Šta je novo?

Zgrada RAD-a

Lignjoslav":2bq68cq0 je napisao(la):
U zgradu Rada se useljeva Telekom u toku ove godine.
Stvarno??? Pa potrebno je da se završi ta zgrada... Postoji li negde naka zvanična informacija?
 
Goldstein":288i2g2a je napisao(la):
Lignjoslav":288i2g2a je napisao(la):
U zgradu Rada se useljeva Telekom u toku ove godine.
Stvarno??? Pa potrebno je da se završi ta zgrada... Postoji li negde naka zvanična informacija?
Zaposleni iz raznih sluzbi i raznih Telekomovih zgrada po gradu se spremaju za selidbu. I neki clanovi moje porodice ;)
 
Neka nepotistička porodica izgleda... Šalim se. Ok, verujem ti, ali kako kad prvo treba da se završi valjda???
 
Zamislite samo utisak nocu kada prolazite tuda, a sijaju svetla u zgradi Rada, pardon Telekoma, u Savogradu i u TC Usce :)
 
UUU, ovo je sjajna vest, samo pitanje je koliko je od unutrašnjosti sređeno. Mada, zgrada je skoro završena pre desetak godina, tako da bi joj svakako trebao update telekomunikacione opreme. Ko je sada pravni vlasnik zgrade? Jel' to Telekom otkupio od države ili Rad-a?
 
Pa Rad je valjda u stecaju, mozda su dugovali neke pare telekomu pa su ovi to prebili preko zgrade, ko ce ga znati. Jedino sto je lose u tome je sto ce onda oba centra Telekoma biti na NBG strani (ako sam dobro razumeo to oko prebacivanja). Trenutno je jedan na NBG, a drugi u Vase Carapica + zgradetina kod Tirsove.
 
Nemam info koje se sve Telekomove sluzbe sele u zgradu Rada. Mada u tu zgradu moze da stane par hiljada ljudi pa samim tim i veliki broj sluzbi.
 
apsolutno nema nikakve šanse da se onakva nedovršena ruina osposobi do kraja godine.
 
Ja mislim da ima šanse.Pogledaj na primer belville.Ako ima para (a verujem da telekom ima)sve može da se uradi.Inače ta zgrada je opasno dobra.
 
1tvdpi.jpg


POSLOVNA-ZGRADA-RADV.jpg


Zgrada je dobrim delom zavrsena. Verovatno je ostalo da se enterijer sredi i dovrse pojedine stvari koje nisu dosada bile zavrsene ali to je sigurno izvodljivo u periodu od godinu dana
 
Falim te Boze! :rolleyes:

BigVlado, ne deset, vec skoro dvadeset godina ova Radova zgrada postoji. Pocela je da se gradi neposredno nakon Hayatta i Jugopetrola i - ako se ne varam - zamisljena je kao poslovni objekat sa 400 (!!) kancelarija. Objekat je finansirao sam Rad, kako bi kasnije prihodovao od prodaje i iznajmljivanja.

Bez obzira na velicinu objekta, pola godine nije prekratak rok za konacni zavrsetak radova. Ipak su zavrseni svi grubi radovi, kao i fasada.

Za stecaj Rada vezane su neke od najvecih srpskih mutljavina, ali bi konacnim useljenjem kompanije poput Telekoma u zgradu na Novom Beogradu dvodecenijska agonija pocela da se privodi kraju.

Svidja li vam se sama zgrada?
 
Zgrada RAD-a je za mene izuzetna u svakom smislu. Pre svega zato sto sam ljubitelj masivnih objekata a i resenje objekta je sasvim dobro kao i izbor materijala. Treba naravno imati u vidu i vreme kada je gradjena a da i dan danas ne izgleda nimalo staromodno doduse neodrzavano ali to se da srediti.

Kada se bude kompletirala zgrada i sredila okolina bice to sasvim druga prica :kk:
 
Meni je mnogo interesantno kako je podeljena po dijagonali i taj trg ispred ima toliko potencijala da je to neverovatno. Nadam se samo da ce se pametno iskoristiti. Ono sto mene zanima je kretanje, kako ljudi tako i automobila, oko Savograda i zgrade Rada jer je trenutno tu siprazje, a jos kada se izgradi Deltina kula i obnovi ex Intercontinental, neverovatan potencijal za gradjane da dobiju uredjene staze i mesto za setnju.

Zamislite onda samo, kroz nekoliko godina, taj reprezentativan potez od Gazele do Brankovog. Prvo krene Sava centar, a potom hotel Crowne Plaza u novom ruhu, da bi zatim izmedju njega i nove Deltine kule prosla nova saobracajnica koja bi povezala Nemanjinu i Bulevar Zorana Djindjica preko nekog novog mosta. Odmah prekoputa Deltine kule, objekat Savograda, a sa druge strane ulice se smese Hajat i nova Telekomova zgrada. Na kraju citav potez upotpunjujemo dvema kulama na Uscu. Kako to sve lepo deluje ovako na papiru...
 
Sad jos samo da se i ljudi iz Elektrodistribucije Beograd dosete da imaju zgradu pored ex-Rada (ona od braon mermera) koja na zavrsetak ceka priblizno isti broj godina.

A onda na red dolazi BeoBuild kao inicijator uredjenja pojasa izmedju Save i ovih zgrada. Ko ce, ako ne mi? :gobb:
Imam kuma gradjevinca u Abu Dabiju koji kaze da mu je od svih masina najdraza kugla - Booooom... :D :D :D
 
Vidiš, ta zgrada je tu toliko dugo da sam zaboravio kada su počeli da je grade.
Pošalji kuma u Dubai, pre povratka u domovinu, da se još malo vežba sa omiljenom mašinom. :D
 
Sve je to lepo sto ste naveli ali sada ce nas par hiljada da se cima i da ide na posao preko mosta. Da ne kazem da ce guzva preko Gazele i Brankovog biti jos zesca posle 16h svakog radnog dana... Inace jos uvek nema potvrdjene informacije za zgradu "Rad-a", samo se zna da se trazi lokacija na NBG-u.... :) :) :cool: ali cisto sumnjam da ce to biti ove godine... :notok:
 
Koliko ja znam u zgradi u Vase Carapica sigurno ne radi ni priblizno toliko ljudi (mada je rad u tom objektu bio vrlo cudno definisan).

Samo ne znam d ali je ona zgradetina kod hrama svetog save telekomova tj. da li telekom tu radi, znam da su im gore na vrhu neki od uredjaja kao i arhiva takodje u zgradi se nalazi i deo DB-a (nezvanicno).
 
sizif":2hocakot je napisao(la):
Sad jos samo da se i ljudi iz Elektrodistribucije Beograd dosete da imaju zgradu pored ex-Rada (ona od braon mermera) koja na zavrsetak ceka priblizno isti broj godina.
Postoje vrlo aktivni planovi da se EDB preseli u Blok 20, sredinom prosle godine kada sam ja bio tamo imali su svake 2 nedelje sastanak na tu temu.
 
Ima vise zgrada koje Telekom sada koristi: u Takovskoj, Cara Dusana - Dorcol, u Katicevoj, u Vase Carapica, Dubrovacka - Dorcol, Kosovska, Bulevar umetnosti - NBG i da ne nabrajam .....
 
Sizife, ACR,

sa reci su presli na dela jer je u toku izrada projekata za ceo kompleks, bice tu jos neka zgrada pored te od braon mermera.
 
Ljudi, ako se ovo stvarno zavrsi do kraja 2009. to ce biti frickin' amazing. Napokon taj deo nece vise delovati kao grad duhova. Posle toga ostaje pitanje Savskog amfiteatra i dela izmedju savskog i brankovog mosta.
 
Ma ceo potez uz obalu od gazele do brankovog i sa shumadijske i sa sremske strane imao tako nenormalan potencijal, da je prosto tuzno shto se to ne iskorishtjava.

Razumem problem sa prugama,sa bg strane, ali shta ih sprechava da krenu sa NBG strane?
 
Sawovsky":279zl646 je napisao(la):
Ma ceo potez uz obalu od gazele do brankovog i sa shumadijske i sa sremske strane imao tako nenormalan potencijal, da je prosto tuzno shto se to ne iskorishtjava.

Razumem problem sa prugama,sa bg strane, ali shta ih sprechava da krenu sa NBG strane?
спречава их читаво једно насеље, имаш тамо можда четири-пет улица паралелно са савом, иначе је тај део н. београда званично блок 18. питам се како та локација није одабрана за сава центар када је грађен. тада би град макар делом сишао на реку...
блок 18 а је садашњи катон сити. :|
 
mt:s":2krh0lrz je napisao(la):
Sve je to lepo sto ste naveli ali sada ce nas par hiljada da se cima i da ide na posao preko mosta. Da ne kazem da ce guzva preko Gazele i Brankovog biti jos zesca posle 16h svakog radnog dana... Inace jos uvek nema potvrdjene informacije za zgradu "Rad-a", samo se zna da se trazi lokacija na NBG-u.... :) :) :cool: ali cisto sumnjam da ce to biti ove godine... :notok:
Svaka čast svima ali ja znam nekoliko ljudi koji rade u telekomu i koji idu ujutru na posao a kući su do 12 h i još mi kukaju kako su se zadržali dugo na poslu :notok:
Inače telekom je poznat svima nama po uvođenju adsl-a prosečno 5 godina po priključku,dvojnicima,dranju korisnika i neviđenom neljubaznošću zaposlenih.
Taman će uz svu gužvu jadni oni opet stizati kući pre kraja radnog vremena nesvesni da bi u normalnoj zemlji umesto u prelepu zgradu otišli u stečaj ! :p
 
Vrh