Šta je novo?

"Zelena avenija" stambeno-poslovni kompleks u Zemunu, Petra Kočića.

Da li neko ima novih vesti o puštanju liftova?
Da li su prošli tehnički prijem, i da li će ih uopšte pustiti u oktobru?
 
Ima li neko informaciju za grejanje? Danas su Bg Elektrane počele sa isporukom toplotne energije, ne znam šta se kod nas dešava sa Infostanom, da li imamo i kada će biti ako ne..
 
Divna dekoracija, kontejneri ispred zgrade. Ko je na prvom spratu, bukvalno pod prozorom. Ne mogu da verujem da nije bilo neko prikladnije mesto da se pronađe za kontejnere.
 
Ne bih da branim, ali se na osnovi situacije u okviru prodajne dokumentacije moglo jasno uočiti gde će biti.. nažalost je to problem svih projekata, pošto prema uslovima JP Gradska čistoća je definisan i broj potrebnih kontejnera, ali i pozicija dostupna sa pristupne saobraćajnice što ovde znači da nemaju gde drugo, a gde bi npr sa pozicioniranjem u nekoj prostoriji morao neko iz održavanja zgrade da uvek izvlači i vraća kontejnere, oni to neće da rade..
 
Sve se da rešiti. Mogli su ih sakriti, kao sto klime nisu. Nešto ovako... Nego se stedelo...
 

Prilozi

  • 36E17AE2-3C33-4523-AD4E-F12721AE07CD.jpeg
    36E17AE2-3C33-4523-AD4E-F12721AE07CD.jpeg
    136,2 KB · Pregleda: 7.850
Eksterijer
fasada , ulazi , hodnici sve sto je van stanova
vrlo je lepo, prijatno , humano, i moderno i savremeno tehn. opremljeno i ugodno oku
vrlo dobro :kk:

Sabracakno loše rešeno zbog ne prosirivanja ulica
te veza sa udarnim pravcima : Tošinim bunarom , Vrtlarskom i A Dupceka bitno otezana :notok:
Parkinga ne dovoljno ko i svuda po Bgd
jbg. nisu hteli da smanje naselje - zakoj metar.... :notok:
Sem Lidla.. dr. prodavnice daleko kao i stajalista javnog prevoza... :notok:

Stanovi....
e jbg.... gdi god sam bio u zelenoj aveniji sudarao sam se sa zidovima u stanu....
mozda je to zbog malih kvadratura stanova ... al nije konforno... nekako stisnjen osecaj... :roll:

Ete ... na prvi pogled jaka 4
ali kad se sabere sve, jaka 3 , pre 3 +
:D
Cena... o tome ne bih ni jednu rec jer svi djepovi su nam razliciti ...

:sesir:
 
Pozdrav svima!
Danas sam razgovarao sa predstavnikom prodaje Zelene Avenije, jer mi se naselje sve vise dopada, pa jedno pitanje na koje bi samo stanari znali da odgovore.
Nov sam na forumu i izvinjavam se ako je ova tema vec adresirana ali, kako ste zaodovljni zvucnom izolacijom u svojim stanovima?
Ja zivim u Pariske komune, dakle u blizini, medjutim buka od gotovo konstantnog saobracaja na ulici (linije nocnog prevoza prolaze ovuda takodje) u kombinaciji sa dijapazonom razlicitih ponasanja komsiluka, kojima u civilizaciji nije mesto, uzimaju danak. U tom smislu, zvucna izolacija mi je jedan od kljucnih faktora.
Prodavci kazu da su sve odradili zakonski i to je potpuno u redu, ali me zanimaju iskustva iz prve ruke.
Hvala svima na odgovoru!
 
PaulLanders":2c3j19h1 je napisao(la):
Pozdrav svima!
Danas sam razgovarao sa predstavnikom prodaje Zelene Avenije, jer mi se naselje sve vise dopada, pa jedno pitanje na koje bi samo stanari znali da odgovore.
Nov sam na forumu i izvinjavam se ako je ova tema vec adresirana ali, kako ste zaodovljni zvucnom izolacijom u svojim stanovima?
Ja zivim u Pariske komune, dakle u blizini, medjutim buka od gotovo konstantnog saobracaja na ulici (linije nocnog prevoza prolaze ovuda takodje) u kombinaciji sa dijapazonom razlicitih ponasanja komsiluka, kojima u civilizaciji nije mesto, uzimaju danak. U tom smislu, zvucna izolacija mi je jedan od kljucnih faktora.
Prodavci kazu da su sve odradili zakonski i to je potpuno u redu, ali me zanimaju iskustva iz prve ruke.
Hvala svima na odgovoru!
Pozdrav,

Što se tiče saobraćaja (ZA2), bar za ovu stranu što je nasuprot Tošinog bunara (mada i druga je daleko rekao bih), nemaš brige za buku. Neprijatno tiho čak, neverovatno. Kutije roletni su malo problem jer preko njih dopire buka, ali buke na sreću nema. Ali da su mogli da izaberu izolovane kutije kad već fasadom ne prelaze preko njih, mogli su, ali nije krucijalno.

EDIT: stanovi orjentisani ka Lidlu poprilično čuju čilere Lidla, gase nekad noću, ali pale rano izjutra i zna biti, kažu komšije, neprijatna tzv. bela buka. Tunel za isporuku imaju, ali ventilatori se čuju.

Što se tiče zidova izmedju stanova i stan/koridor, tu su koristili sklop od pune cigle 12cm - 1800kg/m3, vuna 5cm (ka hodniku više mislim) i dupla gipskarton tabla (2.5cm) ka jednom od stanova. Davao sam na proveru, istina, daje oko 52dB, zakonski obavezna na analizi, medjutim da li se doznama i u izvodjenju izgubi nešto - sigurno. Ja za sad nemam problema, mada nisam relevantan za to jer rekao bih da komšije nisu skroz uselile. Stan iznad apsolutno ništa ne čujem, nikad ništa nismo čuli, tu puna betonska ploča sa kamenom vunom rešava i standardnu i udarnu buku. Unutar stana su gipskartonski zidovi i moram priznati da daju svojevrstan odjek, medjutim nije loše, pitanje da li su spustili podkonstrukciju do ploče ili do košuljice pa zato malo odjekuje.

Načelno, osim toga što ljudi su počeli normalno da parkiraju u Petra Kočića ispred zgrade pa je od uske ulice napravljen poligon za testiranje osećaja za širinu vozila (i što je par puta blokiralo kamion za smeće da prodje, ne smem ni da pomislim o vatrogascima, ne znam da li su svesne komšije ili ko god već da blokiraju pp rutu) i loženja uglja ujutru i popodne (te dve ture su najgore), jako smo zadovoljni. I bićemo, naročito ako Izvodjač reši sve u i oko zgrade, očisti sve još jednom, uključujući garažu i ako neko pogura Toplane da nam puste veći kapacitet, pošto radijatori su na 6 jedva mlaki! Nije hladno u stanu srećom, mada smo u startu morali koristiti klimu par puta dok se sve nije malo zagrejalo. I ako postave kontejnere da ne izlaze na trotoar kad su već tu gde jesu.

Nadam se da sam pomogao.
 
Pozdrav,
Evo da se i ja nadovezem.
Za sada je teško proceniti kako je odrađena zvučna izolacija između stanova jer se jako malo ljudi uselilo. Ako ovako ostane biće super.
Ne znam koji stan planiraš da uzmeš ali ova rupa u zgradi (gde uglavnom gledaju prozori u kuhinji) je kao muzička kutija, sve odjekuje. Komsa preksinoc puštao muziku i otvorio prozor, sve se čuje i to zato što su stedeli na kutijama roletni koje su bukvalno šuplje i nemaju nikakvu izolaciju. Stolarija je stvarno super ali uzalud jer se čuje kada neko napolju razgovora iako su prozori zatvoreni.
Strana do Lidla nema toliki problem sa bukom ako nekako budu rešili i ventilatore. Tunel za dostavu radi posao i kamioni se zaista ne cuju. To je ukratko oko zvučne izolacije. Što se tiče ostalih stvari ima nedostataka, ali i dobrih stvari koje su urađene.
Za sada, grejanje je najveći problem. Temperatura u stanu ne prelazi 19-20 stepeni. Ako te jos nesto interesuje piši :)
 
Iako Vam nisam komšija, o stolariji u Zelenoj Aveniji znam sve. Zvučna izolacija, kao i izolacija od spoljne vrućine, a i hladnoće, najviše zavise od staklopaketa, jer je staklo 90 % prozora. Tenderska dokumentacija je zahtevala da se ispoštuju svi zakoni i normativi. Zato je izabran dvoslojni staklopaket, što jeftinije i samo neophodno. Za vrlo malo para više, staklopaket je mogao da bude troslojni, i da postigne mnogo bolje rezultate. Pogotovo u smislu zvučne izolacije.
 
Hvala svima na odgovorima!
Dakle, summa summarum, da uzmeo da su stvari normalne kao sto nisu, tj da ljudi imaju alternativu za parking, kao i da Lidl nije bas toliko blizu, sve bi bilo sustinski okej.
Ok ovo jesu vrlo korisne informacije!
@trndofil za sada nemam pojma o orijentaciji stana, supruga i ja nacelno "gadjamo" nekih 67 do 70 kvm grejne povrsine, trosoban, da bih danas saznao da Zelena Avenija ne veruje u trosobnjake ispod 80 :) sto je okej, ali ako uzmemo u obzir da je zgrada na centralnom grejanju...
Kad smo kod toga, ne bih da mracim, ali izgleda da je to redovna NBG pojava kad se pusta u rad nov blok zgrada, kao da infrastruktura nije spremna da isporuci dodatnu potrebnu kolicinu energije.
@JohnnyQuid sve jasno, hvala na detaljima. Prica o kutiji ne hrabri, mada je moguce da imamo razlicite arsine tolerancije, gde je moj blizi PTSDu nego normalnom poimanju buke. Dacu primer, merio sam decibelazu u svom stanu kad prolazi bus niz Pariske, i u dnevnoj sobi je oko 60dB, pomnozimo sa 7 gpdina, tako da razumete poentu.

I za kraj, da li su garaze u funkciji i ako da, kako komentarisete velicinu mesta, jesu li Lidl parking ili Delta siti parking? :)
 
Evo utisaka iz ZA1, slicno je kao i kod vas.

Zvucna izolacija je okej, nije idealna, ali nije ni losa.
Iznad cujem korake cesto. Neko nabada na petama posle ponoci i to je to, nema spasa od takvih. Da znam ko to radi, kupio bih mu tepih ili papuce, ali ajde znaj kad se zvuk prenosi iz raznih delova, ne samo iz stana iznad. Ili bih mu metlom lupao o zid. Pre ce biti to.

Zvuk kamiona iz Lidla se cuje i bas smeta. Srecno svakome ko bude ziveo pored. Petoslojno staklo ne bi pomoglo.

Da je toplo u stanu - nije. Radijatori na petici su jedva mlaki.
Toplotna izolacija je super i zimi bude bas toplo (kad puste radijatore normalno).

Par postova ranije rekoh da ce ispred zgrade nastati parking i eto ga. Gde god ima mesta, ti ostavi auto i bez brige.
 
Sve više nego jasno oko poimanja buke. Mi gledamo na Petra Kočića i stvarno je neverovatna tišina, živeo sam u raznim delovima grada i na ovo nisam navikao. Čak je pogled ka NBg je dosta otvoren i prijatan.

Što se tiče veličine trosobnih stanova, ne znam da li čekate izgradnju nove faze pa tamo možda neće imati manjih struktura trosobnih, ali u ovoj je bilo tih kvadratura i trosobnih (ne znam šta je ostalo, možda neki na povučenom spratu pa zbog terase izadje preko 80), a poznati su po tim malim dvoiposobnim i dvosobnim, tako da mi je to čudno.

Veličina parking mesta je svakakva..ja sam izabrao poprilično komforno parking mesto, cena nije zavisila od toga, samo od etaže, verujem da su se takva mahom prodala, opet kažem ne znam koja faza tj da li čekate možda ZA3..sad je na snazi novi pravilnik, ne znam u kojoj su fazi projektovanja i da li ih to kači, ali novi pravilnik podrazumeva min 500x250cm čini mi se (ranije 480x230cm min, ako me sećanje dobro služi).

Dobra stvar Lidla je što mogu posetioci/gosti da parkiraju 2 sata besplatno i preko toga 100 din za svaki sat..
 
Grejanje je bilo slabo ali u L3 od subote ga nema uopste. U stanovima se temperatura spustila na 18 stepeni.
Da li je i u ostalim lamelama isti slucaj?
 
Komsije, ima li iko ikakve vesti o grejanju?

Kod nas u L3 slabo greje danas popodne (polovina radijatora je mlaka, skoro hladna, a druga polovina greje). Ovo nije dovoljno za normalno zagrevanje prostorija.
 
Čudna stvar je da su u L2 vreli, dakle nešto nije u redu sigurno.
 
potrebno je ispustiti vazduh iz radijatora, naročito ako jedan deo greje, a drugi ne... Takođe, proverite glavni ventil koji se nalazi u ormariću kada se uđe u stan
 
Sve je ispusteno vise puta (nema vazduha samo voda ide), sve provereno i sve odvrnuto. Definitivno tu ne lezi problem, bar kod mene.
Evidentno je da je problem na nivou cele lamele. Dok je jos koliko toliko i radilo grejanje, temperature u stanovima su bile izmedju 20-21.
Na Jablatron aplikaciji (smart sistem) se sada vidi da su svuda oko 18 stepeni i padaju od subote.
 
Kazu da bi trebalo da bude reseno do sutra. L2 je resena, ovamo menjaju neke cevi.
 
Zna li neko nešto o ovim otvorenim parking mestima iza rampe u dvorištu? Vidim komšija jedan je već stavio stubić, pretpostavljam samoinicijativno?

To je deo parcele i ne može zakonski da se prodaje jer ne može da se uknjiži, u vlasništvu svih stanara tj. stambenih zajednica. A nije da smo se odricali ugovorima nečega. Znam šta je radjeno na fazi 1, ali ovde to nije bila ni opcija, u nadi da su se konačno urazumili i ne vrše manipulaciju tipa Zemunske kapije i 0 nivo garaže pa da navodno mogu knjižiti, uzeli smo garažu, očekujući da će to biti od stanara parking.

Pošto na fazi 1 vidim da se stubići ne dižu više, šta se desilo tamo, ko se parkira?
 
Gde se ne dizu stubici vise? Ovi pored prodajnog salona ili unutar kompleksa?
Napolju su bili mudri pa pokusali, ali naravno da nije proslo. A unutra je proslo, mada, ako vam se neko parkira na mesto, ne mozete ista. Pauk nece izaci sigurno, a ni komunalna policija.
 
Vrh