Šta je novo?

Zastoji i poremećaji na linijama i planirane izmene

Stajalište Vladimira Tomanovića (linija 70, smer ka B.Kosi) 19.02.2019.

Važeći red vožnje od 01.01.2019

Radi se o polasku u 18:06 koji je trebalo da od terminusa RK "Ikea" stigne na dotično stajalište otprilike za 22min što je ujedno jednako intervalu sleđenja.

Na stajalište sam došao u 18:19 (mislio sam da ću čekati u Medaku pa sam stigao ranije) a autobus SP "Kosmaj" #219 pojavio se u 18:41 umesto u 18:28, dakle sa 13 minuta zakašnjenja (ukupno vreme čekanja 22min). U 18:46 stigao je do Autokomande, dakle svega 5min sa sve zaustavljanjem na stajalište Dom Zdravlja Voždovac. Na Mostarskoj Petlji našao se već u 18:49 (3 minuta sa sve pristajanjem na stajalište Deligradska).

Primera radi druga "noga" puta nije mogla drugačije izgledati. Na donjem stajalištu Mostar autobus SP "Novi Beograd" #3036 pojavi se u 18:52, te stigne na stajalište OŠ "Josif Pančić" u 19:01 (stao je u 18:59 ali je otvorio vrata sekundu kasnije). Dakle 8min+gubljenje 3min (presedanje tj. pešačenje+čekanje)+9min. Dakle ja sam za 20min stigao od Slapa (pumpa) do Brda, čekao 22min (kao da mi je otišao ispred nosa van reda vožnje iako očigledno nije mogao) 70 s tim da nisam računao momentalno ulaženje u 50 preko Plavog Mosta gde je otišlo nekoliko minuta.

Dakle trebalo mi je oko 55min od vrata do vrata zbog nepouzdanosti pogona Kosmaj. Kao da se zvanični red vožnje na toj liniji uopšte ne održava već se jedno vozilo isključuje poslepodne tako da linija u realnosti onda ima interval od 35min, za 5 manje od 38A ili 38L, skoro duplo ređe od obe zajedno.

Sad ispada bolje čekati u Šumicama ili u Vladimira Tomanovića (20, 29, 38, 38A, 38L, 50) 38A/L nego se maltretirati sa 17 ili 70.

70 (uslovno, a s obzirom na gore navedeno) stigne najbrže jer i u tom smeru saobraća kao ekspres, međutim osim toga što ide retko, što ne saobraća po redu vožnje dotično stajalište opslužuje isključivo ona. Drugo stajalište je daleko i opasno za pretrčavanje u slučaju da naiđu ona dva.

Nit kiše, nit snega, ciče zime pa opet ne poštuju red vožnje.
 
Ono kad traže da se vratiš u prošlost kako bi izmenio budućnost



:D

la-delorean-di-ritorno-al-futuro-e-in-viaggio-per-litalia.jpg
 
Jutros se ravno sat vremena cekao 601. U jednom trenutku su ih 3 bila na okretnici, ali sva 3 su otisli sa natpisom "U kvaru"... Kad je konacno dosao, kod palate nepravde vec nije moglo da se mrdne prstom.
 
Danas , oko 17h , je baš bio haos na Autokomandi i prilazima. Nepregledna kolona vozila u smeru ka Autokomandi iz pravca Ljutice Bogdana , Dr. Milutina Ivkovića i Dinarske. Nešto bolja situacija je bila iz pravca Slavije. Čak je i linija 466 , sa sve putnicima , viđena u Dr. Milutina Ivkovića.
 
U toku je sramna režimska sabotaža funkcije javnog prevoza. Bez ikakvog razloga je policija pozatvarala veliki broj ulica i broj e linije su skraćene. Stotine ljudi je zarobljeno u komutaciji.
 
Derbi na Marakani i protest "1 od 5 miliona" , oba najavljena za 18h.
 
Mnogo ljudi se žali. Ranije su za derbi ulice bile prohodne. Jasno je da je došlo do zloupotrebe kako bi se sprečio narod da ide na proteste. Zatvaranje udaljenih ulica dovoljno govori. Kao i termin i činjenica da se prvi put od 2014. prenosi na televiziji sa nacionalnom frekvencijom.
 
Ovime se ne sprečavaju ljudi da odu na protest , nego se samo stvara dodatni haos. Onaj ko zaista želi da ode na protest , naći će način. Sve u svemu , mislim da neznatno manje ljudi biti na protestu. A i to neće mnogo promeniti stvari. Sprečavanje ljudi da odu na protest jedne subote , u generalnom poretku ne menja stvari.
 
ma ti derbiji nisu normalni, nikad se ne zna koliko su navijaci ludi, to je bukvalno kao da pustis hiljade dijabola iz ludnice da haraju

moj stav: budi zahvalan sto su zatvorili ulice da ne bi neko slucajno poginuo u hordi, a psuj ih sto nas sabotiraju time sto uopste dozvoljavaju derbije, ja da se pitam posle toliko incidenata i paralisanja grada, sve stadione i balone bih demontirao i demolirao, da se zabrani profi fudbal na teritoriji beograda
 
Pre dve godine , čini mi se , bilo neko sranje pre utakmice , a ja , ko za inat , morao baš tog dana da izlazim. Isto se igrao na Marakani. Ljutice Bogdana i okolne ulice bile pozatvarane , a nas tridesetak čekalo trolu ili 78 , k'o budale na Banjičkoj pijaci. Nakon što sam od nekoga čuo da ne rade ni trole ni 78 zbog pičvajza na derbiju , pozovem sestru da dođe kolima po mene. Morala je da ide preko Topčiderskog parka i Starog Košutnjaka , jer nisu puštali da se ide Bulevarom kneza Aleksandra Karađorđevića i Neznanog junaka.
 
Покварени IK112M.
1ac0c11ad89b6c90ba7a1264e0e8da84.jpg


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Покварени MB O345 CONNECTO.
b69161b63fe4fe1988ff3b90e3b14ef3.jpg


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ti izgleda samo 408-ice loviš :D Jutros sam išao sa njim, a i inače je već nekoliko nedelja redovan na liniji.
 
Пошто су кварови редовни биће још улова.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Danas , oko 17h , jedno 20 minuta nije bilo tramvaja u BKA u smeru ka Ustaničkoj. Na stanicama haos , na svakoj po 20 - 30 putnika , a u suprotnom smeru samo šibaju tramvaji. Sigurno ih je jedno desetak prošlo. A kada su se konačno pojavili tramvaji , u roku od desetak minuta je prošlo njih deset. U prvih pet , među kojima su bili i dva CAF - a , nije moglo da se uđe. Zbog svega pomenutog sam krenuo peške i prešao od Opštine Zvezdara do Batutove , kada su se pojavili prvi tramvaji.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=607117#p607117:1tomu0os je napisao(la):
direktor » Пет Мар 08, 2019 11:41 pm[/url]":1tomu0os]Postoje bermudski trouglovi za tramvaje u bg...
Бермудски троугао Славија-Савски трг-Вуков споменик где све трамвајске линије губе такт и поузданост.
 
Počeli da rade put na ulazu u Batajnicu, kolona od ulaza do centra ka gradu a iz grada do ciglane... Sve linije su sad van vremena, malopre je bilo čak 9 buseva u koloni... Samo čekam da vidim kako ce da rese taj problem već u ponedeljak, kad je i bez toga guzva velika.
 
16, 35 а највероватније још линија тренутно саобраћају преко Трга републике и Француске.
 
Vrh