Šta je novo?

Zastoji i poremećaji na linijama i planirane izmene

колега је јутрос ишао пешке од Баније до Бранковог моста. срећа па је било топло и сунчано
 
Ja danas sa BG: vozom išao od Prokopa do Vuka. U pitanju voz koji je u Prokopu u 17:32. Kasnio je 4 minuta , a kada je došao , toliko je bio pun , da je nas petnaestak koji smo čekali , jedva uspelo da uđe. Čak je bilo povuci potegni i da se stoji na stepčenicama. Prvi put u životu sam doživeo da stojim na jednoj nozi u vozu. A za pokretne stepenice na Vuku sam čekao jedno pet minuta , koliko je bilo ljudi.
 
Да ли је ико могао да верује да ће се десити моменат да у исто време буду парлисани БГ воз и аутобуси а трамвај и тролејбус десетковани?
 
Ovi radovi se moraju momentalno obustaviti. Pretpostavljam da će na protestima ljudi nezadovoljni ovom bahatošću napasti ovo gradilište.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=613161#p613161:1ls991q8 je napisao(la):
Дошљак » Mon Apr 01, 2019 9:29 pm[/url]":1ls991q8]Ђе запело? Шта тачно прави чеп?
zapelo je u glavi zoranu radojcicu vesicu nikodijevicu rafailovicu Milanu Božoviću koji su kumovali ovom saobracajnom kolapsu. Mada me cudi posto supljina umesto mozga sigurno ne pravi cep.

Haos iz pravca Trga NP
 
Ovde bi možda više koristila tema "Redovna stanja na linijama"
 
Stigao u 17:20 u Deligradsku, 3226? (nisam gledao koji je, sa reklamom) on došao tek u 17:49 ljudi moji. Pa ovo nije normalno s Kosmajem. 20 autobusa pošlo, 10 samo 17ica, busplus kaže 6, 10 stanica i to je došao onaj što još nije ni krenuo od B.Kose. Vesić đavo umesto da od Beograda pravi pakao nek ide sam u isti ako mu odgovara. Iovako nam je svima dokazao šta mu priliči.

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk
 
Uh nervni slom dobih u povratku.

Prvo 70 u 19:09 izostao, stigao 5 min ranije i čekao do 19:42, onda prešao na 17 (3041) i na Mostaru lepo uhvatim 23 (3124). Tu je krenula agonija.

Toliko se vukao da su ga pretekli privatni Maz na 37 i Kosmaj IK103 na 53. Prvi u Ruskoj (pogledah kod Ade dal ga je sustigao, ma jok, izgubio se popeo se on sigurno do Šumadije, možda i do doma zdravlja) a drugi kod crkve proleteo, prošao kroz semafor. Ovaj mazio gas u safe modu. To je trebalo da urla, da se raspada da bi išao normalno. Jedva se popeo, ma nije brže od 15km/h ako i toliko. Šta im rade zaboga ne koriste kick down i kad je u safe modu na uzbrdici pa koči saobraćaj, svi ga obilaze.

Takve bi im kazne uveo da bi se okretali oko svoje ose. Da vidite privatne Mazove i Liaze kako obilaze kola krcati, sve kick down, po ravnom, na nizbrdici, i prazan a kamoli uz breg pun.

Karaburma znači remeti red vožnje i kad nije zastoj jer je veliki broj njenih Solarisa nenormalno spor. Sa druge strane da vidite Novi Beograd kako lepo voze. 17 ide normalno uz Ustaničku, 31 se vuče, brže od ovih nesreća u Kirovljevoj. Išao 17-ocom bukvalno preseo iz 3041 u 3124 i razlika je očigledna. Novobeogradski 3041 ide normalno, Karaburmin 3124 kao puž.

Ajde da je u kvaru ili problem s menjačem (935 se nekada vukao u Blagoja Parovića sa nekoliko putnika nedeljom, možete zamisliti) ali radi se o motoru koji na uzbrdići na veoma niskom broju obrtaja vuče zglobni autobus na 75% opterećenja.

Gospode Bože i sakloni. Budibogsnama. Otišlo sve u aut. Raspad sistema, jad živi.
 
Експрес, па дођи на 95, тамо ти у вечерњим сатима поласке од 23 раде по два аутобуса, јер од почетка радова на Тргу, имаш најновију дисциплину од Блока 70 до центра града, звану ритмичка гимнастика... Сваки 95 што налети у Блоку 70 је препун, а од Делта Ситија ти је шипка транс... Нико неће у трамваје тек сад!
 
E moj Gaspare, dolazim ja i na trasu 95. Znam šta pričaš. Dve najjače linije u zapadnom delu grada (23 i 95) drži nesposobna Karaburma koja je nekad bila uzor. Zemun je odavno raspad, to treba zatvoriti.

Da pogoni dele linije kao što funkcioniše sav normalan svet (uključuju se i isključuju bliže pogonu tako da pređu najmanju mrtvu kilometražu ujedno obavljajući ravnomerno prve i poslednje polaske na oba kraja linije) bilo bi makar malo lakše.

Ovako nam ne preostaje ništa drugo nego da oduzmu Solarise serije 31xx Karaburmi, pripoje ih Novom Beogradu a ostave ih na postojećim linijama (koje bi samim tim održavao Novi Beograd). Krševe nak daju Karaburmi pa nek se s njima glupira kad je već pokazala da nije sposobna za Solaris.
 
95 је у вечерњим сатима тотално неупотребљив ка Новом Београду, али тек ми не у главу да људи на Зеленом Венцу а иду ка Блоковима имају 71 који иде у 23 и 30, и на Савском Тргу 601 у 23 и 50... А опет постоји и 67 у 23 и 45 са Зелењака, па ми такви типови не улазе у мозак... Или је 95 постао фан зона виђања и сликања са инстаграм...
 
Vrh