Šta je novo?

Zastoji i poremećaji na linijama i planirane izmene

Na prvi pogled kad sam video ovu Katicu, pomislio sam da je slika negde iz garaže gde stoji odvojena za staro gvožđe. Tek onda sam video ostatak slike. Ovo je zrelo za remont, farbanje neko minimum, baš loše izgledaju. Ne ostavljaju uopšte utisak vozila u kojem bi želeo da se voziš, već neke postsovjetske sirotinjske rupe.
 
Nema tu pomoći samo sa farbanjem. Mislim da ne grešim ako kažem da većina Katica izgleda kao ovih par sa slika. Mnogo truleži i krpeža spolja, a ko zna šta je tek ispod oplate. Remont je potreban odavno, a sad je verovatno isplativije i smislenije na duže staze većinu rashodovati, i normalno uzeti, konačno, nove tramvaje. Na kraju krajeva, sveobuhvatni remont pojede na stotine hiljada evra.
 
Лиаз са 50 направио озбиљан хаос у Устаничкој и БКА, полупана и згужвана кола свуда, а аутобус је завршио на тротоару код Сокер кладионице.

https://youtu.be/oFmnv_FZT8Y
Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Jutros (utorak, 23. februar 2021. godine), ako sam dobro razumeo, oko 3h je pukla cev na raskrsnici Ulica Kralja Milana i Resavske, otvorila se rupa u koju je upao jedan autobus. Pomenuta raskrsnica je zatvorena za saobraćaj. Autobusi sa linija 22A i 31 idu Nemanjina-Kneza Miloša pa levo kod skupštine i idu kao 27 do Terazija, a 29ka je skraćena do Slavije.

izvor: gspbeograd.rs
 
Vec par dana SP Kosmaj ne salje jedno do 2 vozila ujutru u 6 na moju liniju (305).Uglavnom 06:04 & 06:15...pa onaj u 06:26 krene posle 06:30 krcat,ne mogu vrata da se zatvaraju.

Sve to pod sloganom : DRZITE DISTANCU :D

Pa jedino na krovu ima mesta.Bitno da su zbog kvara u Kralja Milana pojacali najbitniju liniju u gradu (22A) a nas sa oboda koji isto radimo, ko ferma.
 
17 и 38А односно Л иду Војислава Илића - Владимира Томановића - Аутопут због хитних радова у Јована Поповића.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
IMG-c14baf9c8a31265e28dda3fb370f7f74-V.jpg
 
Bila je fina guzva zbog ovoga, 10ak minuta se cekalo ka Zemunu a iz Zemuna je guzva bila skroz do Robne..
 
50 се чека више од 30 мин, избегавајте је.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=829052#p829052:3jur0vlm je napisao(la):
Djole Pevcanin » Sub Mar 06, 2021 12:38 pm[/url]":3jur0vlm]50 се чека више од 30 мин, избегавајте је.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
Ja 307 čekam 30 minuta i piše da je za 19 stanica. Ovo je stvarno neverovatno šta se dešava, a mislio sam da danas neće biti problema i nigde nije objavljeno da se red vožnje menja zbog ovog što skoro ništa ne radi.
 
Evo ga posle tačno sat vremena je došao bus i ne znam kako kasni 30 minuta ovaj bus i šta se desilo.
 
40 минута сам чекао 50 и још увек се возим. 17 је мајка.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Kako funkcioniše gradski prevoz, sve češće se ide koliko te noge nose. Od kako su krenuli radovi Crnotravska - Save Maškovića, trolejbusi 40 i 41 totalno nesigurni. I pre tih radova sam znao da po 20 minuta, a i više, čekam liniju 40. Sa ovakvom situacijom najbolje prolaze oni koji žive pored okretnica, jer oni sigurno mogu da uđu u gradski prevoz, a ostali, šta im bog da.
 
Otvaraju konačno.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210306_153158.jpg
    Screenshot_20210306_153158.jpg
    280,1 KB · Pregleda: 2.733
solecar":3ttow63s je napisao(la):
Kako funkcioniše gradski prevoz, sve češće se ide koliko te noge nose. Od kako su krenuli radovi Crnotravska - Save Maškovića, trolejbusi 40 i 41 totalno nesigurni. I pre tih radova sam znao da po 20 minuta, a i više, čekam liniju 40. Sa ovakvom situacijom najbolje prolaze oni koji žive pored okretnica, jer oni sigurno mogu da uđu u gradski prevoz, a ostali, šta im bog da.
Данашње (као данас буквално) стање на 50 нема везе са радовима.

Sent from my LGL322DL using Tapatalk
 
Информација о измени режима рада линија јавног превоза бр. 65

Током извођења радова на редовном одржавању у улици Љубице Луковић, на делу од улице Северни булевар до улице Волгина у Београду (Звездара) у периоду од 23.03. од 09:00 часова до 31.03.2021.године доћи ће до промеа у траси линије јавног превоза бр. 65.

Током извођења наведених радова, мења се режим рада линије бр. 65 на следећи начин:

- Возила са линија бр. 65 ће уместо од терминуса „Звездара 2“ саобраћати према Новом Бежанијском гробљу од терминуса „Омладински стадион“ и користиће ознаку 65Л;

- Привремено се успоставља минибус линија бр. 65Л1 која ће у оба смера саобраћати на релацији – ОМЛАДИНСКИ СТАДИОН, кружни ток код Богословије, Драгослава Срејовића, Волгина до окретнице ЗВЕЗДАРА 2.

Возила ће на измењеном делу трасе користити сва постојећа стајалишта.

izvor: bgprevoz.rs
 
Da li je tehnički izvodljivo da linija 65 ide trasom linije 65L1?
 
Информација о радовима на редовном одржавању улице Булевар Николе Тесле - ФАЗА 1

Током извођења радова на редовном одржавању у улици Булевар Николе Тесле, на делу од улице 22. октобра до улицe Маршала Толбухина у периоду од 20.03.2021. године до 28.03.2021. године доћи ће до промена у раду линија јавног превоза.

Током извођења радова затвара се десна коловозна трака у смеру према граду, док ће се супротном страном саобраћај одвијати двосмерно.

Привремено се укидају стајалиште „Карађорђев трг“ и „Џона Кенедија“ у смеру према граду, док се истовремено успоставља привремено стајалиште „Маршала Толбухина“ на позицији око 50 метара након обележеног пешачког прелаза у зони раскрснице са улицом Маршала Толбухина.

izvor: bgprevoz.rs
 
Šta petljaju na mostu preko Ade pošto tramvaji nisu saobraćali preko njega danas.
 
Očigledno radovi koji su bili najavljeni u zoni novog BAS - a, a za koje pročitah da su gotovi (trajali jedan dan), nisu gotovi. Tramvaji koji su se u trenutku početka radova zatekli na Banovom brdu su išli na relaciji Gospodarska Mehana - Banovo brdo, svi ostali sa linija 12 i 13 su saobraćali Omladinski Stadion - Blok 45.
 
Popodne prolazih pored Super vera na Žarkovu u 56. Haos je napravio Solaris koji je izgleda pogođen sa kamenom u jedno bočno staklo. Nisam uspeo da vidim koji je GB. Kasnije sam sišao kod Sajma i na okretnicu kod Senjaka, kad ono tamo GB 171 u kvaru. Došlo i servisno vozilo da ga popravlja. Zatekao sam se u trenutku kada je trebalo da se sipa voda u zadnji deo.



 
Nije pogođen kamenom nego su staklo Solarisa udarila vrata od auta koji se parkirao uz put.
 
Vrh