Šta je novo?

"Zelena avenija" stambeno-poslovni kompleks u Zemunu, Petra Kočića.

@dexter
Zivim u ZA1 vec 3-4 godine i lokacija je za moje potrebe sjajna. Autoput, Dunav (a ni Sava nije daleko), Zemunski park, Usce, Delta, sve je tu negde. A ni sam centar nije daleko, kao ni aerodrom i sve ostalo.
U blizini su 3 vrtica (1 je u lameli 2) i to je povoljno isto. Lidl je blizu, pa gosti koji dodju na 2-3 sata mogu ostaviti auto na parkingu (besplatno je 1.5 ili 2h tako nesto).

Kvalitet gradnje: zadovoljavajuci, u nekim aspektima i vrlo dobar/odlican. Recimo toplotna izolacija je super, grejanje se placa po utrosku, odrzavanje kompleksa nije neka ludorija od 1-2e po kvadratu (i to sam vidjao, kao da rade ne znam ni ja sta).
Stolarija je super (Drvo aluminijum). Plocice nista posebno, sanitarije i parket takodje. Pricam za ZA1, za ZA2 nemam informacije iz prve ruke. Mana: zvucna izolacija i ulazna vrata na kojima se stedelo (cuju se ljudi ispred kao da su u predsoblju, a ne u hodniku).

Lose strane: prilaz kompleksu je neodgovarajuci. Preuske ulice, automobili svuda, trotoara nema. Sve sto je zeleno u kompleksu su elementi na fasadi, jer drveca ima bas slabo (sve pretvoreno u beton i parking mesta). Saradnja sa investitorom nije bila dobra, drzali su ledja izvodjacu radova i stanari su imali dosta problema sa reklamacijama. Neke stvari su otaljane u pravom smislu te reci. Npr plocice tamno sive kad puknu, zamene se svetlo sivim (?!) jer niko nije razmisljao da kupi rezervne.

Ako sta jos treba, pitajte, iskreno odgovaram i sto se tice + i - strana.
 
Da li neko zna sta se zaista dogadja sa ovom novom zgradom koju planirqju da prave. Kapara je bila 1000 eur i trebali su da dobiju gradjevinsku dozvolu i da krenu sa gradnjom najkasnije jula ali nista se i dalje ne desava? Hvala!

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
@avenijas
Hvala na informacijama. U sustini ono sto sam i ja zakljucio do sad. Nemoguce je dobiti sve...
Mislim da necu pronaci bolju alternativu.
Pozdrav!
 
Drage "potencijalne" buduće komšije, da li se zna u kom statusu su upotrebne dozvole/knjiženja za ZA1 i ZA2, pošto planiramo da uzmemo stan u ZA3.
Na strani 34, se spominje da je L1 dobila upotrebnu. Koliko je to tačno?

Koje su šanse da se stanovi nikada ne uknjiže (rok za upotrebnu od 5 godina), samim tim koja su moja prava za povraćaj novca u tom slučaju?

Hvala unapred!
 
markozjovanovic":lsil4e20 je napisao(la):
Drage "potencijalne" buduće komšije, da li se zna u kom statusu su upotrebne dozvole/knjiženja za ZA1 i ZA2, pošto planiramo da uzmemo stan u ZA3.
Na strani 34, se spominje da je L1 dobila upotrebnu. Koliko je to tačno?

Koje su šanse da se stanovi nikada ne uknjiže (rok za upotrebnu od 5 godina), samim tim koja su moja prava za povraćaj novca u tom slučaju?

Hvala unapred!
ZA2 ceka i to je proces dug kao hemija ali rok je 5 god. Bice i to samo ne zna se kada.
A sto se tice povracaja novca msm da su ti sanse min. da ne kazem 0%.
Tako je kako. Mi smo u ZA2 i cekamo….


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@dexter Slazem se sa vecinom stvari koje je naprisao @avenijas . Mi zivimo u ZA2 vec skoro godinu dana.
Sto se tice pozitivnih stvari slazemo se u potpunosti , LIDL ima 2h besplatno parking stro je super pogotovo kada gosti dolaze. Lokacija odlicna. Odrzavanje nam, je oko 0,7 evra ako se ne varam ali je tek skoro uspostavljeno pa cemo videti kako ide.

Sto se tice kvaliteta gradnje veoma smo nezadovoljni, zvucna izpolacija je uradjena katastrofalno, bukvalno se sve cuje I spolja I iz hodnika ali I komsije iznad nas. Zidovi kao da su suplji. Stolarija odlicna, sanitarije isto. Plocice onako ali postavljene uzasno, fugne nejednake, skroz neravno. Vecina prijavljenih problema se resava silikonom od strane "majstora". Za sve reklamacije smo se namucili a neke nisu nikada ni resene. Najveci problem za sada nam je grejanje koje je ocajno. U stanu hladno a racuni ogromni. Od skoro smo presli na zemunsku toplanu ali je isto kao I prosle godine. Razmatramo prelazak na grejanje na struju jer skuplje od ovoga ne moze. Prilaz blagi uzas, bolje da se ne komentarise. U garazi konstano curi na vise mesta I ulaz smrdi na budj od curenja. Mozete slobodno da prosetate I da se sami uverite.

Takodje, odgovaram sta god vas zanima.
 
@markozjovanovic @coa76 do sada je izgovor bio sto stanovi nisu prodati ali koliko sam pratio njihov sajt sada bi trebalo da su svi (ukljucujuci naknadno dodati stan) prodati pa se mozda zeznu da podnesu zahtev za uknjizbu. Slazem se da su sanse da vrate pare ravne nuli. Jako slatkorecivi dok ne platite, posle je patnja.
 
Roger_Severijns":2sp187x2 je napisao(la):
@dexter Slazem se sa vecinom stvari koje je naprisao @avenijas . Mi zivimo u ZA2 vec skoro godinu dana.
Sto se tice pozitivnih stvari slazemo se u potpunosti , LIDL ima 2h besplatno parking stro je super pogotovo kada gosti dolaze. Lokacija odlicna. Odrzavanje nam, je oko 0,7 evra ako se ne varam ali je tek skoro uspostavljeno pa cemo videti kako ide.

Sto se tice kvaliteta gradnje veoma smo nezadovoljni, zvucna izpolacija je uradjena katastrofalno, bukvalno se sve cuje I spolja I iz hodnika ali I komsije iznad nas. Zidovi kao da su suplji. Stolarija odlicna, sanitarije isto. Plocice onako ali postavljene uzasno, fugne nejednake, skroz neravno. Vecina prijavljenih problema se resava silikonom od strane "majstora". Za sve reklamacije smo se namucili a neke nisu nikada ni resene. Najveci problem za sada nam je grejanje koje je ocajno. U stanu hladno a racuni ogromni. Od skoro smo presli na zemunsku toplanu ali je isto kao I prosle godine. Razmatramo prelazak na grejanje na struju jer skuplje od ovoga ne moze. Prilaz blagi uzas, bolje da se ne komentarise. U garazi konstano curi na vise mesta I ulaz smrdi na budj od curenja. Mozete slobodno da prosetate I da se sami uverite.

Takodje, odgovaram sta god vas zanima.
Grejanje je sasvim OK od ove god. Prosle je bilo lose ali to je bilo zbog neuseljenih stanova itd a od ove je sasvim zadovoljavajuce i plus dok nije bila grejna sezona nije se placalo skoro nista samo neka taksa tipa 1500din.
Meni iskreno je da kazem sve skoro ok, lokacija je super. Ali najveca zamerka je prilaz, male ulice i LIDL dostava robe kamionima koja je obicno u toku noci pa bude bucno.

Ali ne moze sve da bude idealno budimo realni…


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koliko je kvadrat sada u ovoj novoj zgradi?
 
@coa76 drago mi je zbog Vas komsija, nama je zaista hladno i dogrevamo se klimom sve vreme a u decije sobe smo stavili radijatore iz Lidla (jos jedna prednost blizine Lidla).n

@rodilo bio je 2300-2350 pre mesec, dva.

@vedicS i meni se to desavalo cise puta.

Generalno jedna od najlosijih kupovina. Jako smo razocarani, zaista nije za preporuku.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=905323#p905323:3jcim86s je napisao(la):
Ivn83 » Ned Dec 05, 2021 12:32 pm[/url]":3jcim86s]Je l neko zna nesto o novom projektu ZA4?? Rokovi, cena…i gde je ovo uopste, na Tosinom bunaru, deluje da je bas velika zgrada?
https://zelenaavenija.rs/projekat-u-pripremi/

Da ZA4 treba da bude na Tosinom Bunaru odmah posle Lidla (iduci ka Zemunu). Koliko razumem ta parcela je vec otkupljena, i oni su planirali pocetak tog projekta pocetkom 2022. ali im se i ZA3 odugovlaci, tako da ne znam kad ce sta biti.
Verujem da ce cena u ZA4 biti slicna ovoj u ZA3.
 
Za zelenu 4 - vec raščišteno,
srušena solidna stara kuca u T.Bunaru, iza koje stoji tačno Zelena 1

Meni interesantnija sada je 3
, tu su vec duboki zemljani radovi u toku...
evo i sličice za tu 3
a ima na nj. desno u pozqdini i deo od planirane 4
:sesir:
 

Prilozi

  • IMG_20122021_202003_(300_x_400_pixel).jpg
    IMG_20122021_202003_(300_x_400_pixel).jpg
    28 KB · Pregleda: 998
Za sve komsije koje imaju problema sa grejanjem!
Meni grejanje dve godine nije radilo kako treba, smrzavala sam se u stanu, i onda se pozvala Toplane ove godine kad je zgrada izasla iz garancije. Ako kazete da vam je temperatura u stanu ispod 19 stepeni moraju poslati nekoga na teren, i iako ce vas Toplane uputiti na investitora ja sam uspela da se “dogovorim” sa covekom koji je izasao na teren. Uglavnom problem je bio sto ventil u hodniku zgrade koji kontrolise grejanje u mom stanu nije bio odvrnut do kraja i radijatori su mi bili jedva mlaki. Covek je dosao, uzeo kljuc od ormara za grejanje od portira, odvrnuo ventil i grejanje mi je sad fantasticno.
Ako neko zeli kontak od coveka iz Toplane moze mi poslati privatnu poruku.
Pozdrav svima.
 
zdravo svima

razmišljam o kupovini stana u ZA3 ili ZA4 (kako se sad odlučim a do odluke šta ostane dostupno😊 )

u ZA3 imaju još samo u prizemlju (2.400€ sa PDV), a u ZA4 imaju i druge spratove (od 2600-2700€ m2 sa PDV)


- da li neko stanuje u prizemlju i da li može da mi kaže neka iskustva iz prizemlja? ispod su garaže , kakva je izolacija zvučna? kakva je izolacija toplotna? Da li ima buđi?
- da li možda znate koja je renta , da li je realno 500-600€ za stanove od 45-55m2?
 
Da li neko zna kolika je razlika u ceni kad bi se izvodilo podno grejanje umesto standardnog preko radijatora (generalno pitanje, siguran sam da u ZA to ne moze)?
Zaista ne znam sto to ne postoji kao opcija. Parket je skuplji nego plocice.
Investitori su nam nefleksibilni skroz, u fazonu: mozes da stavis svoje plocice, ali onda neces dobiti nase. Prijatelju pusti ti mene da izaberem plocice, pa cu doplatiti, nije problem. Ali jasno mi je da uzimaju 1000 kvm plocica pa dobiju nisku nabavnu cenu.
 
Super je i dobro napreduje
samo ko nije kupio parking mesto proklinjace sve redom ....
 
Bice 3 nivoa garaza, sto me je poprilicno iznenadilo.
Imajuci u vidu koliko kosta kvadrat parkinga, koji je goli beton, znaci neuporedivo jeftiniji za investitora nego kvadrat stana, to uopste ne treba da iznenadjuje. Nekada su radili razne muljaze da garazni prostor prodaju kao stanove, a parkinge uopste ne naprave. To je proslost, parking mjesta su sada dobra zarada.
 
Slazem se sa svim, ali Zemun donji grad, nije bas jednostavno otici duboko u zemlju. Podzemne vode su jako blizu i kad padne prva jaca kisa, donja 2 nivoa ce da plivaju.
 
Vrh