Šta je novo?

Zastoji i poremećaji na linijama i planirane izmene

Upravo se vreatih iz Vojvode Stepe. Ono je bilo strašno na šta je ličila ulica. Sva u mraku , i ulična rasveta i stambene zgrade. Video sam samo jedan tramvaj da se okrenuo na Autokomandi i vratio ka Slaviji.
 
Na studiju B su upravo javili da je zbog polava otežan saobraćaj na Autokomandi , tako da se sve linije koje tuda prolaze saobraćaju jako retko , jer je voda nekih 10cm. U bulevaru kralja Aleksandra je još kritičnija situacija. Iz GSP - a su javili da normalno saobraćaju tramvaji , mada mi je to nelogično , obzirom da je minut ranije čovek iz neke taxi službe javio da tamo ima vode u visini 30cm. Otežano , a možda i skraćeno , saobraćaju linije 24 , 26 , 79 , E8 i E9 , zbog polavljenih podvožnjaka na Dorćolu. Tramvajski saobraćaj je u potpunosti bio obustavljen na pola sata , kao i trolebuske linije 40 i 41 , zbog isključenja struje u Nemanjinoj. Problemi su i na linijama 17 , 18 , 46 , 55 , 74 , 88 , 601 i ADA 5 , zbog kolone vozila na autoputu sve do Istočne kapije , a sve zbog situacije na Autokomandi. Kiša se očekuje sve do 20h.
 
Ne znam da li si primetio da sam napisao da je kompletan tramvajski saobraćaj bio obustavljen na pola sata.
 
Linije 42 , 59 i 78 saobraćaju ulicom Dr. Ivana Milutinovića u smeru ka bolnici Dragiša Mišović , zbog radova na popravci vodova u Ljutice Bogdana. U suprotnom smeru saobraćaju redovnom trasom. U ovo sam se lično uverio.
Obaveštenja o privremenoj izmeni trase nisu okačena na stajališta u Ljutice Bogdana.
 
Danas se opet neka bu**** šetala po ogradi Starog savskog mosta , a nije skočila. 1:15 je blokirao saobraćaj.
 
Pokusaj-samoubistva-02-0608_620x0.jpg

http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... o-sa-mosta
 
Trenutno zastoj tramvaja na linijama 5 , 6 i 7 , zbog sudara tramvaja i kola kod Đerma.

izvor: studio B
 
E ovo bih bas voleo da vidim! Zar novi rekonstruisani auto-Bulevar-put dozvoljava ovakve situacije? :fijasko:
 
Dozvoljava na raskrsnicama ili ako se neka bu**** legne na gas pa izleti na šine.
 
Pet osoba povređeno u sudaru autobusa i automobila kod "Ušća" VIDEO

M.V.J, M.M.M. | 14. 09. 2014. - 20:29h izmena vesti 20:58h | Foto: You Tube | Komentara: 0
U sudaru autobusa na liniji 65 i automobila kod "Ušća", pet osoba je povređeno, saznaje "Blic".
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/495132 ... a-kod-Usca
 
za linije 47 i 48 pod hitno treba naći neko rešenje jer su otkad je počela rekons vojvode stepe ove linije postale neupotrebljive i beskorisne zbog gužvi. od terminusa do terminusa se putuje oko 1h 40 min a često se čekaju i po pola sata i više. situacija je i pogoršana jer je neko u djp ko očigledno ne zna da radi svoj posao odredio da ove linije staju i na privremena stajališta u bulevaru oslobođenja koje služe liniji 9a.
 
To je verovatno urađeno kako bi se olakšalo stanovnicima Vojvode Stepe.
 
a na štetu stanovnika Miljakovca i Kanarevog. Korisnici tramvaja su dobili svoju zamensku liniju koju koristi manje ljudi nego 47 48 i 33 iako je redovnija od redovnih autobusa. Meni je za razliku od njih 48 jedina veza sa gradom, ne smem ni da pomislim šta će da bude kad počnu da rade Autokomandu. Bilo bi lepo kada bi pojačali tram trojku i uveli linije kojima bi se ona fidovala iz ostalih delova Rakovice, jer je lavovski deo njene trase odvojen od drugih vidova saobraćaja te veoma brzo stiže do centra. A sada imaju i višak tramova jer ne rade voždovačke linije.
 
Zna li neko šta se to dešava sa trolama 40 i 41? Već dva dana idu samo autobusi sa oznakom 41A , a nigde da nađem informaciju šta je u pitanju.
 
Bilo je na nekim vestima, čak se i trasa pominjala da ne ide više na Venac...
 
pa su i u pet popodne opet svi bili iznenađeni. obzirom na izuzetno učestale izmene režima trebalo bi poboljšati lokalno informisanje, svaji bus ima validator i zvučnu najavu stanica a svaki drugi displej, trebalo bi uvesti najavu izmene režima na svakoj liniji dan ranije kao i u toku izmene i koliko će trajati, u đilasovo vreme su lepili nalepnice po stajalištima asad koliko vidim više toga nema...
 
To što si predložio je izvodljivo samo u slučaju planirane izmene , dok se ovo za linjije 40 i 41 ne zna da da li je bilo planirano ili ne.
Inače , kada su bili radovi u Ljutice Bogdana , zbog pucanja cevi , tek posle dva dana su postavili obaveštenje , i to tako da ga je malo ko konstatovao. Ja sam se često u to vreme zaticao tamo , te sam ljude upućivao ka izmeštenom stajalištu kod Partizanovih teniskih terena.
 
Zna li neko šta se to dešava sa trolama 40 i 41? Već dva dana idu samo autobusi sa oznakom 41A , a nigde da nađem informaciju šta je u pitanju.

Реконструкција трол. мреже :kk:
 
Mirko Alvirović: Tramvaj je udario u moj auto, hvala Bogu da nema povređenih!

CRNA HRONIKA17:47, 11.11.2014.

To je moglo svakome da se desi. Nikome ne zameram i hvala Bogu niko nije povređen, kaže urednik emisije SAT

Mirko Alvirović, urednik popularne emisije SAT koja se bavi bezbednošću u saobraćaju, tvrdi da on nije kriv za saobraćajnu nesreću na Novom Beogradu, već da je vozač tramvaja udario u njegovo vozilo.

- Laž je da sam ja nepropisno skrenuo i udario u tramvaj. Tramvaj je udario u mene. Kako? Ne znam. Možda je vozač nešto prevideo. Moje vozilo ima oštećenje, i to sa strane - tvrdi Alvirović.

Voditelj popularne emisije kaže i da je on odmah pozvao policiju.

- Zvao sam policiju najviše da bi se utvrdilo da li je možda vozač tramvaja pijan. Ali nije. To je moglo svakome da se desi. Nikome ne zameram i hvala Bogu niko nije povređen - kaže Alvirović.

Prema nezvaničnim informacijama iz policiije, Alvirović je na raskrsnici ulica Milutina Milankovića i Milentija Popovića nepropisno skrenuo i svojom “tojotom” udario u tramvaj. U policiji navode i da je Alvirović napravio prekršaj jer “tramvaj uvek ima prednost ukoliko je vozač prošao na zeleno”. U udesu nije bilo povređenih, ali je pričinjena veća materijalna šteta.

(Blic)

http://www.kurir.rs/crna-hronika/mirko- ... ak-1611390


moje slike bio sam u prolazu

dsc02431.jpg


dsc02434.jpg


dsc02433.jpg


dsc02432.jpg
 
Zar ovo nije Fiat neki?
Druga stvar, koliko vidim sa strane auto nema oštećenja već samo napred, dakle očigledno je da se čovek zakucao u tramvaj?!
 
Pitanje je ko je kuda isao i da li su kola pomjerana priej nego sto sam ja naisoa a kola su fijat multipa , mozda nije isti sudar
 
Njegov sudar je bio na NBg-u. ;) Iz koje god ulice da je skretao, tramvaj je imao prednost.
 
Vrh