Šta je novo?

Zlatibor

Ma kakva elementarna nepogoda.
Na Zlatiboru su padale normalne letnje kiše/pljuskovi, plahi i relativno kratkotrajni.
Voda nema kuda da ode sa betona. Da je bilo velikih kiša, bilo bi tragova i možda šteta na neurbanom delu. Ne, mnogo betona, neuređena periferna infrastruktura kišne kanalizacije sa zapušenim slivnicima, pravili su poplave pri svakom jačem pljusku.
Tako se ne organizuje i ne vodi veliki grad, u šta se Zlatibor sad pretvara.
A što se plesa tiče, hvala i zauzvrat imam za tebe jedno mesto kao predlog za plesanje.
 
Šta mislite koja je šansa da se uskoro na Zlatiboru pojavi neki od globalnih fast food restorana koji već posluju kod nas tipa McDonald's ili KFC?

Da budem iskren čudim se da makar McDonald's još nije otvoren obzirom da u sezoni dobar deo turista su Beograđani i Novosađani, a verujem i da tipičan posetioc Zlatibora koji nije iz BG i NS bi bio i te kako dobra mušterija za McDonald's ili KFC.
 
Hvala za info. Nisam obratio paznju na to gradiliste. Znaci da je samo pitanje vremena kada ce se i McDonalds i KFC pojaviti gore.
 
Na spustu od Čolovića brda ka kružnom toku, sa desne strane
 
Sta se desava sa projektom Adora Residence Zlatibor?Jel spremaju tokom zimske sezone da otvore ili su prolongirali otvaranje..
 
Hvala za info. Nisam obratio paznju na to gradiliste. Znaci da je samo pitanje vremena kada ce se i McDonalds i KFC pojaviti gore.

Hvala presvetom da se otvara nesto ozbiljnije, jer ono sto nude maxi i idea, su najgori otpad od hrane. I generalno restorani na Zlatiboru imaju toliko groznu hranu, usluga je jako losa, da vecini koja duze vreme provodi tamo, nema izbora.
 
Ovaj snimak iznad potvrdjuje jos jednom koliko mi kao nacija nemamo pojima ni o urbanizmu ni o arhitekturi, a realno nikada nismo bili dobri u tome.
90 I 91 sam vodio finansije u Jugopetrolu na projektu hotela dana's prezvanog u Vi's.
Jos uvek se secam koliko su bili strogi propisi oko gabarita I koliko je energije oduzelo da se sve uskladi sa prirodnim okruzennem od visine, pa odabira materials i na kraju boje krova.
Danas sa ponosom bacim pogled na taj hotel, bez obzira sto ga je zadesila sudbina kroz koju prolazi sva naftna industrial sa NISom.
Sa drugs strange najezim se kad vidim zabetonirani Zlatibor, Taj urbanisticki prostakluk koji su nam nametnuli investitori je bez presedana igde u Evropi, pa can kad se uzme I Albanija u obzir. Uzas kome nema kraja. A imali smo I te kakvu priliku.
Katastrofa je blaga rec.
 

. . danas je odobrena investicija od 30mil evra, za gondolu od Tornika do Pribojske banje od 14,7km . .
 
Jel to bese onaj isti predsednik, ista partita I vast sto je prethodni projekat zicare do Tornika, sputavala na svaki moguci nacin I to godinama. Izmedju ostalog I ne izdavanjem gradjevinskih dozvola na republickom nivou I to samo zato sto je na lokalnom nivou bila opozicija?. Umesto da je usaglasen univerzalni propis da se na planinama ne sme zidati nista visocije od dva, tri sprata plus potkrovlje, oni su dozvolili taj uzas.
Ko se to sad posipa pepelom I pisa uz vetar?
Da je sram I stid svakog onog ko je imao I zrno vlasti I moci da odlucuje u proteklih dvadesetak godina I da dozvoli ovo sta je uradjeno da dobijemo BETONGRAD na vrh planine kakva je bila Zlatibor!
 

. . danas je odobrena investicija od 30mil evra, za gondolu od Tornika do Pribojske banje od 14,7km . .
Mogu i do Beograda odmah da produže, taman umesto autoputa. :D
 

. . danas je odobrena investicija od 30mil evra, za gondolu od Tornika do Pribojske banje od 14,7km . .

1.200.000.000 евра Бистрица? Где има ту се и просипа
 
Sve bolje od boljeg. Kako li se volšebno povećaše ti troškovi za elektranu Bistrica 2. Šta reći, a ostati uzdržan i pristojan. A tek gondola....
 
Ažuriran je satelitski snimak Zlatibora na Google Earth-u. Jedino da gledaš i da se krstiš. Ja sam izbrojao oko 60 aktivnih gradilišta (svakako ih ima još više)

KML fajl ako je iko zainteresovan
 
Vrh