Šta je novo?

Zastoji i poremećaji na linijama i planirane izmene

Apsolutno je Uber potreban. A ovo sa taksistima, da je Uber tu imali bi konkurenciju ovako, propast

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока
 
Ladno kod Vuka stoje 2 EKO1, jedan se puni, drugi stoji iza. Posle 10 minuta kao e ne radi ide za garazu. Drugi stane u red za punjenje i kad se napunio lik samo zapalio, tek u treci smo usli i koji se naravno isto punio, preko pola sata bacenog vremena...
 
SNS miting blokirao grad. Ovo danas je jedna od najvećih gužvi ikada. Govna petkom u Areni, to j genijalnost u gluposti, verovatno je tamo i milion policajaca koji čuvaju Dragog Vođu jer smo svi mi potencijalni atentatori i diverzanti
 
@loylola Pa zbog mitinga predsednickog kandidata nije isao a gradska vlast ne zna da koristi sisteme Bus Plusa i internet veze za jos nesto osim naplate. Da pise na aparatima za koliko se odlaze polazak ili vozacu da puste poruku pa on objavi. Sva vozila su umrezena ali eto......

Послато са Nexus 5X уз помоћ Тапатока
 
Čak i trole 28 i 40 bile u problemu. Oko 16h 7 - 8 trola se nanizalo kod skretanja u Jaše prodanovića , kažu ne puštaju ih da idu dalje. Kolona vozila se prostirala Cvijićevom od TC Zira do Jaše Prodanovića , Jaše Prodanovića i Takovskom sve do skupštine. Trola koja je bila kod Botaničke bašte , deset minuta je prelazila raskrsnicu sa 27. marta.
 
Da li zna neko zasto je danas popodne , negde oko 18h linija 308 saobracala od okretnice u Ustanickoj? Da li je bio neki poremecaj u radu , pa je skracena kao bi se uklopila u red voznje? NIje bilo zastoja na potezu od Sumica do Ustanicke.
 
Blago odstupanje na liniji 309 zbog radova na izgradnji vodovodne mreže potez Radisava Ignjatovića- Stepe Stepanovića u Kaluđerici..
Pa da znaju korisnici da se ne začude što kasni po malo jer ide na 4-5 minuta
 
Zbog derbija je haos na svim linijama ka Autokomandi. 36 ne saobraca. Linije koje saobracaju Bulevarom oslobodjenja (33 , 39 , 42 , 47 , 48 , 59 , 78 ) , idu preko GZS , Topciderske zvezde , pa Uzickom ili Bulevarom Vojvode Putnika i Teodora Drajzera. Ne pustaju da se skrene od Rudog u Bulevar kneza Aleksandra Karadjordjevica , vec preusmeravaju na Topcidersku zvezdu. Vozaca na liniji 78 sam zamolio da stane na kruznom toku kod Topciderske zvezde , te sam odatle isao peske do kuce. Kolone iz pravca Kneza Milosa i iskljucenja sa autoputa u oba smera (ka Kneza Milosa i ka Rudom). Zavisno od vozaca do vozaca , autobusi staju na pojedinim stanicama duz izmenjene trase. Kuda idu 17 , 18 , 46 i 55 , kao i 30 i 31 , nije mi poznato. Takodje ne znam da li saobraca linija 38L i kakva je situacija sa Lastinim linijama , kao ni da li saobracaju trole. Kakva je situacija sa tramvajima (9 , 10 , 14) , nije mi poznata. Pretpostavljam da saobracaju od Slavije ka Dorcolu , bloku 45 i Bulevaru kralja Aleksandra.
 
Al ce biti tek veselo za sat i po kada pocne protest, totalni kolaps u gradu.
 
Vec je veselo. Milicija i navijaci se potukli , troje povredjeno. Ne znam gde tacno , jos nisu javili detaljnije. Slusam vesti na N1.
 
Čuo sam nešto da će učesnici protesta šetati ka Gazeli i Autokomandi. Jel će to sutra biti bitno mi je da znam.
 
Danas su 24 , 26 i 27 kod Glavne pošte preusmeravani u Takovsku pa u Džordža Vašingtona i dalje svojim trasama , najverovatnije zbog protesta. Nije milicija puštala da se ide ka skupštini. Ovakva situacija je zatečena oko 19h. tada mi se majka vraćala iz grada , pa mi rekla za pomenutu izmenu.
Inače , nešto ranije , oko 16h , bio je totalni haos na potezu od Partizanovog stadiona ka Autokomandi i ka Dragiša Mišović , kolone vozila su se prostirale celom ulicom Milutina Ivkovića , kao i na pomenutom delu Bulevara kneza Aleksandra Karađorđevića. I na autokomandi je bio hao. Jedan tramvaj se zaglavio taman na skretanju u kružni tok , tako da je napravio haos , desetak tramvaja se nanizalo iza njega. Plus je bila i nepregledna kolona vozila u Bulevaru Oslobođenja , negde od Zvezdinog stadiona ka Autokomandi. Na sve to je udarila i sitna kiša , plus što je policajac regulisao saobraćaj na raskrsnici Vojvode Stepe sa Triše Kaclerovića i Jove ilića.
 
Било ми је тешко да се одлучим у коју тему да поставим ову вест из Новости, па рекох ајде у ову тему.

Необично, а истинито, пијана бу**** украла ГСП аутобус "јапанца" на линији 105. Надам се само да повређена жена, коју је овај пијанац ударио аутобусом, неће имати неких тежих последица.

Пијан украо аутобус, згазио жену и побегао
С. ВИДАЧКОВИЋ / М. Т. КОВАЧЕВИЋ | 14. мај 2017. 21:59 > 00:17 | Коментара: 3
Београдска полиција ухапсила је пијаног мушкарца који је украо аутобус ГСП и њиме ударио жену која је возила бицикл

http://www.novosti.rs/%D0%B2%D0%B5%D1%8 ... 0%B0%D0%BE

 
Juče oko 13h, pokvario se Liaz (309) na raskrsnici BKA i Prvomajske u Mokrom lugu. Napravio ogroman zastoj u oba pravca, zbog naizmenicnog propustanja, jer naravno nigde ni prosirenja ni kolovoza da se skloni sa strane. od raskrsnice sa Ustanickom do skole putovanje oko 20ak minuta (deonica od 1,5 km..)...

Stvarno ne znam zasto gradski oci i dokle ce vise da zmure na prezagusenost ovog poteza, da li bar planiraju ikada za pocetak da se jedna traka dogradi jer je stanje stvarno nepodnosljivo, a narocito sad kada je ulica Mite Ruzica raskopana...
 
Јуче сам после сто година ишао Смедеревцем до куће, обично користим аутопут, оно је било ужасно. Колапс на углу БКА и Устаничке, као и на скретању из Миријева и мало даље до скретања за Миријево. Наравно ту је и Мега Сунце супермаркет који је додатно направио колапс код Калуђерице. Не знам колико су остали форумаши упознати, али то је вожња првом у колони од Устаничке до Калуђерице, п а к а о. Уколико скоро будем опет ишао туда потрудићу се да фотографишем колону из неколико делова како би остали добили представу о каквом је проблему реч.
 
Nazalost to je svakodnevnica. To za Sunce i nije toliko problematicno, nije toliko jak zastoj nego samo se malo uspori i ne oseti se. Ali ovo ostalo je katastrofa. Prvo od Ustanicke pa do Bajdine, trasa koja se prelazi za manje od minut, sada traje izmedju pet i deset minuta. Posle toga, vec od OS Dragojlo Dudic, pa sve do Nine Kirsanove, trasa od par minuta, vrlo cesto se prelazi za 15 minuta. I posle to kod Sunca, retko kada bude zastoj, ali je uglavnom usporen saobracaj. I tako svaki dan, kasni se sa polascima na obe strane. Plus sada kada rade Mite Ruzica, Mirijevci produzili kroz BKA i prave jos vecu guzvu. Pakao je svaki dan, pogotovo u prevozu kada su autobusi prepuni i ljudi stoje, jos sada toplije vreme.
 
Реално Мега Сунце је мала беба у поређењу са осталим чеповима, али кад видим да се због једног аута који се испаркирава блокира пут у обе траке само полудим. Јуче је (и данас, и сутра ће) 303 путовала пола сата од Устаничке до Болеча, 30 минута за трасу која се прелази за 15 макс. Ја стварно не могу да трпим ово више, поготово кад морам да стојим у претоплом аутобусу дупло више него што иначе треба. То је толико критично да размишљам да од сад за град идем са 303 до Врчина па на 461 јер ћу тако брже стићи и психички ће ми бити лакше бити него са 303 директно..
 
Tek će uslediti haos kad se bude otvorio TC "Smederevski put tower", ne znam da li si čuo najavu, a i okom je vidljivo, ono čudo se približilo Smederevskom putu, a veoma blizu je i izlaz iz Mirijeva tj produžetak Ljubiše Miodragović, kolaps i zastoji nam ne ginu, a Sinđelićeva(29.novembra) ne može da istrpi saobraćaj kao alternativni pravac za automobile dok se ne urade intervencije na potezu od Nis pumpe do "Krsta"...
 
Krenula sezona bazena



uvek posle većih kiša formira se fino jezerce.
 
Radovi u Bulevaru Oslovbodjenju od Crnotravske do Mosorske, zatvorene dve trake ka Autokomandi, skinut asfalt i skinuto jedno metar zemlje. Linije 47 i 48 se malo sporije krecu tim delom. Ne postoji tabla doke ce trajati radovi, ni koji ce biti obim radova.
 
Problemi u radu BG: voza. Dolazi do nerealizacije polazaka , prisutna kašnjenja ...
Polazak iz Ovče u 14:21 nije realizovan , razlog nepoznat. Kada smo upitali ljude na koji rade na Vukovom spomeniku , gde sam čekao voz , dobijen je odgovor da ne znaju šta je u pitanju , i da se isato desilo i juče , da nekoliko polazaka nije realizovano. Kada je pristigao voz sa polaskom u 14:36 iz Ovče , stajao je na stanici 5 minuta pokušavajući da krene. Da nije uspeo da ga pokrene , nastao bi totalni haos.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=455455#p455455:2unmjgai je napisao(la):
solecar » 02 Jun 2017, 15:40[/url]":2unmjgai]Problemi u radu BG: voza. Dolazi do nerealizacije polazaka , prisutna kašnjenja ...
Polazak iz Ovče u 14:21 nije realizovan , razlog nepoznat. Kada smo upitali ljude na koji rade na Vukovom spomeniku , gde sam čekao voz , dobijen je odgovor da ne znaju šta je u pitanju , i da se isato desilo i juče , da nekoliko polazaka nije realizovano. Kada je pristigao voz sa polaskom u 14:36 iz Ovče , stajao je na stanici 5 minuta pokušavajući da krene. Da nije uspeo da ga pokrene , nastao bi totalni haos.
Da nisu neka kola povučena?
 
Vrh