Šta je novo?

Zastoji i poremećaji na linijama i planirane izmene

Ja sam ovo iscrtao na brzaka kao trasu ako je na ovako nešto mislio.


1702568736110.png
 
Punjenje i pocetna u djorjda stanojevica kao i do sada, polikruzno na raskrdnici u bulevaru crvene armije, pa djordja stanojevica do spanskih boraca(stanica da se uvede pored budice bus stanice eventualno) zatim preko petlje, desno u zorana djindjica i dalje kako ide. Mozda bi u budicnosti bila dobra varijanta djordja stanojevica, bul crvene armije desno pa novim tunelom pored nordeusa u milutina milankovica pa opet levo u spanskih boraca. sve je bolje nego sada. Uzgred idealno bi bilo da linija cirkulise na 6-7 min do usca pa okretnica iza hajata i nazad. Ovaj bus je za siroke nbgd bulevare nikako za grad. Koliko puta iskoci kada je neka blokada kod skupstine a on nema bateriju. Pre desetak dana dolazio neki politicar sve stoji mislim da nije uspeo da se dovuce nazad
 

Радови на трамвајској окретници „Пристаниште”


Током извођења радова на прегледу и поправци трамвајске пруге у Улици Карађорђева у зони окретнице „Пристаниште“ сутра у периоду од 7 до 15 часова, доћи ће до промена у раду трамвајских линија 2 и 11, саопштено је из Секретаријата за јавни превоз.

Приликом извођења радова биће онемогућено кретање трамваја у смеру ка окретници „Калемегдан (Доњи град)“, док ће сама окретница „Пристаниште“ бити у функцији.

Возила са линија 2 и 11 ће саобраћати на следећи начин:

Линија 2 – возила ће саобраћати на релацији „Калемегдан (Доњи град) – Пристаниште“ преко Трга Славија,

Линија 11 – возила ће саобраћати на релацији „Пристаниште – Блок 45“.

 
Danas sam se iz Aviv parka uputio ka Cvetku. Ušao u CAF tramvaj i samo što smo prošli raskrsnicu sa Mite Ružića, tramvaj je stao. Stojimo tako par minuta, kada je jedna žena prišla vratima i pritisnula dugme. Vrata su se otvorila van stanice, te sam izašao napolje. Zastoj sam u prvom trenutku pripisao povećanim gužvama i vremenima putovanja u decembru i novogodišnjoj euforiji, za koju je to tipično stanje. Kada sam izašao,,imao sam šta i da vidim. Ovi genijalci su sa kamionom blokirali stajalište postavljajući novi stub sa displejem. Dalje sam nastavio peške, da bih već na sledećem stajalištu uhvatio 79 koji je naišao, i prevezao se jednu stanicu. Tu sam obavio posao i produžio nizbrdo bulevarom, do sledećeg odredišta, a nakon toga se spuatio na trolu u Dimitrija Tucovića. To je bilo negde oko oko 19h.
20231221_191814.jpg
 
Ovo je već gadan bezobrazluk... Od 15-16:16 nije bilo busa na liniji 305 (POSLEDNJOJ RUPI NA SVIRALI SP KOŠMAR), polazak sa Terminusa Ustanička.
Otpravnik nas još i za*ebava sa tezama tipa, a što ne idete peške??? Ne mogu da prebacim sa 50., vožači ne znaju trasu...
Veoma neljubazan, vidi se da je ili stranački ili tipa odrađuje posao valjano, sedeći kao biljka u toplom i zezajući nesrećan naplaćen narod.

Išli su svi redovno ostali, 4 x 302, 3 x 307 a nesrećna 303. x 2.
#3386 & #3474 su se vozikali i bez natpisa linije izašli iz Terminusa.

Ali vikend i interval od 23 min... Mrtvo slovo na papiru.
Narod negoduje, razmišlja se o blokadi Terminusa Ustanička, zato što nas zezaju svakog dana,i dojadilo nam je.

Prvo nam skinu 2 vozila (05.12.2022) pa onda ne šalju vozila, ona koja idu ne poštuju red vožnje, voze se batice lagano kao vozić,hedan iza drugog i posle lagano za garažu.

Videćemo da li će gospoda iz sekreterijata odgovoriti nešto,u šta čisto sumnjam.
 
Ovo je već gadan bezobrazluk... Od 15-16:16 nije bilo busa na liniji 305 (POSLEDNJOJ RUPI NA SVIRALI SP KOŠMAR), polazak sa Terminusa Ustanička.
Otpravnik nas još i za*ebava sa tezama tipa, a što ne idete peške??? Ne mogu da prebacim sa 50., vožači ne znaju trasu...
Veoma neljubazan, vidi se da je ili stranački ili tipa odrađuje posao valjano, sedeći kao biljka u toplom i zezajući nesrećan naplaćen narod.

Išli su svi redovno ostali, 4 x 302, 3 x 307 a nesrećna 303. x 2.
#3386 & #3474 su se vozikali i bez natpisa linije izašli iz Terminusa.

Ali vikend i interval od 23 min... Mrtvo slovo na papiru.
Narod negoduje, razmišlja se o blokadi Terminusa Ustanička, zato što nas zezaju svakog dana,i dojadilo nam je.

Prvo nam skinu 2 vozila (05.12.2022) pa onda ne šalju vozila, ona koja idu ne poštuju red vožnje, voze se batice lagano kao vozić,hedan iza drugog i posle lagano za garažu.

Videćemo da li će gospoda iz sekreterijata odgovoriti nešto,u šta čisto sumnjam.
Čuj, ne znaju trasu... Ovo je veoma lako rešiv problem. Prekomanduje se vozilo sa 302 na 305, a na 302 se izvrši prekomanda sa 17/31 (praksa koja se i ranije primenjivala). Ili se iskombinuje linija 302/3/4 sa 305 (kombinovana linija) i ljudi odu svojim kućama (takođe se primenjivalo pre). Al što da se muči čovek, Bože svašta. Lakše je reći čekaj ili idi peške nego se potruditi da obezbediš prevoz.
 
Objasnio vrlo jednostavno, ali nije sve tako sjajno i sa 307, neostvaren polazak u 10:47 iz vince i ljudi su čekali od 10:24 do 11:11 što je 47 minuta. Ali najgora situacija mi je bila sa 49 vikendom uveče gde ide na 35 minuta i lagano se preskočio jedan polazak, tako da sam čekao preko sat vremena
 
Сматрам да у општини Гроцка најбољи превоз има Врчин који заправо ни није у потезу 300 (нерачунајући горњи крај који захвата 303), ван шпица поласци на 30 минута, у шпицу на 20 минута с тиме што се за 25 минута стигне од Шумица до центра Врчина и Ласта углавном све поласке одржи. Такође јуче сам ишао на 493 од Малог Пожаревца, и 25 минута ми је требало до Аутокоманде, док би ми са 351 из Дражња до Пудараца требало 25 минута. Или још бољи пример од Болеча до Калуђерице је потребно исто толико.
 
Сматрам да у општини Гроцка најбољи превоз има Врчин који заправо ни није у потезу 300 (нерачунајући горњи крај који захвата 303), ван шпица поласци на 30 минута, у шпицу на 20 минута с тиме што се за 25 минута стигне од Шумица до центра Врчина и Ласта углавном све поласке одржи. Такође јуче сам ишао на 493 од Малог Пожаревца, и 25 минута ми је требало до Аутокоманде, док би ми са 351 из Дражња до Пудараца требало 25 минута. Или још бољи пример од Болеча до Калуђерице је потребно исто толико.
Manje-više tačno. U opštini Grocka, najbolji prevoz ipak ima Tranšped. Neki ga smatraju delom Vrčina, neki zasebnim naseljem. Kako god, postoji direktna veza sa Novim Beogradom, a uz jedno presedanje se stiže u skoro svaki deo grada.
 
Svakako - u 20 časova, ubrzani polasci (uredno prijavljeni u sistemu i na displejima) po Novom Beogradu, bitne linije koje ne kreću po više od pola sata, a ne kače ni blizu proteste koji su odavno završeni - samo je bezobrazluk i bahatost. Ništa drugo.
 
ИНФОРМАЦИЈА О ОРГАНИЗАЦИЈИ РАДА ЛИНИЈА ЈГП-А НА ТЕРИТОРИЈИ ГРАДА БЕОГРАДА 31.12.2023/01.01.2024. ГОДИНЕ И ТОКОМ НОВОГОДИШЊИХ И БОЖИЋНИХ ПРАЗНИКА

У недељу, 31.12.2023. године на свим линијама ЈГП-а важиће ред вожње за недељу.

Редовне ноћне линије почеће са радом у 22:00 сата. У новогодишњој ноћи важиће редовне туражне таблице ноћног саобраћаја, с тим што ће возила редовног ноћног саобраћаја почети са радом 2 сата раније /уместо у 24:00 у 22:00/, а од поноћи ће саобраћати по редовној туражи.
Редовне дневне линије: 7, 12, 29, 40, 15, 16, 17, 27, 33, 48, 53, 84, 88 и 95 до 22:00 часа ће радити по реду вожње за недељу. Сва возила са ових линија која имају планиране поласке после 22.00 часа искључују се из саобраћаја. Од 22:00 до 04:00 часа возила са ових линија, ће радити по ванредним новогодишњим туражама /с тим што ће уместо линија 29 и 40 радити привремене аутобуске линије 29А и 40А/.
Линије са потеза ''100'', ''300'', ''400'', ''500'', ''600'' и ''700'' ће радити по важећем реду вожње до краја рада.
На осталим градским линијама се остварују последњи поласци који су планирани закључно са 23.00 часа. Сва возила која имају планиране поласке после 23.00 часа, искључују се из саобраћаја.
У периоду од 22:00 до 23:00 сата преклапаће се дневни и ноћни новогодишњи саобраћај.


За време новогодишњих и божићних празника, у периоду од 01.01.2024. до 07.01.2024. године, за све линије ИТС-а важиће следећа организација саобраћаја:

У понедељак 01.01.2024. године и уторак 02.01.2024. године - ред вожње за недељу;
У периоду од среде 03.01.2024. године, закључно са петком 05.01.2024. године- ред вожње за радни дан;
У суботу, 06.01.2024. године - ред вожње за суботу;
У недељу, 07.01.2024. године – ред вожње за недељу.
Од понедељка, 08.01.2024. године успоставља се редован режим саобраћаја.
 
Јел новогодишња туража важи само на ноћним линијама тј. почиње 2 сата раније?
 
I na Trgu Slavija je 601N kao i 2 trole i 1 bus ali nema ih naravno
IMG_20231228_213336778_HDR.jpg
Screenshot_20231228-213308.png
 
ИНФОРМАЦИЈА О ОРГАНИЗАЦИЈИ РАДА ЛИНИЈА ЈГП-А НА ТЕРИТОРИЈИ ГРАДА БЕОГРАДА 31.12.2023/01.01.2024. ГОДИНЕ И ТОКОМ НОВОГОДИШЊИХ И БОЖИЋНИХ ПРАЗНИКА

У недељу, 31.12.2023. године на свим линијама ЈГП-а важиће ред вожње за недељу.


Редовне ноћне линије почеће са радом у 22:00 сата. У новогодишњој ноћи важиће редовне туражне таблице ноћног саобраћаја, с тим што ће возила редовног ноћног саобраћаја почети са радом 2 сата раније /уместо у 24:00 у 22:00/, а од поноћи ће саобраћати по редовној туражи.
Редовне дневне линије: 7, 12, 29, 40, 15, 16, 17, 27, 33, 48, 53, 84, 88 и 95 до 22:00 часа ће радити по реду вожње за недељу. Сва возила са ових линија која имају планиране поласке после 22.00 часа искључују се из саобраћаја. Од 22:00 до 04:00 часа возила са ових линија, ће радити по ванредним новогодишњим туражама /с тим што ће уместо линија 29 и 40 радити привремене аутобуске линије 29А и 40А/.
Линије са потеза ''100'', ''300'', ''400'', ''500'', ''600'' и ''700'' ће радити по важећем реду вожње до краја рада.
На осталим градским линијама се остварују последњи поласци који су планирани закључно са 23.00 часа. Сва возила која имају планиране поласке после 23.00 часа, искључују се из саобраћаја.
У периоду од 22:00 до 23:00 сата преклапаће се дневни и ноћни новогодишњи саобраћај.


За време новогодишњих и божићних празника, у периоду од 01.01.2024. до 07.01.2024. године, за све линије ИТС-а важиће следећа организација саобраћаја:

У понедељак 01.01.2024. године и уторак 02.01.2024. године - ред вожње за недељу;
У периоду од среде 03.01.2024. године, закључно са петком 05.01.2024. године- ред вожње за радни дан;
У суботу, 06.01.2024. године - ред вожње за суботу;
У недељу, 07.01.2024. године – ред вожње за недељу.
Од понедељка, 08.01.2024. године успоставља се редован режим саобраћаја.
Jel i ranije važilo ovo da noćni kreće od 22h ili su ovo sad uveli?
 
НЕДЕЉНИ РЕД ВОЖЊЕ - 8. ЈАНУАР 2024. ГОДИНЕ
У складу са препоруком Владе Републике Србије да послодавци запосленима омогуће да не раде на други дан Божића – 8. јануара 2024. године, донета је одлука да у понедељак на свим линијама ЈЛПП-а буде примењен НЕДЕЉНИ РЕД ВОЖЊЕ.

Mogli su sutra ujutru da objave.
 
НЕДЕЉНИ РЕД ВОЖЊЕ - 8. ЈАНУАР 2024. ГОДИНЕ
У складу са препоруком Владе Републике Србије да послодавци запосленима омогуће да не раде на други дан Божића – 8. јануара 2024. године, донета је одлука да у понедељак на свим линијама ЈЛПП-а буде примењен НЕДЕЉНИ РЕД ВОЖЊЕ.

Mogli su sutra ujutru da objave.
Слажем се да су баш неажурни са изменама редова вожње на линијама и све то,али ово обавештење су поставили још у петак,5.1.2024.,тако да смо обавештени на време овога пута.
 
Слажем се да су баш неажурни са изменама редова вожње на линијама и све то,али ово обавештење су поставили још у петак,5.1.2024.,тако да смо обавештени на време овога пута.
Ma ne krivim ja njih ovog puta, jer se predsednik setio da predloži u sredu, nakon čega je vlada u četvrtak donela preporuku, na osnovu koje su u petak poslodavci mahom rešili da puste ljude. Ipak ima dosta firmi koje rade i sutra, kao npr. moja gospodža (njoj su danas javili da ipak mora do kacelarije).
Možda je bilo adekvatnije da su sutra vozili po subotnjem RV, a npr. sinoć su mogli ređe da voze, jer su išli prazni.
 
Опет од понедељка радови у Пожешкој,класично 12Л Омладински стадион - Блок 45 и 13 се укида.Катастрофа мајке ми.
 
Vrh