Šta je novo?

Zastoji i poremećaji na linijama i planirane izmene

U popodnevnim časovima (2. IV 2013.) tramvaji na liniji 3 su vozili skraćeno do Topčidera, najverovatnije zbog sudara automobila na raskrsnici ulica Pere Velimirovića i Bul. patrijarha Pavla.

izvor: http://www.gspbeograd.net
 
Oko 15.45 (17. IV 2013.) primećen autobus na liniji 55 , gr. br. 1228 (zglobni) u kvaru , u Južnom bulevaru , smer ka Cvetkovoj pijaci. Iza njega je stajao servisni kombi GSP.
 
Na svim linijama koje polaze sa terminusa "Zeleni Venac" javljaju se kašnjenja u polasku sa terminusa, zbog novog pravila o ulasku na prva vrata!
 
Евидентирао бих да 19.4. није остварен полазак аутобуса 75 са Зеленог венца у 22.27, него је био у 22.33, ван реда вожње. (Или је то био преурањени полазак од 22.40). Аутобус је стога био крцат, а овце су утоварене по Наредби, што је најважније.
 
14:15 (20. IV 2013)

Kod glavne autobuske stanice zastoj tramvaja u smeru ka Nbg , dok se u suprotnom smeru otežano odvija zbog najverovatnije kvara automobila na tramvajskim šinama. 
 
Kako saznajemo, uoči rasprave o izveštaju Vlade Srbije o dijalogu sa Prištinom, u koji je uključen i briselski sporazum, ispred Skupštine okupilo se oko 400 demonstranata.
Zatvoren je deo Bulevara kralja Aleksandra, od raskrsnice Takovske i Ulice kneza Miloša do Trga Nikole Pašića i Dečanske ulice.
Kako saznajemo u GSP-u linije javnog gradskog prevoza 24, 26, 27, 37 i 58 saobraćaju izmenjenom trasom Takovska-Svetogorska-Trg Republike i dalje redovnom trasom.
U Saobraćajnoj policiji su nam rekli da saobraćaj u suprotnom smeru funkcioniše bez problema. Najveće gužve napravljene su u Bulevaru, od Vukovog spomenika do Resavske ulice.
Ispred parlamenta, čiji je zadnji ulaz blokirala policija, demonstranti uzvikuju "Kosovo je Srbija".

izvor: http://www.studiob.rs

P.S.

Za popodne najavljen protest auto škola.
 
Zbog lancanog sudara na Gazeli u smeru ka Novom Beogradu, bez povredjenih, velike guzve na prilazima mostu iz Savske i Kneza Milosa, kolona vozila u Bulevaru Franse D Eperea je do Konjarnika.

izvor: www.gspbeograd.net
 
boltar":18bzsw9v je napisao(la):
Španac 1526 oduvao Megana oko 17:15, ja sam naisao posle 10 min evo sta sam zabelezio
image0076l.jpg
,
image0077o.jpg

image0078o.jpg

image0079v.jpg
http://www.autobusi.net/forum/viewtopic.php?p=398841#p398841
 
а само што је ушао у саобраћај :shock: .... лепо су требали да посаде траву кроз Војводе Мишића да возила не саобраћају кроз баштице. али не, битан је асфалт да курта и мурта возе по шинама
 
Da li neko zna zbog čega su sinoć oko 19h linije 12 i 13 okretale na pristaništu, tj nisu išli na Banovo brdo?
 
Bio je neki sudar kod pijace na B.brdu. Prošao sam tuda oko 17:00

Mislim da je spark prešao preko obe trake, popeo se na trotoar i zakucao u parkirane automobile. Prilično žestoko.
 
Zastoj u Cara Dušana (Dorćol) , smer ka Vukovom spomeniku oko 19:15 (8. V), (sve linije) zbog kolone navijača Partizana , koji idu ulicom , uz pratnju milicije. 
 
A zasto veceras oko 20h nisu istli tramvaji kroz bulevar od ustanicke ka vuku nista saznah nab temi metro koda je vozuo ovaj :?:
saobracajka_620x0.jpg
 
četvrtak 9.05.2013 | 07:08
Struja stigla,trole i tramvaji rade
Izvor: Tanjug

Beograd -- Vozila javnog gradskog prevoza na linijama 3, 12, 13, 40 i 41, koja su od jutros bila u zastoju zbog nestanka struje, ponovo saobraćaju redovnim trasama.

Vozila na tim linijama nisu saobraćala redovnom trasom jutros od 05.25 do 06.45 časova zbog toga što GSP Beograd nije dobijao električnu energiju.

Kako je izjavio Tanjugu dežurni dispečer Gradskog saobraćajnog preduzeća Beograd Sloba Mirković, saobraćaj je na tim linijama ponovo uspostavljen od 06.45 časova.

Umesto trolejbusa na tim linijama, u saobraćaj su bili uključeni autobusi.

Na beogradskim ulicama saobraća 1.328 vozila javnog gradskog prevoza od kojih 144 tramvaja, 94 trolejbusa i 1.090 autobusa, precizirao je Stojadinović.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=712108
 
direktor":2a6fw5av je napisao(la):
A zasto veceras oko 20h nisu istli tramvaji kroz bulevar od ustanicke ka vuku nista saznah nab temi metro koda je vozuo ovaj :?:
saobracajka_620x0.jpg
Само ће стубић да исправе, а ограду неће да враћају као ни у остатку булевара :bash:
 
Jeste da je petak , i da su gužve uobičajene , ali ovo danas je bilo prosto za nepoverovati.

Zbog protesta koje se odrzava na Trgu Republike, linije 19.21.22.29 skracene do Slavije, 28 i 41 ukinute, trole preusmerene na 40, linije 24,26,37,44 prolaze pored Doma Vojske u smeru ka Dorcolu, u drugom pravcu prolaze kroz okretnicu an Trgu republike i skrecu u Decansku, u Bulevaru se vracaju na staru trasu.

Zastoja je bilo i na potezu Bulevar Kralja Aleksandra (Vukov Spomenik) i ka Terazijama (Kralja Milana, Dečanska, Svetogorska, Makedonska, Kolarčeva, Trg Republike, Vasina, terminus Studentski Trg), ali i u Ruzveltovoj, Mije Kovačevića, do kružnog toka kod Bogoslovije. Problemi i kolone i na potezu: Savski Trg, Karađorđeva (Pristanište), Bulevar Vojvode Bojovića, u smeru ka Ulici Cara Dušana.
Oko 15:30 do oko 16:00 došlo je do totalnog kolapsa na terminusu Studentski Trg, zbog velikog broja trolejbusa koji su u jednom trenutku odjednom počeli da pristižu na pomenuti terminus. Kolona trolejbusa je bila sve do Trga Republike.

izvor: vesti studija B i www.gspbeograd.net
______________________________________________________________________________________________

Zbog blokade puta u Surčinu, kod nadvožnjaka, autobuske linije 601, 602, 604, 605, 610 saobraćale izmenjenom trasom, 601 verovatno od centra Surčina ka gradu, ostale linije su bile u prekidu, od 13 do 15 časova.

izvor: www.gspbeograd.net
______________________________________________________________________________________________

Zbog sudara, koji se dogodio oko 14:40, u kome su učestvovala dva putnička automobila, na raskrsnici Ulica Beogradske i Krunske (u samoj raskrsnici), došlo je obustave u odijanju saobraćaja na linijama JGP-a: 2, 3, 10, 14, 33 i 48, u oba smera. Ubrzo je stigla saobraćajna policija i saobraćaj se normalizovao.

izvor: www.gspbeograd.net
______________________________________________________________________________________________

Sve linije sa Brankovog mosta se preusmerajavu u bulevar Nikole Tesle i ukljucuju se ponovo na trasu kroz ulicu Tresnjinog cveta. U smeru ka gradu nema izmena.
To je prouzrokovalo ogroman zastoj od Terazijskog tunela do ulice Tresnjinog cveta. Razlog gužve je uletanje automobila u stajalište "Šest kaplara" (smer ka GO Novi Beograd). Nesreća se dogodila kada se vozač automobila zaustavio da izadje putnik, a na njega je naleteo taksista, koji je vozilo odbacio u masu putnika koji su čekali autobus na stanici. Dvoje ljudi su zadobili povrede glave , a troje povrede nogu.
Više o ovome na: http://www.pressonline.rs/info/hronika/ ... -usca.html
 
11. IV 2013.

Pokvareni autobus GSP stajao 12 sati na putu

Autobus na liniji 23 pokvario se jutros u sedam sati u Ulici kneza Višeslava na Košutnjaku, a sa ulica je odvezen tek oko 19 sati. Kraj autobusa u kvaru ceo dan su se smenjivala dvojica vozača i čuvala ga.
Naši čitaoci, stanari obližnjih zgrada navode da su više puta pozivali dispečere GSP i druge gradske službe, pokušavajući da pomognu, ali da je vozilo i dalje stajalo na putu ispred Crkve Svetog Luke.

- Zvao sam sve brojeve nadležnih službi. Niko do 16 sati, kako mi je rečeno, nije ni znao da autobus stoji na putu i tek posle nekog vremena uspeli smo da nađemo majstora - kaže Beograđanin P. N. (58), uz molbu da mu ne pominjemo puno ime.

Jedan od njegovih komšija dodaje da je “neverovatno da je toliko vremena potrebno da se autobus ili odveze sa ulica, pogotovu subotom kada je na snazi red vožnje za vikend”. Vozači nisu želeli da komentarišu ovakvu situaciju.

Saobraćaj je ovom ulicom tekao usporeno jer su automobili morali da obilaze autobus. Majstori su došli oko 19 sati, a nedugo zatim i vozilo šlep-službe GSP koje je odvuklo vozilo.

- Autobus je dugo čekao jer nismo imali slobodno vozilo. Imamo samo jednu šlep-službu u pogonu na Karaburmi, a prioritet su nam kvarovi u centru grada - objasnio je dežurni dispečer GSP.

izvor: www.blic.rs
 
Danas sam na stajalistu Stepe Stepanovica u pravcu ka gradu u Kaludjerici cekao 309 od 15:48-16:05.

Nijedan bus nije bio na terminusu Kaludjerica, oko 15:55 su se zaredjala dva Sagina privatna busa u pravcu ka terminusu, dakle pretpostavicemo da se nesto sa gsp vozilom desilo. Oko 16:02 sa terminusa je pored stajalista projurila prva 309 privatnog busa,verovatno da pokupi putnike na Cvetkovoj pijaci (na mojoj stanici je bilo 20ak ljudi). Ne znam u cemu je problem, ali uvek je ovakvo stanje narocito od 16-17h bukvalno autobusa nema, a idu na 4minuta po redu voznje.

Jos kad sam video niskopodni ikarbus gbr 211 sve mi je bilo jasno da su ostali bez buseva jer ovaj niskopodni vozi na 309 samo vikendom kada popunjenost autobusa nije 75%-100%
 
Vrh