Šta je novo?

"Zelena avenija" stambeno-poslovni kompleks u Zemunu, Petra Kočića.

Kupili smo stan u ovom kompleksu u lameli 1 i sve sto mogu da kazem jeste da je sve proteklo u najboljem redu. Nikakvih problema nije bilo. Gradnja ide koliko vidim po planu. Kod nas kupaca naravno uvek postoje nedoumice i strahovi sto i jeste normalno, ali mi smo odlucili da kupimo nesto gde ipak mozemo da vidimo kako se gradi (kod stare gradnje ne znas sta je ispod parketa,cevi...). Moram da kazem da je moja prodica veoma zadovoljna i da zaista jedva cekamo da se uselimo u nas novi dom :sesir:
 
Generalno, prodaja im je slabiji deo. Wow, fino sredjen ogledni stan, krupne reci, da zaseni prostotu. Po meni potpuno nepotrebno, cak i stetno, uzevsi u obzir da krajnji proizvod za sad napreduje sasvim dobro.
Rekao bih da je glavni uzrok njihove mrzovolje cinjenica da imaju zaista puno interesenata, i da prodaja ide i bolje nego sto su ocekivali.
Evo, uskoro ce poceti prodaju lamele 3! (ako vec nisu ovih dana).

Sa druge strane, rekao bih da izgradnja ide sasvim solidno. Spolja se ne vidi mnogo, jer vec neko vreme je uradjena izolacija i stolarija, ali se unutra radi. Grejanje je postavljeno, u nekim kuhinjama i kupatilima su poceli plocice, sve u svemu ne izgleda lose.

Sto se tice ugovora, ja se nisam cimao oko izmena, a verovatno je trebalo. Nekako sam prihvatio stav uzmi-ili-ostavi, koji promovise prodaja.

Na njihovoj FB stranici je jedan covek lepo sublimirao mane kompleksa, a oni tvrde da rade na tome :)



Za kraj, pozdrav za novog komsiju Mitru ;)
 
Ne znam za vas, ali ja sam ih gnjavio poprilicno i izasli su mi u susret u vezi svega.
Radmila mi je dostavila sliku projekta, spisak materijala i sve sto sam trazio i pre zakljucenja predugovora.
Osim toga, pregovarao sam oko stavki iz predugovora, jer mi se nisu svidjale i izasli su mi i tu u susret i izmenili ih. Naravno, angazovao sam advokata i konsultovao se sa dipl.ing. gradjevine.

Evo sad su pomerili rok za zavrsetak lamele 2 za 2 meseca i to moramo utanaciti pre potpisivanja ugovora. Svaki dan kasnjena - penali.
 
Gledam malo sta se nudi u lameli 2 i 3 (koja je od pre neki dan oglasena). Koliko vidim, sve su strukture spustene na nize sa kvadraturom (zbog krajnje cene pretpostavljam), tako da ili su sobe bas male ili ne postoji terasa (ni lodja).

Ne vidim nikakav trosoban stan normalnog rasporeda i kvadrature.
2.5 - 54kvm (nema terasu)
3.0 - 64kvm (od cega je 4kvm lodja)
3.5 - 74kvm (4kvm lodja, na koju se izlazi iz spavaceg bloka)
 
Da li se samo meni čini ili ovi troiposobni stanovi imaju jednu sobu koja gleda u tunel kao Dunavske terase?
http://zelenaavenija.rs/stanovi/lamela2 ... 5-3d-i-vi/

Prosto mi je neverovatno da neko može da isprojektuje ovakav stan, dugačak ko zna koliko metara, sa dva dupla prozora na svakoj strani. To je meni suludo. Koliko svetla tu može da se očekuje?
 
Sada kada vidim zgradu, čini mi se da su bukvalno štedeli na prozorima. Pa pola "starog" Novog Beograda ima prozore od kraja do kraja zida. Ne sumnjam da će ovako toplotna izolacija biti bolja, a jeftinija za izvedbu, ali svejedno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=430014#p430014:188uxa57 je napisao(la):
DusanBG » Sre Jan 25, 2017 5:05 pm[/url]":188uxa57]Da li se samo meni čini ili ovi troiposobni stanovi imaju jednu sobu koja gleda u tunel kao Dunavske terase?
http://zelenaavenija.rs/stanovi/lamela2 ... 5-3d-i-vi/
Da, tako izgleda - jedna spavaca i kuhinja gledaju u taj tunel. I jos se na lodju izlazi iz spavaceg bloka.
 
Prosao danas pored kompleksa, radili su punom parom, onu prvu zgradu. Za L2 trenutno stoji samo rupa :) Ne znam kako su prvobitno planirali da useljenje bude krajem 2017-te, niti sam siguran da ce uspeti da zavrse i L2 i L3 do marta 2018-te...

A ti njihovi odgovori na probleme, poput "radimo na tome" su takvo genericko i providno zaobilazenje nezgodnih pitanja, da je to jasno i svakom osnovcu.
 
Imate li slike zgrade da vidimo dokle se stiglo sa tim projektom?
 
Mrzelo me da fotografisem, kad budem prolazio sledeci put, tada cu. Evo kratkog opisa:

Stavili su krov 100%, postavljaju izolaciju (laicki mi se cini da su skoro zavrsili oblaganje), izbacuju neku silnu vodu (nadam se da nisu naisli na neke podzemne) i sve u svemu deluje kao da ce stici da ispostuju rok useljenja u junu.
 
Mene je dosta ovde razočaralo kada sam video koliko objekat ima kosi krov. Nekako mi je normalno da nove zgrade imaju ravan krov.
Ipak jedna od retkih "povoljnih" novogradnji na nbg.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=430014#p430014:2igeyfs9 je napisao(la):
DusanBG » 25 Jan 2017 05:05 pm[/url]":2igeyfs9]Da li se samo meni čini ili ovi troiposobni stanovi imaju jednu sobu koja gleda u tunel kao Dunavske terase?
http://zelenaavenija.rs/stanovi/lamela2 ... 5-3d-i-vi/

Prosto mi je neverovatno da neko može da isprojektuje ovakav stan, dugačak ko zna koliko metara, sa dva dupla prozora na svakoj strani. To je meni suludo. Koliko svetla tu može da se očekuje?


Spavaca soba 1 5.7m2 (2,25 x 2,53) ?
Spavaca soba 2 8.5m2 (4 x 2.12) ?
Spavaca soba 3 10.4m2 (3 x 3.46) ?

Pa ovo je sramotno koliko je jadno.
Kao i kuhinja u kojoj ako postavite elemente kako je na nacrtu imate prostor 1.2m x 1.2m
Ovakvu kuhinju uzimate samo ako vam je zena vitka i u top formi ;)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=434338#p434338:1qp1utlh je napisao(la):
DusanBG » Sub Feb 18, 2017 7:19 pm[/url]":1qp1utlh]Mene je dosta ovde razočaralo kada sam video koliko objekat ima kosi krov. Nekako mi je normalno da nove zgrade imaju ravan krov.
Ipak jedna od retkih "povoljnih" novogradnji na nbg.

Zelena Avenija je u Zemunu :) Da je 500 metara blize i sa boljim prilazom, rezonujem da bi kostala bar 100 EUR vise.

A to za kuhinju - pa da, to su ti moderni projekti :)
 
"Svaka čast" arhitekti za ovako isprojektovan troiposobni stan, a i investitoru koji je ovo rešenje prihvatio jer mislim da bez dobrog spuštanja cene ovakvi stanovi neće brzo naći kupca!
 
Rade li se temelji za L2 i L3? Zna li iko?
Ne vidi se nista spolja. Ili bar nisam nasao dobru tacku sa koje gledam.
 
Koliko sam ja video (kao sto napisah gore), stoji iskopana rupa, povelika. Nisam nista drugo primetio sem toga, da se nesto izliva, postavlja armatura, itd.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=379646#p379646:16pprd3x je napisao(la):
direktor » Sre Apr 06, 2016 1:52 pm[/url]":16pprd3x]Ma samo da popuni prostor na renderu moze bude vojvoda
Ulice mi djeluju uske

Bili smo na razgovoru i videli pokazni stan. Devojka drži pločicu od hrastovine vel. oko7 puta 12 cm i kaže da će parket biti takav?! A pod u pokaznom stanu je sav ODRAN i nije takav. Miiiislim. Šta reći? Kuhinja je s jedne strane sudoper, plus mesto za sudo mašinu, plus za šporet i kraj zida?! Sa druge mesto za frižider i za dva elementa ispod šanka. Moguće je da se izabere da nemate šank, ali onda nemate ni prirodno svetlo u nekim stanovima.

Šokirala me je ideja da su projektovali dva svetlarnika u ovom veku.

A propo ulica oko stambenog bloka, Radmila mi je odgovorila ovo:

"Po urbanistickom planu citav kraj ce se menjati pa tako i prilazi kompleksu. Do useljenja u lamelu 3 bice pomaka naravno ali svakako za taj projekat ce biti potrebno vreme."Vau! Nisam znala.

Ovo nam ne garantuje baš ništa, zar ne? Pogotovo što mi je za parking mesta napisala:"Cena garaznog mesta 11.000 eur SA pdv-om. Polozaj je ispod lamele i oba lifta idu do dole. Samo mesto bira kupac od odnoga sto je u tom trenutku slobodno.. Spoljna parking mesta nisu u prodaji za sada, bice kada bude zavrseno spoljno uredjenje. Cena nije formirana jos uvek. " Da li ih obavezuje izgradnja ulica i parking mesta ili to mogu da razvlače?

Zatim, cena garažnog mesta u West 65 je 10 000 evra, ako sam dobro informisana. Kako ovde 11 000 evra?

Pitala sam da li planiraju izgradnju trafo stanice ili će trafo biti u lameli. Radmila mi je odgovorila ovo:"Trafo stanice velikih kapaciteta nema, u okviru kompleksa u lameli 1 postoji trafo za potrebe stanara Zelene avenije 10/0,4 kV kapaciteta 1000 kVA. Da li da ovo shvatim da je ovaj trafo dovoljan za L1,L2 i L3 ili će svaka imati svoj. Ne bih trafo ispod stana, naravno. Mnogi na ovo ne obraćaju pažnju.

Šta ovo znači?

Na sajtu su prikazane lamele, a ako njih mogu da izbrojim plafon 25 parking mesta?!

Kako znamo da je sve ok sa investitorom? Firma je ćerka druge firme. Osnovna firma se bavi trgovinom, ako sam dobro primetila. Koliko imaju zaposlenih? Da li samo ugovaraju poslove ili ne? U prevodu, bave se trgovinom i posredovanjem ili je sve all inclusive?

U "Glasu javnosti" sam našla pasus o kupovini firme "Branko Plećaš" od strane sadašnje vlasnika Vojina Ostojića (većinskog), koji ima tri zaposlena u ovoj firmi, što mi uliva VEEELIKU sumnju. Pasusu glasi:"Ni kupac preduzeća za proizvodnju metalnih konstrukcija "Plećaš" iz Zemuna nije se pokolebao zbog protesta Lige za zaštitu svojine koja je iznela da je firma podignuta na privatnom zemljištu. Predstavnici Agencije za privatizaciju su ovo potvrdili, rekavši međutim da su učesnici upoznati da se firma prodaje bez upotrebne i građevinske dozvole. Vojin Ostojić, kupac ovog zemunskog preduzeća, za 12,2 miliona dinara vlasnik je firme "Drvoprof", a nedavno je na aukciji izlicitirao i "Borpromet". Ovo svako može da nađe na Netu.

Da li će dobiti dozvolu za uknjiženje zgrade ikada?

Da li je neko forografisao građevinsku tablu na ulazu u gradilište, gde se vide brojevi licenci, ime projektanta i izvođača radova i sl.? Ako jeste, neka okači.

Hvala!
 
PKupac, imaš par značajnih zapažanja, ali iskreno da budemo i da ne plašimo druge, što se tiče zemljišta i dozvola mislim da ne postoji nikakva šansa da grade bez svih papira, obzirom da banke obično traže da treća strana prekontroliše papire pre nego što puste jedan evro.
A ovde finansira Unicredit kako vidimo, a ne neka šlb banka.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=434907#p434907:15nlblu1 je napisao(la):
DusanBG » Uto Feb 21, 2017 5:09 pm[/url]":15nlblu1]PKupac, imaš par značajnih zapažanja, ali iskreno da budemo i da ne plašimo druge, što se tiče zemljišta i dozvola mislim da ne postoji nikakva šansa da grade bez svih papira, obzirom da banke obično traže da treća strana prekontroliše papire pre nego što puste jedan evro.
A ovde finansira Unicredit kako vidimo, a ne neka šlb banka.

Super ako je tako! I ja želim da verujem da je sve čisto.

Ipak, trebalo bi sve proveriti. Ne mogu da se oslonim samo na sopstveni entuzijazam. U široj familiji imam ljude, koji su u Paviljonima platili stan i do danas ga NIKADA nisu dobili. Novac takođe.

Našla sam ko je izvođač radova:

http://www.kkonsalting.com/sr/projects/zelena-avenija

I dalje me plaše prilazi zgradi i činjenica da navodno još nisu počeli prodaju parking mesta. Da li su već rezervisana, pa je ovo informacija za nas ostale ili zaista nisu, ne znam. Uglavnom, ne vidim da će ih biti mnogo. To mi je krupan minus, kad vagam za i protiv.

Da li je predugovorom moguće obavezati ih, ako još "nisu počeli sa prodajom mesta za parkiranje"? Ne kupuje mi se stan bez parking mesta.

I dalje pitam, da li je iko slikao građevinsku tablu?
 
Mislim da sam već pisao, nije na odmet ponoviti, obratite pažnju kakva je situacija sa okolnim
parcelama i kućama. Da li se planira u bližoj budućnosti izgradnja sličnih zgrada pored.

Ili će okolne prizemne kuće koje se greju zimi na drva da purnjaju dimčugu u hladnim mesecima.
Ceo taj deo Zemuna ako se ne varam se uglavnom greje ne drva ili neka druga čvrsta goriva.

Tako da raspitajte se i za to, to su neke naizgled sitne stvari ali koje kasnije umeju prilično da
zadaju probleme.

Uzgred u neposrednoj blizini u Radoja Dakića 57 prilično brzo napreduje zgrada, stigli su do drugog sprata skoro.

Neimar je izvođač, objekat se zove Zemona.

Capture.jpg


situacija-lab-colors.jpg


http://neimarv.rs/zemona/stanovi/


Bilo bi zanimljivo saznati koliko je tu cena po kvadratu pa uporediti sa ovom ovde.
 
Sad ce da se javi @janamina sa porukama gotovo istovetnim onima sa njihove FB stranice, poput: "Jao, jedva cekamo da se uselimo u nas divni dom", "Svaka roba ima svog kupca", itd. :)

Sve ove nedoumice sam imao i ja i na kraju sam odustao od kupovine u ovom kompleksu, jer ima previse "sta bi bilo kad bi bilo" faktora, od kojih je meni glavni bio trazena cena u odnosu na prilaz(e) i blize okruzenje.

Mislim da je cena po kvadratu u "Zemoni" 1700 EUR/m2 i da je to i dalo vetar u ledja Zelenoj aveniji da dodatno podignu cenu, samo ne znam da li je i jedan stan u Zemoni prodat po toj ceni :)
 
Pa, ccc da li oko Zemone neće biti kuće, koje se greju na drva? Neće biti dima i "mirisa"?
Prođoh juče tuda. Sve kuće i onda niče zgrada, pa opet kuće, pa tunel ka Paviljonima. Nije baš prelepo. :-/ Slažem se da je prilaz mnooogo bolji. Opet, biće veoma malo parking mesta! Čak manje nego u Zelenoj aveniji, po onome što je dato na sajtu.


Stanovi imaju solidan raspored i više svetla nego u Zelenoj aveniji.
Ima samo jedna "sitnica". Troiposoban im je ili od 96.47 m2 u lameli A ili od 98.64 m2 u lameli B, pa po ceni, ako je tačna, od 1700 evra za m2, bude mnoooogo više nego stan slične strukture ili iste u Zelenoj aveniji.

Dok se ne izgradi, sve može da se pomera, od unutrašnjih zidova, po želji kupca, pa i da se spoje dva manja stana u veći. Problem je što su za veće kvadrature u Zemoni, pa to iziskuje veća sredstva, koje nema baš puno nas ovde da izdvoji.
 
Vezano za cenu Zemone, dobio sam sledeci odgovor (preko telefona):
1800 EUR / m2 ako je kreditni kupac ( 20% avans , ostalo pri useljenju). Ako se poveca kes udeo ( uplate tokom izgradnje) cena se umanjuje (1650 -1750 EUR /m2 u zavisnosti od dinamike uplata).

Sto se tice troiposobnih stanova, u Zelenoj aveniji su rasprodati u L1 i L3 (75 m2), u Zemoni ih jos ima (82 m2).

Vazan detalj je da ce se u Zelenoj Aveniji odrzavanje placati 0,4 EUR/m2 ( ne znam da li to moze da se promeni kasnije). Da li neko zna po kom osnovu investitor moze da uslovljava kupca sa cenom i izborom firme za odrzavanja zgrade ( stambenog kompleksa)?
 
Vrh