга људи.

Као што је неко већ написао, добра идеја би била задржавање мањег броја ситнијих животиња на постојећој локацији и преурећење Зоо врта у парк, уз пресељење осталих животиња негде у природу на ободу града. Наравно, ни једног тренутка не сумњам да ће ако ишта ураде по овом питању то бити тотални фијаско.
Morali bi smo kao na Šordošu 24 / 7 / 365 i tako X puta.

Ove štetočine počele da sprovode GUP 2041, a Javnog uvida i javne rasprave ni u najavi.
 
Bitnije je prosirenje bulevara,nego seliti Zoo vrt.Prvo raselite i isplatite kuce na trasi bulevara,pa se onda bavite Zoo vrtom.
Jer znaju oni sta znači reč prioritet.
Dotle,neka puštaju na slobodu, životinju po životinju,po prioritetu dužine zatvorskog staža,i na kraju krajeva,problem neće ni postojati.
 
Vrh