Šta je novo?

Zastoji i poremećaji na linijama i planirane izmene

Moguće je da su povučena jedna kola , ali nije samo to problem , rekao bih na osnovu onoga što sam video uživo.

P.S.

Na liniji 36 najverovatnije opet prekomandovano jedno vozilo na neku drugu liniju. Zbog toga nije realizovan polazak u 13:10.
 
Danas ne znam da l se nesto desilo, ili je jednostavno posle 4 haos na NGBDu (nisam bio nekoliko meseci u tom periodu) ali danas je bila ludnica... Peske sam isao od Falkenstajnera do Usca i stigao brze nego autobus koji je bio poslednji u koloni kad sam krenuo...
 
Трамваји стоје у Булевару ослобођена, квар аутобуса на линији 36 гар број 145, стао је у баштици.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
tragac":37aqavqr je napisao(la):
Pukla poluosovina od neravnina u baštici?
Нисам видео шта је у питању, 145 стоји у баштици а испред њега онај наранџасти комби што поправља. Једно 6-7 је стајало иза, скоро па до Ветеринарског. Чим је комби на терену вероватно ће га брзо и померити одатле.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Pa da li moguce da u Vinci traju radovi vec 3-4 meseca. Prvo su rekli da ce biti zavrseni 1.6, pa sad 15.6, ali i od toga nema nista. Trebace im jos minimum mesec dana
 
Možda su svu raspoloživu snagu šibnuli na gašenjue požara na deponiji. :)
 
Popodne udes na Vidikovcu i zastoj na linijama 23,53,59, 89 i 534.











 
Od cega je to parce i ko se to gurao sa solarisom
 
INFORMACIJA O IZMENI REŽIMA RADA LINIJA JGP-a ZBOG RADOVA U BULEVARU OSLOBOĐENjA

Zbog izvođenja radova u Bulevaru oslobođenja, na delu od Trga Slavija do Veterinarskog fakulteta, u sklopu projekta rekonstrukcije Trga Slavija i Bulevara oslobođenja, koje će izvoditi preduzeće „Ratko Mitrović – Niskogradnja d.o.o“, u dve faze, menja se režim rada linija JGP-a, na sledeći način:

I faza - u periodu od subote 17.06.2017. godine do 28.06.2017. godine

Tramvajske linije 9,10 i 14, privremeno se ukidaju.
Uspostavlja se tramvajska linija 9L, na relaciji: Kalemegdan /Donji grad/ - Dorćol – Starine Novaka - Trg Slavija – Savski trg – Novi Beograd /Blok 45/.
Uspostavlja se privremena autobuska linija 9A, na relaciji: /Trg Slavija – Banjica 2/. Na liniji će svakodnevno saobraćati 6 vozila (po 2 vozila pogona Karaburma, Novi Beograd i Zemun).
Trasa linije: Trg Slavija – Bulevar oslobođenja – Vojvode Stepe – Bebelova – Baštovanska – Paunova – Banjica 2.

Vozila sa linija 30, 39, 42, 47 i 59, vršiće promenu smera kretanja na Trgu Slavija, umesto terminusa Trg Slavija „Birčaninova“.
Vozila sa linija 9A, 30, 39, 42, 47 i 59 će kao dolazno i polazno stajalište koristiti „Trg Slavija'' (redovno stajalište linije 31) kao prolazni terminus, dok će korekciju vremena obrta vršiti na perifernim terminusima.

Tramvaji sa linije 2 i autobusi sa linija 31, 33, 36, 48, 78 i 83, saobraćaće redovnom trasom.

II faza - u periodu od 29.06.2017. godine do 28.08.2017. godine

Tokom izvođenja radova u II fazi ostaje na snazi režim rada linija JGP-a definisan kao i u I fazi, izuzev za linije 30, 39, 42, 47 i 59.
Vozila sa ovih linija će ponovo polaziti iz Birčaninove ulice, a smer kretanje će menjati na sledeći način: Bulevar oslobođenja - Trg Slavija – Deligradska – terminus Birčaninova; u polasku Bulevar oslobođenja i dalje redovnim trasama ka periferiji.
Vozila će koristiti novouspostavljeno stajalište u ul. Birčaninovoj, neposredno pre nailaska na raskrsnicu sa Bulevarom oslobođenja, gledajući iz pravca ul. Deligradske.

U okviru ove faze biće obezbeđeni tehnički uslovi za funkcionisanje navedenih linija JGP-a predmetnom trasom.

Stajališta:

Privremeno se izmešta stajalište „Karađorđev park“, u Bulevaru oslobođenja, u smeru ka Autokomandi, pomeranjem unazad na poziciju neposredno po prelasku raskrsnice sa ul. Tiršovom, za sve linije.

Privremeno se ukida stajalište, „Trg Slavija /Bulevar oslobođenja/“, u Bulevaru oslobođenja, u oba smera, za sve linije.

Privremeno se uspostavlja stajalište „Vračarska“, u oba smera, u ul. Baštovanskoj, za liniju 9A.

Na izmenjenim delovima trasa, vozila će koristiti postojeća stajališta linija JGP-a.

Zbog pripremnih radova za rekonstrukciju Bulevara oslobođenja, koje će izvoditi OJ „Elektrograđevinska operativa“ biće isključen napon u tramvaskoj i trolejbuskoj kontaktnoj mreži na Trgu Slavija, u subotu 17.06.2017. godine, u periodu od 01:00 do 14:00 časova.

Režim rada linija JGP-a će biti izmenjen, na sledeći način:

od prvih jutarnjih polazaka do 14:00 časova
Tramvaji sa linija 2 i 9L, umesto preko Trga Slavija, u oba smera, saobraćaće preko Resavske ulice (Nemanjina – Resavska – Bulevar kralja Aleksandra – Vukov spomenik i dalje redovnim trasama);
Po završetku pripremnih radova uspostaviće se tramvajski saobraćaj preko Trga Slavija (operativno).

u subotu celodnevno
Trolejbuske linije 19, 21, 22 i 29, neće saobraćati

Uspostavljaju se autobuske linije:
21A /Studentski trg – Učiteljsko naselje/, sa 4 vozila pogona Zemun;
22A /Studentski trg – Kruševačka/, sa 4 vozila pogona Kosmaj;
29A /Trg Slavija – Medaković 3/, sa 8 vozila /po 4 vozila pogona Karaburma i Novi Beograd/.
Vozače obezbeđuje SP „Dorćol“.
Autobusi će saobraćati na trasi trolejbuskih linija 21, 22 i 29.

izvor: gsp.rs
 
Sutra i prekosutra ce biti izmena i oko usca jer se ako se ne varam voze trka

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Pomeranje radova u Bulevaru Oslobodjenja nije nista pomoglo da se rastereti guzva na Trosarini. Kruzni put sam prelazio 20 - ak minuta u vreme izmedju 19h i 20h.
Sto se tice vozaca GSP - a , ono je totalno rasulo. Svratio sam do TC "Banjica" , i dok sam cekao trolu da se vratim , imao sam sta i da vidim. Pojedini autobusi sa poza 400 su se vracali na okretnicu Bastovanskom , a pojedini su isli preko Crnotravske. Vozaci sa 9A su ka okretnici Banjica II isli Crnotravskom i Bastovanskom. :roll:
 
MUP: Saobraćaj u vreme inauguracije predsednika Srbije

U petak 23.06.2017. godine, tokom svečane ceremonije povodom inauguracije predsednika Republike Srbije Aleksandra Vučića, na pojedinim saobraćajnicama u neposrednoj blizini „Palate Srbija“ u Novom Beogradu, doći će do preusmeravanja i zatvaranja saobraćaja, saopštio je MUP.
U periodu od 16 do 22 časa za saobraćaj će biti zatvoren Bulevar Nikole Tesle, u oba smera, na delu od Brankovog mosta do Ulice Trešnjin cvet.
Takođe, za saobraćaj će biti zatvoren i Bulevar Mihajla Pupina, u oba smera, od Ušća do Ulice Trešnjin cvet, kao i od Brankovog mosta do Bulevara Nikole Tesle.
Saobraćaj i linije gradskog prevoza iz pravca Brankovog mosta biće preusmerene na sledeću trasu: Bulevar Mihajla Pupina – Ulica Milentija Popovića – Bulevar Zorana Ðinđića – Ulica Trešnjin cvet, odakle se vraćaju na redovne trase.
Saobraćaj iz pravca Zemuna, ka centru grada, odvijaće se istom trasom.
Javna parkirališta u zoni „Sava centra“ u Ulici Vladimira Popovića, zatim kod Otvorenog tržnog centra i kodUšća, neće moći da se koriste od 6 časova do završetka manifestacije, navedeno je u saopštenju.

izvor: studio B
 
Malo zakasnela informacija, na liniji 3 vec nedelju dana ide autobus. Prvih par dana su menjali delove kontaktne mreze oko Topcidera, ovih dana rade parcice tramvajske pruge, deluje da saniraju samo najkriticnije "prelome".
 
Šta se dešava sa 94? Video sam ga u Bulevaru kneza Aleksandra Karađorđevića. Stajao je na stasnicama i kupio putnike.
 
solecar":3qbkvysn je napisao(la):
Šta se dešava sa 94? Video sam ga u Bulevaru kneza Aleksandra Karađorđevića. Stajao je na stasnicama i kupio putnike.
И ја сам исто питао на бусеви али нису објавили. Ја сам видео 94 и 49 . И даље иду истим путем, прошао пре 5 мин.

Sent from my D6503 using Tapatalk
 
"Искочила" из саобраћаја 82-ка гб 474, јуче-15.јула око 11:20. Да не омета саобраћај возач је лепо склонио аутобус на траву и тротоар у Тошином бунару испред раскрснице са Николе Добровића.

Pogledajte prilog 1
 
Kad vidim ove solo autobuse na trotoaru setim se 90ih.. :/
 
Sta se desava sa 21, dolaze sada dve na okretnicu u naselju.Prva izbaci putnike i spuste joj se sipke, druga prima putnike i jurca do grada kao da je neki zastoj bio.Kod rimske je sigurno bilo 40 ljudi, a kod Skole Vojislav Ilic pokvaren jos jedan 21, pale mu sipke i neki GSPov narandzasti kombi stoji spred. Zna li neko sta se desava, ?
Postavicu sliku kada dodjem kuci.
 
Da li neko ima informaciju kada bi tramvaj 3 trebalo da ide do kraja kao tramvaj? Trenutno ide tramvaj Tas - Topicer i dalje autobus do Knezevca.
 
Ништа страшно
72dbef093481b4ac19026bd0b04d57e8.jpg


Sent from my D6503 using Tapatalk
 
Izgleda da su već počeli kvarovi na liniji 70. Čekao sam liniju kod hitne pomoći , smer ka NBG , sa namerom da uhvatim onaj što kreće u 14:20. Na stanici sam bio u 14:27. Ukucam da vidim koliko je udaljen , i piše da je udaljen 3 stanice , a sledeći 4. Pomislih super , brzo će da dođe , već je kod Plavog mosta. Kad ono , prođe 10 minuta , a njega nema. Ukucam ponovo da vidim gde je , kad oni piše da su oba autobusa udaljena 3 stanice. Na kraju prođe još deset minuta dok se nije pojavio. A kad sam ušao unutra , bilo je slobodnog mesta za sedenje. Samo troje ljudi , i to sve penzioneri , bili su sa kesama iz IKEE. Ostalo uglavnom mladi ljudi.
 
Vrh