Šta je novo?

Zastoji i poremećaji na linijama i planirane izmene

Šta se to opet dešava u Nemanjinoj? Video sam pre nekih sat vremena 83 kako ide Bulevarom Oslobođenja i uključuje se na autoput.
 
Saznadoh sa gspbeograd.net da se Baticini ljudi "zezaju" u Nemanjinoj. :)
 
Apsolutni haos i kolaps što se tiče putničkog prevoza između Vuka i Ustaničke. Tramvaji iz nekog razloga ne saobraćaju dalje od Vuka preko Bulevara, putnike niko ništa ne obaveštava, stoji po par stotina ljudi na svakom od obližnjih stajališta (Vuk, Pravni, Mašinac, Poštanska, ceo taj deo). 79 skroz ispala iz reda vožnje, idu po 2-3 zajedno, pa onda nema nijedne. Nekoliko taksi službi koje sam zvao nema dovoljno vozila, o Cargo tek da ne pričamo, svi vozači su nedostupni. Ljudi su svi besni i napeti a moram reći da sam i ja... od Savskog Trga do Ustaničke više od 2 sata i to tako što sam na kraju pozvao prijatelja da dođe po mene. Za ovo bi trebalo neko u zatvor da ide. Neka zanemarimo što zbog dugoročnih pogrešnih odluka smo došli do toga da doživljavamo saobraćajni kolaps skoro svaki dan i do toga da su uvek može desiti neka nesreća... ovde je greh što ne postoji nikakav sistem za informisanje građana. Hiljade ljudi je isto kao i ja izgubilo danas sat ili dva bez potrebe jer se oslanjalo na gradski prevoz. Da sam znao situaciju na vreme, preusmerio bih se na druge varijante odmah od početka rute. Čak ni tramvajdžije koje su vozile izmenjenim linijama do Omladinskog Stadiona umesto dalje Bulevarom nisu se udostojile da makar vikom obaveste putnike o tome šta se zbiva. Ljudi su sami zbunjeni izlazili. Zbog ovakvih situacija je Beograd grad gnevnih građana, prosto čovek da poželi da ode iz njega i više se nikad ne vrati.

Edit: Samo da dodam još da su skoro sve autobuske linije koje su bile alternativne bile PREPUNE. Ljudi su propuštali po 3-4 zglobne 77ice jer nije mogla igla da padne unutra. Toliko o alternativama...
 
Trentno se sa autoputa iz pravca hitne pomoći uključuje na Južni bulevar oko 30 minuta. Nepregledne kolone vozila iz svih pravaca u zoni Autokomande. Čak i u Dr. Milutina Ivkovića kolona vozila od Šekspirove , a o Dinarskoj da i ne govorim.
 
04.12.2018 (мада је ситуација таква скоро сваког дана) Устаничка улица, колона се наравно простире и на остале улице, Крушевачку, Струмичку, а доле Јужни булевар па се још већи хаос прави на укрштању са М. Горког :bash:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=cJDxmbS89kM[/youtube]
 
Nažalost česta slika. Ne znam da li su neki radovi u okolnim ulicama. Ali ja bih rekao da je glavni problem, odnosno uzrok, semafor kod Husove. Baš sam pre nedelju dana bio na stanici kod pošte oko 16h, i zaprepastio se kakav je to kolaps bio. Raskrsnicu blokiraju oni što žele da skrenu ka mostu, ili da se uključe na autoput, i problem pravi upravo taj semafor jer se zbog njega napravi kolona do Ustaničke i onda se blokira raskrsnica. Malo duže sam čekao bus, i konstantno, dok sam bio tu, je bila buka od sirena vozača. Ako ima nekih radova, onda su oni samo pojačali ovaj efekat i problem, ali i generalno se stvaraju kolone u Ustaničkoj iz tog pravca do raskrsnice kod pošte. Dok sam išao u srednju, čekali smo 31/17 prilično dugo iako su oni bili od nas samo par stotina metara, a onda kada uđemo, treba nam desetak minuta, ako ne i više, da prođemo tu raskrsnicu.
 
Ја бих рекао да је проблем премали капацитет улица преко аутопута, са 2+2 се улази у мали простор 1+1 и ето проблема, и гужва се онда прелива преко аутопута све до струмичке горе. Што се тиче 31/17, и даље је тако, уђеш и онда прође 10 минута док не прођеш пошту. Кад није гужва ту код моста, онда се толико чега због дебилних семафора у Устаничкој где је са једне стране црвено, а са друге зелено, треба преиспитати те семафоре ту, тотално нелогично раде.
 
Pišite nadležnima , to bar nije neki komplikovan problem za rešiti.
 
Kako nije komplikovano, to treba porušiti desetine kuća, srušiti most ili nadograditi, proširivati. Ne rešava se problem sa promenom jednog semafora.
 
A šta onda uopšte spominjete semafor kao uzrok problema što su gužve , ako već nije do njego , nego isključivo do udžerica sa druge strane Dušanovačkog mosta?
 
... Hajde molim te izađi na taj teren tamo i sagledaju celu sliku. Trenutni problem jeste semafor koji pravi gužvu, zajedno sa tim problem uskih ulica, kao što kaže Šomi. Taj semafor ne može da se ukloni jer bi nastala saobraćajna anarhija na toj raskrsnici. Ali zbog malog kapaciteta tih ulica, a velikog protoka saobraćaja, semafor pravi problem zaustavljanjem vozila.
 
Odakle ti ideja da sam predložio da se semafor ukloni? Šomi je rekao da semafor previše dugo drži crveno svetlo , za čim' nema potreba , dok sam ja mislio na to da može da se podesi da manje drži crveno , i da samim tim prtotočnost vozila bude bolja nego što je trenutno. Isto sam mislio i za onaj u Husovoj. Ovim bi se barem ublažilo trenutno stanje. O planovima širenja ulica koje imaju za drugu stranu Dušanovačkog mosta , nekom drugom prilikom. Nadam se da je sada jaqsnije šta sam hteo da kažem.
 
Nisam ni rekao ti si ti rekao da treba da se ukinu semafori. Ja sam se samo osvrnuo na tu situaciju, hipotetičku. Jer to je jedna od stvari koje mogu da se promene, bez onog rušenja i pravljenja.
A Šomi nije mislio na taj semafor, o kojem ja od početka pričam, nego na neki drugi, kod Banke Intese. Dakle, taj semafor ne pravi tu gužvu sa snimka, ni iz moje priče, nego je on na drugoj lokaciji. On ne pravi gužvu, ali je potpuno debilan režim. Semafor o kojem ja pričam, a i jasno sam napisao lokaciju, je kod Husove. On pravi problem, zajedno sa malim kapacitetom prelaza.
 
Тако је, ја сам причао о семафорима у Устаничкој, од Аутокоманде до Душановца. Јер је режим у ком раде имбецилан, ту нема укрштања са другим саобраћајем, а раде различито. Ка Аутокоманди је зелено, док је ка Душановцу црвено.

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
Da li neko zna zasto se autobusi 52,53 i 56 okrecu u Admirala Geprata, a ne na Zelenom Vencu? Nigde ne mogu da nadjem informaciju
 
Pojavio se problem sa toplovodom u Kraljice Natalije. Na više mesta su raskopali ulicu.
 
Hvala puno na informaciji Ziko! Ne razumem zasto im je tesko da napisu ovo na sajtu.
 
Zaista je vreme da GSP uvede standardizovani metod informisanja, kako putnika tako i svojih zaposlenih i gradskih službi, o izmenama u saobraćaju i linijama. Ljudi ne plaćaju karte samo radi prevoza od tačke A do tačke B, nego i radi informisanja o samom prevozu. Najmanje što dispečeri i centrala GSP mogu da urade u 2018. godini je da kad se pojavi informacija o nekom prekidu ili preusmerenju, da urade najobičniji copy-paste na sajt. Ili da prosto prekucaju ono što su čuli preko telefona - ''Linija ta i ta ne ide dotle zbog toga i toga''.
 
Зашто би то радио гсп кад је он само превозник? Секретаријат возаче о изменама и сличним ситуацијама обавештава преко бус плус апарата

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
Sekretarijat, Direkcija za javni prevoz, Beokom, ko god...Nek se uvežu već jednom i nek se ažuriraju.
 
Poslednjih nekoliko meseci sam imao više puta problem sa linijama koje drži GSP , što lično ja , što članovi moje porodice. Mahom su to bili problemi sa trolama. Svaki put smo zvali dispečerski centar GSP - a i dobili informaciju o tome koji je kvar / problem u pitanju i kada se očekuje da će biti rešeno. Samo jednom nisu znali da kažu kada će biti normalizovan saobraćaj.
 
Skracenje do adm gep je jos od subote a nikakv papir nista okacili nisu
 
DJP je nadležna, što i reče Šomi. Oni su ti koji treba da kače obaveštenja.
 
данас око 15 био судар код СЦ, Соларис на 17 и БМВ. мало је скривено, јер је већ била дошла полиција

8f8567a2068917a21f75352df215f81d.jpg


Послато са Nokia 7 plus уз помоћ Тапатока
 
Vrh