Šta je novo?

Zgrada RAD-a

16icbxz.jpg


preuzeto od Wuxe sa sktycrapercitija.
 
To nema veze sa zgradom rada,samo su jedna pored druge.

Pogledaj proslu stranu i google earth.Ruse temelje,i grade novu zgradicu.U pitanju je trougao okrenut ka Vladimira Popovica kada gledas sa GE :)
 
Shvatam da je pored Rada, gledam na GE.
Ali slika zgrade mi govori da je ovaj veci deo nov, a manji deo je ova postojeca nikad zavrsena EDB zgradica za braon fasadom.

A sta li se desava za ovom parcelom pored Hajata u Milentija popovica? Trebala je valjda Delta da gradi hotel i onaj neboder od 30-tak spratova. :dil:
 
Да се сруши зграда од армираног бетона неће никад, само ће да нам стоји тамо као ругло наредних 50 година.
 
Urušava se. Kao i potreba za vraćanje ove teme u život bez nekih novosti.
 
Mислим да је Рад у стечају од 2001.
 
Sudski sporovi i stečajni postupak koji traju skoro pa jednu generaciju.
 
Та зграда се није градила годинама пре стечаја, јер је и тада био хаос са имовинско-правним односима.
 
Dve slike sa krova Radove zgrade iz maja 2018. godine. Nekoliko puta sam se peo na krov, danju i noću radi održavanja svetleće reklame i tom prilikom sam je obišao detaljno. Na žalost samo ove dve slike su preživele od tada.
 

Prilozi

  • 8d73198566d51a55c8f64801be0b7baa.jpg
    8d73198566d51a55c8f64801be0b7baa.jpg
    122,9 KB · Pregleda: 2.996
  • e46230220e6616fb98f9c8faf534cb4d.jpg
    e46230220e6616fb98f9c8faf534cb4d.jpg
    80,7 KB · Pregleda: 2.996
САд мораш поново, изменила се панорама ове последње слике
 
Srećom ne bavim se više ovim poslom. Takođe tih dana sam ordinirao i po krovu TC Ušće :)


Detalj koji me je iznenadio je da je u središtu zgrade RADA atrijum trouglastog oblika.
 
Prijatelju imas li ti neke informacije sta ce biti sa ovom zgradom? Ako nemas kakve veze ovo sto si ostavio ima sa temom na ovoj stranici osim ako tematika nije pogled na okolinu sa zgrade rada? Sto bar nisi uslikao taj atrium pa da nakon dugog vremena imamo bar neku konkretnu informaciju o samoj zgradi?

Nemoj me shvatiti pogresno ali ozivljavas jednu zaboravljenu temu sa nepotrebnim i trivijalnim informacijama a svako se verujem ponadao da ce procitati neku novu vest o ovoj zgradi koja godinama propada. Jednostavno nevidim smisao onoga sto si postavio, da jos jednom iz nekog drugog ugla vidimo zgradu i tc Usce? Pogresio si stranicu.
 
Nece se naravno urusiti forum ali je bar mogao da postavi slike samog objekta i osvrne se na cinjenicu da je zgradi buducnost neizvesna, cisto kao neki podsetnik. Mi koji tuda cesto prolazimo znamo kakva je situacija al je zarad onih koji ovim delom grada neprolaze to moglo da se uradi. I to bi vec bilo nesto sto ima smisla.
 
Једино што знам је што је неко причао да је нешто лоше темељ урађен па зграда належе, нико неће да купи јер би морао да руши а не исплати му се сад
 
Razumem i donekle se slažem, ali ne volim kad se na forumima dešava da neko okači jedan post koji je (donekle) irelevantan, i odmah neki članovi stavljaju primedbe što se ide u offtopic ili vadi neaktivna tema. Kao da u moru offtopica (koji je, btw, normalna stvar, samo dok se drži u granicama normale) će jedan post i dva-tri reakciona posta na njega nešto da poremete u poretku i funkcionisanju foruma i zajednice.

Druga stvar zbog koje mi je drago što se povremeno opet aktivira ova tema je da bi stajala kao podsetnik, što nama, što nadležnim tutubabanima i gangrenama koji čitaju ovaj forum (a čitaju itekako, iako to ne otkrivaju) da imamo toliko puno sramotnih situacija po gradu. I među njima je i ova sramota, da jedan grad, metropola regiona, prekoputa svog najužeg centra, ima monumentalnu zgradu ogromnog prostora i velikog potencijala... koja stoji i propada već 30 godina zato što lenje, korumpirane, nesposobne i alave institucije, vlasti i organi neće da rade svoj posao i privedu kraju te imbecilne imovinsko-pravne sporove™ te osposobe zgradu za korišćenje ili, ako ništa drugo, bar neki drugi pomak napred.

Trideset godina stoji ta sramota. Kao simbol srpskog lopovluka, jer ju je lopovluk ostavio nedovršenom, i simbol srpskih gangrenoznih institucija, jer su je institucije svojim neradom pretvorile u crnu rupu koja stoji i zauzima prostor i ruži grad, a niko više nema herca da se uhvati u koštac sa njom.

Isto važi i za nesrećni Generalštab, zgrade oko Savkog trga, vojne stanove u Sarajevskoj, MUP u Kneza Miloša, Robne kuće na nekoliko lokacija po gradu...
Sve su to simboli ovdašnje nesposobnosti i korumpiranosti entiteta koji su se nekad nazivali institucijama, a sada su samo politička oruđa za bogaćenje.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=743910#p743910:18j12fyf je napisao(la):
SRBO » Pon Jun 01, 2020 1:27 pm[/url]":18j12fyf]Једино што знам је што је неко причао да је нешто лоше темељ урађен па зграда належе, нико неће да купи јер би морао да руши а не исплати му се сад
stf je to pisao. I moguće je da je u pravu, ne znam. No čak i ako je to slučaj, onda Grad treba da pokrene inicijativu da se zgrada u tom slučaju sruši, ILI da se urade neki naknadni radovi (ako je moguće) ILI da se, u krajnjem slučaju, delimično osposobi za neke upotrebe koje ne bi nanele dalju štetu. Ono što smo pričali, da bude galerija ili tako nešto. DA BUDE NEŠTO. Bilo šta sem prazne ljušture koja stoji i propada dok generacije stasavaju i odrastaju. :kafa:
 
Meни се свиђају ове слике панораме и показују како објекат са оваквим потенцијалом пропада беспотребно. Могли су у њега да нагурају ноћне клубове и ресторане на крову са фантастичним погледом. Зграда би зарађивала милијарде. Овако имамо неискоришћену недовршену зграду на феноменалној локацији.
 
Pogledajte samo lokaciju te zgradurine. Još kada se produži Vladimira Popovića i uklone barake koje nemaju vrednost ovo bi bila lokacija za poželeti.

rad 1.jpg
rad 2.jpg
rad 3.jpg
rad 4.jpg


Ali neka propada (zajedno sa Geneksom, Robnim kućama, hotelom Jugoslavija...)
 
Vec sam pisao na forumu o tome da je pre godinu dana pokrenuta incijativa da se u ovu zgradu presele sva 4 Fakulteta Univerziteta umetnosti da bi oslobodili teren u bloku 39 gde je sada FDU (po planu iz sedamdesetih, kompletan Univerzitet umetnosti je trebao da se preseli tamo, ali je realizovana samo zgrada FDU). Medjutim, FDU je odbio ovaj predlog i trazio da ostane gde jeste. I tu je otprilike prica stala. Zasto MUP nije hteo da ide u ovu zgradu, nego je insistirao na blok 39 - ne znam. Isto tako mi nije jasno zasto se ne rade zgrade za Fakultete umetnosti u bloku 39 (ostala 3 Fakulteta nemaju svoju zgradu nego su raseljeni na nekoliko lokacija po gradu). Za to pretpostavljam da je standardno - manjak sredstava. Medjutim, ne verujem da je sve ovo predlagano, a da zgrada tone... Licno mislim da je zgrada preglomazna za Fakultete umetnosti i da bi vise odgovarala MUP-u, ali zasto oni hoce u blok 39 - nije mi bas jasno.
 
Bender Rodriguez":23fp7btd je napisao(la):
I među njima je i ova sramota, da jedan grad, metropola regiona, prekoputa svog najužeg centra, ima monumentalnu zgradu ogromnog prostora i velikog potencijala... koja stoji i propada već 30 godina zato što lenje, korumpirane, nesposobne i alave institucije, vlasti i organi neće da rade svoj posao i privedu kraju te imbecilne imovinsko-pravne sporove™ te osposobe zgradu za korišćenje ili, ako ništa drugo, bar neki drugi pomak napred.

Trideset godina stoji ta sramota. Kao simbol srpskog lopovluka, jer ju je lopovluk ostavio nedovršenom, i simbol srpskih gangrenoznih institucija, jer su je institucije svojim neradom pretvorile u crnu rupu koja stoji i zauzima prostor i ruži grad, a niko više nema herca da se uhvati u koštac sa njom.

Isto važi i za nesrećni Generalštab, zgrade oko Savkog trga, vojne stanove u Sarajevskoj, MUP u Kneza Miloša, Robne kuće na nekoliko lokacija po gradu...
Sve su to simboli ovdašnje nesposobnosti i korumpiranosti entiteta koji su se nekad nazivali institucijama, a sada su samo politička oruđa za bogaćenje.
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=743910#p743910:23fp7btd je napisao(la):
SRBO » Pon Jun 01, 2020 1:27 pm[/url]":23fp7btd]Једино што знам је што је неко причао да је нешто лоше темељ урађен па зграда належе, нико неће да купи јер би морао да руши а не исплати му се сад
stf je to pisao. I moguće je da je u pravu, ne znam. No čak i ako je to slučaj, onda Grad treba da pokrene inicijativu da se zgrada u tom slučaju sruši, ILI da se urade neki naknadni radovi (ako je moguće) ILI da se, u krajnjem slučaju, delimično osposobi za neke upotrebe koje ne bi nanele dalju štetu. Ono što smo pričali, da bude galerija ili tako nešto. DA BUDE NEŠTO. Bilo šta sem prazne ljušture koja stoji i propada dok generacije stasavaju i odrastaju. :kafa:
Te zgrade propadaju jer je očigledno da se građevinskim špekulantima ne isplati da dovedu te ruine u red, jer skoro i ne plaćaju porez na te ruine pa mogu da čekaju odgovarajućeg kupca koliko god treba. Ili na primer, za ovu zgradu Rada, koji je u stečaju već decenijama, se očigledno čuva parcela za već unapred dogovorenog kupca, verovatno za Deltu. A i s druge strane, teži se da na tržištu građevinskih parcela bude što manja konkurencija, jer tako parcele koje se trenutno prodaju mogu da dobiju mnogo bolju cenu.
 
tesko da se cuva za deltu, znajuci koliko je misko trenutno u nemilost AV-a
 
Vrh