Šta je novo?

Zgrada RAD-a

Izvinjavam se što vadim temu. Nažalost, nemam nikakve vesti. Vadim je iz drugog razloga.


Jel može neko ko ima bilo kakav kontakt sa gradskim institucijama i čelnicima (npr mislim čak i na ono kad se Vesiću šalju pitanja preko Fejsa) da pita ima li Grad nekih saznanja i planova za ovaj objekat?

Znam da su tu u petljanciju umešani i čuveni pravno - imovinski sporovi, sudski procesi i stečajni postupci... te da to nije stvar samo Grada nego i Republike odnosno republičkih institucija i funkcija. Ali siguran sam da i Grad Beograd, kao nadležna institucija za jedan deo celokupne priče i objekta, makar okvirno zna šta se dešava sa zgradom i vlasnicima, gde je zapelo, i - šta se sve razmatra za neku tamo budućnost kad se to sve otkoči i raspetlja.


Ako može neko da se raspita i da ih kontaktira, hvala puno unapred. Da bar znamo i razumemo šta je. Prosto ne mogu da se pomirim sa činjenicom da ovo stoji ovako zamrznuto već 30 godina a da i dalje nema čak ni nagoveštaja ili razmatranja dokle će biti tako i šta bi moglo da se uradi u budućnosti.
 
Idi bre Bendere...
Kad videh update na temi, pomislih neko ima neku dobru vest...
Kad ono... šipak :)

Šalim se ;)

Mene jedino raduje što polako već postoji taj trend rešavanja decenijskih pitanja objekata koji su zjapili nesređeni.
Krenulo sa Sava Centrom, pa onda BIGZ... pa se sve nešto nadam da će i ova zgrada nekako da uđe u to kolo...
 
Ma iskreno, zabole me...
ne bi ništa imao protiv da ekipa uzme i ovaj objekat i sredi ga...

Gledam ga 30 i kusur godina kako propada...
 
Tako je, neka nam uzmu sve samo da ne bude ružno. Baš patrijotski stav.
 
Па сад...Ми смо савременици историјског епилога који нам је недвосмислено доказао да нисмо ни имали своју државу, самим тим ни имовина те творевине није била наша. У складу са тим та имовина је и "приватизована" највећим делом тако што нисмо видели ни цвоњка.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=827339#p827339:1wj7u1vy je napisao(la):
vucko » Ned Feb 28, 2021 3:43 pm[/url]":1wj7u1vy]Tako je, neka nam uzmu sve samo da ne bude ružno. Baš patrijotski stav.

ne nego nekad stoji još 30 godina dok se ne raspadne, samo da ga "pogrešni" ne uzmu...
jbt koja logika, da ne poveruješ...
 
Још ће проћи доста воде и Дунавом и Савом док се не реше замршени имовинско-правни односи РАД-ове зграде
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=827479#p827479:w3aoii7p je napisao(la):
Гага » 01 Mar 2021 00:16[/url]":w3aoii7p]Још ће проћи доста воде и Дунавом и Савом док се не реше замршени имовинско-правни односи РАД-ове зграде

А да желе могло би да се реши до јуна ове године.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=827479#p827479:2tyj300e je napisao(la):
Гага » Ned Feb 28, 2021 11:16 pm[/url]":2tyj300e]Још ће проћи доста воде и Дунавом и Савом док се не реше замршени имовинско-правни односи РАД-ове зграде
Ako prođe još deset godina mogu samo da je odmah ruše i zidaju nešto novo. Okreni obrni ja ne mogu da razumem kome odgovaraju toliki večiti stečajni procesi... sem samom klanu stečajnih upravnika... Mislim to jeste bilo jedno od najsprestižnijih zvanja još od SFRJ, nakon magacionera, portira i piljara (koji su mogli jelte direktno da mažnjavaju robu ili uzimaju procenat od drugih koji mažnjavaju) ali dokle više.

A opet, kada pomislim da je "ministarstvo za pomoć nerazvijenim repulikama" konačno ukinuto i rasformirano pre manje od deset godina...
 
stari zakoni o stečaju su kriminalno napisani, pa zbog toga recimo Rad i Genex traju toliko koliko traju, određene stvari su ostale nedorečene i onda postupak može da traje do beskonačnosti, a to nije do suda već do stečajnog upravnika.
Da ne upirem prstom, ali jedan od tih stečajeva pokojnih SFRJ giganata takođe traje preko 15 godina zbog stečajnog upravnika koji je početkom ove godine napunio tačno 80 godina i vešto održava stečajni postupak "u životu". To se neće promeniti dok se kao i sa starim izvršnim postupcima i stari stečajevi ne budu regulisali nekim novim zakonom ili adekvatnom izmenom postojećeg zakona
 
То су све муљаже, капацитети ГП Рад су мужени и по одласку у стечај. Нпр. у простору фабрике бетона на НБГ и даље ради цементна база под неком ћерком фирмом, чини ми се из Крагујевца, а у самим халама имају неки мајстори и радионице. Иначе на тој локацији је поникао и Србоауто, предузеће које има велике послове у ремонту возила за МУП, војску и комунална предузећа.
 
Srboauto, paradigma prodavanja nuts for kidneys u sektoru odbrane.
 
au bravo delta, ljudski potez kad vec osvajate ceo blok. Valjda krece i onaj ugao gde ce interconti. Uozbiljili su investicije. Jos autokomandu da rese sta ce i kako ce. Nisam ocekivao da su sposobni ovoliko iskreno.
 
Žao mi je što nisam sačuvao fotografije unutrašnjosti zgrade i velikog atrijuma u sredini jer sam u vriše navrata održavao svetleće reklame na krovu. Nadam se da će se nove fotke pojaviti pri rekonstrukciji/rušenju.
 
Oko 8 miliona evra. Prilično sam siguran da pored ove zgrade ima još toliko nekretnina koje se vode na Rad da je praktično džabe.
 
au bravo delta, ljudski potez kad vec osvajate ceo blok. Valjda krece i onaj ugao gde ce interconti. Uozbiljili su investicije. Jos autokomandu da rese sta ce i kako ce. Nisam ocekivao da su sposobni ovoliko iskreno.

С’обзиром да су добили пресуду против Србије и да треба да им се плати преко 30 милиона евра одштета због оне PR кампање, пардон хапшења, коју је извео тадашњи ППВ протим Мишковића... они су ово реално добили на поклон од грађана Србије. Какав циркус.

Но, барем ће сада средити ту зграду.
 
Vrh