Šta je novo?

Zastoji i poremećaji na linijama i planirane izmene

Screenshot_20241002_152202_edit_656658108740440.jpg

Ево иста ситуација тренутно на линији 65...
i na 74 juče i danas konvoj van špica. Idu tri jedna za drugom. Ali razmak je najviše 10 minPogledajte prilog 213546
 
Sve što ste danas zabeležili je dobrim delom ybog protesta prosvetara. Čak i oni delovi grada za koje nikada ne bi ste rekli da mogu da imaju problema, danas su imali. Dvadesetak minuta od Grčića Milenka do isključenja na autoput, u suprotnom smeru kolona vozila od Autokomande do Dušanovačke pošte. U Vojislava Ilića trole retko išle. Kod Mostara se nanizalo 15 - ak troli. Od Autokomande (kružni tok), pa do Dragana Mancea kolona vozila za uključenje na kružni tok. Tramvaji u prekidu, u 48 i 33 se jedva ulazilo. Kolona vozila od Autokomande do Slavije čak i u Nebojšinoj...​
 
I na terminusu Pančevački Most danas niko nije j***o red vožnje ni 0%. Info-tabla lista 37-cu za 37-com, a 2-3 busa sa uključenim displejem 37 stoji parkirano sa druge strane okretnice skoro pa petnaestak minuta. Vozači sede u kabinama i bleje u prazno ko debilni, umesto da realizuju polaske u skladu sa minutažom.

Ova bahatost i k******lja veze nemaju sa prosvetarima; tek kasnije se bus kilavio u kilometarskoj koloni alternativnom rutom od Bajlonijeve Pijace kroz 27. Marta do Skupštine gde sam sišao i nastavio pešice, ali ovde je reč o situaciji da busevi stoje na terminusu i svesno propuštaju polaske. Da nijedno vozilo nije moglo na vreme stići do Pančevca i napraviti obrt zbog gužve to ne bi bila njihova krivica, ovo je čist bezobrazluk privatnih vozača koje ne kontroliše niko. I nije prvi put da mi se ovo dešava, pogotovo sa 37, pogotovo kada je čekam na ovom terminusu.
 
Šri Lančani su se mnogo opustili, ja ne pamtim kad sam video belog vozača za volanom. Počinju da mi idu na živce. Nit znaju srpski, čak ni engleski, nit kreću na vreme, izađu i bleje, ćaskaju međusobno na njihovom jeziku umesto da krenu po redu vožnje, propuštaju polaske... Nemam više komentara za gradski prevoz u Beogradu.

Sent from my RMX3710 using Tapatalk
 
56 uzas. Ali ni drugi ne zaostaju.
U 19 h, 20 min cekam 56. U medjuvremenu prodju 2 vozila na liniji 502, a vrhunac .... 59 niti ima na displeju, niti je prosao.
Posle 20 min, dosle su 2 vozila na 56.
Ali, kako sam shvatila prilikom ulaska u autobus (usla sam u drugi jer je bio prazniji, logicno), na osnovu gundjanja vozaca, dispecer mu je rekao da uskoci i ide odmah iza prvog.
53 i 52 jos uvek vozi GSP.
Sto se tice pojavljivanja i nestajanja buseva na displejima na stanicama, kao i u aplikaciji, to nije nista novo. To se desava vec duze vreme, nevezano da li se radi o GSP vozilima ili o privatnim prevoznicima.
 
Mislio sam da je do mene sa 56-icom, ali očigledno nije. Već danima je u popodnevnom špicu ne viđam na sajmu. Znači desetak dana zaredom mi pre naiđe 51 nego 56. Linija koja je u zglobu godinama bila najpouzdanija ka tom delu Čukarice.
 
Sinoć između 23.05h i 23.30h nije bilo niti jedne 56-ice na sajmu. Još ja kao propustim jednu 23-jku, da bi kroz 15 minuta ušao u drugu. 53-jka je bila prepuna. Jutros isto previše ljudi na stanicama oko Labudovog brda, što opet govori o redovnosti 56-ice. Nadam se da će se uhodati za koji dan, al ako se ovako nastavi 56-ica je definitivno upropaštena linija.
 
Ima li neko da ide 56icom od Zelenjaka?Zanima je jer ovo moguce da ne postuju red voznje?
 
Sinoć između 23.05h i 23.30h nije bilo niti jedne 56-ice na sajmu. Još ja kao propustim jednu 23-jku, da bi kroz 15 minuta ušao u drugu. 53-jka je bila prepuna. Jutros isto previše ljudi na stanicama oko Labudovog brda, što opet govori o redovnosti 56-ice. Nadam se da će se uhodati za koji dan, al ako se ovako nastavi 56-ica je definitivno upropaštena linija.
Ја се надам да таква линија неће остати у оваквом стању и да ће неко реаговати на непоштовање реда вожње.
 
Негде сам прочитао да је туража на 56 смањена на 40 минута.... Ако је то заиста тачно тек ће бити проблема. Радним даном у шпицу пре доласка Спораћа је била 55.
 
Iskreno, u jutarnjem špicu ka gradu ih i ima, ređe nego ranije, ali ima. U popodnevnom ne postoje. Uveče takođe vrlo retko ka gradu.
 
Koliko sam video sa brankovog pravo u admirala geprata i kneza Milosa, treebalo bi da je brze , jedino onaj semafor levo što koči.
 
Ја мислим да данас 50-ице у смеру ка Устаничкој није било сигурно пола сата и више око 2 сата. Унакрш је у том тренутку узео да крати.
 
13:45 pre neki dan.

Još sigurno 2 minuta ranije (koliko mi je trebalo od kuće do te stanice) nije prošao autobus.

Mnogo je zeznuto kada se zavisi samo od jednog autobusa u Beogradu. Na sreću, barem imamo ove displeje, pa sam mogao da odem alternativinim rutom uz malo više pešačenja.

viber_image_2024-10-10_10-25-11-966.jpg
 
Juce tokom dana je autobus 18tica napravio haos u Vojvode Stepe jer je lagano isao u kontra smeru dok nije naisao na tramvaj. A slicno se desilo i sinoc.
 
Vrh