Šta je novo?

Zastoji i poremećaji na linijama i planirane izmene

Коначно аутобуски саобраћај у Главној🥳
IMG_20240209_163524.jpg
 
Današnji haos kod Atletske, u pitanju su autobusi privatnih prevoznika.

20240221_115048.jpg
 
Baš se često gube vozila. Skoro je za poslednju 53-jku u 23:45h uredno stajalo 0 stanica sa sve brojanjem minuta do polaska. Autobus ne postoji, a i na mapi se video kao da je stajao u nivou hotela Amsterdam. Aj što nije došla 53-jka manje više, nije tragedija pošto 56 ide u 00:10h, al da sistem toliko brljavi i pokazuje bezveze stvarno je nezamislivo, i to u ovoj eri svih mogućih dostupnih tehnologija u toj sferi.
 
Juče dolazim na stanicu Šumice (smer ka gradu) u Ustaničkoj ulici. Vidim na displeju piše da 38L dolazi za 3 minuta a 17 za 1 min. Odlučim se da propustim 17, jer mi više odgovara 38L. Pošto je prošao 17, 38L je odjednom nestala sa displeja. Par minuta kasnije se na displeju pojavilo da linija 31 dolazi za 1 min i 0 stanica je udaljena. Pomenuta 31 je stajala na semaforu i čekala zeleno, tako da sam na kraju ušao u nju, jer sam zaključio da 38L koju sam čekao, neće ni doći. Do sledećeg polaska 38L je bilo 25 minuta, što bi mi uz čekanje da dođe na stanicu na kojoj sam bio, bilo oko 25 minuta, što mi je bilo previše.​
 

Промена режима рада линије 26Л у Улици војводе Влаховића


Током извођења радова на редовном одржавању у Улици војводе Влаховића, на делу од окретнице „Насеље Браће Јерковић” (окретница је проходна за саобраћај) до Улице Миљана Миљанића, од сутра, 9. марта, до 24. марта доћи ће до промене у раду линије јавног превоза на броју 26Л, саопштено је из Секретаријата за јавни превоз.

Радови подразумевају затварање предметне деонице за саобраћај, због чега ће возила са ове линије саобраћати у оба смера од окретнице „Насеље Браће Јерковић” улицама Браће Јерковић, Светозара Радојчића, Медаковић 3, Цветанова ћуприја до окретнице „Велики Мокри Луг”.

Возила ће на измењеном делу трасе користити постојећа стајалишта.

 
Koliko je taj kraj odvratan i uzasno izgradjen, zar nije poenta 26L da ih spusti do Jerkovica i Medaka, sad posto je toliki haos tamo da kad se jedna ulica radi ne moze ni minibus da prodje, onda i ne ide u naselje nego od Jerkovica.. hit😂
 

Информација о промени режима рада линија јавног превоза током извођења радова у улици Милошев Кладенац


Током извођења радова на изградњи кишне и фекалне канализације у улици Милошев Кладенац, на делу од улице Павла Савића до улице Ристин Поток, у периоду од 11.03. до 22.04.2024. године доћи ће до промене у раду линије јавног превоза бр. 38.

Радови подразумевају затварање предметне деонице за саобраћај, због чега ће возила са линија јавног превоза бр. 38 саобраћати на скраћеној траси до Погона "Космај" и носиће ознаку 38Л1.​

 

Промена режима рада линије 26Л у Улици војводе Влаховића


Током извођења радова на редовном одржавању у Улици војводе Влаховића, на делу од окретнице „Насеље Браће Јерковић” (окретница је проходна за саобраћај) до Улице Миљана Миљанића, од сутра, 9. марта, до 24. марта доћи ће до промене у раду линије јавног превоза на броју 26Л, саопштено је из Секретаријата за јавни превоз.

Радови подразумевају затварање предметне деонице за саобраћај, због чега ће возила са ове линије саобраћати у оба смера од окретнице „Насеље Браће Јерковић” улицама Браће Јерковић, Светозара Радојчића, Медаковић 3, Цветанова ћуприја до окретнице „Велики Мокри Луг”.

Возила ће на измењеном делу трасе користити постојећа стајалишта.

Najodvratnije i najogavnije naselje na teritoriji Vozdovca/Zvezdare. Sramota kad VML ima bolji gradski prevoz nego sam Vlahovic.
 
Ali nije mi jasno zašto Vml ima dve okretnice i obe se zovu isto da nemaš pojma da li ide na jednu ili drugu okretnicu
 
ИНФОРМАЦИЈА О ПРОМЕНИ РЕЖИМА РАДА ЛИНИЈА ЈАВНОГ ПРЕВОЗА ЗБОГ ИЗВОЂЕЊА РАДОВА У УЛИЦИ ПОЖЕШКА

Због најављених хитних радова које ће изводити ЈКП „Београдски водовод и канализација“ од понедељка 11.03. до 12.03.2024. године у зони раскрснице улица Пожешка и Жарка Вуковића Пуцара доћи ће до затварања предметне деонице за трамвaјски саобраћај, због чега ће трамвајски саобраћај функционисати на следећи начин:

- укидају се трамвајске линије бр. 12 (Омладински стадион – Баново брдо) и 13 (Баново брдо – Блок 45);

- успоставља се привремена трамвајска линија бр. 12Л (Омладински стадион – Мост на Ади - Блок 45) која ће саобраћати са повећаним бројем возила.

Аутобуски саобраћај ће функционисати редовно.
 

Promena rada linija javnog prevoza tokom radova u Dečanskoj​


Zbog izvođenja radova na sanaciji defekta na kanalizacionoj mreži u Dečanskoj ulici (deo između Trga Nikole Pašića i Nušićeve), od sutra, 9. marta, od 9 časova do 12. marta doći će do promena u radu linija javnog prevoza, saopšteno je iz Sekretarijata za javni prevoz.

Radovi podrazumevaju potpuno zatvaranje predmetne deonice, zbog čega će vozila javnog prevoza saobraćati na sledeći način:

– vozila sa linija 24, 37, 44, 37N u smeru ka Neimaru, Kneževcu i Senjaku saobraćaće redovno, dok će se u smeru ka Dorćolu kretati trasom: Bulevar kralja Aleksandra – Trg Nikole Pašića – Terazije – Kolarčeva – Trg republike i dalje redovno;
– vozila sa linije 27 u smeru ka Mirijevu voziće na trasi: Trg republike – Braće Jugovića – Francuska – Trg republike – Kolarčeva – Terazije – Trg Nikole Pašića – Bulevar kralja Aleksandra i dalje redovno, a u smeru ka Trgu republike neizmenjeno;
– linija broj 58 u smeru ka Novom Železniku koristiće sledeću trasu: Bulevar despota Stefana – Braće Jugovića – Francuska – Trg republike – Kolarčeva – Terazije – Trg Nikole Pašića – Bulevar kralja Aleksandra i dalje redovno, a u smeru ka Pančevačkom mostu: Bulevar kralja Aleksandra – Trg Nikole Pašića – Terazije – Kolarčeva – Trg republike (kroz terminus), Bulevar despota Stefana i dalje redovno;
– linija EKO 1 u smeru ka Novom Beogradu voziće na trasi: Bulevar kralja Aleksandra – Trg Nikole Pašića – Terazije – Kolarčeva – Trg republike – Makedonska – Dečanska – Terazijski tunel i dalje redovno, dok će u smeru ka Vukovom spomeniku saobraćati na trasi: Zeleni venac – Prizrenska – Terazije – Trg Nikole Pašića – Bulevar kralja Aleksandra i dalje redovno;
– vozila sa linije 56N u smeru ka Petlovom brdu saobraćaće sledećom trasom: Trg republike – Braće Jugovića – Francuska – Trg republike – Kolarčeva – Terazije – Trg Nikole Pašića – Bulevar kralja Aleksandra i dalje redovno, a u smeru ka Trgu republike: Bulevar kralja Aleksandra – Trg Nikole Pašića – Terazije – Kolarčeva – Trg republike;
– linija broj 202N u smeru ka Velikom selu kretaće se trasom: Trg republike – Braće Jugovića – Francuska – Trg republike – Kolarčeva – Terazije – Trg Nikole Pašića – Bulevar kralja Aleksandra i dalje redovno, dok će u smeru ka Trgu republike voziti neizmenjeno;
– linija broj 301N u smeru ka Grockoj kretaće se sledećom trasom: Trg republike – Kolarčeva – Terazije – Trg Nikole Pašića – Bulevar kralja Aleksandra i dalje redovno, a u smeru ka Trgu republike: Bulevar kralja Aleksandra – Trg Nikole Pašića – Terazije – Kolarčeva – Trg republike. Vozila sa ove linije će kao polazno i dolazno stajalište na Trgu republike koristiti stajališta u Kolarčevoj ulici.
– Linija broj 511N u smeru ka Sremčici saobraćaće na trasi: Trg republike – Braće Jugovića – Francuska – Trg republike – Kolarčeva – Terazije – Trg Nikole Pašića – Bulevar kralja Aleksandra i dalje redovno, a u smeru ka Trgu republike: Bulevar kralja Aleksandra – Trg Nikole Pašića – Terazije – Kolarčeva – Trg republike.

 
Danas sam se vozio trolom i od Prokopa do Makedonske nije bio uopšte neki zastoj, a 41 ni na vidiku (na displeju je pisalo da jer najbiliži 20 - ak minuta udaljen), dok u 40 ne može da se uđe. Neki ljudi su ostajali na stanicama i čekali sledeći. Kod Pošte se maltene skroz ispraznila trola. Ostalo možda desetak ljudi, koji su sedeli. U povratku je tri trole na 41 jedna za drugom skretalo iz Takovske u Svetogorsku, dok je iz suprotnog smera prošlo 4 trole na 41 u razmaku od 5 minuta.

Pre neki dan, isto za vreme radova (i na Trgu Nikole Pašića i u Dečanskoj), bio sam na Banjici, 19h - 20h. Na okretnici u Paunovoj jedno desetak trolejbusa je bilo u trebnutku kada sam ušao u jednu koja je bila sa otvorenim vratima.​
 
Па да ли је могуће више?
Најбоље укините скроз 12 и 13!

ИНФОРМАЦИЈА О ПРОМЕНИ РЕЖИМА РАДА ЛИНИЈА ЈАВНОГ ПРЕВОЗА ЗБОГ ИЗВОЂЕЊА РАДОВА У УЛИЦИ ПОЖЕШКА

Због најављених хитних радова које ће изводити ЈКП „Београдски водовод и канализација“ у уторак 19.03.2024. године у улици Пожешка у висини кућног броја 33 доћи ће до затварања предметне деонице за трамвајски саобраћај, због чега ће трамваји функционисати на следећи начин:

- укидају се трамвајске линије бр. 12 (Омладински стадион – Баново брдо) и 13 (Баново брдо – Блок 45);

- успоставља се привремена трамвајска линија бр. 12Л (Омладински стадион – Мост на Ади - Блок 45) која ће саобраћати са повећаним бројем возила.

Аутобуски саобраћај ће функционисати редовно.
 
Па да ли је могуће више?
Најбоље укините скроз 12 и 13!

ИНФОРМАЦИЈА О ПРОМЕНИ РЕЖИМА РАДА ЛИНИЈА ЈАВНОГ ПРЕВОЗА ЗБОГ ИЗВОЂЕЊА РАДОВА У УЛИЦИ ПОЖЕШКА

Због најављених хитних радова које ће изводити ЈКП „Београдски водовод и канализација“ у уторак 19.03.2024. године у улици Пожешка у висини кућног броја 33 доћи ће до затварања предметне деонице за трамвајски саобраћај, због чега ће трамваји функционисати на следећи начин:

- укидају се трамвајске линије бр. 12 (Омладински стадион – Баново брдо) и 13 (Баново брдо – Блок 45);

- успоставља се привремена трамвајска линија бр. 12Л (Омладински стадион – Мост на Ади - Блок 45) која ће саобраћати са повећаним бројем возила.

Аутобуски саобраћај ће функционисати редовно.
Ja mislim da je ovo jedno peti put od septembra...
 
Ceo cirkus sa tim potezom (linije 3, 11, 12 & 13) je počeo još sa radovima na Savskom Trgu, i nakon 5 godina isti potez se nije oporavio, u prilog tome govori i slabije popunjena 12ca.

O 3ci koja neće sigurno saobraćati i 2025. godine tek da ne pričamo..
 
Овај пут није средина Пожешке код Дома здравља већ градилиште зграде на почетку Пожешке. За 12 постоји доста алтернативних аутобуских линија које иду често и углавном се аутобусима брже стигне, али за 13 је једина алтернатива 85, која иде ретко.

Иначе, није уопште похвално што је 12 спорија од аутобуса. Од Бановог брда до Савског трга није много спорија од аутобуса (мада би и ту могла да се убрза када би јој се аутоматски палио семафор на крају Савске), али од Савског трга креће агонија до Вука. Још ако се испред нађе други трамвај, чекање на семафорима постаје вечност.
 
Зашто не скрате 12 и 13 на Господарску механу? Или барем 13 ако не може да поднесе толики број трамваја.
 
11:20 Pre podne, špic odavno prošao, a prva 77-ca stiže tek u 11:50
P3192875.JPG
 
Vrh