Šta je novo?

"Zelena avenija" stambeno-poslovni kompleks u Zemunu, Petra Kočića.

Odusevljava me taj stav Neimara da drzi jednu cenu za kreditne kupce, a drugu za kes kupce.
Sta znaci "20% avans, ostalo pri useljenju" ?
Znaci, dam sutra 20% a kredit trazim neposredno pre useljenja?

EDIT:
Raspitivao sam se pre jedno 6 meseci za Savadu i ista fora je bila. I kao, sve smo prodali osim 100+ kvadrata i to ljudi placaju kesom.
Reko' blago nama. Da nismo u krizi, kupovali bi se stanovi kao zvake na trafici :)
 
Da se nadovezem na pricu oko zagadjenja.
Mi smo trenutno u zgradi koja je blizu kuca (Vozdovac), zimi je postalo neizdrzivo i planiramo da se selimo. Prakticno ljudi loze sta stignu, i ako je vetar nepovoljan ili pritisak visok, stan ne moze da se izvetri uopste. Cim se nesto otvori stan se napuni smradom.
Tako da, moj savet da se apsolutno izbegavaju zgrade koje su u blizini privatnih kuca.
 
Avenija ima fine stanove koji gledaju na dvoriste kompleksa (severo-istok). Tu ne bi trebalo da vetar nanosi dim.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=435330#p435330:1eht18ce je napisao(la):
vanste25 » Čet Feb 23, 2017 3:15 pm[/url]":1eht18ce]Avenija ima fine stanove koji gledaju na dvoriste kompleksa (severo-istok). Tu ne bi trebalo da vetar nanosi dim.

Nije me mrzelo da 23.2. prođem peške kroz Petra Kočića i slikam građevinsku tablu. Na žalost, jedva je moglo da se diše od smoga. Nisam verovala, ali je zaista tako. Prosto pali grlo!

Sve u svemu ironija je da se zove Zelena avenija. Nigde ni avenije, a ni zelenila.

Onda prođoh pored Zelene avenije. Zgrozih se da će uz tu zgradu nići još jedna od dvadesetak stanova druge firme, koja će delimično zakloniti prozore ljudima, koji kupe stan u Zemoni. Na sajtu Zemone je na slici kao "prvi sused".

Kao trešnjica na torti, prvi komšija im je sedište sekte Jehovinih svedoka. Divan komšiluk za odgajanje dece.

Defitintivno odustajem od ove lokacije.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=435314#p435314:1evt2nd8 je napisao(la):
darkot » Čet Feb 23, 2017 3:00 pm[/url]":1evt2nd8]Da se nadovezem na pricu oko zagadjenja.
Mi smo trenutno u zgradi koja je blizu kuca (Vozdovac), zimi je postalo neizdrzivo i planiramo da se selimo. Prakticno ljudi loze sta stignu, i ako je vetar nepovoljan ili pritisak visok, stan ne moze da se izvetri uopste. Cim se nesto otvori stan se napuni smradom.
Tako da, moj savet da se apsolutno izbegavaju zgrade koje su u blizini privatnih kuca.

Slažem se, samo onaj koji je stanovao u stambenoj zgradi u sličnom okruženju, zna kakve su to muke,
ali shvatam da na primer neko ko bude dolazio da kupi stan u toj ili u ovim zgradama što se još
grade u okruženju uopšte ne razmišlja o tome.

Zemona ima jaku cenu, ali za nijansu ako ne i više bolje je povezana od ove u Petra Kočića, opet
i kod nje je problem okruženje i zagađeni vazduh u zimskim mesecima.

Mada ne sumnjam da će jednoga dana kada poruše te kuće i izgrade zgrade pored moći normalno da se
diše.

Inače, zanimljivo je za okruženje neko je pomenuo jehovine svedoke, oni su tu pored nadvožnjaka od pamtiveka.
I lokalci su se već navikli na njih, ali shvatam da mogu da iznenade neke koji tu prvi put dođu. :mrgreen:

Red kuća u ulici Jerneja Kopitara, e to je tek pravo ruglo, zgrada u Radoja Dakića upravo gleda na njih tačnije
gradi se pored njih. Te kuće su izgrađene na mestu bivše pruge, nekada je tu bio nasip, kasnije je pruga uklonjena
i lokalci iz susednih zgrada su te parcele koristili za bašte.

Međutim dolaze vesele devedesete raznorazni ološ se nakupio u upravi opštine Zemun na čelu sa najvećim ološem
Šešeljem, koji je te parcele prodao ovima što su tu sada izgradili kuće. Jedne od terasa ako se ne varam u budućoj zgradi
u Radoja Dakića će se nalaziti tik iznad automehaničarske radnje, a oni purnjaju samo tako, samo što gume ne pale.

Tako da ko voli neka izvoli, 1800 jura, svaka čast onima koji se odluče. :sesir:
 
Tako je,levo i desno od prozora po jedan, vide se i nosači.
To je naravno za ovu konkretnu sobu, u soavaćoj je ispod prozora
 
@ mekbejn
Vidim da su prozori u dnevnoj sobi postavljeni nisko. Da li ti je ova slika od stana u potkrovlju ili su prozori tako nisko postavljeni na svim spratovima u svim stanovima?
Hvala....
 
Ovo je slucaj samo u velikim stanovima. Konkretno u 2.0 nisu ovakvi vec standardni.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=434887#p434887:hjjmm43p je napisao(la):
Potencijalni kupac » 21 Feb 2017 04:10 pm[/url]":hjjmm43p]
Ovo nam ne garantuje baš ništa, zar ne? Pogotovo što mi je za parking mesta napisala:"Cena garaznog mesta 11.000 eur SA pdv-om. Polozaj je ispod lamele i oba lifta idu do dole. Samo mesto bira kupac od odnoga sto je u tom trenutku slobodno.. Spoljna parking mesta nisu u prodaji za sada, bice kada bude zavrseno spoljno uredjenje. Cena nije formirana jos uvek. " Da li ih obavezuje izgradnja ulica i parking mesta ili to mogu da razvlače?

Zatim, cena garažnog mesta u West 65 je 10 000 evra, ako sam dobro informisana. Kako ovde 11 000 evra?
Garažna mesta su zaista veoma skupa. Mada je u Westu koliko se ja sećam 14000 a ne 11000.
Što se tiče spoljnih parking mesta, ona moraju da se izgrade po projektu, i to ne zavisi od proširenja ulica jer se nalaze unutar zatvorenog placa Z.A.


[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=434887#p434887:hjjmm43p je napisao(la):
Potencijalni kupac » 21 Feb 2017 04:10 pm[/url]":hjjmm43p]
Kako znamo da je sve ok sa investitorom? Firma je ćerka druge firme. Osnovna firma se bavi trgovinom, ako sam dobro primetila. Koliko imaju zaposlenih? Da li samo ugovaraju poslove ili ne? U prevodu, bave se trgovinom i posredovanjem ili je sve all inclusive?

Da li će dobiti dozvolu za uknjiženje zgrade ikada?

Da li je neko forografisao građevinsku tablu na ulazu u gradilište, gde se vide brojevi licenci, ime projektanta i izvođača radova i sl.? Ako jeste, neka okači.

Hvala!
Što se tiče samog investitora, mi nismo proveravali baš detaljno vlasništvo firme, ali smo od više ljudi koji su iz struke čuli da je vlasnik Vojislav već dugo u poslu i da do sada nikoga nije prevario.
Ja nisam slikao tablu, ali su mi slali iz prodaje građevinsku dozvolu, list nepokrenosti i dozvolu za ivršenje radova, tako da mi deluje da je tu sve ok, što je i notar potvrdio.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=435788#p435788:hjjmm43p je napisao(la):
zagorkazaza » 25 Feb 2017 03:53 pm[/url]":hjjmm43p]@ mekbejn
Vidim da su prozori u dnevnoj sobi postavljeni nisko. Da li ti je ova slika od stana u potkrovlju ili su prozori tako nisko postavljeni na svim spratovima u svim stanovima?
Hvala....

Prozori su takvi na ovoj vertikali, obeleženo crvenom bojom:
 
Prodao sam izvođaču nosače stakla za ove balkone u prvom planu.... :D :D :D
 
jeste,liveni nosači,za 10,76mm staklo.
Materijal ZAMAC(legura cink,aluminijum,bakar),samo po sebi ne rđa,ali oni će da ih plastificiraju da ih usklade sa bojom stubova...
 
Pozdrav svima, da li je neko od vas, koji ste kupili stanove, uspeo da zaobiđe (isključi član) iz Ugovora/Predugovora obavezu da na skupštini stanara glasa da se zajedničke prostorije predaju u vlasništvo prodavcu i da ih može menjati i koristiti po sopstvenom nahođenju ? Takođe, da li je neko izmenio član po kojem prodavac u slučaju kašnjenja u izgradnji nadoknađuje samo 0,001% ugovorene cene, pri čemu 2 meseca ima pravo da produži radove bez ikakve nadoknade kupcu ? I samo još jedno pitanje, za član ugovora kojim je dozvoljeno odstupanje +/-3% u kvadraturi stana u odnosu na ugovorenu i plaćenu kvadraturu, bez ikakve nadoknade kupcu ako je kvadratura manja ? Molim vas da date detaljnije pojašnjenje ako ste uspeli da izmenite neke od ovih stavki. Hvala mnogo unapred :)
 
Prvu stavku necete moci srediti, to sam siguran. Nijedan investitor nece posustati u vezi toga. Inace cuo sam da svi to rade.
Tipa, kupite 2 stana, jedan preko puta drugog, a oni pregrade hodnik ukoliko je moguce.

0,001% je malo i to se da srediti.

3% +- se moze pomeriti, samo je pitanje koliko cete uspeti.

Uzmite advokata da analizira ugovor.

Srecno :)
 
Odricanje od zajednickih prostorija je najveca greska da nekazem pljacka
Te prostorije kasnije bi omogucile zgradi da se lakse odrzava izdajuci recimo te prostorije itd
 
Sve to razumemo, al' nema zakona da to urede.
Kupis stan a nemas ni podrum ni tavan, niti bilo sta.
Ispod stanova su parking mesta i kupis malo farbe i betona. Bar da budu klasicne garaze, pa da ostavis bicikl ili nesto... Zalosno
 
Napredovace taj kraj cim se zavrsi sve sto se radi (Avenija i Zemona). Samo Tosin bunar da srede i okolne pristupe i bice super.
 
Da bi taj kraj napredovao i bio spreman za masovnu stanogradnju mislim da bi bilo prvo potrebno proširiti ulice i trotoare...
 
@zagorkazaza
Ja sam uspeo da izuzmem neke zajedničke prostorije od menjana i preuredjivanja i to uneo u ugovor.

Što se tiče 0.001%, i to sam promenio u 0.1% iliti 1 promil. Svima su servirali isti ugovor po kome bukvalno ne dobijaš ništa ako kasne. Ovako je ipak prihvatljivije.

Pozz,
 
Vrh