Šta je novo?

Zastoji i poremećaji na linijama i planirane izmene

preuzeto sa https://twitter.com/Matt_CAFC/status/83 ... wsrc%5Etfw

Stkz1MP.jpg


jHZZWBJ.jpg
 
Ovaj bus stariji sa slike 1290 bio je pomeren odatle kad sam ja prolazio...nisam ga zato ni primetio....ocigledno ke Solaris naleteo otpozadi....tezak sudar...
 
Zbog derbija privremeno ukinuti 47 i 48 možda i još koja linija, znam samo za ove dve...sraman propust i nemar, toliko derbija je odigrano, bilo je zastoja ali ne sećam se da je bilo i potpunih obustava...e patreba se švercovati dok se ne uvede obaveza ispunjavanja usluge od strane djp.
 
Baš sam se vraćao Teodora Drajzera i Bulevarom kneza Aleksandra Karađorđevića , pred početak derbija. Ljutice Bogdana je bila zatvorena , tako da sam do Partizanovog stadiona išao jedno 20 minuta. I umalo da se desi saobraćajka , zato što je neki ludak u Fiatu 500L preticao kolonu vozila koja je bila duž cele ulice Teodora Drajzera , a iz suprotnog smeta doplazi autobus , i tako dva puta. Linije 42 , 59 i 78 išle preko Dr. Ivana Milutinovića.
 
Solaris zakucao u kola ispred prilaz brankovom mostu
 
Juce je u centru oko 20h bila totalna ludnica, sve oko Trga je stalo bukvalno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=437600#p437600:1qweyxe3 je napisao(la):
direktor » Ned Mar 05, 2017 12:12 am[/url]":1qweyxe3]Solaris zakucao u kola ispred prilaz brankovom mostu
Preko puta ušća ? Koliko sam video dva auta i jedan Solaris su učestvovali.
 
94 нипошто и никада не треба променити трасу, јер је то једна од најбољих линија у граду. То скретање ће престати да буде критично кад се изгради траса УМП на НБ, дакле, већ на лето.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=438486#p438486:32r40fmz je napisao(la):
tragac » March 8th, 2017, 5:58 pm[/url]":32r40fmz]94 treba hitno promeniti trasu. Na levom skretanju od Buvljaka ka mostu zadržava se 5-6 pa i više semaforskih ciklusa.
Od toga nema ništa. U DJP su mi rekli da mora da ide jedna linija Teodora Drajzera - Mosta na ADI - Buvljak , jer u suprotnom most nema svrhu , pošto ne bi išla linija i tim pravcem.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=438494#p438494:32r40fmz je napisao(la):
Пантограф » March 8th, 2017, 6:51 pm[/url]":32r40fmz]94 нипошто и никада не треба променити трасу, јер је то једна од најбољих линија у граду.
Sa ovim se nikako ne slažem. Najbolja je bila kada je išla preko Sava centra , zato što je tada bio problem ponekad i da se uguraš u zglobni. Šta god neki mislili , po meni je linija iskorišćena , i promena opravdana , ovo pričam generalno , kada je na promenjenom delu trase koristi više ljudi nego na staroj trasi , što nikako nije slučaj sa 94.
 
Била ти је најбоља зато што ти је пролазила поред куће - живиш код Куће цвећа - то смо већ апсолвирали. Питај становнике Бањице кад им је била боља. Ја сам питао.

(Аутобуси су били пуни, зато што нису могли да испоштују ред вожње, тј. каснили су услед гужви на Газели - исто се сваки дан дешава са 17 и 18 - што наравно не говори у прилог квалитета линије.)
 
Ne zato što mi je prolazila pored kuće , nego zato što mi prolazila pored Sava centra , gde sam je vrlo često koristio za presedanje na druge linije , zato što je bila najkraća veza. a čitajući komentare na drugim mestima , bez obzira što su bile gužve , problem sa ostvarivanje vremena zbog gužvi na autoputu , ljudi su je koristili baš zbog presedanja na Sava centru , dok sada idu okolo naokolo da bi došli do tog istog Sava centra.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=438508#p438508:10d8cvm3 je napisao(la):
solecar » Sre Mar 08, 2017 7:03 pm[/url]":10d8cvm3]Ne zato što mi je prolazila pored kuće , nego zato što mi prolazila pored Sava centra...
Mora da je bus hvatao u borskoj, a ne ispred kuce :lool:
Samo tetki da odnesem lek...provaljen je odavno...

94 je ovakva mnogo bolja, jedino je obesmisljena zbog kruzenja na nbg, pa cesto ide prazna u blokove. Imam utisak da i ljudi koji idu u blokove, radije siđu kod buvljaka pa cekaju tramvaj i 95. Tu se najvise i prazni i puni.
 
@sole
Ajd budi objektivniji malo.
Od sava centra do senjaka, dedinja, pa i banjice vec postoje kombinacije za dolazak. One doduse ukljucuju presedanja (toliko nepopularna kod nas) ali je sasvim nerezonski da bilo koji bus koji je tranzitnog gradskog karaktera kruzi, ako ima opciju da blizom putanjom spoji delove grada.
Od topciderskog brda do 17 ili 18 ima 1-2 stanice, bilo ka autokomandi, bilo ka mostarskoj petlji.
Moze se i trolom do K.Milosa pa na bus koji ide na B.Kosu (izvinjavam se ne zapamtih broj).

Dakle deo gradjana koji su ostali bez 94 ima alternativu i to solidnu, a putovanje vecine je skraceno, sto zbog (logicnije) krace trase, sto zbog osetno manje zagusenosti mosta na adi, u odnosu na most Gazela.

Ja ruzumem tvoju licnu ljutnju jer nemas vise direktnu vezu, ali iz licnog visegodisnjeg iskustva ti tvrdim da od stajalista trola kod Ruda i BiP-a do stajalista na autoputu zdravom i pravom momku ne treba vise od 5min peske, a u kontra smeru maksimalno 7-8 (zbog uspona) :D
Proveravano godinama.

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
То је невоља, због које се политичари тешко одлучују да помере неку линију, да промена не буде непопуларна. Ту се не пита много струка, а по питању балансирања оптерећења транспортне мреже, пренаглашавање и претрпавање тачке Сава Центар је катастрофа. Линија 94 је само на почетку била слабо попуњена, док се није генерисала потиснута тражња. Истина је да је 94 изгубио неке добре преседачке везе (17, 18, 601, 88) али то је могуће регулисати тако што би уместо Милутина Миланковића отишао у паралелни Арсенија Чарнојевића. При томе би и захват прилазу Мосту на Ади добио мало већи део Новог Београда. И опет се избегава загушени део Арена - Мостар (Душановац).
 
Плус за Сава центар. Ко још жели да мења аутобус на саобраћајници која се у шпицу и буквално распада, пред једним од најзагушенијих мостова у Европи, осим онога ко мора, тј. ако је мрежа тако погрешно и сулудо постављена.

А у конкретном случају, по пресељењу БАС-а, решење је у увођењу још једне аутобуске линије (може 93): Земун - Општина НБ - Омладинских бригада - Миланковићев булевар - Антифашистичке борбе (нови БАС и Ж. ст. НБ) - Мост на Ади - Теодора Драјзера - Бањица - Насеље Степа Степановић (или Кумодраж 2, евентуално Браће Јерковић).
 
Lančani sudar 4 vozila u Brankovoj u smeru ka Novom Beogradu. Saobraćaj se nekako odvija ali pretpostavljam da će neko vreme biti većih gužvi. Ka gradu je za sad uobičajeno.
 
U gradu, tj oko Slavije je totalni haos.
Policija je zatvorila ulaz u Beogradsku od Bulevara i sve preusmerava ili ka centru, ili ka vuku...

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Nekoga je večeras pregazio tramvaj na bulevaru kralja aleksandra u nivou medigrupa... Pokriveno telo na šinama, trag jedno 20 metara, prilično jezivo.

Pušten je gasni maz da saobraća.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=441536#p441536:1z8wnu7t je napisao(la):
laki72 » 21 Mar 2017 04:35 pm[/url]":1z8wnu7t]U gradu, tj oko Slavije je totalni haos.
Policija je zatvorila ulaz u Beogradsku od Bulevara i sve preusmerava ili ka centru, ili ka vuku...

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
Esnafski i sindikalni lideri kad god imaju probleme sa mafijom/državom prave ove subverzivne proteste sa blokadom saobraćajnica. U ovom slučaju, umesto da taksisti budu zahvalni što je zbog njih država/mafija zabranila Uber i pustila da slobodno gule kožu narodu oni dodatno istom narodu ograničavaju slobodu kretanja. I to mučki, nenajavljeno. Proteste sa blokadom saobraćaja bilo gde treba zakonom zabraniti a organizatore ovakvih subverzija pravac u bajbok.
 
Vrh