Šta je novo?

Zastoji i poremećaji na linijama i planirane izmene

prigradski":1q0l3bzj je napisao(la):
Danas sam na stajalistu Stepe Stepanovica u pravcu ka gradu u Kaludjerici cekao 309 od 15:48-16:05.

Nijedan bus nije bio na terminusu Kaludjerica, oko 15:55 su se zaredjala dva Sagina privatna busa u pravcu ka terminusu, dakle pretpostavicemo da se nesto sa gsp vozilom desilo. Oko 16:02 sa terminusa je pored stajalista projurila prva 309 privatnog busa,verovatno da pokupi putnike na Cvetkovoj pijaci (na mojoj stanici je bilo 20ak ljudi). Ne znam u cemu je problem, ali uvek je ovakvo stanje narocito od 16-17h bukvalno autobusa nema, a idu na 4minuta po redu voznje.

Jos kad sam video niskopodni ikarbus gbr 211 sve mi je bilo jasno da su ostali bez buseva jer ovaj niskopodni vozi na 309 samo vikendom kada popunjenost autobusa nije 75%-100%

Na sledeći link možeš da prijavipš nerealizovane polaske , koji se dalje prosleđuju nadležnima:
http://busevi.com/index.php?option=com_ ... &Itemid=95
 
Ja sam prijavljivao par problema kod njih, a samo jedan su prosledili dalje nadleznima, koji su odgovorili za 7 dana, cini mi se kao cisto formalno, kako bismo mi mislili da su nesto zaista ucinili, ali ustvari nisu.
Evo danasnji izvestaj sa 50ice. Danas oko 12:30 sam pristiga na stanicu na Trosarini (smer Ustanicka). Autobus sam cekao 20 minuta. Cini se ka da he malo i normalno, ali ja kada sam u to vreme stigao, stanicaje bila prepuna . Cuo sam razgovor neke gospodje da je na stanicu stigla u 12 sati, a prvi autobus je dosa tek u 12:50. Jedna od najgorih stvari u svemu tome je sto su prosla dva prazna autobusa privatnika (nagadjam Unacop i 100% Lekon) koji su isli ka Ustanickoj. Naravno, ja nisam usao u prvi, a ni drugi, vec sam usao tek u treci autobus. I opet po ko zna kojib ut dolazim do zakljucka da nije samo problem u liniji, vec veliki deo pada i na nesposobnost i neinformisanost dispecera o zastoju/poremecaju na nekim linijama, ovde konkretno 50. Kako je moguce da za tih 50 minuta dispecer ne posalje/zatrazi vozilo koje ce prevesti te putnike. Slag na torti je da se stanje nije normalizovalo uopste, brat je takodje prilicno dugo cekao 50icu, nekako se ugurao. To je bilo oko 3 sata posle mog dozivljaja.
 
Dobra mi je izjava one žene na početku.
Mi smo želeli samo da se prevezemo do groblja ništa više :D
 
Gradjani se organizovali postaje gusto mogali bi neki nadrljati
 
2013-05-15-2444_zpscd764fbf.jpg

И шта сад ови људи да раде, кад су се поквариле две 302 једна за другом? :rant:
Ту је 303, али није то довољно..
 
Da prevrnu autobus ili da se organizuje protest ispred gspa to nebi bilo lose
 
Можда би могли да преврну, спале аутобус и блокирају пут да би привукли пажњу и подсетили остале да је и ово Београд.
 
23. V 2013.

Tramvajski saobraćaj zbog vode je prekinut na Autokomandi i kod vatrogasnog doma u ulici Mije Kovačevića. U Mije kovačevića problemi i zbog sudara. Linija 12 skraćena do Taša. Linije 3 , 9 , 10 , 14 saobraćale od Slavije ka perifernim terminusima.
Na Banovom brdu je danas bilo problema u par navrata zbog kiše koja se nakupila na skretnici pre ulazne tramvajske stanice gde se odvaja kolosek koji se posle vraća u okretnicu. Tu se uvek nakupi voda jer beton ima kontra nagib od slivnika.
Periodu prepodnevnog vršnog opterećenja, zbog kiše koje je neprekidno padala, gužve i zastoji u većem delu grada.
Na većini linija koje saobraćaju Bulevarom Mihajla Pupina, teže su se stizale turaže. Isto tako je bio i problem u odvijanju saobraćaja na potezu od Rudog ka i kroz Kneza Miloša , više nego uobičajeno , pa je moguće da je i trolebuskim linijama 40 i 41 bilo problema , kao i autobuskim linija koje tuda saobraćaju.

izvor: www.gspbeograd.net i Studio B
 
Na vestima su javili da je danas bilo 38 saobraćajnih nesreća.
 
Somi303":3fuznmwv je napisao(la):
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=T4DYLKob6KU[/youtube]
Од свих већих градских гробља, ово има убедљиво најгоре везе! За задушнице је потпуно нормална ствар да на Ибарцу буду застоји због аутомобила, да људи масовно пешаче по 2 километра до Петловог брда (јер тек одатле имају иоле нормалан превоз), да се Ластине линије преусмеравају преко Сремчице... У петље поред Орловаче су уложене десетине милиона, а да се нико није сетио да би све 4 линије ГСП, које пролазе туда, требале стајати код Орловаче за оба правца, и да треба да постоји безбедна пасарела или подходник до стајалишта у правцу Београда за све те линије. Такође, поред појачавања локалних линија, требало би специјално за Задушнице, продужити, на пример, 53 од Видиковца до Орловаче.

Да не претерам, постоји тема о предлозима линија...
 
Довољно је за почетак давати пристојно и адекватно возило на линију 533, у складу са потребама. А уколико то није могуће, уредити тако да 531 и 532 свраћају на Орловачу. Уопште није тешко.
 
Jutros, ponedeljak, 27. maj 2013. godine, u toku ranih jutarnjih časova došlo je pucanja vodovodne cevi u Ustaničkoj ulici, u blizi hotela "Srbija". Iz navedenih razloga, došlo je do problema u odvijanju saobraćaja na linijama 17 i 31, u oba smera.

Izvor: Dispečerski centar Gradskog saobraćajnog preduzeća "Beograd"
 
Tramvaji na linijama 9,10,14 se, umesto na Banjici, okrecu na okretnici na Trosarini. Ne znam zbog cega... :D
 
Početak Kirovljeve ulice, odmah posle nadvožnjaka kod Ade.
 
Da su izasli svi iz buseva mogli su malo pomjeriti stablo da se busevi mogu provuc
 
http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=719410



B92.net
Društvo | ponedeljak 3.06.2013 | 09:16
Beograd: Pijan zaspao na luku mosta
Izvor: Blic

Beograd -- Sugrađanina Ivana T. (38) vatrogasci su juče posle 18 časova bezbedno spustili sa luka Starog savskog mosta na kome je čovek, prema rečima očevidaca, zaspao.

Iako okolnosti pod kojima se čovek našao na luku mosta nisu poznate, pretpostavlja se da se, najverovatnije pod dejstvom alkohola, čovek popeo na metalnu konstrukciju koja se nalazi na visini od oko 25 metara iznad nivoa vode i da je tu i zaspao.

"Od policije smo dobili dojavu u 18.18 časova. Na teren je izašlo dva vozila i devet vatrogasaca koji su na luku mosta zatekli čoveka i spustili ga. On je bio u svesnom stanju i bez povreda. Nakon uspešne akcije spuštanja, čoveka je sa lica mesta odvezla policija ", kažu u vatrogasno-spasilačkoj jedinici “Beograd“.

Iako se pojavila informacija da je zbog ovog dođaja bio zaustavljen tramvajski saobraćaj na mostu, od dispečera GSP-a smo saznali da nije došlo do prekida u njegovom funkcionisanju.

"Saobraćaj se tokom celog popodneva odvijao bez prekida. Nemamo informaciju da se tako nešto dogodilo na tom mostu", kažu u dispečerskom centru GSP-a.


Državni posao.
 
21. VI 2013.

Zbog pucanja vodovodne cevi u Ruzveltovoj ulici, bez vode su stanari u toj ulici, Mije Kovačevića i okolnim ulicama.
U Beogradskom vodovodu kažu da su ekipe na terenu i da bi kvar trebalo da bude otklonjen do 14 sati. Dok traju radovi izmenjeno saobraćaju tramvajske linije 3 i 12. Linije od perifernih terminusa idu do centra na sledeći način: 3 je skraćena do Slavije, dok je linija 12 skraćena do Tašmajdana.

izvor: studio B
 
Zastoj u beogradskoj oko 14h cukanje bez vidljivog ostecenja zastoj od 15 min
dsc00770.jpg

dsc00769.jpg
 
Vrh