Šta je novo?

Zgrada RAD-a

Oko 8 miliona evra. Prilično sam siguran da pored ove zgrade ima još toliko nekretnina koje se vode na Rad da je praktično džabe.

Jeste poklon, ali ovakvi dilovi gde se vrhunske lokacije daju praktično gratis glavnim tajkunima su neminovnost u ovakvoj Srbiji (npr. Gruja i poklon plac za Belmondo u NB koji nema veze sa Prokopom ali eto što da ne iskoriste). Mada bolje što je uzela Delta od svih drugih kombinacija, oni će sigurno da ulože pare i tu lokaciju dovede u red.
 
Зашто би рушио, само завршетак зграде по модерним стандардима, попут реконструкције СЦ.
Prilicno sam siguran da ne moze da se zavrsi, mora da se rusi. Ta zgrada stoji tako 30 godina, ulazila voda svuda, nagrizla materijal.........stanje SC ne moze da se poredi
 
Колико су деценија стајале недовршене војне зграде на Бежанијској коси, па су довршене и усељене.

Screenshot (2245).png
 
Poslednja izmena:
Ne razumem razmišljanja i pozive da se ova zgrada ruši. Ako se ova zgrada uporedi sa zgradama koje su nikle u poslednjih 15 godina (govorim o zgradama poslovnog tipa) ova je daleko ispred mnogih. Sama zgrada je proizvod jedne druge graditeljske epohe kada se itekako gradilo kvalitetno. Godine pojačane vlage sigurno nisu ugrozile strukturu građevine. U estetskom pogledu, iako egzistira kao ruglo i nerado zaustavljamo pogled na njoj, zapravo je baš lepa. Uz osvezenu fasadu, adekvatno osvetljenje i uređen krug oko same zgrade-ovaj deo može postati veoma reprezentativan i dodatno atraktivan. Atraktivnim ga već čini sama pozicija. Brojni snimci unutrašnjosti takođe govore o komforu i u koncepcijskom pogledu luksuznoj gradnji. Dugi holovi okrenuti ka centralnom atrijumu ili unutrašnjem dvorištu su u današnje vreme gde investitori gledaju da iskoriste svaki cm za pribavljanje profita gotovo nezamislivi. Zgrada odiše poslovnim korporativnim duhom, ima oštre ivice, jednostavnog oblika a opet dinamično komcipirana u središtu. U odnosu na brojne druge zgrade svidelo se to nekome ili ne, nakon obnove može postati prava lepotica među zgradama koja dočekuje putnike koji prelaze Savu.
 
Ne razumem razmišljanja i pozive da se ova zgrada ruši. . .
Zgrada hotela "Jugoslavija" je oko 20 godina bila bez krova i fasade, samo kostur objekta. Kiša, sneg i led su direktno bili na betonskom stubovima i ciglama, pa je ipak rekonstrujisana, čak i dogradjena.

"Rad" je u vreme izgradnje "svoje zgrade" bio jaka gradjevinska firma i sigurno nisu štedeli na materijalu i kvalitetu radova. Zato njihova zgrada sigurno ne mora da se ruši, a šta će "Delta" da uradi to je druga stvar.
 
Poslednja izmena:
Ma, kakvo rušenje hotela?! . . on je decenijama bio elitni hotel sa prvim kazinom u Beogradu. U njemu su odsedali najuglednije ličnosti, državnici i glumci. Priče o rušenju hotela YU nisu dokazane, ali ovde je poenta da napuštena konstrukcija može da se izgradi, pa tako i zgrada "Rad" ne mora da se ruši već može da se završi gradnja.

"U kompaniji kažu da još ne mogu da govore o planovima kada je reč o lokaciji GP Rad pošto se sada rešavaju pravna i urbanistička pitanja."
 
Poslednja izmena:
Aj nek je sa srecom kupovina pa da se kupi i edb zgrada pa da se napravi neka celina. Al bez 30m investicije nema ovde posla.
Slažem se, to bi bilo optimalno, ALI samo ako na potezu današnje zgrade EDB naprave ogromnu podrzemnu garažu za celi kompleks, pa onda zidaj gore šta hoćeš... tek tad zgrada RADa kao poslovni objekat ima smisla plus šta god odluče da stave na parceli EDB.

Ako ne kupe oba placa, onda ne vidim šta bi pametno uradili sa postojećom zgradom RADa i mislim da je rušenje tada izvesnije.
Ovo sve pod pretpostavkom da je stanje zgrade takvo da vredi da se dovrši, da nema nepopravljivih oštećenja, problema u statici itd...
 
Ne kapiram kakva oštećenja bi mogla da budu, pa da mora da se ruši. Pa na započetim zgradama sportskog centra na Kanarevom brdu, na klizištu su napravili socijalne stanove i to nakon što je gradilište stajalo nekonzervirano 20 godina, a ovde je bar sve pod krovom i dobrim delom iza zidova.

Sa druge strane, mene čudi kako su rešili pitanje nekoliko desetina vlasnika koji su bili upisani kao vlasnici posebnih delova jer im je Rad dugovao pare. Takođe, ako su to rešili, zašto je zgrada prodata, kad ima toliko fakulteta kojima treba prostor?
 
Zar misliš da je nekom fakultetu mesto tu?
 
Ne, ja mislim da treba da se napravi kampus na obodu Beograda, dobro povezan vozom sa gradom.
Ali to pre svih Univerzitet neće da uradi, tako da u situaciji gde je većina fakulteta rasuta na više lokacija, uglavnom apsolutno neuslovnih u užem i širem centru, mislim da bi ova zgrada bila veliko poboljšanje.
 
Pa temelje sa garazom pored ove zgrade eps je razmenio sa univerzitetom za parcelu neku iza bloka 72 bilo je kaceno ovde
Mogla je vlada da kupi zgradu rada i za svoje potrebe ali izlazi se u susret misku
 
Сви факултети изграђени после рата (бивши ПМФ тј. математички, физички, хемијски, биолошки, географски и за физичку хемију, затим ФОН, ФПН, факултет безбедности и ТМФ) би били у кампусу около Студењака да је било памети.
 
Неће се рушити ово здање. Чак и да су темељи угрожени и то се може решити.

Објекат је одлично замишљен, што горе неко написа, архитектуром испред скоро свих нових пословних објеката које имамо

Ma, kakvo rušenje hotela?! . . on je decenijama bio elitni hotel sa prvim kazinom u Beogradu. U njemu su odsedali najuglednije ličnosti, državnici i glumci. Priče o rušenju hotela YU nisu dokazane,
Нема шта да се доказује. Хотел Југославија се руши. Немогуће га је реконструисати по савременим стандардима због мале висине и ширине соба, односно распона конструктивног система.
 
Mislim da će odluku o rušenju/rekonstrukciji na kraju, naravno, doneti Delta rukovođena svojim poslovnim interesom vezanim za ovu lokaciju a ne time kakvi su temelji RAD-ove zgrade, armatura, kvalitet betona, čelika ili šta već.
 
Искрено рушење овако масивне зграде која је функционално употребљива уз завршне фине радове би било крајње неисплативо.
 
Zgrada je maltene kocka sa atrijumom, skoro maksimalno zauzima svoj prostor na parceli po pitanju kvadrata. Jedino ako misko planira da gradi neku kulu pa da ovo rusi, sto ne verujem da je slucaj jer su do sada gradili i nize zgrade od ove.
 
Vrh