Šta je novo?

"Zelena avenija" stambeno-poslovni kompleks u Zemunu, Petra Kočića.

Pozdrav forumasi, zainteresovan sam za stan u ZA4...
Ima li neko inside informacije o ovom projektu, valja li, kopa se na -3 :(...?
Vidim da su za prve dve faze podeljena misljenja...
Ima li neko iskustva sa Brigate firmom...vidim da zidaju sada svuda ko blesavi...
 
Mnogoooo podzemne vode crpe iz temelnog nivoa ( 24/7) a stigli do visine 2 sprata....
 
Koliko sam razumeo ta voda ce se crpeta dok zgrada ne dobije na tezini...
Mozda jos neki sprat, kasnihe tezina zgrade preovladava potisak vode...
Opet nisam expert ali...
 
Neko mi reče da u projektu postoji na -3 manja crpna stanica ... detalje ne znam ali ako pritisak zgrade ,,otera ,, vodu bice bezbedna što je super statički dobro za nju :)
Mozda neko ume ovde da nam pojasni to ,,teranje,, vode težinom zgrade kao arhiktektonsko rešenje
Nisu retke zgrade sa uzidanim ,,izvorima,, vode koje se prepumpavaju u kanalizaciju jer nije bilo poznato to ,,teranje,, vode težinom zgrade na primer izvor u Beogradjanci i dr...
Ko zna modernizacija šta nam je sve donela...
 
Neko mi reče da u projektu postoji na -3 manja crpna stanica ... detalje ne znam ali ako pritisak zgrade ,,otera ,, vodu bice bezbedna što je super statički dobro za nju :)
Mozda neko ume ovde da nam pojasni to ,,teranje,, vode težinom zgrade kao arhiktektonsko rešenje
Nisu retke zgrade sa uzidanim ,,izvorima,, vode koje se prepumpavaju u kanalizaciju jer nije bilo poznato to ,,teranje,, vode težinom zgrade na primer izvor u Beogradjanci i dr...
Ko zna modernizacija šta nam je sve donela...
Opet nisam covek iz gradjevinske struke ali koliko sam razumeo u razgovoru sa gradjevincem princip je jednostavan:
1.Ispumpas vodu dok ne dodjes do zeljene tezine konstrukcije
2.Postavis hidroizolaciju oko podrumskih prostorija
3.Dobijes stabilan zatvoreni objekat koji voda ne moze da ugrozi
Naravno sve je pitanje kako se izvedu ti radovi i pri najmanjoj greski voda uvek nadje put...
Nisam bas razumeo pricu o "uzidanim" izvorima i Beogradjanki...
 
kojot wrote :
.... ,, 3.Dobijes stabilan zatvoreni objekat koji voda ne moze da ugrozi..... ,,

Izvini izgleda da sam ja malo tupkast , ne razumem napisano :(
Napisao si da praktično naprave plovilo.... I to je OK ali plovni objekat je u vodi .Voda vodu ne spira. Zgradi je potrebno tlo-zemljište, stena ispod i to stabilno
Ako voda vremenom ispod zgrade spira (odnosi to zemljište) obično dolazi do sleganja (utonuca) uglavnom ne jednakog, što izaziva razne naknadne
bitne probleme .
Video sam koje su šipove nabijali u temelje .Pola visine šipa je ispod minus 3 a pola je u samom minusu 3. ....
E... zbog svega toga moja tupavost ne dozvoljava da citirano baš dobro shvatim
pa ako ima dobre volje dobro došlo bi neko stručno pojašnjenje :)
 
kojot wrote :
.... ,, 3.Dobijes stabilan zatvoreni objekat koji voda ne moze da ugrozi..... ,,

Izvini izgleda da sam ja malo tupkast , ne razumem napisano :(
Napisao si da praktično naprave plovilo.... I to je OK ali plovni objekat je u vodi .Voda vodu ne spira. Zgradi je potrebno tlo-zemljište, stena ispod i to stabilno
Ako voda vremenom ispod zgrade spira (odnosi to zemljište) obično dolazi do sleganja (utonuca) uglavnom ne jednakog, što izaziva razne naknadne
bitne probleme .
Video sam koje su šipove nabijali u temelje .Pola visine šipa je ispod minus 3 a pola je u samom minusu 3. ....
E... zbog svega toga moja tupavost ne dozvoljava da citirano baš dobro shvatim
pa ako ima dobre volje dobro došlo bi neko stručno pojašnjenje :)
Druze pingvin, niko ne kaze da si tupav, naprotiv samo diskutujemo...
Naravno ako ima neko strucno lice da ovo lepo objasni ne bi bilo lose...
 
Bg na vodi imao je još više vode koja se ispumpavala u Savu , te ,,naselje,, je izgradjeno i stoji....

Moglo bi i ovde isto, al tamo voda je ispumpavana u Savu koja je niža kota a kasnije to teranje vode težinom zgrade na nižu kotu po prirodi i funkcioniše
Ovde nema niže kote vec samo višlje a za funkcionisanje ,,principa,, nije isto niže ili višlje.
Jbg malo ima mesta gde voda ide uz brdo a i ona su proizvod optičke varke....
Elem... di ce i šta ce ta voda napraviti tu ili u okolini ... bez hidro podstanice.... Ko bi to znao...
 
Наставља се градња(рок за завршетак радова је 18.3.2024):
IMG_20220714_201610.jpg

IMG_20220714_201543.jpg
IMG_20220714_202146.jpg
IMG_20220714_202203.jpg
IMG_20220714_201829.jpg
IMG_20220714_201850.jpg
IMG_20220714_201958.jpg
IMG_20220714_202039.jpg
 
За ЗА 3 рок је децембар 2023.,а ЗА 4 сигурно неће завршити пре ЗА 3.
 
Poslednja izmena:
Ne bih se slozio sa tim. U ugovoru za ZA3 stoji jul ili avgust 2023. Pa jos malo i gotovo zidanje (ostao jos 8. sprat). Valjda im je dosta godinu dana da srede preostalo. Znam da nije malo, ali mislim da ce to ranije biti. I na sajtu pise jun/oktobar za za3/za4.
 
Odakle Vama Anonymo te informacije o rokovima , kad i ja imam oktobar 2023. za ZA4?
 
Писало је на табли поред градилишта.
 
Управо сам погледао рокове на сајту.Не разумем зашто су на сајту рокови другачији од оних написаних на таблама поред градилишта.
 
Verujem da ce rešiti da ispoštuju rokove 😀
al ne verujem da ce rešiti problem sa podzemnom vodom bez dogradnje podstanice za ispumpavanjem iste 😱

Ideja je bila ( i ovde objašnjena )da ce sama težina zgrade kad dodje do uradjenih viših spratova
svojim težinskim pritiskom istisnuti tu vodu....
Do viših spratova su odavno stigli a kroz creva u obližnje šahtove i dalje se ispumpava ozbiljna količina vode....
Hm....
 
Verujem da ce rešiti da ispoštuju rokove 😀
al ne verujem da ce rešiti problem sa podzemnom vodom bez dogradnje podstanice za ispumpavanjem iste 😱

Ideja je bila ( i ovde objašnjena )da ce sama težina zgrade kad dodje do uradjenih viših spratova
svojim težinskim pritiskom istisnuti tu vodu....
Do viših spratova su odavno stigli a kroz creva u obližnje šahtove i dalje se ispumpava ozbiljna količina vode....
Hm....
Pa može biti dosta razloga, počev od toga da nisu završili deo podzemne konstrukcije ka PK i nisu završili hidroizolaciju i zatrpali.. prolazim svaki dan tuda, a i vidi se na slikama.. a možda i radijus bunara zalazi u iskop ZA4.. "da istisne vodu"?! Stabilnost na isplivavanje jeste jedan od uslova, ali moglo bi se reći i da hidroizolacija podzemnih etaža završena jeste.. nije sve teorija zavere, naročito ako nismo hidrogeolozi, kao što nismo pa da nagađamo.. sa druge strane, malo zdrave logike ne škodi, da li pritisak vode može biti toliki da objekat ove veličine može da ispliva, istisnuti se ne može voda, mora postojati hidroizolacija, nivo vode zavisi od hidroloških uslova terena i varira u zavisnosti od doba godine..
 
Poslednja izmena:
,,, .... sa druge strane, malo zdrave logike ne škodi, da li pritisak vode može biti toliki da objekat ove veličine može da ispliva, istisnuti se ne može voda, mora postojati hidroizolacija, nivo vode zavisi od hidroloških uslova terena.... ,,

zdrava logika ... pa da. naravno betonski temelji nisu topljivi u vodi da može da ih odnese....
Eto pravog odgovora :)

Avaj ostaje samo jedna sitnica na koju nemam Piza odgovor
U šta su šipovi zabijeni ?
hm ... ovaj, onaj, štuc....
Al to je bez znacajan detalj
šta im tolka vodurina može i šta im sme kad su šipovi od ljutog gvoždja , pri tome i ne piju vodu :)
 
,,, .... sa druge strane, malo zdrave logike ne škodi, da li pritisak vode može biti toliki da objekat ove veličine može da ispliva, istisnuti se ne može voda, mora postojati hidroizolacija, nivo vode zavisi od hidroloških uslova terena.... ,,

zdrava logika ... pa da. naravno betonski temelji nisu topljivi u vodi da može da ih odnese....
Eto pravog odgovora :)

Avaj ostaje samo jedna sitnica na koju nemam Piza odgovor
U šta su šipovi zabijeni ?
hm ... ovaj, onaj, štuc....
Al to je bez znacajan detalj
šta im tolka vodurina može i šta im sme kad su šipovi od ljutog gvoždja , pri tome i ne piju vodu
kakvo gvožđe, koji šipovi uopšte...
 
,, ... kakvo gvožđe, koji šipovi uopšte.... ,,

Kašikom bagera u rupu površine zgrade, a od dubine minus dva
Iste nabijali u ZEMLjU ..... beše to na početku započinjanja radova,

Osim toga pisano a verovatno i slike kačene u starijim postovima na ovoj temi
te ne budi lenj, čitaj makar zbog one logike iz predhodnog tvog posta.
Pozdrav i ajde čao :)
 
To nisu šipovi, to su čelične talpe za obezbeđenje iskopa i nemaju nikakav karakter u funkciji budućeg objekta, a šipovi su samo rađeni ka ulici PK kao obezbeđenje iskopa takođe, šipova nema u funkciji fundiranja objekta, objekat je fundiran na temeljnoj ploči, te nema te vrste bojazni. Svakako na NBg gde su objekti na šipovima, isti su ispod kote podzemne vode i voda se ne pumpa, bitno je da su u nosivom tlu.

Da se razumemo, ne branim nikoga, naročito ne Montex, kao granično neodgovornog Investitora, jer kod nas u ZA2 malo toga rešavaju i sve prebacuju na svoj loš odnos sa Konstruktorom, a nama to ništa ne znači, čak jednoj lameli ne radi ni na jednim vratima kontrola pristupa, vlaga svuda na -2 u lift lobijima, ništa ne rade apsolutno po tom pitanju, ali budimo realni i ako već komentarišemo, da se potrudimo da ne iznosimo netačne činjenice i puka nagađanja, samo to je poenta odgovora, bez bilo kakve druge namere.
 
Da pojednostavim
u Bgdu mnoge zgrade imaju izvore vode u sebi. ali su oni uklopljeni u zgrade te tako su napravljene i dugoo postoje bez ikakvih problema.
Prosto nije ovko negirana nego je prihvacena i rešeno njeno postojanje....
 
Vrh