Šta je novo?

Zlatibor

Da li je neko trenutno na Zl, znam da je snega slabo, ali ima li ga na Obudojevici za sankanje?

Za vikend javljaju padavine, ali bas dosta 30-50cm ne znam ni da li ce moci uzivanje na snegu sve dok ne prestane....planina je to, ne mogu da zamislim kako izgleda kad zaveje
 

Prva slika, reklo bi se da nema.
Slike se osvezavaju.
 
Ja sam na Zlatiboru. Baš je toplo, ima nešto sitno snega na delovima koji su u seni. Verovatno kroz dan dva niti toga više neće biti ako ostane ovako toplo!
 
Dosao bih sa porodicom na Zlatibor sad preko raspusta pa me zanima da li neko zna ima li slobododnih apartmana, ipak je raspust pa ne bih da rizikujem.
 
Znam ja. Ima. Najbolje da odes na booking.com, svi su tamo u danasnje vreme.
 
FtditAsWwAA9hOW.jpg


izvor:
 
Znam ja. Ima. Najbolje da odes na booking.com, svi su tamo u danasnje vreme.

Sve manje vikendica za najam a sve više stanova, i procentualna razlika se svakim danom sve više povećava. I sve to zbog onih gostiju kojima je prvo pitanje: "A koliko ste od centra"?

A mi kada odemo tamo uvek iznajmimo vikendicu, puno je lepše i zbog dece i zbog parkinga, druženja, roštilja...

Nije problem kupiti roštilj, nego je uživanje praviti ga s društvom i prijateljima.
 
Vrlo dobar dron snima. Šteta što nije išao i malo prema naseljima 25.maj, Palisad, Karaula pa možda proletiti iznad kružnog puta da vidimo šta se gradi u tome delo i kako sve izgleda.

Primetio sam dve stvari:
1. Kružni tokovi
su nam tako bezidejni i tako jadni po pitanju pejzažnog uređenja da je to žalosno. I stari a i novi kružni tokovi, ne samo na Zlatiboru nego u celoj Srbiji. Često putujem po Italiji, nagledao sam se kružnih tokova kao iz bajke. Potencijal kojeg bi komunalno preduzeće trebalo da iskoristi. To mogu biti mikro-parkovi, fontane, statue...
2. Opština bi trebala što pre da zaštiti preostalo drveće u centru Zlatibora dok ga još ima. Da se deo placa pod starom šumom izuzme iz građevinskog zemljišta i proglasi šumskim. Uz to, trebalo bi ozbiljno krenuti sa pošumljavanjem. Sa strana ove nove ceste u centru, prema početnoj stanici Gondole i preko puta prema Kalmanu, veliki tereni za pošumljavanje, osim ako nije privatno zemljište. Ovako odoše kola niz brdo...
 
Pa labude, ovaj vid komunikacije ne priliči forumu. Pitao sam zato što mnogi Zlatibor više ne percipiraju kao planinu.


Deluje kao da si ti deo ekipe koja sve to organizuje, čim to tako hvališ. I čim navijaš za rast cena samo na Zlatiboru.



Upravo to, jeftiniji je, i to dosta. Apartmani za više osoba su 30 evra za noć na Zlatiboru. Šta vredi 12 meseci. Ponuda je uradila svoje. Hoteli sa dodatnim sadržajima (spa, bazen) su druga priča. Skup kvadrat, mali profit, kakva je to investicija?

Prvo: Kad bude stigao autoput do Zlatibora, iz Beograda će trebati svega 1,5h. Šta je problem i ako bi se tada neki ili više fakulteta prebacilo gore...

Drugo: Nisi pratio moje pisanje, navijam za veće cene jer se nadam boljoj Premijum ponudi i da konačno nestanu one jeftine stiropor varijante kojima gore naročito nije mesto. Ja to svugde nazivam pohlepom krezavih i ćelavih, tupavih investitora i to urušava i estetiku, arhitekturu i uopšte naružuje neku prirodnost.
Aha, znači kad spominješ bilo šta osim Bgd-a onda navijaš, e pa vidiš navijam za sva turistička mesta i mislim da je bolje kupovati više stanova tamo nego u beogradu. U Beogradu kupi jedan stan eventualno još jedan, a u turističkim mestima 10 ako možeš

Treće: Nema više ni tih 30 evra, možda samo van sezone. Pričao sam i o tome ranije, ne može se sedeti u beogradskom kafiću i glumiti gazda apartmana koji će se sam izdavati umesto tebe...ako hoćeš da budeš deo turizma moraš biti na raspolaganju turisti, on ima raznoraznih potreba na svakodnevnom nivou, i prosto moraš mu se naći kao domaćin. Zato i navijam za te tzv resorte i bolje premijum objekte koji imaju sve sadržaje i pružaju dosta raznovrsnosti turisti
 
 


I šta sada, dokle ćemo ispadati magarci i verovati ovim prozapadnim i izdajničkim medijima!? Uradili fotomontažu jer su zlobni, ništa drugo, a zlatiborci
napravili odvodni kanal 3x3m za kišnicu, i umesto da se sada priča na svim forumima o tome kako su ispali pametni sa takvim ulaganjima jer nemaju
problema u ovakvim vanrednim stanjima, i da isti taj model preuzmu i druge Opštine, mi lakomisleno verujemo N1, Danasu i sličnoj prozapadnoj štampi
koja se služi fotomontažom!
 
Ali kako montira na onom video snimku.. tačno se vidi da je montaža..

 
Možda je taj konkretni snimak sa Trga montiran, ali poplave kod svake kiše, oko trga, nisu.
Centar Zlatibora je više puta letos bio pod vodom. Džaba im taj kolektor kad su svi slivnici zatrpani šutom od gradilišta na sve strane
 
Vrh